Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2011
SQ8GHY
Bardzo ciekawy moduł Marku. Przetestujemy w kwietniu.

Jest coś takiego do międzynarodowych zawodów. http://www.getsco...fault.aspx
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SQ8GHY
Wyniki trzeciej tury i podsumowanie na stronie: http://sp8kaf.com...-ukf-2011q

Dalej będę powtarzał: pilnujcie literówek w znakach, raportach i lokatorach. Pilnujcie też prawidłowego czasu. Jeżeli dajecie raport inny niż 59, to w logu też tak zapisujcie.
Edytowane przez SQ8GHY dnia 26/04/2011 13:14
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SQ8GHY
Został poprawiony błąd przy stacji SP8AWL.

Panowie, mam dużo zgłoszeń odnośnie mniejszej liczby punktów. Jak w każdych zawodach przed publikacją wyników łączności są weryfikowane pod względem błędów. Ta tura jest też rekordowe nie tylko od strony stacji i punktów, ale także od strony dużej ilości błędów.

Proponuje nie notować łączności na kolanie i dbać o to aby nie było literówek!!!
Edytowane przez SQ8GHY dnia 26/04/2011 13:14
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
M0WQX
W wielu sprawach się zgadzam i w kilku nie, ale powiem jedno.. skoro liczą się łaczności (QSO), to QSO znaczy 2-way znaczy z każdej strony było poprawnie zalogowana łączność.

Jakby wziąś satcję DX-ową to teraz jeden słyszy drugi słyszy, ale jeden z nich napisał, że był na 80m, a drugi na 40m. Jeden z nich miał rację. Ten co był na 40m wysyła kartę do tego co był na niby na 40m , a ten mu odpowiada...,. ja mam QSO na 80m. Aaaa.. tak.... nie ważne liczy się, że QSO było zrobiłem 22.000 QSO z czego 1500 niedosłyszałem.

Tylko poprawne QSO (zgodne z dziennikach) zalicza się, reszta to małe naciąganie co nieco Wink

ale....

Decyzje komisji sa ostateczne i nieodwołalne...BASTA! Wink
Edytowane przez M0WQX dnia 24/03/2011 21:32
 
http://www.pzk.lublin.pl
sp8gsc
Dzis kolejna tura zawodów, mam nadzieje, że mój sprzęt tym razem bedzie bardziej sprawny.
Do usłyszenia miedzy osiemnasta a dziewietnasta czasu lokalnego.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8GHY
Dziękujemy wszystkim za udział w kolejnej turze zawodów.

Otrzymane dzienniki drogą elektroniczną (stan na 14.04.2011 g. 8:50): SP8-20-121, SQ5NWD, SQ8IN, SQ8MFM, SP8GSC, SQ8OHR, SP8BWR, SP8HPW, SQ8MXS, SP8PRL, SQ8MXN, SP8FJF, SQ8GKR, SP8WQX, SP8AWL, SP8FNA, SQ8OLL, SQ8HNB, SQ8RAY, SQ8VJ, SQ8FDX.
Edytowane przez SQ8GHY dnia 14/04/2011 08:49
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SP8-20-121
Trochę irytuje mnie fakt, że w kat. C zmuszony jestem być sam dla siebie konkurencją
 
SQ8GHY
Faktycznie nie masz się z kim zmierzyć. Staraj się jednak w kolejnych turach robić więcej nasłuchów.

To jest tak jak w przypadku nadawania w zawodach. Jeżeli nie możesz pewnych rzeczy przeskoczyć, bo startujące stacje mają lepsze wyposażenie i przygotowanie. Postaw lepszą antenę, popracuj nad taktyką, zrób więcej łączności, postaraj się nie robić długich przerw, niech Twój wynik będzie lepszy niż rok temu. Sam dla siebie jesteś konkurencją.

Powodzenia!
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SQ8GHY
Przypominam, że na logi z czwartej tury zawodów czekamy do soboty 16 kwietnia.

