Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » Serwis OT20
 Drukuj temat
Problem ze stroną
SQ8MXS
Niech zarząd naszego OT w końcu zrobi coś z tą farsą dotyczącą naszej strony oddziałowej.

Blok Maratonu który jest po lewej stronie obecnie po kilkunastu sekundach przekierowuje serwis na stronę nazwa.pl, z prostej przyczyny - serwer nieopłacony dane utracone. Marek robiąc blok nie zabezpieczył go i obecnie strona OT20 wisi kilkanaście sekund po czym znika.

Tak będzie dopóty Zarząd nie podejmie decyzji i nie wdroży nowej administracji. Pisałem że zaradzić temu może SP5ELA jeśli zrobi Krzysztofa superadminem, a ten wyłączy blok maratonu.
Pomagam po raz ostatni.
Edytowane przez sp8gsc dnia 24/09/2014 22:39
 
sp8gsc
Marku przyczyny sa znane. Ja widze to samo i nic nie moge zrobić, bo nie ma stosownej uchwały OT20, ktora pozwoliłaby mi działać jako superadmin. Oczywiście przy braku uchwaly nie mam też stosownych uprawnień. Marek Sp8WQX juz nie jest superadminem - wykasowal swoje konto. Planowany jest nowy superadmin, ale na razie sprawa jest w toku. Też chciałbym żeby było normalnie, ale nie wiem kiedy to sie zmieni - nie ode mnie zalezy. Ruch jest po stronie Zarządu OT PZK.
Edytowane przez sp8gsc dnia 23/09/2014 21:43
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
Krzysztof sorry ale przemilczę ...... ja nie jestem idiotą, który łyka wszystko co mu się podsunie pod nos ....

http://ot20.pzk.o...p?lookup=1

Przepraszam co tutaj planować ? Też będziemy czekać półtora roku jak czekaliśmy na nowego QSL - Managera ? Wszyscy dobrze wiedzieli, że WQX dwa lata temu chciał zrezygnować ze stanowiska, ale czekaliśmy ..... Teraz planujemy znaleźć Admina ...... z najlepszej strony oddziałowej zrobiła się reklama dla firmy hostingowej, a zarząd planuje. BRAWO !

Dajcie mi login i hasło do bazy, naprawię to w 5 sekund i potem sobie dalej planujcie ale nie róbcie popeliny bo to zaczyna być coraz bardziej żałosne.
 
sp8gsc
SQ8MXS napisał(a):

ja nie jestem idiotą, który łyka wszystko co mu się podsunie pod nos ....

http://ot20.pzk.o...p?lookup=1

Profil jest ale w panelu administratora w użytkownikach go nie widzę, a wcześniej był.
Przepraszam, ale z zasady nie traktuję nikogo jak idioty i nikogo nie mam zamiaru wprowadzać w błąd.
SQ8MXS napisał(a):
Wszyscy dobrze wiedzieli, że WQX dwa lata temu chciał zrezygnować ze stanowiska, ale czekaliśmy ..... Teraz planujemy znaleźć Admina ......
Może i Zarzad wiedział, ja nie jestem w Zarzadzie. Dlaczego nie ma zastepczego admina - nie wiem, to pytanie nie do mnie,
SQ8MXS napisał(a):
Dajcie mi login i hasło do bazy, naprawię to w 5 sekund

Tez zdaję sobie sprawe z tego, że naprawa tego nie jest skomplikowana, ale problem jest w tym, że nikt nie ma hasła do bazy, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Kiedy uda sie to naprawić - nie wiadomo, ale nie mysl, że wszyscy siedzimy z założonymi rękami.
Ja pisze gdzie mogę, ale zdaję sobie sprawe, że Zarząd pracuje społecznie i jak widac nie miał wystraczającego rozeznania w tej sprawie, więc teraz pewnie to trochę potrwa.
Komu Zarzad zaproponuje funkcje superadmina to ja nie wiem, ale jak spadnie to na mnie i bedę potrzebował pomocy to mam nadzieję, że mi jej nie odmówisz.
Jak wykazało życie superadmin musi miec zastepcę, więc powinno być ich przynajmniej dwóch posiadajacyh stosowne uprawnienia.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
sp8gsc napisał(a):

Tez zdaję sobie sprawe z tego, że naprawa tego nie jest skomplikowana, ale problem jest w tym, że nikt nie ma hasła do bazy, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.


