Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » Serwis OT20
 Drukuj temat
Kurs krotkofalarski na Video
sp8ufm
Witam!

Przyznam, ze zainspirowal mnie dzial forum "Krotkofalarstwo na YouTube".
Zastanawiam sie, czy dobrym pomyslem byloby nagranie i umieszczenie na YouTube kursu krotkofalarskiego?

I tutaj dwie mozliwosci:

1. Nagrywany bylby istniejacy kurs tak naj np. w SP8KAF
2. Nagrany bylby kurs prowadzony przez 1-2 krotkofalowcow w studiu.

Oba rozwiazania maja swoje niewatpliwe wady jak i zalety. Jesli bedzie trzeba moge wiecej na ten temat napisac.

Zostawiam to jako luzny pomysl, gdyz zdaje sobie sprawe z tego, ze choc jest on ciekawy to moga byc problemy z jego realizacja. Po prostu trudno go zrealizowac z dnia na dzien. Ale gdyby sie udalo, to bylby to swietny material promujacy TEN portal Smile

73!
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
SP8BWR
SP8UFM napisał
1. Nagrywany bylby istniejacy kurs tak naj np. w SP8KAF

Filmiki jakie można zamieszczać na You Tube mogą trwać max 10 min a w związku z tym jest mało realnym aby taki materiał mógł być traktowany jako szkoleniowy. To co przedstawiłem na tym filmie należy odbierać jako "filmową migawką z życia klubu".
SP8UFM napisał
2. Nagrany bylby kurs prowadzony przez 1-2 krotkofalowcow w studiu.

Profesjonalne przygotowanie całęgo kursu to kilka lub kilkanaście płyt DVD. Nie wiem kto i na jakich zasadach taką gigantyczną robotę wykona.
Absolutnie nie mam zamiaru deprecjonować Twojego pomysłu bowiem zamiar i intencje są przednie ale wykonanie może być trudne. A może się mylę? może to się da zrobić???!!!!!
Edytowane przez SP8BWR dnia 30/03/2009 13:04
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
sp8ufm
SP8BWR napisał/a:
[quote]
Absolutnie nie mam zamiaru deprecjonować Twojego pomysłu bowiem zamiar i intencje są przednie ale wykonanie może być trudne. A może się mylę? może to się da zrobić???!!!!!


To prawda - jest to trudne, ale nie niemozliwe Smile
Pierwszy problem to wyposazenie studia - kamery, statywy, oswietlenie, realizacja dzwieku, montaz oraz lokal w ktorym mozna byloby dokonac nagran.

Drugi problem - to ograniczenia zwiazane z YouTube, ktore Pan zauwazyl. Wielu uzytkownikow tworzac nagrania dzieli je na czesci i w ten sposob omija dziesieciominutowe ograniczenie narzucone przez YouTube.

Jednak zasadnosc i oplacalnosc tego typu posuniecia zalezy od czasu jaki trzeba byloby poswiecic na nagranie calosci materialu. Bo jezeli to mialoby zajac zalozmy 30 godzin materialu, to zgadzam sie, ze realizacja i wykonanie bylaby trudna. Jednak jezeli ten czas udaloby sie skrocic do 10 godzin to juz mozna zaczac cos o tym myslec.

Wazna informacja to taka, ze czas w telewizji leci inaczej niz w zyciu realnym. Uznaje sie, ze material majacy wiecej niz 3 minuty uwazany jest za dlugi. Po prostu po 3 minutach widz zmniejsza swoja koncntracje na ogladanym materiale. Dlatego aby zapobiec jego znuzeniu stosuje sie rozne techniki - od stosowania tzw. przebitek, poprzez przeplatanie form - wyklad, nastepnie opinia, na koniec komentarz a na zmianach poruszanej tematyki konczac.
Zaleta nagran studyjnych z kolei jest to, ze prowadzacemu latwiej sie strescic. Przy nagraniach konferencyjnych jest to bardzo trudne. I tak przekazanie tej samej tresci w studiu zajmuje znacznie mniej czasu niz podczas wykladu.

Kiedys, w wolnej chwili dla eksperymentu warto nagrac jeden wyklad na dowolny temat i zobaczyc jak to wyglada w rzeczywistosci.

Czy moge jakos pomoc?

Na studiach mialem temat "Dziennikarstwo telewizyjne" i troche "liznalem" tematyke realizacji tv. Moze nie jest to wiedza praktyczna, ale teoretyczna juz tak. Tak wiec moja wiedza polega na organizacji nagran takiego jak oswietlenie, realizacja dzwieku itp. Dodatkowo posiadam tez podstawowy sprzet - kamere + statyw.

No ale mowie - fajnie, ze pomysl udalo sie rzucic. Mysle, ze warto go przemyslec i przynajmniej kiedys sprobowac. Fajnie bedzie jak sie przyjmie. Jesli nie - to zawsze bedzie to jakies ciekawe doswiadczenie.
Edytowane przez sp8ufm dnia 30/03/2009 13:42
Pozdrawiam
Tomek SP8UFM
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.16
17,783,654 unikalne wizyty