Zobacz temat
OT20 PZK » Inne » Zawody
 Drukuj temat
LM-UKF 2015r. Uwagi i propozycje.
sp8gsc
A ja oceniam, że regulamin jest bardzo dobrze opracowany. Zobaczymy jak sprawdzi sie w praktyce.
Osobiście zawsze miałem zupełnie inną koncepcję tych zawodów.
Według moich założeń zawody miały poprzez uaktywnienie niektórych małych kwadratów lokatora na terenie Lublina umożliwiać zdobywanie dyplomu "Lublin". Zaś zachetą do organizowania aktywności z tych kwadratów miał być mnożnik za "małe" kwardraty z Lublina (i tylko z Lublina).
Ten regilamin niczego takiego nie zawiera. Jest typowym regulaminem zawodów UKF gdzie peferuje sie łączności na dalekie odległości, a więc najwieksze znaczenie ma lokalizacja (wysokość) i ilośc posiadanych elementów. To znacznie zawęża grono ewentualnych zwycięzców. Brak możliwości zaliczenia puktów ze wszystkch tur i brak mnożnika (jest tylko jeden za QSO z naszym oddziałem) w zasadzie uniemożliwia zajecie dobrego miejsca słabo wyposażonej stacji. Moim zdaniem ten regulamin lepiej pasuje do emisji ssb niz do FM.
No ale ja nie pracuje na UKF, więc moja koncepcja nie musi byc wcale dobra, a moje oceny prawidłowe.
Aha - ja mam 14-ele yagi na 144MHz (dł bomu 7,5 metra) ale w piwnicy i raczej juz nigdy jej nie zainstaluje, wiec jakby ktoś był chetny to niech sie zgłosi.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sq8nxk
Witam wszystkich. No i mamy pierwszą turę za sobą, regulamin wydaje się prosty, jasny i czytelny; podliczyłem swoje kilometry zdobyte w Maratonie - bez rewelacji, czyli zgodnie z założeniami. Zdecydowanie lepiej by wyglądało gdyby pojechać na jakąś górkę w znacznej odległości od Lublina i tam zdobywać punkty. Więc cel raczej został osiągnięty - sam rozważam jakiś wyjazd kiedyś by zdobyć więcej punktów. Liczyłem, że więcej stacji weźmie udział spoza regionu, ale cóż zobaczymy może będzie lepiej. Pozdrawiam wszystkich uczestników i do usłyszenia w eterze 73Smile
 
SQ8MFM
Poruszyłeś temat wyjazdów. Oczywiście, że to jest szansa na więcej punktów, ale również szansa na niezapomniane wrażenia. Na tym polega cała zabawa, żeby analizować własne wyniki, analizować skąd pracowali inni uczestnicy i starać się znaleźć dobre miejsce, wysoko położone i w miarę daleko od wszystkich stacji. Takie analizy robiliśmy każdego miesiąca po ogłoszeniu wyników i mając do dyspozycji lokatory innych stacji. Całą edycję w 2013 roku wraz z Andrzejem SP8FNA nadawaliśmy z terenu. Było tak, że woziliśmy ze sobą gorącą wodę, żeby w miesiącach zimowych, rozmrażać trochę ziemię, bo inaczej nie można by było postawić i zakotwiczyć masztu. Innym razem, w środku lata maszt stawialiśmy w warunkach, kiedy dookoła nas "chodziły" burze z wyładowaniami, albo jesienią we mgle i w marznącej mżawce, która nie dość że przeszkadzała nam samym, to jeszcze była jak "wata" dla fal elektromagnetycznych. Staraliśmy się również ulepszać sprzęt, anteny, maszt, żeby "ukraść" jeszcze tych parę kilometrów. Jaki był tego wynik, no cóż kiedyś można było sprawdzić na tej stronie...niestety. Dobrze, że maraton znowu wystartował. Mam nadzieję, że stacji będzie przybywało. Może sam się jeszcze skuszę na start....zobaczymy. Wszystkim uczestnikom życzę dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

P.S. Mam do odstąpienia wzmacniacz mocy na 2 m FM. Moc wyjściowa nominalna 110 W - tak jest napisane na tabliczce znamionowej. Napięcie zasilania nominalne 12 V więc nadaje się do pracy w terenie. Adaptowałem tą "końcówkę" z amerykańskiego nadajnika militarnego - zapewne radiolatarni. Tak mi się wydaje, bo sugeruje to olbrzymi radiator i zabezpieczenia w niej zastosowane. Prawdopodobnie używana była do pracy ciągłej. Urządzenie jest na prawdę "pancerne". Pracowałem z niej w Maratonie Lubelskim w 2013. Do uzyskania mocy wyjściowej rzędu 140 W potrzeba ok 5 W na wysterowanie, czyli mniej więcej tyle ile ma większość popularnych ręczniaków. Dla kogoś, kto ma ambicję zwiększyć swoje szanse w zawodach, może to być dobry początek rozbudowy swojego sprzętu. Wszelkie informacje na PW.
 
sp8ab
Na tym polega cała zabawa, żeby analizować własne wyniki, analizować skąd pracowali inni uczestnicy i starać się znaleźć dobre miejsce, wysoko położone i w miarę daleko od wszystkich stacji.


Marek, nie ma problemu, w wynikach mogę publikować również QTH locatory stacji.

73, Andrzej
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
17,783,904 unikalne wizyty