Krzysztof

https://download....100820.pdf

Wykorzystaj pkt A.8

Od czego jest administrator portalu PZK ? Jest problem, jesteś adminem, zgłoś go do źródła niech administruje. Login i hasło do bazy zna. I nie wierz w teksty że nie zna jeśli takowe tłumaczenia będą. Pojawił się problem, nie ma możliwości naprawienia go własnymi środkami to powołaj się na regulamin wykorzystania subdomen i powierzchni serwerowych.

No chyba, że Admin PZK nie ma bladego pojęcia jak to zrobić.

Co do administracji - ja się zgłosiłem na forum i indywidualnie do Jurka z ofertą pomocy i nie zamierzam się z tego wycofywać, ale też nie będę czekał i przyglądał się jak marnuje się kilkuletnią pracę wielu członków OT nad stroną bo jak to napisałeś: "Zarząd Planuje".

Prosiłem na forum sprawdźcie bazę danych może tam są tabele z LM-UKF - olaliście temat całkowicie bo najłatwiej było zamieść LM-UKF pod dywan. Dostęp do bazy ma SP5ELA więc wystarczyło napisać podanie, klepnąć pieczątką "za Zarząd" i sprawdzić. Nie ma ...... to nie ma ale jak się okaże, że była tabela to nie WQX będzie winny tylko Zarząd, że nie zrobił wszystkiego by ratować zawody.

Jedno jest pewne cały bajzel zaczął się od przenosin strony na serwer PZK. Teraz mamy "stabilność i rewelacyjne działanie", a i "niezawodność" i nie ma tu co zwalać wszystkiego na WQX-a, bo gdyby wszystko zostało po staremu to i LM-UKF by nadal istniał i nie było by problemów z portalem. Marek nie wywaliłby swojej wtyczki od LM-UKF na inny serwer, którego nie opłacił. Nie pojawiały by się reklamy nazwa.pl, a i samopoczucie w OT było by lepsze, bo nie doszło by do ingerencji w posty, kasowania wypowiedzi etc.

Andrzej SP8LBK pisał o tym że ludzie go pytają o co chodzi z tymi adminami na naszym forum. Ja powiem że słyszę głosy z pytaniami co za bajzel wkradł się do naszego OT: LM-UKF, strona, karty .......... co będzie następne ?
 
sp8gsc
SQ8MXS napisał(a):

Od czego jest administrator portalu PZK ? Jest problem, jesteś adminem, zgłoś go do źródła niech administruje.

email napisalem juz wczoraj - na razie brak odpowiedzi

SQ8MXS napisał(a):Prosiłem na forum sprawdźcie bazę danych może tam są tabele z LM-UKF - olaliście temat całkowicie bo najłatwiej było zamieść LM-UKF pod dywan. Dostęp do bazy ma SP5ELA więc wystarczyło napisać podanie, klepnąć pieczątką "za Zarząd" i sprawdzić.

A skąd wiesz, że odpowuiednie działanie nie były podejmowane? Ja weim, że były. A co do pisania w imieniu Zarzadu - nie jestem upowazniony.
SQ8MXS napisał(a):
Jedno jest pewne cały bajzel zaczął się od przenosin strony na serwer PZK.

