Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
SP8UFT
Nie znam się na tych adminach, super adminach itp., ale myślałem, że na wypadek różnych zawirowań na portalu "ciągłość dowodzenia" jest zabezpieczona.
 
sp8gsc
SP8PRL napisał(a):

Choć najprościej dla Ciebie Krzysztof było by gdyby Administrator portalu PZK wszedł do bazy danych. Tabela fusion_users. Znalazł linię Twoich danych i w kolumnie user_level wpisał Ci: 103 zamiast 102. Wtedy automatycznie dostajesz super admina i masz dostęp do wszystkich ustawień portalu. Oczywiście zgodnie z regulaminem musi to być zrobione na wniosek zarządu .....

...strona www.asrz.pl leży w całości, ...

ad. 1 pozostawiam to do uznania Zarzadu. Choć nawet gdybym miał dostęp to wielu rzeczy nie zrobię w tym rozliczenia LM UKF. Miejmy nadzieje, że Marek w koncu sie pojawi. Najwyzej rozliczenie zrobi troche później. Np po nastepnej turze.
ad. 2 podejrzewam, że ten adres to tylko domena, a dane gdzieś są.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MFM
A ja zapytam przewrotnie: główny administrator to jest w brazylijskiej dżungli czy w Kenii na sawannie?
 
SQ8SET
Ale że w UK przez miesiąc nie da się odpisać na email, bo nie ma dostępu do internetu??
Delikatnie pisząc zburzyło to moje wyobrażenie o dzisiejszym świecie.
Byłem pewien że Londyn to jakaś tam cywilizacja a okazało się że angole są 100 lat za nami Smile

Radek
 
http://qrz.com/db/sq8set
sp8gsc
SQ8SET napisał(a):
Ale że w UK przez miesiąc nie da się odpisać na email, bo nie ma dostępu do internetu??

Na pewno sie da. Wystarczy odwiedzić kawiarnkę internetową lub jakiegokolwiek znajomego posiadajacego komputer i dostęp do internetu.
Nie wiem dlaczego tego nie zrobił. Przyczyny mogą być różne.
PS, Nie mam dostepu do wszystkich funkcji portalu: zarządzanie stroną, ustawienia i wtyczki są niedostępne. Gdybym miał niewiele by to zmieniło, bo nigdy sie tym nie zajmowałem. Moje strony są w html-u i tyle mi wystarcza.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8HNB
Mam pytanie krótkie i konkretne!

Czy bawimy się dalej w LM UKF czy nie ?

Z SP4 lub z SP7 mam trochę daleko, żeby kilka stacji pracujących w zawodach zrobić. Czy jest więc sens jechać przez pół kraju (? czas i koszty) jak nie mam pewności, że punkty w zawodach będą policzone i że zawody w ogóle zostaną podsumowane ??

73! Radosław
 
SQ8MFM
Toteż moje pytanie o dżunglę, było jak najbardziej zasadne. Realia internetowe Londynu znam, ponieważ codziennie mam kontakt z dziećmi na różne internetowe sposoby i zapewniam, że dostęp do internetu "tam" jest jeszcze łatwiejszy niż u nas.

Połączony z 31.08.2014 10:34:
Delikatnie mówiąc to co zauważyli przedmówcy, wkurza mnie brak możliwości edytowania własnego postu po 3 min. Kto to ustawiał?
Odp. Pewnie ten, który ten program (forum) tutaj podpiął. - SP8GSC
 
SP5ELA
Co Wy tacy smutni tu jesteście? Jest jakiś dział rozrywki?
Najlepiej zagłosujcie: "Czy zabić administratorów?" Najlepiej zabić, ale trzeba mieć następców. Czy OT-20 ma rezerwy?

73 ZYGI SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
sp8gsc
Myslę, że nikt tu na nikogo "nie dybie". Jest pewna niedogodność no to ludzie pytają kto? A ja informuję. Przeciez wiadomo, że ten kto to ustawiał wiedział dlaczego tak zrobił, a nie zrobnil tak, bo mu sie tak podobało.
Mnie takie gadki nie "ruszają". Ktoś chce wiedzić dlaczego. proszę bardzo - dowie się, ale niech weżmie na wstrzymanie, bo "obsługa" portalu (w tym forum) jest społeczna i nieodpłatna.
Są pewne trudnosci z rezerwami - o czym juz pisałem, bo ci co chca nie bardzo wiedza jak, a ci co wiedzą jak, nie za bardzo chcą.
Administracja portulu jest jednak sporym obciążeniem, więc nic dziwnego, że nie ma chętnych. Marek SP8WQX widać ostatnio ma ważniejsze zajecia niż zajmowanie się portalem, który w dodatku działa bez zakłóceń - wiec nie ma wielkiej potrzeby.
A zawody LM UKF (kolejna tura) najprawdopodobniej odbęda sie, dlaczego nie. Najwyżej rozliczenie nieco sie opóźni.
Ja startowałem w zawodach, ktore roliczane były po 5-ciu meisiacach i dobrze było. Po co ten pospiech? To jest hobby a nie F1.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP5ELA
Sami się zgłaszajcie. Najlepsza jest inicjatywa oddolna. Zarząd sam niczego nie wyczaruje.

Co Ty mnie MXS z PRL-u tak pieszczotliwie nazywasz? Ja tu jestem gościnnie. Lubie Was i tyle!

