Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
Lubelski Maraton UKF 2014r
sp8gsc
SP8LBK napisał(a):

...spróbuj otworzyć zakładkę "Zawody" na stronie głównej OT-20 a następnie Maraton Lubelski, czyli tam, gdzie zajrzy każdy potencjalny uczestnik zawodów...

Logiczne, ale Marek SQ8WQX umiescił pod tym linkiem moduł rozliczania zawodów, który obecnie nie jest dostepny. Dlaczego nie ma linku do regulaminu nie wiem.
Niestety nie mogę tego zmienić.
73 Krzysztof

http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP8UFT
Tak jak Krzyś pisze wszystko zostało podpięte pod to cóś do rozliczania zawodów, a że ten moduł gdzieś wsiorbało to regulaminu nie ma. Tylko nie wiem dlaczego nagle Andrzej przejawia takie zainteresowanie regulaminem tzn. brakiem dostępności do niego? Przecież wielkiej straty z tego powodu nie ma. Jakby ilość uczestników z tury na turę rosła, a tak........ . Tylko dla tych co strtują lekko irytujący może być brak wyników za sierpień. Mam tylko nadzieję, że Marek nie sprawdza wszystkich łączności pod kątem zgodności z zapisami w licencji.Grinhejka

SP8LBK
Tomku. Pisałem już, że na spotkaniu w Marysinie rozmawiałem na ten temat z Kolegami i zachęcałem ich do udziału w LM. Część kiedyś czytała regulamin i nie zrozumiała go część chciałaby się z nim zapoznać a tu zonk.
Dla mnie jest to przynajmniej dziwne, ze na stronie organizatora zawodów nie można w prosty sposób znaleźć regulaminu, tam gdzie powinien być, bez potrzeby przeszukiwania zawartości całego portalu. Jest tabela wyników, jest prowadzona dyskusja o maratonie a regulaminu niet.

Połączony z 28.08.2014 10:44:
A teraz dobra wiadomość.
Wczoraj uczestniczyłem w konferencji uzgodnieniowej w MAC. ministerstwo przyznało nam rację i w nowym rozporządzeniu:
1/ dopuszcza się pracę spoza stałej lokalizacji i bez ograniczeń czasowych i mocy
2/ łamanie się uznano za informacje niepodlegającą regulacji w rozporzadzeniu, a wszelkie dodatki dotychczas stosowane za znakiem mają być dozwolone
3. Novice dostaną pasmo 20m i moc 100W
4. licencje klubowe na 10 lat.
To tak z grubsza. Czekamy obecnie na końcową wersję rozporządzenia, która została wczoraj na roboczo opracowana.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK

http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8RAY
To wspaniała wiadomość!
Może jednak pojedziemy na Próby Subregionalne w góry!
Pozdrawiam,
Piotrek SQ8RAY
ex. SP8-20-069

http://hamspirit.com/sp8-20-069
SP8UFT
To dobrze, że w ministerstwach pracują jeszcze rozsądni ludzie. A wracając do tematu przewodniego. A widzisz Andrzeju jednak to co pisałem kilka miesięcy temu, że regulamin jest do d..... niestety się sprawdziło. Wojskowe podejście do sprawy, czyli j....., karać, nie wyróżniać niestety też nie sprawdziło się. No ale cóż byli tacy co wiedzieli lepiej tylko szkoda, że rok stracony.

SP8PRL
sp8gsc napisał(a):

Niestety nie mogę tego zmienić.

Dla mnie to niepojęte, że główny administrator portalu traci zdolność korzystania z internetu i nagle nikt nie jest w stanie zrobić nic na stronie.

Proponuję aby powołać się na zapis z regulaminu korzystania z domen i serwera PZK pkt A.8. (dokument: https://download....100820.pdf ).

Choć najprościej dla Ciebie Krzysztof było by gdyby Administrator portalu PZK wszedł do bazy danych. Tabela fusion_users. Znalazł linię Twoich danych i w kolumnie user_level wpisał Ci: 103 zamiast 102. Wtedy automatycznie dostajesz super admina i masz dostęp do wszystkich ustawień portalu. Oczywiście zgodnie z regulaminem musi to być zrobione na wniosek zarządu .....

Druga sprawa to rozliczenie LM-UKF - w tej chwili strona www.asrz.pl leży w całości, jak dla mnie serwer został wyczyszczony. Obecnie to nie mamy dostępu do żadnych danych z zawodów więc nawet policzenie na piechotę ostatniej tury mija się z celem, bo nie mamy wyników poprzednich tur, a co za tym idzie jeśli wyniki się nie pojawią rozgrywanie wrześniowej tury to strata czasu.

Marek SQ8MXS

SP8UFT
Nie znam się na tych adminach, super adminach itp., ale myślałem, że na wypadek różnych zawirowań na portalu "ciągłość dowodzenia" jest zabezpieczona.

sp8gsc
SP8PRL napisał(a):

Choć najprościej dla Ciebie Krzysztof było by gdyby Administrator portalu PZK wszedł do bazy danych. Tabela fusion_users. Znalazł linię Twoich danych i w kolumnie user_level wpisał Ci: 103 zamiast 102. Wtedy automatycznie dostajesz super admina i masz dostęp do wszystkich ustawień portalu. Oczywiście zgodnie z regulaminem musi to być zrobione na wniosek zarządu .....