Mam na ten temat cokolwiek inne zdanie.
Nie ma żadnego bajzelu. Nie ma tylko danych LMUKF, bo zapewne nikt nie zapytał Marka SP9WQX przed wyjazdem komu je przekazał - wszak stanowia własność organizatora,. A na portalu jest tylko jeden maly bład spwodowany zewnetrzynym linkiem, ktory wstawił tez SP8WQX.
Po wykasowaniu tego linka albo po wyłaczeniu odpowiedniej sekcji lewego panelu portal powinien działac bez zakłoceń.
Co sie dzieje z adminami? Nic - po prostu głowny admin wyjechał i nikt nie ustanowił zastepstwa, gdyz obiecywał, że bedzie administrował "zdalnie". Gdyby jasno powiedział, że nie bedzie mógł (albo z inego powodu) to myślę, że Zarząd podjąłby odpowiednie działania wcześniej.
...nie doszło by do ingerencji w posty, kasowania wypowiedzi etc.
O ile ja bede administrorem to zbedne rzeczy z wypowiedzi na forum nadal beda kasowane, a posty niespełniejace zasad netetykiety beda usuwane. Co z góry zapowiadam coby nie było niedomówień. (Nie bedzie żadnych próśb o zmianę autora wypowiedzi ani pytania o zgodę). Regulaminu forum nie ma, bo jest niepotrzebny. Moim zdniem każdy piszacy nie jest dzieckiem i wie że niektórych rzeczy pisać nie wypada, więc niech sie potem nie dziwi, że coś zostało wykasowane.
Jesli ktos pisze rzeczowo, na temat i bez zbednych dywagacji - nie ma sie czego obawiać.
Andrzej SP8LBK pisał o tym że ludzie go pytają o co chodzi z tymi adminami na naszym forum.

Admin forum jest. Nie ma zastępcy na stanowisku administratora portalu, bo Zarząd go nie ustanowił przed wyjazdem Marka SP8WQX z powodów, o ktorych pisałem powyżej. Na razie nikt nie upowaznienia Zarządu by działać w zastepstwie administratora portalu - przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
Reasumując .... bo żal mi się to czyta. Krzysztof próbujesz tłumaczyć, ale robisz to nieporadnie. Nie masz prawa do ingerencji w jakąkolwiek moją czy też innych wypowiedź. Regulamin jest, wystarczy go poszukać. Od kilku tygodni miotacie się w okół tego co się dzieje i nie ma żadnych efektów. Zatrzymaliśmy się na przyglądaniu i planowaniu ........

Żałuję, że nie byłem w niedzielę na spotkaniu ale uwierz mi miałem ważniejsze sprawy związane z organizacją Zjazdu Kasztelańskiego w SP8. Z wielką przyjemnością prosto w oczy powiedziałbym Zarządowi, że wyciągniętą pomocną dłoń ma w ............. "dalekim poważaniu".

Piszesz, że były podejmowane działania. Czyli mam rozumieć, że SP5ELA przejrzał Bazę Danych i zweryfikował czy są tam dane z LM-UKF. Jest jakiś protokół, pismo które wyszło od naszego Zarządu mówiące o tym by SP5ELA tam zajrzał ? Jakaś zgoda ? Bo jeśli nie ma, to znaczy że tego nie zrobił, lub zrobił to na "gębę". Skoro zrobił to na "gębę" to czy nie może na "gębę" wywalić bloku przekierowującego nasz serwis na adres firmy hostingowej.

Kiedy pisałem o tym żeby SP5ELA zrobił Cię superadminem ? KIEDY ?
Nawet napisałem co ma zrobić. Było to trzy tygodnie temu - dałem Wam instrukcję jak możecie to zrobić. Nie zrobiliście nic - kompletnie nic, oprócz wykasowania owej instrukcji. I nie tłumacz Zarządu, czasem na podjęcie decyzji lub pracą w czynie społecznym bo to staje się śmieszne. Wystarczyłby jeden telefon do "przyjaciela". Jurek chyba ma taką władzę, że może poprosić o zmianę cyferek 102 na 103 w Twoim profilu ?

Dla mnie, strona OT20 nie posiada obecnie administratora. Ty jesteś, jak już to wyłącznie moderatorem forum, bo jeśli chodzi o administrację to masz związane ręce. Jedyne co możesz robić to czyścić niewygodne tematy i to robisz, choć wiedz że nadużywasz swoich obowiązków.