Otrzymane dzienniki: http://pzk.lublin...#post_2401
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SP8UFT
Witam! Jestem trochę nie w temacie, bo nie biorę udziału w zawodach. Moje pytanie dotyczy nagród. Czy oddział ufundował jakiś wypasiony TRX, wzmacniacz albo antenę? Czy może główną nagrodą jest uścisk dłoni PREZESA na spotkaniu noworocznym? Jeżeli to ta ostatnia opcja to nie bardzo rozumiem te "napinki". Zresztą chyba chodzi głównie o to żeby "młodzi" się szkolili w formie zabawy. Moja propozycja jest taka. Ufunduję nagrodę (antenę 10 el. na 2m chwilowo od kilku lat nie używana jak ma u mnie rdzewieć to może się komuś przyda.) dla kogo to się jeszcze ustali, bo ten kto wygra te zawody to ta antena nie będzie mu do niczego potrzebna. Więc skłaniał bym się do nagrodzenia jakiegoś "młodego" nadawcy lub "podsłuchowca". Ale to sprawa do dogadania z organizatorami zawodów. No to mamy nagrodę. To teraz jest przynajmniej powód żeby "skakać sobie do oczu" Zły Pozdrawiam Tomek
P.S Więcej luzu!!!!
Edytowane przez SP8UFT dnia 15/04/2011 08:37
 
SQ8GHY
Otrzymane dzienniki drogą elektroniczną (stan na 15.04.2011 g. 15:32): SP8-20-121, SQ5NWD, SQ8IN, SQ8MFM, SP8GSC, SQ8OHR, SP8BWR, SP8HPW, SQ8MXS, SP8PRL, SQ8MXN, SP8FJF, SQ8GKR, SP8WQX, SP8AWL, SP8FNA, SQ8OLL, SQ8HNB, SQ8RAY, SQ8VJ, SQ8FDX, SQ8MFK .
Edytowane przez SQ8GHY dnia 26/04/2011 13:18
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SQ8HNB
Witam wszystkich!
Czy ktoś wie może co to jest "zabudowanie stałe" lub "zabudowa stała"???
Chodzi mi o szczegóły zapisu punktu 11. regulaminu Konkursu.

Czy zabudową taką będzie:
- droga asfaltowa, (inna droga utwardzona, linia kolejowa);
- mur cmentarny;
- wiata przystankowa, (murowana, blaszana);
- wieża przekaźnikowa telefonii komórkowej;
- ogrodzenie zewnętrzne ww. wieży???

Najlepiej, by ktoś z kręgu komisji zawodów lub organizatorów pokusił się o odpowiedź na mój powyższy dylemat.
Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd jeśli chodzi o wybór miejsca pracy (TERENOWEGO QTH) w "Konkursie..."
Pozdrawiam.

PS. SP8PRL to również mój klub. Na razie jednak żadnych deklaracji nie składam.
 
SP8BWR
Pozwolicie Koledzy, że wtrącę swoje przysłowiowe trzy grosze i na wstępie powiem tak - mnie osobiście ani ziębi ani grzeje to czy będę miał zaliczonych 15 ze zrobionych 20 QSO czy tylko 10. Traktuję to jako zabawę i tylko zabawę. Ponadto, akurat wszelkiej maści zawody są dla mnie mało istotnym aspektem zabawy, której wspólnym mianownikiem jest krótkofalarstwo. Biorę udział w maratonie, bowiem w założeniu miał on spełniać jakąś rolę integracyjną i stać się pewnym pomostem między "młodymi" i "starymi". Ponieważ chronicznie nie znoszę "contestów" nie mnie oceniać niuanse i zawiłości regulaminu Maratonu ale startując w nim niejako podpisuję się pod nim i akceptuję jego treści. To jest moje stanowisko, które pewno jest polemicznym ale nie ono jest przedmiotem do głębszych rozważań. A wracając do meritum sprawy - regulamin może być ułomny, może zawierać niedomówienia czy wręcz błędy ale jest jaki jest i proponuję aby taki pozostał do końca ostatniej tury, proponuję aby zakopać "toporki" i dalej uczestniczyć w tej oddziałowej zabawie. Proponuję dalej, aby nie atakować Komisji czyli grupki ludzi, którym "chciało się chcieć" i z pewnym dystansem czy wręcz z pobłażliwością traktować ich działania, proponuję Przewodniczącemu Komisji aby "odpuścił" i jeżeli Kolegom tak zależy na wskazaniu popełnionych błędów - to je po prostu wskazał, proponuję aby Koledzy, którym obecny regulamin tak bardzo się nie podoba przymknęli oko na jego niedoskonałości a w grudniu pomogli Komisji w opracowaniu nowego, lepszego. Nie będę odnosił się do poszczególnych wypowiedzi czyli Łukasz powiedział to, Marek powiedział tamto a Prezes powiedział siamto - wydaje mi się, że wszyscy powiedzieli za dużo a sformułowania były zbyt kategoryczne, zbyt osobiste i zbyt emocjonalne. Rekapitulując - dobrze, że Maraton odrodził się i miejmy nadzieję, że jego założenie w przyszłym roku będą lepsze, a kto weźmie na swe barki dokonanie tych poprawek - to już bajka na inną dobranockę. Nieco więcej wzajemnej wyrozumiałości i życzliwości - o nic więcej nie proszę.
Dziadek Andrzej SP8BWR
www.sp8bwr.com
 
http://www.sp8bwr.com
SQ8HNB
...najważniejsze, żeby nie naruszać żadnego punktu regulaminu...
Raz jeszcze uprzejmie proszę o "interpretację" zabudowań stałych !!!

