Adolf Borowik - SP8CGS - odszedł do krainy wiecznych DXów 19 października 2015r. w wieku 84 lat. Był współzałożycielem Radioklubu LOK przy Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku , który powstał 30 sierpnia 1961r. Z uwagi na swój j charakter pracy w WSK oraz będąc członkiem Rady Zakładowej WSK miał duży wpływ na przychylną akceptację kierownictwa zakładu na działalność klubu, w tym pomoc lokalową i sprzętową, który to klub w 1963r. otrzymał pozwolenie SP8KEZ .
W roku 1967 Adolf otrzymał pozwolenie SP8CGS i w niedługim czasie wyszedł w eter pracując na radiostacji własnej konstrukcji. Adolf bardzo aktywnie działał na rzecz popularyzacji krótkofalarstwa wśród pracowników WSK organizując spotkania i informując o działalności klubu przez radiowęzeł zakładowy . Należy nadmienić, że już w 1970r. klub mógł się poszczycić tym, że 11 członków klubu posiadało pozwolenia indywidualne oraz 18 posiadało pozwolenia nasłuchowe. Natomiast radiostacja klubowa była jedną z najaktywniejszych stacji klubowych woj. lubelskiego. Zajmując czołowe lokaty tak w zawodach krajowych jak i zagranicznych. Przez szereg lat Adolf były członkiem Oddziałowej Komisji Rewizyjnej Lubelskiego OT PZK.
Był również członkiem Komisji Łączności przy ZW LOK w Lublinie , która zajmowała się m. innymi popularyzacją krótkofalarstwa na terenie Lubelszczyzny. W roku 1976 Główny Inspektor PIR powołał kol. Adolfa do składu Komisji Egzaminacyjnej przy OI PIR w Lublinie na świadectwa uzdolnienia dla kandydatów na radiooperatorów urządzeń służby radioamatorskiej . Za swą działalność społeczną był wyróżniony szeregiem odznaczeń państwowych i resortowych. Odznaczony w 2005 roku Odznaką Honorową PZK (nr 659) za wieloletnią pracę na rzecz PZK
Moje (SP8HPW) spotkanie i wspólna działalność Adolfem SP8CGS rozpoczęła się w roku 2002 gdy zostaliśmy członkami Oddziałowej Komisji Rewizyjnej OT 20 PZK. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, iż Adolf był nie tylko działaczem. Miał on wielki talent do przekonywania i uczenia innych, umiał pokazywać dobre i złe strony decyzji oraz ich konsekwencje. Bardzo cenię sobie współpracę z Adolfem zarówno w OKR jak i później, gdy zostałem prezesem OT 20 PZK a Adolf - po staremu - kontrolował zarząd. Zawsze mogłem liczyć na jego radę i skorzystać z jego doświadczenia; to bardzo pomagało.
W roku 2010 na Walnym Zebraniu OT 20 PZK ogłosił są decyzję o zakończeniu działalności w organach OT 20 PZK, tłumacząc to zarówno wiekiem jak i nienajlepszym stanem zdrowia. Mimo rezygnacji z działalności społecznej i postępującej choroby utrzymywał liczne kontakty z kolegami, był obecny w eterze i chętnie rozmawiał na różne, nie tylko krótkofalarskie tematy.
Odszedł wspaniały Kolega, który przez wiele lat wniósł duży wkład w rozwój krótkofalarstwa zarówno w Świdniku jak i na terenie województwa lubelskiego.
Cześć Jego pamięci ! ! !
Info: SP8TK, SP8HPW
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub
zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?