Zobacz temat
OT20 PZK » Sprawy ogranizacyjne » OT PZK Lublin
 Drukuj temat
Klub SP8KDB - jest jakaś szansa?
SP8LBK
Porozmawiaj z Władkiem SP8DXO na temat odzyskania pozwolenia. Bo jesli go (oryginału) nie ma w klubie to UKE może prawdopodobnie wydać jego wtórnik, albo przynajmniej kopie.
Z niego dowiesz sie od podanych tam operatorów co stało sie ze sprzętem radiowym. Być może że był to sprzęt prywatny. Ale jeśli był własnością szkoly i zaginął to juz inna para kaloszy.
Prawdopodobne też jest, że UKE nie chce wydać starego pozwolenia ze względu na "nieaktualnych" operatorów i dlatego trzeba szukać tego trzeciego.
Wiem, że Janusz SP8GWI wyraził chęć pomocy w tym temacie wiec sprawa bylaby załatwiona.
Tej sprawy nie można odpuścić. Jest prawie finał i aby dotknąć i jest aktywny klub.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SP8FNB
....dzisiaj rozmawialem telefonicznie w sprawach zawodowych z kol.Jackiem SQ 8 GKT /Prezesem Klubu SP8KDB/ i m innymi rozmowa zeszla tez na temat Klubu.Kol.Jacek przekazal mi ,ze ruszaja po feriach z dzialalnoscia, ze zezwolenia radiowe SP8KDB I SP8YDB sa wazne , ze nikt sie z nim nie kontaktowal w sprawie klubu pomimo ,ze podal swoje namiary na forum .......tyle wiem vy73 Adam
 
SP8LBK
Wczoraj spotkałem się z moim kolegą, dyrektorem jednej ze szkół średnich w Kraśniku.
Podał mi kilka informacji o których powinniśmy wiedziec.
W miastach powiatowych szkoly podstawowe i gimnazja podlegaja pod burmistrza, a szkoly średnie pod pod starostę powiatu.
Żaden z dyrektorów szkoły bez oficjalnej zgody "zwierzchnika" nie może utworzyć w swojej szkole w (naszym przypadku) "przyszkolnego" klubu łączności, czy też żadnego kółka zainteresowań. Nie jest tu ważne czy będą jakies koszty ponoszone przez szkołę z tytułu takiej działalności czy tez nie.
Ale najważniejsza sprawą i uważam, że najtrudniejszą do przejścia jest to, że szkoła musi wyznaczyć opiekuna ze swojej kadry, który ma być obecny na prowadzonych zajęciach z młodzieża.
Może to być oczywiście np nauczyciel z innej szkoły lub osoba mająca uprawnienia pedagogiczne do pracy z młodzieżą ale to jest jeszcze bardziej formalnie trudne do załatwienia.
Chodzi o to, że dyrektor danej placówki odpowiada za wszystko co dzieje sie na terenie jego szkoły. Jest nieważne czy w zajęciach klubowych biora udział "jego" uczniowie czy tez osoby spoza tej szkoły.
W przypadku jakiegokolwiek wypadku to dyrektor danej placowki jest za wszystko odpowiedzialny.
Edytowane przez sp8gsc dnia 01/02/2008 09:39
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MXP
Czyli wszystko się może skomplikować znając życie...niestety. Lecz nie sądziłem że musi być jakiś pedagog lub ktoś taki na takich zajęciach, dla mnie to dziwne, choć domyślam się czemu tak musi być. Ciągle mam nadzieję, że sie uda, ostatnio spytano nas co chcemy robić na kółku, więc się zebraliśmy i spisaliśmy kilkanaście zagadnień. Pozdrawiam
 
sp8gsc
Lukasz Bartyzel napisał:
ostatnio spytano nas co chcemy robić na kółku, więc się zebraliśmy i spisaliśmy kilkanaście zagadnień.

