Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

UY3WX
[off] 12/08/2020 18:26
Witam. Ja szukam kontaktu z Andrzejem, SP8AB. Moj skype: uy3wx_roman,Viber:
+380972964751 . Dzienki. Roman.

[A] sp8ab
[off] 07/08/2020 14:43
31 komunikat PZK z dnia 5 sierpnia przybył z opóźnieniem i nie był omawiany na naszym ostatnim spotkaniu. Jest dostępny tutaj https://komunikat.
..8.2020.pdf

sp8mar
[off] 26/04/2020 20:52
Z przykrością informujemy, ze w dniu dzisiejszym odszedł do Naszego Pana Stasio SP5MNS inicjator klubu SP5KJZ i wspaniały wychowawca krótkofalowców w Łukowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a św

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 3

Userów online: 0

Łącznie userów: 364
Najnowszy user: SQ8DSP
Facebook Like

Po spotkaniu zespołu SN0HQ
SpotkaniaPo Contestowe spotkanie zespołu odbyło się na prywatnej posiadłości Sławka SP2JMB i to głównie dzięki jego XYL Dorocie SP2TO no i samemu Sławkowi spotkanie było doskonale przygotowane pod względem logistycznym.
W spotkaniu wzięło udział 28 z ponad 80 członków Zespołu SN0HQ.  Naradę otworzył Tomek SP6T Kapitan Zespołu. Powitał wszystkich i osobiście podziękował  Dorocie  SP2TO–gospodyni zjazdu za wspaniałe przygotowanie spotkania.
Następnie i ja (SP2JMR) miałem swoje 5 minut. W wystąpieniu podziękowałem Kolegom z Zespołu SN0HQ za wysiłek, który włożyli w udział naszej reprezentacji w kolejnych edycjach HF Championship IARU i za uzyskane wyniki w latach 2004 i 2005 II miejsce w 2006 V i w 2007 IV miejsce na świecie. To bardzo wysokie lokaty na kilkadziesiąt startujących ekip. Na spotkaniu nie byłem jedynym członkiem prezydium ZG PZK. We wszystkich spotkaniach zespołu oraz w „Radzie Starszych” bierze aktywny udział Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK. Bogdan oprócz funkcji w prezydium jest aktywnym członkiem zespołu przeważnie pracującym jako operator na stacji Jurka SP3GEM. Bogdan oczywiście i w tym spotkaniu brał czynny udział.
Zespół jest bezprecedensowym zjawiskiem od czasu jak istnieje PZK. Zjawiskiem na poły spontanicznym, którego celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników sportowych. Tego by nie było gdyby nie autorytet i aktywność Tomka SP6T.
To oczywiste. Lecz jest jeszcze inny aspekt działalności zespołu, nie mniej ważny od osiągnięć sportowych. Przejawia się on w dyskusjach, nie raz prowadzonych w dość ostrym tonie. Jest to aspekt, który ja nazywam edukacyjnym.
Dyskusje owe emanują na zewnątrz  postępem w odniesieniu do krótkofalarstwa nie koniecznie wymagającego takiego zaangażowania wiedzy, umiejętności i techniki,-  krótkofalarstwa nie wymagającego takiego profesjonalizmu jak start w Mistrzostwach IARU czyli super contestingu.
Znakomitym przykładem emanacji pozytywnych idei czyli pomysłów dotyczących rozmaitych aspektów krótkofalarstwa na zewnątrz zespołu były wizyty dwóch super Contestmanów na III obozie Szkoleniowym w Sportach Obronnych organizowanym przez PZK i KRS, dofinansowanym z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczywiście chodzi tu o Zygiego SP5ELA i Kaziaka SP2FAX.
Obrady w Jeziorkach koncentrowały się na kilku grupach tematycznych. Pierwszy to oprogramowanie, logowanie, błędy etc. Drugi temat to wykorzystanie potencjału technicznego poszczególnych stacji. Trzeci to  przyszłość zespołu, stacje rezerwowe oraz rezerwowa obsada operatorska i informatyczna. Najbardziej znaczący  merytoryczny wkład w dyskusję, oprócz Kapitana zespołu Tomka SP6T wnieśli  Kazik SP2FAX, Robert SP5XVY oraz Wiesław SP4Z.

Info: pzk.org.pl
Wygenerowano w sekund: 0.15
16,667,456 unikalne wizyty