Zobacz temat
 Drukuj temat
Ciekawostki z pasm UKF
SP8UFT
Witam! W tym wątku postaram się podawać informacje na temat zawodów, propagacji, co było słychać lub co będzie szansa usłyszeć na pasmach UKF. Mam nadzieję, że inni też zechcą współredagować ten wątek. Może przypływ świeżych informacji rozrusza trochę UKF w KO11.
 
SP8UFT
Witam! W najbliższy weekend (od 14UTC w sobotę do 14UTC w niedzielę) odbędą się ostatnie z serii poważnych zawodów na pasmach UKF w I Regionie. W MMC pracujemy TYLKO NA 2 M, TYLKO CW!!!!!!!!!!!. Zachęcam do wzięcia udziału!. W roku ubiegłym propagacja była łaskawa i pozwalała na łączności na odległość ponad 1000km. DO USŁYSZENIA.
 
SP8UFT
Witam! Jest szansa na podwyższone warunki tropo jutro i w czwartek http://www.dxinfo...o_eur.html POWODZENIA!!!!
 
sq8bgr
To wprawdzie nie jest zadna informacja związana z ciekawymi łącznościami na UKF, ale ponieważ dotyczy pasm 2m i 70cm to pozwoliłem sobie tu napisać.

Troszkę to tak na pocieszenie krótkofalowców z lubelskiego powiem, że u nas spory ruch na UKF-ie. Wiem, trudno uwierzyć, ale jestem od wczoraj w Krakowie, dostęp mam do SZEŚCIU przemienników i to na parterze wewnątrz budynku w centrum Krakowa i jak na razie nie trafiłem na jakąkolwiek łączność przez przemiennik. Skanera nie włączałem w baofengu którego mam ze sobą, ale raz na jakiś czas sprawdzam poszczególne częstotliwości i cisza. Dziwne. Tak więc nie ma co marudzić, u nas sporo się dzieje. Wink
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
sq8bgr
Małe sprostowanie. Przed momentem słyszałem pierwszą łączność.
Arek, SQ8BGR. Pozdrawiam.
 
SP8UFT
Witam! Już za kilka dni (9-16 grudnia) z maximum w nocy z 13 na 14 bedzie aktywny rój Geminidów. Zachęcam do posłuchania, a może i do ponadawania. Aktywność stacji powinna być duża gdyż w tym czasie odbywają się zawody BCC MS contest. Żeby nawiązać łączności na odległość 1000-2000 km nie trzeba wielkiej "aparatury". Minimalne wymagania sprzętowe to 50w, kilka elementów, komputer i program WSJT autorstwa K1JT. Powodzenia
 
SQ8MXR
W zeszłym roku na 6 m udało mi się zrobić parę łączności via MS, właśnie podczas grudniowej aktywności roju Geminidów. Wystarczył mode JT6M, 50W i dipol wzięty z pasma 20 m. Na 2 m pewne tak łatwo już nie będzie jak się nie posiada kierunkowej anteny. Niemniej jednak warto sprawdzić Wink

Pozdrawiam,
Piotrek.
st69.static.bikestats.pl/u399y2018v3.gif
 
http://sq8mxr.xon.pl
SP8UFT
Witam! Kalendarz zawodów międzynarodowych na rok 2013 rozliczany przez PK-UKF. http://contest.pk...;year=2013
 
SP8UFT
Witam! Wielkim krokami zbliża się sezon na sporadyczne A.D. 2013. Właściwie można powiedzieć, że już się rozpoczął. Wczoraj ok. godz. 18 było słychać stacje z SV, SV5, IT9 i OH na 50 MHz. Ponadto w dniach 4-5 maja odbędą się II Próby na UKF-ie. Prawdopodobnie nie będę starował w tych zawodach ze względów zawodowo-rodzinnych, ale mam nadzieję, że ktoś się zdecyduje i teren OT20 nie będzie "białą plamą" w SP. Pozdrawiam i życząc sukcesów.
 
