Kolegę Andrzeja Sułka SP8DYY zamieszkałego w miejscowości Barłogi, pow. Puławy znam od połowy lat 60-tych ubiegłego wieku, kiedy to jako uczeń szkoły średniej zainteresował się krótkofalarstwem, zapisując się do Klubu Łączności LOK - SP8KGH działającego wówczas przy Zakładach Azotowych / w budowie / w Puławach. Po krótkim okresie stażu w klubie wystąpił do Oddziału Lubelskiego PZK o zezwolenie nasłuchowe, opiniowane przez ówczesnego prezesa klubu kol. Zdzisława Bodziaka SP8AVA, otrzymując znak nasłuchowy SP8-1872. W bardzo krótkim okresie czasu stał się jednym z najbardziej aktywnych nasłuchowców naszego Oddziału, oraz operatorem stacji klubowej. Następnie w roku 1966 był jednym ze współzałożycieli Klubu Krótkofalowców PZK - SP8PAJ zlokalizowanym przy Puławskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. Prezesem klubu był wówczas kol. Jan Biel SP8ADL ex SP6ADL.
W dniu 18 maja 1969r. kol. Andrzej zdał egzamin na świadectwo uzdolnienia przed Komisją Oddziałową PZK w Lublinie, czego następstwem było otrzymanie w dniu 27 października 1969r. pozwolenia kat.1 nr. 3103/69 o znaku SP8DYY. Od samego początku stając się bardzo aktywnym w eterze, będąc jednocześnie jednym z nielicznych krótkofalowców - rolników na naszym terenie. Na skonstruowanej przez siebie aparaturze brał czynny udział w zawodach krajowych i zagranicznych, zajmując niejednokrotnie czołowe lokaty oraz stając się czołowym DX-manem naszego Oddziału, preferując pracę na CW. W roku 1972 otrzymuje pozwolenie o mocy 250W.
Mimo, że mieszka w miejscowości oddalonej od Puław, znajduje czas na szkolenie nowych krótkofalowców. W roku 1981 jest współzałożycielem Klubu PZK przy Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach SP8PKE, którego prezesem został Wojciech Meresta SP8FIT. Następnie w roku 1983 pomaga zorganizować przy KH ZHP w Puławach, Harcerski Klub Łączności "Tropik" - SP8ZKG, którego inicjatorem był kol. Włodzimierz Zadura SP8BJU. Kolega Andrzej do końca swego życia był członkiem tego klubu.
W swojej ponad 40-to letniej działalności społecznej wyszkolił wielu krótkofalowców, którzy do dnia dzisiejszego są czynnymi na pasmach amatorskich. Przez te lata dał się poznać jako operator radiowy wysokiej klasy, zdobywając sobie szacunek i poważanie w środowisku krótkofalarskim. Był między innymi członkiem SPOTC oraz SPDXC mając potwierdzone ponad 300 krajów wg DXCC.
Po długiej walce z nieuleczalna chorobą, w dniu 25 maja 2015r, odszedł do krainy wiecznych DX-ów w wieku 65 lat!
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!!
Jerzy Miśkiewicz - SP8TK
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub
zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?