Zobacz temat
OT20 PZK » Technika » Inne
 Drukuj temat
proszę o opinię, dziękuję
SQ8MZW
co do obsługi tego urządzenia to zgadzam się z kolegą w 100%
szczerze mówiąc liczę na to że ktoś z forum lub znajomy ma doświadczenie z tym radiem. Jak jest z awaryjnośćią, jak pracuje w odsłuchu i przy nadawaniu.
Z większośći przewoźnych stacji to jest chyba najlepiej wyposażone i daltego nad nim rozmyślam.


Może za lat 5 czy 10 jak osiądę gdzieś na miejscu to kupię coś większego bazowego ale jak narazie nieztety nawet nie będę miał gdzie go postawić i urządzić sobie jakiegoś kącika dla siebie. Praca praktycznie w terenie. Z domu to praktycznie pozostanie 2m lub 70cm i nic więcej. Ale to jako dodatek.

Frown
Edytowane przez SQ8MZW dnia 11/02/2008 18:01
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
SP8LBK
Każde radio "kombajn" szczególnie w wersji przenośnej lub samochodowej owszem pracuje na wszystkich pasmach, ale z bardzo niską jakością, moęe nawet poniżej średniej.
Przecież 2-3 cewki, parę układów scalonych i procesor (bo tyle tam wchodzi) w żaden sposób nie zagwarantuja jakości sygnału nadawanego i odbieranego.
To jest po prostu atrapa radia.
Gdyby można było tak minimalizowac uklady elektroniczne, zachowując dobre parametry, żadna firma nie produkowalaby drogich transceiverow o rozbudowanej "elektronice".
Każde kilkunastoletnie radio na KF w wersji stacjonarnej ma dużo lepsze parametry niż te przenośne "kombajny".

Na UKF na poczatek wystarczy nawet "przenośka" z możliwością podłączenia anteny zewnetrznej.
Nie wierze, że początkujacy nadawca od razu potrzebuje na UKF radia z FM/CW/SSB i to szczególnie do pracy z terenu. Tym bardziej, że sporadycznie pracuje na SSB na KF-ie.

Opisywanie, że jak będzie miał radio wielozakresowe i to takie przenośne to będzie jeżdzil w teren i czesto stamtąd pracował, to czyste mrzonki. Widać, że nigdy nie pracowal z terenu i nie ma pojęcia ile trzeba włożyć wysilku, żeby zainstalowac 1-2 anteny i zorganizować stanowisko do nadawania. No chyba, że praca z terenu to spacer np górskim szlakiem w radiem w ręku.
Edytowane przez sp8gsc dnia 20/02/2008 19:54
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MZW
Ja wszystko rozumiem Frown

Ale naprawdę nie mam możliwości nigdzie zamontować anteny.
Mieszkam w Hotelu asystenta i pewnie jeszcze kilka lat będę musiał pomieszkać w takich warunkach.......takie życie.
Brak możliwości montażu anteny nie będzie dla mnie przeszkodą.
Bo nie może. Wyjechanie za miasto i rozciągnięcie dipola, myślę, że nie powinno być aż takie straszne. W końcu chodzi o to by "gonić króliczka, a nie go złapać"
Co prawda trochę bagatelizuję wszystko, ale zdaję sobie sprawę ile pracy wymaga przygotowanie stanowiska do pracy w terenie. Pisząc to mam na myśli działkę na której mogę posiedzieć kilka dni w dobrych warunkach i spokojnie popracować co jakiś czas.

Mogę też kupić antenę. Jakiegoś Diamonda etc na magnes i postawić na parapecie. Ale na taką antenę szkoda mi kasy, bo to koszt podobny do radia.


No jakiś złoty środek muszę znaleźć .................... no chyba, że mnie zniechęcicie :(
Edytowane przez sp8gsc dnia 20/02/2008 19:42
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
SP8LBK
Maćku nie bierz tych postow bezpośrednio do siebie.
Razem z Krzyskiem SP8GSC nie tylko Tobie, ale też innym młodym i niedoswiadczonym chcieliśmy wskazać prawidlową i najbardziej racjonalną drogę.
To że miałeś wątpliwosci i zapytałeś się kolegow nie odbieraj jako żadnej ujmy w stosunku do swojej osoby. Właśnie dlatego, ze zapytaleś o coś czego nie wiesz przynajmniej u mnie masz duuuuży plus.
Zreszta opisalem ci swoje watpliwosci na PW.
Dobrze zeby Adam SP8FNB cos napisal od siebie z racji tego ze zawodowo grzebie w takich "cudach" techniki.
Wasze pieniadze, wasza wola.
Edytowane przez sp8gsc dnia 20/02/2008 19:44
Vy 73'
Andrzej SP8LBK
 
http://www.qrz.com/db/sp8lbk
SQ8MZW
Zobaczymy jak to wszystko będzie finansowo wyglądać.
Jeśłi faktycznie różnice cenowe są tak duże między USA i PL
to nie przeczę, że może coś "pełnowymiarowego" kupię.

Jestem nawet skłonny wybrać tę opcję,
bo nie lubię często zmieniać sprzętu.
Jak się już do czegoś przyzwyczaję to używam latami.

Tak jak CB. Mam Unidena 510 od 12-13 lat
mimo że kilka się już innych przewinęło. Po prostu jestem do niego tak przyzwyczajony, że nie wyobrażam sobie pracy na innym radiu.

No ale o 11m nie rozpisuję się, bo jeszcze może ktoś alergii dostanie Wink...

Wszystko kwestia pieniędzy.
A przy zakupie "pełnowymiarowego" radia chciałbym już wybrać coś co mi posłuży przez wiele lat.

Pozdrawiam
Edytowane przez sp8gsc dnia 20/02/2008 19:47
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
SQ8MZW
Decyzja podjęta na 99,9%
Bedzie to IC746.
Na coś lepszego żona chyba mi nie pozwoli Wink
może kiedyśWink


Więc mam nadzieję, że w wakacje uda mi się kolegów usłyszeć.
Pozostanie jeszcze kwestia osprzętu, czyli :zasilanie, kable, i jakaś antena.
Na początek będzie to dipol na kilka pasm, ale co konkretnego - jeszcze nie wiemWink
Edytowane przez SQ8MZW dnia 20/02/2008 22:46
SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
SQ8MZW
Doładnie.
Zdaję sobie z tego sprawę.
Mysle też obecnie o Yaesu ft450
lub po taniości yaesu ft 857
ale raczej skłaniam się ku temu pierwszemu

SQ8MZW
SP8-20-103
Maciej Zwierzchowski
dlastudenta.pl/photos/dlamaturzysty/pwr.jpg
 
sq8iss
Drogi Krzysztofie temat dotyczy TRXa a nie CB i nie na miejscu jest wcinanie twoich tekstow tego typu , z calym szacunkiem napisz cos o FT107 to bedzie ciekawsze .A nawet doradz jakis starszy trx moze godny polecenia ! Wink
 
sq8iss
Osobiscie polecam starszy trx typu IC751A z 4 krotna przemiana czestotliwosci sam takiego uzywalem przez kilka lat i naprawde bylem z niego zadowolony szczegolnie podczas lowienia dxow .Mozna w swietnym stanie kupic za jakies 1800 zl. Przy czym trzeba zwrocic uwage na sprawe podtrzymania pamieci ,ale to nie problem.Wink
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.52
17,759,166 unikalne wizyty