sp8kez
Kochani polecam pasmo 50MHz. Ostatnio codziennie można coś "upolować". Od 11 maja 18 podmiotów DXCC mi wpadło na tym paśmie. Antena 2-el yagi na pasmo 10m i to bez obrotu, ustawiona na zachód, a więc warto próbować nawet nie mając anteny na 6m.
Arek SQ8BGR
 
SQ8MXR
Dzisiaj naprawdę wyśmienite warunki na paśmie 2 m. Z "patyka" udało mi się zrobić stację IS0BOZ, która pracowała na częstotliwości 144,308,00 MHz. Coś niesamowitego! Szkoda, że na dachu nie wylądowała żadna baba yaga. Z pewnością takich wyczynów byłoby znacznie więcej Smile

Pozdrawiam,
Piotrek.
st69.static.bikestats.pl/u399y2018v3.gif
 
http://sq8mxr.xon.pl
SQ8MFM
Tak, było ładne otwarcie wczoraj. Ja niestety nie dowołałem się do niego bo mam tylko małą J-kę i kilka watów na SSB. Słyszałem natomiast łączności kolegów z SP5 z Maltą, czyli ponad 1800km. Poza tym słychać było stacje z Włoch, Grecji, Sardynii i Niemiec. W sumie można było zaliczyć kilkanaście stacji z basenu Morza Śródziemnego. Rewelacja. Tak jak piszesz, na taką chwilę właśnie, warto mieć jakiś kierunek na dachu.
 
SP8UFT
Właśnie miałem napisać, że "się działo", ale widzę, że monitoring pasmo jestSmile. Załapałem się na końcówkę (QRLZły) IS0, I i IT9, SV nie słyszałem. Co było słychać można zobaczyć tu http://www.mmmonv... Teoretycznie wchodzimy w okres maximum występowania warstwy E na 2m w sezonie. Oby tylko propagacja była dla nas łaskawa. Był to pierwszy (chyba) Es dostępny dla naszego obszaru!? (późno). Pozdrawiam i powodzenia. Tomek
 
SP8UFT
Dzisiaj dwa otwarcia na 144. Niestety "chmura" była blisko nas. Udało się tylko QSO z LA0BY na dosyć bliską odległość 1200km. Słyszałem 1 stację OZ i 1 SM na odległość poniżej 1000km. Odbicia od drugiej lądowały na terytorium YO. Propagacja nie była łaskawa dla KO11Sad
 
SP8UFT
W sobotę i w niedzielę (14-14 UTC) odbędą się zawody I Regionu IARU. Wrześniowa tura tylko na 2m. Jest szansa, że propagacja będzie łaskawa i pozwoli na ciekawe łączności.
 
SP8UFT
Witam! Sezon jesiennych warunków tropo w pełni. Jest szansa, że ....http://www.dxinfo....html#day5 ..... będą "waruny". Może tym razem nas nie ominie jak miesiąc temu.
 
SP8UFT
Witam! I znów szansa na ciekawe łączności! W środę i czwartek możliwe tropo w kierunku północnym. Ponadto zbliżamy się do maksimum roju Geminidów (13-14). Aktywność via MS będzie spora, bo to termin zawodów ms-owych.
 
SP8UFT
Witam! Jako, że ostatnimi czasy obrodziło w różnego rodzaju zjazdy, spotkania dotyczące szeroko pojmowanego UKF-u kilka linków do imprez które odbywać się będą w roku 2014. Może kogoś zaciekawi i się wybierze lub będzie w okolicy przypadkiem.
http://www.mikrof...mat=343236
http://ra-ukf.iq2...mat=348524
http://www.pk-ukf...l/news.php
A tak przy okazji jutro max roju Quadrantydów.
 
SP8UFT
Witam! Dzisiaj pierwsza tura SPAC na 144 MHz. Regulamin:http://contest.pk...l_2013.pdf
 
SQ8MFM
Próbowałem słuchać. Ale na pionie X300 to niestety porażka. Słyszałem wywołanie na 144,305 SSB z SP8, może nawet od Ciebie, ale to było na granicy szumów. Bez solidnej anteny nie ma co marzyć.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.46
17,478,952 unikalne wizyty