...strona www.asrz.pl leży w całości, ...

ad. 1 pozostawiam to do uznania Zarzadu. Choć nawet gdybym miał dostęp to wielu rzeczy nie zrobię w tym rozliczenia LM UKF. Miejmy nadzieje, że Marek w koncu sie pojawi. Najwyzej rozliczenie zrobi troche później. Np po nastepnej turze.
ad. 2 podejrzewam, że ten adres to tylko domena, a dane gdzieś są.
73 Krzysztof

SQ8MFM
A ja zapytam przewrotnie: główny administrator to jest w brazylijskiej dżungli czy w Kenii na sawannie?

SP8PRL
Krzysztof, chodziło mi o Twoje możliwości administrowania na portalu RAL. Linki, bloki etc.

LM-UKF to inna bajka i spoczywa to zupełnie na innym serwerze. Domena działa i jest opłacona do przyszłego roku. Mi to wyglada na czyste zasoby serwera, lub zmienione nazwy katalogów w co jednak watpie, po informacji przekazanej przez Mirka na komunikacie.

Zabawa w LM i czekanie do końca roku na rozliczenie kilku tur to moim zdaniem wielka pomyłka - tak sie po prostu nie da.

Pozdrawiam
Marek SQ8MXS

SQ8SET
Ale że w UK przez miesiąc nie da się odpisać na email, bo nie ma dostępu do internetu??
Delikatnie pisząc zburzyło to moje wyobrażenie o dzisiejszym świecie.
Byłem pewien że Londyn to jakaś tam cywilizacja a okazało się że angole są 100 lat za nami Smile

Radek

http://qrz.com/db/sq8set
sp8gsc
SQ8SET napisał(a):
Ale że w UK przez miesiąc nie da się odpisać na email, bo nie ma dostępu do internetu??

Na pewno sie da. Wystarczy odwiedzić kawiarnkę internetową lub jakiegokolwiek znajomego posiadajacego komputer i dostęp do internetu.
Nie wiem dlaczego tego nie zrobił. Przyczyny mogą być różne.
PS, Nie mam dostepu do wszystkich funkcji portalu: zarządzanie stroną, ustawienia i wtyczki są niedostępne. Gdybym miał niewiele by to zmieniło, bo nigdy sie tym nie zajmowałem. Moje strony są w html-u i tyle mi wystarcza.
73 Krzysztof

SQ8HNB
Mam pytanie krótkie i konkretne!

Czy bawimy się dalej w LM UKF czy nie ?

Z SP4 lub z SP7 mam trochę daleko, żeby kilka stacji pracujących w zawodach zrobić. Czy jest więc sens jechać przez pół kraju (? czas i koszty) jak nie mam pewności, że punkty w zawodach będą policzone i że zawody w ogóle zostaną podsumowane ??

73! Radosław

SQ8MFM
Toteż moje pytanie o dżunglę, było jak najbardziej zasadne. Realia internetowe Londynu znam, ponieważ codziennie mam kontakt z dziećmi na różne internetowe sposoby i zapewniam, że dostęp do internetu "tam" jest jeszcze łatwiejszy niż u nas.

Połączony z 31.08.2014 10:34:
Delikatnie mówiąc to co zauważyli przedmówcy, wkurza mnie brak możliwości edytowania własnego postu po 3 min. Kto to ustawiał?
Odp. Pewnie ten, który ten program (forum) tutaj podpiął. - SP8GSC

SP5ELA
Co Wy tacy smutni tu jesteście? Jest jakiś dział rozrywki?
Najlepiej zagłosujcie: "Czy zabić administratorów?" Najlepiej zabić, ale trzeba mieć następców. Czy OT-20 ma rezerwy?

73 ZYGI SP5ELA

https://sp5ela.rf.pl
sp8gsc
Myslę, że nikt tu na nikogo "nie dybie". Jest pewna niedogodność no to ludzie pytają kto? A ja informuję. Przeciez wiadomo, że ten kto to ustawiał wiedział dlaczego tak zrobił, a nie zrobnil tak, bo mu sie tak podobało.
Mnie takie gadki nie "ruszają". Ktoś chce wiedzić dlaczego. proszę bardzo - dowie się, ale niech weżmie na wstrzymanie, bo "obsługa" portalu (w tym forum) jest społeczna i nieodpłatna.
Są pewne trudnosci z rezerwami - o czym juz pisałem, bo ci co chca nie bardzo wiedza jak, a ci co wiedzą jak, nie za bardzo chcą.
Administracja portulu jest jednak sporym obciążeniem, więc nic dziwnego, że nie ma chętnych. Marek SP8WQX widać ostatnio ma ważniejsze zajecia niż zajmowanie się portalem, który w dodatku działa bez zakłóceń - wiec nie ma wielkiej potrzeby.
A zawody LM UKF (kolejna tura) najprawdopodobniej odbęda sie, dlaczego nie. Najwyżej rozliczenie nieco sie opóźni.
Ja startowałem w zawodach, ktore roliczane były po 5-ciu meisiacach i dobrze było. Po co ten pospiech? To jest hobby a nie F1.
73 Krzysztof

SP8PRL
Może uściślijmy pewne kwestie bo pojawił się głównodowodzacy i jak zwykle obraca kota ogonem.