Było spotkanie w niedzielę - wybraliście nowego admina ? Przecież to był jeden z głównych tematów tego spotkania, można było przekazać Ci obowiązki. Można było ? Kandydatów do pełnienia tej funkcji mało, czy może są nieodpowiedni ?

Na koniec - przeniesienie strony ma swoje następstwa. Pierwsze to zniszczenie LM-UKF, drugie to brak koordynacji na portalu, trzecie to wyłączenie modułu dla QSL-managera (Marek wyczyścił wszystko), czwarte to wprowadzenie cenzury na forum. Nie tłumacz tego wyjazdem WQX-a, bo gdyby nie przeniesiono strony, całość by funkcjonowała nadal, a Marek przekazałby pałeczkę swojemu zastępcy - uprzedzając Twoje kolejne tłumaczenia: a skąd wiesz że tak by nie było ? - ja wiem, że by to zrobił.

Tyle. Rób co chcesz wywal wątek, administruj, planuj, pisz maile .... tylko proszę nie tłumacz mi że coś się robi, jak wszystko leży.
 
sp8gsc
SQ8MXS napisał(a):
Krzysztof próbujesz tłumaczyć, ale robisz to nieporadnie. Nie masz prawa do ingerencji w jakąkolwiek moją czy też innych wypowiedź. Regulamin jest, wystarczy go poszukać.

Owszem próbuje tłumaczyć, że nie jest tak jak piszesz.
Jeśli nie mam prawa ingernecji w jakakolwiek wypowiedz to nie mam po co byc moderatorem forum, a własnie taką mam funkcję (plus troche w administrowaniu - z tego co mam dostepne)
Regulamin jest ale portalu. Nie ma odrebnego regulaminu forum.
SQ8MXS napisał(a):
Z wielką przyjemnością prosto w oczy powiedziałbym Zarządowi, że wyciągniętą pomocną dłoń ma w ............. "dalekim poważaniu".

Był Prezes. Myslał, że moduł LM UKF jest w calosci na portalu PZK - nie wiedzial, że jest to odrebny moduł ulokowany na innym serwerze. Odczytał oświadczenie Marka SP8WQX w sprawie przekazania praw do portalu. Nie było tam nic o przekazaniu hasła.
SQ8MXS napisał(a):
Piszesz, że były podejmowane działania.
Były ale jakie tego Ci nie bede objasniał. Wiem tylko, że nie udalo sie zdentyfikować szukanych zestawień.
SP5ELA nie podejmował żadnych ingernecji na naszym portalu, gdyz nie ma uprawnien do administrowania nasza domeną.
SQ8MXS napisał(a):
Było to trzy tygodnie temu - dałem Wam instrukcję jak możecie to zrobić. Nie zrobiliście nic - kompletnie nic, oprócz wykasowania owej instrukcji. I nie tłumacz Zarządu, czasem na podjęcie decyzji lub pracą w czynie społecznym bo to staje się śmieszne. Wystarczyłby jeden telefon do "przyjaciela". Jurek chyba ma taką władzę, że może poprosić o zmianę cyferek 102 na 103 w Twoim profilu ?

Niestety musi to byc zrobione formalnie.
Już napisalem dlaczego Przees sie z tym nie spieszył. Myslał, ża ja mam pełny dostęp.
Nie działo sie nic co by wymagało szybkiego działania. Dopiero wczoraj wyskoczyło to przekierowanie i od razu napisałem zarowno do Prezesa jak do SP5ELA.
Dla mnie, strona OT20 nie posiada obecnie administratora. Ty jesteś, jak już to wyłącznie moderatorem forum, bo jeśli chodzi o administrację to masz związane ręce. Jedyne co możesz robić to czyścić niewygodne tematy i to robisz, choć wiedz że nadużywasz swoich obowiązków.