73 ZYGI SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
SP8UFT
Niestety został popełniony grzech zaniechania, bo przecież Marek nie wyjechał z dnia na dzień. Jak już pisałem wyżej dziwi mnie fakt, że pełny dostęp do RAL-u ma tylko jedna osoba. Co do LM. Zygi na LM świat się nie kończy, ale człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja i dlatego lekkie zaniepokojenie brakiem wyników. Problem w tym, że ten moduł do zawodów nie rozlicza tylko LM. Jakby na Chomiczówkę przez dzień piekarze z jakiś tam powodów chleba nie dowieźli to napewno była by to wiadomość dnia we wszystkich stacjach rtv spowodowana oburzeniem mieszkańców. A przecież dzień bez chleba da radę wyżyć. Ta sytuacja to nauczka na przyszłość oby tylko wyciagnąć właściwe wnioski, bo "strzeżonego Pan Bóg strzeże - powiedziała zakonnica wkładając kondona na świeczkę". O i koniec coś wesołego wyszło.
 
SP8UFT
Faktycznie jak nie będzie tabelki z wynikami za 7 miesięcy to na LM można spokojnie postawić "krzyżyk". Marek tylko, że dzięki tej inwencji twórczej Marka od poniedziałku mam problem który waży 45kg i dotyczy pewnie ze 100 członków oddziału i to nie tylko tych żyjących. Ale więcej jutro na komunikacie i pewnie na spotkaniu 14-go, bo zaraz jakiś "policjant" napisze, że nie na temat itd, itp .....
 
SP8LBK
Co o zaistniałej sytuacji ma do powiedzenia organizator LM UKF?
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8UFT
Organizator, czyli OT20, czyli Ty i Ja i jeszcze 150 innych osób. Myślę, że nikt do końca nie wie co jest grane. Z tego co wiem to Marek nic nie mówił, że zabierze swoje zabawki z piaskownicy po przeniesieniu portalu na inny serwer.
 
SP8LBK
Tomku, trochę się mylisz. Myśmy nic nie podpisywali. Podpisywał ktoś inny.
Wcale to nie przeszkadza, że oprócz regulaminu LM pozostałe informacje znajdują się na innym serwerze. Niech tam sobie będą ale niech ten serwer będzie czynny a teraz jest albo wyłączony albo dane zostały z niego celowo usunięte. Innego tłumaczenia nie ma.
To nie ma nic wspólnego z przeniesieniem naszego portalu na inny serwer. Wystarczy aby tu było zrobione przekierowanie, tak jak to było poprzednio.
Nie wiem, co się stało, że Marek WQX wszystko poblokował albo się to jakimś cudem samo poblokowało. Wyniki poszczególnych tur miał liczyć i chyba liczył automat a nie człowiek. Logi wysyłane były przecież na tamten serwer a nie na serwer, gdzie był poprzednio nasz portal.
O planach wyjazdowych Marka mowa była od dłuższego czasu a teraz co niektórzy obudzili się z ręką w pełnym nocniku.
Sam nie wiem, co o tym sądzić. Jest to totalnie zamotane.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Serwer http://asrz.pl/ jest prawdopodobnie wyłączony. Miejmy nadzieję, że Marek niebawem znajdzie czas, żeby tym sie zająć, bo jak na razie nie ma z nim kontaktu.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8LBK
Strona asrz.pl w tej chwili nie istnieje w sieci. W wyszukiwarce znalazłem taki wpis Automatyczny System Rozliczania Zawodów Moduł do przyjmowamia logów oraz rozliczania zawodów. Działa w pełni bezobsługowo co znaczy, że wszystkie...
To albo działa bezobsługowo, czyli automatycznie po wczytaniu logów albo jest półautomatem i wymaga kopa od człowieka aby zadziałał. To nie jest działanie bezobsługowe.
Ja rozumiem, że Marek po wyjeździe z kraju ma ważniejsze sprawy na głowie niż hobby ale taka sytuacja jak wynikła w tej chwili nie ma prawa nawet przez moment zaistnieć.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8LBK
I chyba to jest skutek trzymania oddziałowych danych na prywatnych, tanich czy darmowych serwerach. A miało być tak pięknie.
Co się tyczy LM. Wg mnie należy nadal brać w nim udział, nawet jeśli nie ma gdzie wysłać logu i nie będzie zrobiona klasyfikacja za 2014 rok. Jest okazja popracować sobie na paśmie i zrobić kilka łączności. Może trafi się jakiś "DX" z Warszawy, Kielc czy Radomia a przynajmniej nowy "mały" kwadrat. No chyba, że głównym założeniem startu w zawodach jest zdobycie nagrody. Jeśli tak, to ja jestem już za stary aby to zrozumieć.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sq9pca
Witam.
Zwracam się do kolegów z zapytaniem czy będzie ktoś rozliczał kolejne tury LM UKF. Najbliższe zawody już w sobotę.
SQ9PCA
 
SP5ELA
Witam
Czy są czynne jakieś stacje na UKF 2m z Lublina i okolic z którymi tytułem eksperymentu da się zrobić QSO? Czy ktoś z Was słyszy SP5/Warszawę na UKF?
Nie chodzi mi oczywiście o przemienniki. To w ramach treningu przed zawodami..

Mam antenę skierowana na Kraków, ale mogę ją obrócić na Lublin gdyby była wola sprawdzenia propagacji.

ZYGI SP5ELA
 
https://sp5ela.rf.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
17,477,591 unikalne wizyty