Dotychczas instalowałem się z dala od "czegokolwiek"...
Ostatnio wraz z Andrzejem bardzo zmarzliśmy i troszeczkę przemokliśmy.
Być może jakaś wiata lub murek mogłaby nas ochronić od wiatru i od zacinającego deszczu nie powodując zmiany kategorii ???
Nie wiem tego, więc pytam.
Chcę by wszystko toczyło się tak, żeby "nie naruszać żadnego z punktów" regulaminu.
 
M0WQX
Szanuje wszystkie wypowiedzi w temacie. Jednak moim postem daję do zrozumienia, iż temat nieco oddalił się od założonego topicu.

Jeśli szanowne grono chce dyskutować na tematy dotyczące wielu wątków naraz proszę wykorzystywać możliwości forum i zakładać nowe topiki, bo czytając o regulaminie potem o propozycjach można się pogubić w temacie.

Proszę (jeśli możecie) o założenie nowych tematów i nie przechodzenie z tematu na temat" w jednym wątku, bo daleko nam od harmideru rodem z "Manufaktury" czy kiedyś PZK.
Jeśli będę musiał skorzystam z "buławy" i temat przeniosę tam gdzie trzeba. nunu
Posty są konkretne , rzeczowe ale niestety tematy zbyt "szerokie".
Albo ustąpicie, albo ja ustąpię.

A tak poza tym jeszcze mi nie przeszło logowanie "na kolanie". Spowodowało to kolejne potknięcia czym dałem szansę innym. Grin
 
http://www.pzk.lublin.pl
SQ8GHY
Otrzymane dzienniki drogą elektroniczną (stan na 16.04.2011 g. 23:59): SP8-20-121, SQ5NWD, SQ8IN, SQ8MFM, SP8GSC, SQ8OHR, SP8BWR, SP8HPW, SQ8MXS, SP8PRL, SQ8MXN, SP8FJF, SQ8GKR, SP8WQX, SP8AWL, SP8FNA, SQ8OLL, SQ8HNB, SQ8RAY, SQ8VJ, SQ8FDX, SQ8MFK, SP8KAF, SP8HMZ, SQ8GHH, SP8KEA, SP8FNB.
Pozdrawiam
Łukasz
--
Zapraszam do Klubu SP8KAF
 
http://sp8kaf.com
SP8-20-121
A ja zadam pytanie z innej beczki.
W związku z tym, że niedługo otrzymam pozwolenie radiowe, to czy mogę jednocześnie startować w kat. C i kat. A, oczywiście pod innymi znakami?
Chodzi mi oto czy mając z kimś QSO w kat. A mogę tą stację wykazać również w kat.C?
 
M0WQX
Na pytanie "z innej beczki" padła już odpowiedz w tym wątku http://www.pzk.lu...#post_2255

Proszę przestudiować posty Wink
 
http://www.pzk.lublin.pl
sq8pkk
SP8WQX napisał(a):

Na pytanie "z innej beczki" padła już odpowiedz w tym wątku http://www.pzk.lu...#post_2255

Proszę przestudiować posty Wink


Cześć Marku :-)
Łukaszowi chodzi chyba o coś innego niż ja wtedy pytałem. Mi chodziło o wożenie się w różne miejsca co miesiąc co mogło by skutkować raz udziałem z kategorii A a innym razem z B (póki co i tak jestem niestety tylko słuchający Frown więc problem z głowy). A Łukasz pyta (przynajmniej ja tak to odebrałem) czy mając dwa znaki (SWL i KF) może prowadzić w czasie zawodów równolegle dwa logi w jednym wpisując siebie jako kat. A i przeprowadzone łączności a w drugim jako kat. C i to co usłyszy od innych.
Vy 73!
Paweł SQ8PKK
 
M0WQX
O rany to rzeczywiście dopiero zakumałem.

Z racji faktu, iż oba sposoby nie naruszają regulaminu jest to moim zdaniem zupełnie możliwe.
Póki nie ma wielu stacji to OK. No ale obrobić dwa logi trza i pisać w miarę sprawnie.
Mimo wszystko to pytanie do organizatorów. Decyzję bowiem podejmowane są szczebel wyżej niż "ordynary participant".
 
http://www.pzk.lublin.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.31
17,808,641 unikalne wizyty