Ciekawe ciekawe. Czy mógłbyś napisać o tym także na forum.
Ja wiem kto ma transciver, ktory mółby być używany w klubie (ma 5W output). Trzebaby dorobicć do niego wzmacniacz na GU50, żeby moc była licencyjna. Jest tez troche rzeczy, ktore można przy nim porobic, wiec byloby ciekawe zajecie. Mam kontakt z SQ8MFR który go praktycznie robił od nowa.
Co do innych sprzetów to kolega SQ8LUV mógłby udostepnić schemat i pokazac działający minitransciver, a byc może takze pomóc zainteresowanym w budowie kopii, na ktorej mozna robic lacznosci. Oczywiscie trzeba najpierw zrobic pozwolenie i nauczyc sie telegrafii, bo to jest transciver cw.
Dziwi mnie stanowisko Zarządu Oddziału, który nie wyznaczył żadnej osoby do pomocy w uruchamianiu klubu (albo w inny sposób konkretnie nie pomaga) i wydaje sie ze stoi z boku i patrzy jak mlodzież szarpie się próbując sama coś zdzialać. Tymczasem taki przedstawiciel Oddzialu Lubleskiego mógłby wiele pomóc.
Przeciez pomoc nie polega na tym, że sie stoi i patrzy "zróbcie coś a my zobaczymy jak wam wyszlo".
Koledzy z klubu SP8KDB wystapcie na komunikacie czartkowym i powiedzkie kilka slow jakie sa plany i co sie konkretnie dzieje.
Szans na uruchomienie innych klubów raczej na razie nie widać.
Ja bym się sam włączył, ale ze względu na kłopoty zdrowotne nie mogę.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8LBK
Dziwi mnie stanowisko Zarządu Oddziału, który nie wyznaczył żadnej osoby do pomocy w uruchamianiu klubu (albo w inny sposób konkretnie nie pomaga) i wydaje sie ze stoi z boku i patrzy jak mlodzież szarpie się próbując sama coś zdzialać. Tymczasem taki przedstawiciel Oddzialu Lubleskiego mógłby wiele pomóc.
Przeciez pomoc nie polega na tym, że sie stoi i patrzy "zróbcie coś a my zobaczymy jak wam wyszlo".


Tu Krzyśku dotknąłęś myślę sedna problemu. Jeśli młodzież nie bedzie miała "sprzymierzeńców" w szkole sama naprawdę nic nie zdziała. I tu musi im ktoś pomóc z zewnątrz czyli OT PZK, lub ZW LOK.
Sądze że nie jest żadnym problemem ideologicznym żeby PZK okazało pomoc przynajmniej organizacyjną przy uruchomieniu klubu SP8KDB czy SP8YDB.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MXP
sp8gsc napisał/a:
Ciekawe ciekawe. Czy mógłbyś napisać o tym także na forum.

Witam! Jasne, że mógłbym jeżeli chodzi o spis informacji na kartce to oto on:
1.Przygotowania do egzaminów, omawianie ich, pomoc
2. Rozwinięcie tematu krótkofalarstwa (to dla nowych członków którzy by byli)
3. Zapoznanie z budową odbiornika i nadajnika
4. Strojenie i wykonywanie wyżej wymienionych sprzętów.
To było wszystko, myślę, że to wystarczy na początek. Pozdrawiam kolegów!
 
SP8LBK
Lukasz Bartyzel napisał:
ostatnio spytano nas co chcemy robić na kółku, więc się zebraliśmy i spisaliśmy kilkanaście zagadnień.


Witam! Jasne, że mógłbym jeżeli chodzi o spis informacji na kartce to oto on:
1.Przygotowania do egzaminów, omawianie ich, pomoc
2. Rozwinięcie tematu krótkofalarstwa (to dla nowych członków którzy by byli)
3. Zapoznanie z budową odbiornika i nadajnika
4. Strojenie i wykonywanie wyżej wymienionych sprzętów.
To było wszystko, myślę, że to wystarczy na początek.


Oj Łukaszu.
albo kilkanaście, albo cztery punkty i to bardzo cieniuuuutkie.
Szkoda, że nie poprosiłeś nas, kolegów krótkofalowców z tego forum o pomoc w tej sprawie.
Chociaż myślę, że mozna to jeszcze "odręcić" przekładajac dyrekcji opracowany fachowo na spokojnie plan, czy też program zajęć.
Bo w takiej wersji jaka przedstawiliscie to ja widzę Wasz klub, ale w jak najbardziej czarnych kolorach.
To kieruje nie tylko do Łukasza, ale także do innych młodych i starszych. Po to są tworzone takie fora dyskusyjne, aby wymieniać sić informacjami. Naprawdę nie wstydźmy sie pytać jeśli czegoś nawet wydawałoby się prostego nie wiemy, czy nie rozumiemy.
Edytowane przez sp8gsc dnia 02/02/2008 15:56
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MXP
Myślę, że te punkty są takie biedne ponieważ były robione na prędko. Dostaliśmy informacje ok. 14, a o 15 trzeba było dostarczyć już do dyrekcji, czyli robiliśmy to na lekcji :( Więc myślę że jeszcze jest szansa, w końcu to było tylko dla informacji szkoły, a nie żeby gdzieś wysłać. Lecz nadal nie wiemy co napisać... Może ktoś podrzuci jakiś pomysł?
Edytowane przez sp8gsc dnia 02/02/2008 15:58
 