Chciałes napisać uprawnień. Mam na ten temat nieco inne zdanie.
A co do superadmina to oczywiscie masz racje. Portal nie ma obecnie żadnej uprawnionej osoby, ktora mogłaby przeprowadzić wymagane zmiany. I to jest głowny problem jak to formalnie zalatwic żeby była.
Wydaje sie, że to proste, ale tak nie jest. Zreszta nie ja sie tym zajmuje tylko Zarząd.
SQ8MXS napisał(a): Pierwsze to zniszczenie LM-UKF, drugie to brak koordynacji na portalu, trzecie to wyłączenie modułu dla QSL-managera (Marek wyczyścił wszystko), czwarte to wprowadzenie cenzury na forum. Nie tłumacz tego wyjazdem WQX-a, bo gdyby nie przeniesiono strony, całość by funkcjonowała nadal, a Marek przekazałby pałeczkę swojemu zastępcy - uprzedzając Twoje kolejne tłumaczenia: a skąd wiesz że tak by nie było ? - ja wiem, że by to zrobił.

1. Moduł LM UKF nie był na portalu. To było prywatne dzieło Marka na odrebnym serwerze - zrobił z nim co zechciał.
2. Jakiej koordynacji?
3. Moduł QSL managera także był dziełem Marka. Moim zdaniem wyczyścił dane, bo juz nie pełni tej funkcji.
Ja nie wiem czy te działania miały cokolwiek wspólnego z przenoszeniem portalu.
Co by było gdyby było mnie nie interesuje - nie zajmuje sie plotkami.
4. To co nazwywsz cenzura to po prostu dbanie o to by nikt czytajacy nie odniósl wrazenia, że ktos tu ma bez przerwy do kogos pretensję.
SQ8MXS napisał(a):
nie tłumacz mi że coś się robi, jak wszystko leży.

Nie muszę nic tłumaczyć. Wyjasniam bo chcę, żeby było wiadomo, że nikt nie lezy z załozonymi rękami i nie patrzy w sufit. Nie rób tragedii, że raptem od wczoraj "wszystko lezy". Jak sam widzisz z trudem, ale można korzystac nawet z forum.
Edytowane przez sp8gsc dnia 24/09/2014 19:21
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
sp8gsc napisał(a):Były ale jakie tego Ci nie bede objasniał. Wiem tylko, że nie udalo sie zdentyfikować szukanych zestawień.
SP5ELA nie podejmował żadnych ingernecji na naszym portalu, gdyz nie ma uprawnien do administrowania nasza domeną.


Sorry Krzysztof to do mnie nie przemawia bo wiem jak działa serwer, wiem jak działa php-fusion i wiem jak działa baza mysql. Skoro SP5ELA czegoś szukał to mógł tego szukać wyłącznie w bazie danych. Serwer jest czysty bo Marek WQX nie przeniósł modułu rozliczania LM-UKF. Po drugie on nie miał szukać zestawień bo zestawienia robi moduł. On miał szukać tabeli w bazie z dużą ilością cyferek i oznaczeń na kształt logu QSO. Jeśli szukał zestawień to znaczy że nie ma bladego pojęcia o tym jak działa fusion. Co do uprawnień - mylisz pojęcia mieć prawo do czegoś z mieć uprawnienia. Uprawnienia to on ma bardzo duże, ale Ty oczywiście wiesz że on nic nie może ..... Nie wiem co chciałeś przekazać słowami: iż SP5ELA nie ma uprawnień do administrowania naszą domeną. SP5ELA ma dostęp do wszystkiego (serwer, domena, baza danych).

sp8gsc napisał(a):Niestety musi to byc zrobione formalnie.


Przeszukiwanie bazy było formalne ?

sp8gsc napisał(a):Był Prezes. Myslał, że moduł LM UKF jest w calosci na portalu PZK - nie wiedzial, że jest to odrebny moduł ulokowany na innym serwerze.