Krzysztof nikt nie ma do Ciebie pretensji, jeśli chodzi o administrację RAL-em. Do Marka SP8WQX też nikt nie ma pretensji o RAL-a bo nie ma sie do czego przyczepić. Zarzucono sugestię by odblokować edycję własnych postów i to ma sens na forum gdzie każdy każdego zna. Wiem że nie masz możliwości tego zrobić, ok. Podałem przykład wyżej jak to zrobić niech zarzad się odniesie.

LM-UKF to inna bajka. Za rozliczenie odpowiedzialny jest Marek SP8WQX i nikt go nie zastapi bo Marek nie da grzebać w programie który stworzył i ja to rozumiem, choć nie bardzo rozumiem podejście zarzadu do sytuacji w której się znaleźliśmy. Powiedzmy że robot nie ruszy już w ogóle, co wtedy ? Czy organizator brał pod uwagę taka ewentualność. Jak dla mnie to nie. Jak już pisałem obecnie to nie ma nawet wgladu w poprzednie tury. Piszesz że to zabawa, ok zabawa ale to też strategiczne myślenie gdzie pojechać żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Sorry ale ja sobie nie wyobrażam robienia 4 tur bez wyników ot tak sobie. No chyba że siedzimy w domciu w bamboszkach i od niechcenia zaliczamy to co akurat pojawi się na częstotliwości. To sa zawody, a nie żucie szmat na 80m.

Co do administracji portalu to nie słyszałem nigdzie że zarzad szukał kogokolwiek do społecznej pracy.

Tyle w kwestii "zabijania adminów" ........

Marek SQ8MXS

SP5ELA
Sami się zgłaszajcie. Najlepsza jest inicjatywa oddolna. Zarząd sam niczego nie wyczaruje.

Co Ty mnie MXS z PRL-u tak pieszczotliwie nazywasz? Ja tu jestem gościnnie. Lubie Was i tyle!

73 ZYGI SP5ELA

https://sp5ela.rf.pl
SP8UFT
Niestety został popełniony grzech zaniechania, bo przecież Marek nie wyjechał z dnia na dzień. Jak już pisałem wyżej dziwi mnie fakt, że pełny dostęp do RAL-u ma tylko jedna osoba. Co do LM. Zygi na LM świat się nie kończy, ale człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja i dlatego lekkie zaniepokojenie brakiem wyników. Problem w tym, że ten moduł do zawodów nie rozlicza tylko LM. Jakby na Chomiczówkę przez dzień piekarze z jakiś tam powodów chleba nie dowieźli to napewno była by to wiadomość dnia we wszystkich stacjach rtv spowodowana oburzeniem mieszkańców. A przecież dzień bez chleba da radę wyżyć. Ta sytuacja to nauczka na przyszłość oby tylko wyciagnąć właściwe wnioski, bo "strzeżonego Pan Bóg strzeże - powiedziała zakonnica wkładając kondona na świeczkę". O i koniec coś wesołego wyszło.

SP8PRL
Mam Pytanie, niestety do kolegi SP5ELA.

Podczas przenosin portalu importowaliście z Markiem bazę danych. W związku z tym że dostępu do starych wyników nie ma, a kiedyś na OT20 był moduł rozliczający zawody, możliwe iż Marek przy imporcie nie wywalił tabeli z danymi z LM-UKF. Nie mam bladego pojęcia jak ta tabela może się nazywać bo to już inwencja twórcza Marka. Możliwe że fusion_lmukf, możliwe że fusion_zawody, jeśli kopiował z pga to moze być fusion_pga. Jestem w stanie podjąć się rozliczyć LM-UKF do grudnia, ale muszę mieć dane z siedmiu poprzednich miesięcy, bo inaczej to nie ma sensu.

Nie oszukujmy się jeśli Marek się nie odezwał do tej pory to i się nie odezwie. Najwidoczniej ma jakiś powód, nie moja broszka i nie mam zamiaru go za to rozliczać. Chodzi mi wyłącznie o to, że wielu uczestników zainwestowało w te zawody, a sorry za powiedzenie jakoś nie widzę żeby coś oprócz czekania się działo.

Tak więc gorąca prośba o zweryfikowanie bazy danych czy jest tam tabela która może zawierać dane z zawodów. Podejrzewam że będzie to tabelka zawierająca takie kolumny: znak, kategoria, tura1, tura2 etc. wypełniona cyferkami głównie.

Jeśli tego nie mamy to moje pomysły się skończyły ......

Marek SQ8MXS

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.38
16,244,080 unikalne wizyty