Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 374
Najnowszy user: sp8azl
Facebook Like

XXIII Konkursu o Replike Lampy Ignacego Łukasiewicza
ZawodyZawody odbędą się 26 sierpnia od godziny 19 do 23 czasu lokalnego.

Organizatorem Konkursu jest Oddział Podkarpacki PZK (OP) we współpracy z Lwowskim Klubem Krótkofalowców (LKK). Celem Konkursu jest upamietnienie Ignacego Łukasiewicza – twórcy przemysłu naftowego. Do uczestnictwa w Konkursie zapraszamy nadawców i nasłuchowców z kraju i zagranicy.

Termin Konkursu: 26 sierpnia 2007 r. (niedziela), od godz. 19.00 do 23.00 czasu lokalnego (1700-2100 UTC). Pasmo i emisje: 80 m; CW i SSB. Łacznosc z ta sama stacja mona powtórzyc drugim rodzajem emisji.
Logi musza przesłac do organizatora (najlepiej w formie elektronicznej, plik cabrillo) wyłacznie stacje OP i LKK oraz nasłuchowcy, którzy moga startowac tylko w kategorii Mixed i musza wykazac nasłuchy emisja CW. Licencjonowani nadawcy nie moga startowac w kategorii dla nasłuchowców. Operatorzy nienależący do OP lub LKK nie musza przesyłac logów, jednak musza sie upewnic, czy ich adresy
pocztowe sa poprawne w Callbooku SP, a w innym wypadku powinni przesłac swój adres do organizatora, aby otrzymac Dyplom i wyniki Konkursu.

Regulamin dla stacji OP i LKK (w tym członków honorowych LKK)

Wywołanie na SSB: np. Wywołanie w Konkursie podaje SP8XX Łukasiewicz.

Wywołanie na CW: np. CQ TEST L DE... Raporty: RS Łukasiewicz (w logu SSB wystarczy zapisac L) lub RST L.

Kategorie: albo SSB, albo Mixed (CW i SSB). Wynik: liczba łacznosci przeprowadzonych w Konkursie. Stacje OP i LKK moga równie pracowac ze soba.
Regulamin dla pozostałych stacji

Wywołanie na SSB: np. Wywołanie w Konkursie podaje SP1XX. Wywołanie na CW: np. CQ TEST SP DE...

Raporty: RS lub RST i numer kolejny łacznosci w Konkursie od 01. Kategorie: albo SSB, albo Mixed (CW i SSB). Wynik: liczba łacznosci przeprowadzonych wyłacznie ze stacjami OP i LKK (tj. podajacymi w raporcie "Łukasiewicz" na fonii lub "L" na telegrafii).

Wyniki
Konkursu ustali Komisja, której decyzje sa ostateczne. Informacje o Konkursie sa dostepne na stronie internetowej: www.radioam.net/sp8ajc. Szczególnie zachecamy do pracy w Konkursie stacje okolicznosciowe.

Nagrody
: repliki lub miniatury Lampy Łukasiewicza za I miejsca w kat. SSB i Mixed. Dyplomy i wyniki otrzymaja wszyscy operatorzy, wykazani w logach OP/LKK wg decyzji Komisji pod warunkiem, e poprawne adresy pocztowe operatorów albo sa zamieszczone w Callbooku SP
(http://callbook.pzk.org.pl), albo zostana nadesłane do organizatora.
Stacje OP i LKK sa proszone o potwierdzanie wszystkich łacznosci nawiazanych w Konkursie. Dla stacji OP wydrukowano blankietowe, barwne karty QSL, które mona zamówic u Organizatora.
Stacje OP i LKK oraz nasłuchowcy przesyłaja logi niezwłocznie po Konkursie, najlepiej elektronicznie (plik cabrillo w załaczniku, a temat: znak stacji), e-mail: <sp8ajc@interia.pl>, a logi papierowe najlepiej telefaksem (numer zostanie podany przez Wilhelma na prosbe), albo na adres pocztowy: Wilhelm Wrona SP8AJC, ul. Dworcowa 1A, 38-540 Zagórz, Podkarpackie.

Wygenerowano w sekund: 0.23
17,146,475 unikalne wizyty