No cóż ja o tym pisałem miesiąc temu ale nikt nie chciał mnie słuchać. Choć prawdę powiedziawszy o tym pisałem jeszcze przed przenosinami, ale po co mnie słuchać przecież będzie tak stabilnie, no proszę gdzie są teraz Ci obrońcy pomysłu przeniesienia portalu na serwer PZK.

sp8gsc napisał(a):1. Moduł LM UKF nie był na portalu. To było prywatne dzieło Marka na odrebnym serwerze - zrobił z nim co zechciał.
2. Jakiej koordynacji?
3. Moduł QSL managera także był dziełem Marka. Moim zdaniem wyczyścił dane, bo juz nie pełni tej funkcji.
Ja nie wiem czy te działania miały cokolwiek wspólnego z przenoszeniem portalu.
Co by było gdyby było mnie nie interesuje - nie zajmuje sie plotkami.
4. To co nazwywsz cenzura to po prostu dbanie o to by nikt czytajacy nie odniósl wrazenia, że ktos tu ma bez przerwy do kogos pretensję.


AD1. Krzysztof moduł LM-UKF był związany ze stroną OT20 i znajdował się razem z nią na starym serwerze. Dlatego musiałem rejestrować stację SP8PRL na stronie oddziałowej żeby móc wrzucać logi, a która Ty zablokowałeś na portalu bo jej konto było założone niezgodnie z regulaminem. Przeniesienie strony spowodowało to, że Marek umieścił moduł na swoją stronę asrz.pl. Ba i wszyscy o tym wiedzieli, że taka operacja ma miejsce. Dziwi mnie, że akurat Prezes i Ty tego nie wiedzieliście.

AD2. Masz przykład koordynacji i działania strony OT20 od wczoraj jest problem - Ty jako admin piszesz maile do Prezesa bo nie jesteś w stanie naprawić błahej awarii.

AD3. Nie Krzysztofie, Marek wyłączył moduł bo miał zaprzestać działalności jako QSL Manager, ale usunął ze strony dopiero w momencie przeniesienia na serwer PZK.

AD4. Nie to nie jest dbanie o cokolwiek to jest cenzura. Mam prawo do wypowiedzi. Tej niewygodnej dla Ciebie też. Skoro masz z tym problem zrezygnuj z administracji portalem. Masz być osobą niezależną, a w tej chwili jesteś stronniczy. Kasujesz posty, zmieniasz ich sens - to nie jest moderacja. Moderator ma panować nad ładem na forum, a nie nad wypowiedziami "politycznie odpowiednimi".
 
SP8UFT
Co do modułu QSL Managera to Marek powiedział, że jak zechcę to mogę mieć do niego dostęp. To było w Woli Okrzeńskiej potem już nie rozmawialiśmy. Z portalu Marek miał zabrać jakieś swoje prywatne sprawy tylko, że nie powiedział, że chodzi o robota do LM. Ale chodziło o to, bo robot został przeniesiony po przeniesieniu portalu na inny serwer. Niestety cała ta sytuacja "śmierdzi przedszkolem", a ponoć już wszyscy pełnoletni..... cóż.
P.S Krzysiu daj sobie na wstrzymanie i przestań bawić się w policjanta.
 
SQ8MXS
sp8gsc napisał(a):Portal nie ma obecnie żadnej uprawnionej osoby, ktora mogłaby przeprowadzić wymagane zmiany. I to jest głowny problem jak to formalnie zalatwic żeby była.


No tym zdaniem to mnie rozłożyłeś na łopatki. Rozumiem że zarząd obecnie zastanawia się jak formalnie zrobić byś np.: Ty miał superadmina Smile

No formalnie to chyba trzeba podanie w sześciu kopiach do "głównodowodzącego" napisać z danymi nowego admina portalu PZK. Mam przytoczyć treść tego podania ? to jest ten problem ?

Krzysztof szanuj inteligencję czytających, proszę.

SP8UFT napisał(a):Z portalu Marek miał zabrać jakieś swoje prywatne sprawy tylko, że nie powiedział, że chodzi o robota do LM.