sp8gsc
Lukasz Bartyzel napisał/a:
1.Przygotowania do egzaminów, omawianie ich, pomoc
2. Rozwinięcie tematu krótkofalarstwa (to dla nowych członków którzy by byli)
3. Zapoznanie z budową odbiornika i nadajnika
4. Strojenie i wykonywanie wyżej wymienionych sprzętów.

Widzę, że jako głowną i najważniejszą sprawę uznaliście przygotowanie do egzaminów.
Owszem to jest ważne, ale troszkę później jak już wszyscy poznają co się składa na krótkofalarstwo.
Zapoznanie z budową odbiornika i nadajnika w zasadzie miesci się w zakresie pytań egzaminacyjnych.
Samodzielne budowanie to już w zasadzie radiotechnika, a nie krotkofalarstwo, ale oczywiscie bardzo ciekawe.
Myślę, że na początek ogólny plan jest krótki, ale dobry.
Najważniejsze jest to co jest interesujace dla ewentualnych przyszlych krotkofalowcow.
Na początek najlepiej żeby każdy z Was miał odbiornik w domu na fale krótkie i licencję nasłuchową. Teraz wszyscy od razu rzucaja sie na zdobywanie licencji i od razu chcieliby nadwac. Pomału, trzeba najpierw posluchać jak inni to robią.
Tak wiec w klubie powinna stanąć radiostacja i operatorzy powinni pokazywać jak nawiązuje się łączności. W sumie krotkofalarstwo to właśnie nawiązywanie łączości.
Edytowane przez sp8gsc dnia 07/02/2008 21:31
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8MXP
Witam ponownie!! Jest jakiś postęp lecz chyba mały. Już dyrekcja ogłosiła "oficjalnie", że koło będzie, lecz nie wiadomo o której godzinie i w który dzień, czyli nic nowego... może koledzy coś wiedzą na ten temat?? Nie wiadomo co dalej, a mnie zainteresowani pytają co i jak i kiedy a ja nie wiem co odpowiedzieć. Może ktoś tu jest, kto wie coś więcej niż my? Pozdrawiam Łukasz.
Edytowane przez sp8gsc dnia 07/02/2008 21:19
 
sp8gsc
Lukasz Bartyzel napisał/a:
...dyrekcja ogłosiła "oficjalnie", że koło będzie, lecz nie wiadomo o której godzinie i w który dzień, czyli nic nowego... może koledzy coś wiedzą na ten temat??

Hmmm...
Najlepiej jednak bedzie wiedziała dyrekcja. Tam się zgłoś i zapytaj o to kto bedzie prowadził to "kółko krótkofalarskie", które być może przeistoczy sie w przyszkolny klub krótkofalowców. Jak nawiążesz kontakt z osoba prowadzącego to on najlepiej będzie wiedział kiedy bedzie spotkanie i jaki temat bedzie poruszany.
Chętnie bym się też tam pojawił, ale na razie to mało realne.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8MXP
Jedno co jeszcze słyszałem to to, że prowadzone będzie przez Pana Władysława Zwierzchowskiego, lecz muszę się spytać jeszcze raz, by trafić do dobrej osoby. Narazie kończę, postaram się jutro dowiedzieć w tej sprawie coś więcej i się podziele tu na forum. Pozdrawiam Łukasz.
Edytowane przez SQ8MXP dnia 07/02/2008 21:43
 
SQ8MXP
Jedno co jeszcze słyszałem to to, że prowadzone będzie przez Pana Władysława Zwierzchowskiego, lecz muszę się spytać jeszcze raz, by trafić do dobrej osoby. Narazie kończę, postaram się jutro dowiedzieć w tej sprawie coś więcej i się podziele tu na forum. Pozdrawiam Łukasz
Edytowane przez SQ8MXP dnia 07/02/2008 21:43
 
