Zobacz temat
 Drukuj temat
Dyplom Lublin
sp8gsc
sq8pkk napisał(a):

Czy stała stacja mając potwierdzoną odpowiednią ilość łączności, każda z innym lokatorem ale w każdym przypadku z tym samym znakiem też się kwalifikuje na dyplom odpowiedniej kategorii?

Oczywiscie TAK, ale zapewniam, że praktyce nie bedzie to takie łatwe do uzyskania.

czy o dyplom kategorii zwykłej (1,2,3... egal) może się starać stacja przenośna, która np. połowę kwadratów "zrobi" z jednej lokalizacji a drugą połowę z innej? Czy też zaliczane są tylko łączności z domowego qth?

Regulamin nic na ten temat nie mówi, a wiec może. Aczkolwiek przy pewnej teoretycznej sytuacji każdy z uczestników eksepdecji do wszystkich lokatorow mogłby zrobic łacznośc z innym uczestnikiem tej samej wyprawy, bedąc w tym samym kwadracie (co byłoby bardzo latwe) i uzyskać dyplom klasy S, a takze dyplom klasy 1 za te same lacznosci i to moim zdniem byłoby już sprzeczne z ham spiritem, a więc jako Award Manger na pewno nie wydam dwóch róznych klas dyplomu za te same lączności.
Edytowane przez sp8gsc dnia 04/06/2011 07:32
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sq8pkk
sp8gsc napisał(a):

Aczkolwiek przy pewnej teoretycznej sytuacji każdy z uczestników eksepdecji do wszystkich lokatorow mogłby zrobic łacznośc z innym uczestnikiem tej samej wyprawy, bedąc w tym samym kwadracie (co byłoby bardzo latwe) i uzyskać dyplom klasy S, a takze dyplom klasy 1 za te same lacznosci i to moim zdniem byłoby już sprzeczne z ham spiritem, a więc jako Award Manger na pewno nie wydam dwóch róznych klas dyplomu za te same lączności. .


Aż tak daleko w moim teoretyzowaniu się nie posunąłem, ale pomysł ciekawy Wink
Dzięki za wszystkie wyjaśnienia. Skończę moją obwoźną instalację i spróbuję w czerwcu zrobić objazd po mieście.
I jeszcze na koniec...
Było by dużym kłopotem zamieścić skan wzoru dyplomu w artykule go opisującym (Dyplom Lublin)?
Edytowane przez sp8gsc dnia 04/06/2011 07:33
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8gsc
Nie byłoby to kłopotem, ale szata graficzna dyplomu w założeniu miała być właśnie pewnego rodzaju niespodzianką (dla tych co jej nie widzieli), poniewaz nie jest podobna do żadnego innego dyplomu.
(czego nie mozna powiedzisc o dyplomach wydawanych ostatnio z róznych iinnych okazji i po uzyskaniu innych osiągnięć)
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8gsc
Wszytkie łacznosci z kol Adamem SP8FNB sa zaliczane do dyplomu LUBLIN. Inne stacje pracujace z atrakcyjnych kwadratów prosze o przeslanie informacji zgodnie z pkt 5 regulaminu dyplomu - w przeciwnym wypadku łacznosci te nie bedą sie liczyły do dyplomu.
Edytowane przez sp8gsc dnia 27/06/2011 18:20
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sq8pkk
sp8gsc napisał(a):
Inne stacje pracujace z atrakcyjnych kwadratów prosze o przeslanie informacji zgodnie z pkt 5 regulaminu dyplomu - w przeciwnym wypadku łacznosci te nie bedą sie liczyły do dyplomu.


Zgodnie z tym punktem do 6 m-cy od przeprowadzenia łączności Smile
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
sp8gsc
sq8pkk napisał(a):
Zawody wykorzystywałem do zebrania łączności do dyplomu Lublin, dlatego każda tura szła z innego kwadratu miasta. QSL-ki mi się przydadzą do zgłoszenia (chyba, że Krzysztof GSC coś innego będzie chciał - jeszcze się dokładnie nie dowiedziałem). A że przy okazji dzięki moim wypadom inni będą mogli ten dyplom pozbierać to ja przynajmniej wysyłam tym, których nasze biuro QSL obsługuje.

Krzysztof nic innego nie bedzie chciał niz to stoi w regulaminie, bo jest TYLKO Award Managerem, a wydawca dyplomu jest LO PZK w Lublinie.
Zgdonie z regulaminem na dyplom klasy S karty QSL nie sa wymagane.
Oczywiście popieram wysyłanie kart dla innych stacji, bo to one potzeebuja kart do zdobycia dyplomu klas 1-4.
Proponuje jednak wysyłać karty tylko tym stacjom ktore nadesla swoje, albo tym od których karty QSL chce sie mieć. W innych przypadkach wysyłanie kart QSL jest niepotrzebnym obciązaniem biura QSL co generuje zbędne koszty (które oczywiscie pokrywane sa ze składek zwiazkowych). Niebagatelną rolą odgrywa także koszt druku kart QSL - nie sensu wysyłac ich komus kto ich nie potrzebuje.
Powyższa zasada powinna byc stosowana zawsze i wszędzie do wszystkich kart QSL. Nie ma sensu wysyłac kart do wszystkich, bo dla wiekszości sa one zbedne. Jedyne odstepstwo od tej zasady to stacja okolicznosciowa, która powionna wysłac wszystkim karty QSL po pierwsze dlatego żeby poinformowac z jakiej okazji pracowała, a po drugie przewaznie po zakonczenuiu pracy nie bedzie komu zbieac kart nadchodzacych i weryfikowac kto przysłał a kto nie.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17
17,796,095 unikalne wizyty