Tomek, przed przenosinami pisałem że Marek nie udostępni kodu swoich modułów .... zarząd cisza.
Andrzej SP8LBK pytał się że jak to ? przecież to co zrobione dla OT jest OT i PZK ... Smile - no jak widać nie jest Smile
Marek przeniósł portal na nowy serwer, a moduł LM-UKF na stronę asrz.pl i w całej rozciągłości popieram jego decyzję.
Wszyscy dobrze o tym wiedzieli bo przecież tura lipcowa była rozliczona na asrz.pl, a nie na portalu OT20. Pisanie teraz, że Marek WQX nikomu nic nie powiedział jest chyba tym przedszkolnym tłumaczeniem Smile. Ja go nie bronię bo dał ciała. Mógł przynajmniej podesłać komuś zrzuty z tabel i powiedzieć liczcie sobie na liczydłach, ale też nie zwalajmy całej winy na niego. Hipotetycznie gdybyśmy nie przenieśli portalu, a Marek by wyjechał i również obraził się na cały świat to mielibyśmy dostęp do danych bo były by na "naszym" serwerze. Teraz to mamy to .... co mamy czyli niesmak .....
 
sp8gsc
SP8UFT napisał(a):

Co do modułu QSL Managera to Marek powiedział, że jak zechcę to mogę mieć do niego dostęp.
P.S Krzysiu daj sobie na wstrzymanie i przestań bawić się w policjanta.

Nie Krzysiu tylko Marku. Ja nikogo nie forum wypytuje kto co i kiedy zrobił i bez przerwy nie zarzucam że ktos miał cos zrobic a nie zrobił.
A co do tego co Marek SP8WQX powiedział, a co zrobił to widzimy. Moze miał inny zamiar, ale nie wyszło.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SQ8MXS
sp8gsc napisał(a):

SP8UFT napisał(a):

Co do modułu QSL Managera to Marek powiedział, że jak zechcę to mogę mieć do niego dostęp.
P.S Krzysiu daj sobie na wstrzymanie i przestań bawić się w policjanta.

Nie Krzysiu tylko Marku. Ja nikogo nie forum wypytuje kto co i kiedy zrobił i bez przerwy nie zarzucam że ktos miał cos zrobic a nie zrobił.


Tomkowi z tym policjantem to chyba chodziło o kasowanie postów ...

... a nie wiedziałem że na forum OT20 dociekanie i trudne pytania są zabronione. Rozumiem, że mamy sobie tylko słodzić ......
 
sp8gsc
sp8gsc napisał(a): Co do uprawnień - mylisz pojęcia mieć prawo do czegoś z mieć uprawnienia. Uprawnienia to on ma bardzo duże, Nie wiem co chciałeś przekazać słowami: iż SP5ELA nie ma uprawnień do administrowania naszą domeną. SP5ELA ma dostęp do wszystkiego (serwer, domena, baza danych).

Miałem na mysli administrowanie treścia domeny, no bo technicznie to oczywiscie czuwa nad nasza domeną. http://ot20.pzk.o...

Przeszukiwanie bazy było formalne ?

Nie wiem co przeszukiwał i czy było to formalne. A Ty także nie musisz zadawać takich pytan na forum. Nie wiem po co to ciągłe "łapaj złodzieja". Odpowiem Ci. Skoro ma dbać o bezpieczenstwo domeny to niewatpliwie musi sprawdzać niektóre pliki. To chyba jest jasne dla kazdego.
sp8gsc napisał(a):
...moduł LM-UKF był związany ze stroną OT20 i znajdował się razem z nią na starym serwerze. Przeniesienie strony spowodowało to, że Marek umieścił moduł na swoją stronę asrz.pl. Ba i wszyscy o tym wiedzieli, że taka operacja ma miejsce. Dziwi mnie, że akurat Prezes i Ty tego nie wiedzieliście.