SP8LBK
....dzisiaj rozmawialem telefonicznie w sprawach zawodowych z kol.Jackiem SQ 8 GKT /Prezesem Klubu SP8KDB/ i m innymi rozmowa zeszla tez na temat Klubu.Kol.Jacek przekazal mi ,ze ruszaja po feriach z dzialalnoscia, ze zezwolenia radiowe SP8KDB I SP8YDB sa wazne , ze nikt sie z nim nie kontaktowal w sprawie klubu pomimo ,ze podal swoje namiary na forum .......tyle wiem vy73 Adam


Łukaszu nie motaj sie. Poczytaj na spokojnie ten temat i tam znajdziesz wszystkie szczegóły. Bo wychodzi, że nawet nie kontaktowales sie z tymi osobami i załatwiasz ale od d.... strony. Bo może wszystko jest pozałatwiane ale Ty o tym nie wiesz.
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
sp8gsc
Lukasz Bartyzel napisał/a:
Jedno co jeszcze słyszałem to to, że prowadzone będzie przez Pana Władysława Zwierzchowskiego...

Władysław Zwierzchowski to własnie SP8DXO, a więc nie będzie to kółko zainteresowań tylko normalny klub krótkofalowców.
PS. Szkoda tylko, że byli wychowankowie klubu słabo właczaja się w jego obecne uruchomienie i nie deklaruja pomcy tu na forum.
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SQ8MXP
Można powiedzieć, że wszystko poszło do przodu, a nawet więcej-pełen sukces osiągneliśmy. Koło startuje od czwartku tego, o 16:30 i będzie w sali 58/59. Bardzo mnie to cieszy...Smile Pozdrawiam Łukasz
 
sp8gsc
Pozostaje życzyć miłych wrażeń z wykładu/opowiadania o czymś naprawdę ciekawym. Ciekawym dla pasjonatów łączności amatorskich.
Wiadomo, że w przyszłosci trzeba będzie te kilka tys zł włozyć w zakup urządzenia i anten, ale na razie nie ma co o tym mysleć. Trzeba zdobywać wiedzę co to jest to krótkofalarstwo i z jakimi dziedzinami sie wiąże. Nie ma też co mysleć od razu o przygotowaniach do egzaminu, bo najpierw trzeba posiąść wiedzę bardziej ogólną. Nabywa się ją poprzez zwykłe rozmowy w klubie o slangu, kodzie Q, operatorstwie (tzn co sie podaje przy łacznosci i jak), po co sie robi te łaczności, bo okazuje się że jednak nie tylko dla samej przyjemości usłyszenia odpowiedzi korespondenta. Wiedzę o rodzajach emisji i ilości pasm dla krótkofalowców, propagacji na nich panujacej przy słabej i przy dużej aktywności słonecznej itd itd.
Zawiadom jak najwiecej ludzi zainteresowanych, żeby na poczatku była duża grupa to z czasem zostanie z niej kilku największych pasjonatów, ktorzy będą rozumieli, że po prostu trzeba wiele rzeczy sie nauczyć na egzamin. Bo jeśli na początku bedzie was trzech czy czterech to potem zostanie jeden - czyli Ty Łukaszu.
Mam nadzieje że kol. SP8DXO zaszczepi w was także potrzebę opanowania telegrafii jako znakomitej emisji do nawiazywania dalekich łącznosci bez potrzeby posiadania dużej mocy i rozbudowanych systemów antenowych. Bo praca na fonii to głownie umiejetność "opanowania przycisku na mikrofonie", bo wszak gadać to każdy potafi. Smile oczywiście to o fonii z przymrużeniem oka Wink, bo trzeba wiedzieć co gadać i kiedy.
Edytowane przez sp8gsc dnia 13/02/2008 17:33
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
sp8gsc
Jak tam wrażenia z pierwszego spotkania?
Czy było dużo osób? Co było ciekawego?
73 Krzysztof
 
http://sp8gsc.pzk.pl
SP8LBK
Lukasz Bartyzel napisał/a:
Koło startuje od czwartku tego, o 16:30


Wystartowalo i jak widać chyba nie może wylądować.
czy co?Smile
Edytowane przez sp8gsc dnia 25/02/2008 17:17
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.27
17,792,620 unikalne wizyty