Aha czyli Prezes dobrze wiedział, tylko Marek SP8WQX go nie poinformował o tym, że coś poprzenosił gdzie indziej. Z oświadczenia Marka SP8WQX, które Prezes odczytał na spotkaniu wynika zupełnie co innego. Nie ma tam słowa o tym, że cokolwiek zostało usuniete z serwera przed przenosinami. Jesli cos usunął (nawet zasadnie) pownien o tym poinformować własciciela portalu, bo to nie on był formalnie właścicielem. Prezes nie ma obowiazku domyslac sie co kto usunął z portalu, ktorego włascielem było OT20.
Ja nie uczestniczyłem w tych operacjach i wcale sie tym nie interesowałem.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
sp8gsc
sp8gsc napisał(a):. Rozumiem że zarząd obecnie zastanawia się jak formalnie zrobić byś np.: Ty miał superadmina Smile
No formalnie to chyba trzeba podanie w sześciu kopiach do "głównodowodzącego" napisać z danymi nowego admina portalu PZK. Mam przytoczyć treść tego podania ? to jest ten problem ?

Najpierw trzeba podjąc uchwałe kto ma być superadminem. Ja sie wcale do tego nie pale, bo wiem, że nie mam odpowiedniej wiedzy.
Bezpośrednie pisanie do SP5ELA można sobie darowac, on nie ma obowiazku nic na naszym portalu zmieniac nawet za naszym pozwoleniem. Prośba może zostać spełniona albo nie, bo np bedzie kłociła sie z jego zakresem obowiazków. Nie jest to takie proste jak by sie wydawało.

Marek przeniósł portal na nowy serwer, a moduł LM-UKF na stronę asrz.pl i w całej rozciągłości popieram jego decyzję.
Wszyscy dobrze o tym wiedzieli bo przecież tura lipcowa była rozliczona na asrz.pl, a nie na portalu OT20. Pisanie teraz, że Marek WQX nikomu nic nie powiedział jest chyba tym przedszkolnym tłumaczeniem Smile.

Nikt z użytkowników nie bawi sie w dociekanie gdzie prowadzi link, który został zamieszczony, tak wiec dowiedz sie, że tylko Ty jako jeden z nielicznych miałeś o tym wiedzę. Zbyt szybko wyciagasz wnioski nie uwgledniając wszystkich możliwych (i bardzo prawdopodobnych) możliwosci. Daj sobie troche na wstrzymanie z tym wyśmiewaniem.

Hipotetycznie gdybyśmy nie przenieśli portalu, a Marek by wyjechał ... to mielibyśmy dostęp do danych bo były by na "naszym" serwerze.

Moim zdaniem nie, bo Marek pewnie wykasowałby ten moduł przed wyjazdem, a z tego co podejrzewam żadnych odrębnych tabel nie było, wszystkie dane były tylko w module tzn na stronie gdzie ten moduł był.
Błąd był popełniony juz na poczatku, bo jak przystępował do opracowania tych modułow, to najpierw pownien uzgodnic, że umieszcza je tylko do korzystania, a włascicielem jest on sam. Nie zrobil tego, więc Prezes miał prawo przypuszczać, że wszystko co znajduje sie na serwerze jest własnoscia OT20 i wszystko zostało przeniesione, a zgodnie z oświadczeniem Marek nie rosci do tego żadnych praw (takie sfomułowanie jest w oświadczeniu).
Teraz okazalo sie co innego stąd koniecznośc zakonczenia edycji Maratonu Lubelskiego.
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
SP5ELA
Witam Was

Moduł LM-UKF został wyłączony. To mogłem dla Was zrobić.
Ale administratora portalu OT-20 sami musicie znaleźć.

Pozdrawiam

Administrator portalu PZK
 
https://sp5ela.rf.pl
sp8gsc
No i po problemie.
Jak Zarzad podejmie uchwale w sprawie administrowania portalem to drugi problem będzie z głowy.
73 Krzysztof
 
http://niedzwiada.nazwa.pl/pzk/sp8gsc/
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.27
17,759,940 unikalne wizyty