Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
SP8AS - Witam
Anteny KF typu mobil...
Zlecę prace antenowe
SP8MIA Witam
Antena Long Wire
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 383
Najnowszy user: Jacek Kukielka
Facebook Like

Nawigacja
Adolf Borowik - SP8CGS SK

Adolf Borowik SP8CGSAdolf Borowik - SP8CGS - odszedł do krainy wiecznych DXów 19 października 2015r. w wieku 84 lat. Był współzałożycielem Radioklubu LOK przy Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku , który powstał 30 sierpnia 1961r. Z uwagi na swój j charakter pracy w WSK oraz będąc członkiem Rady Zakładowej WSK miał duży wpływ na przychylną akceptację  kierownictwa zakładu na działalność klubu, w tym pomoc lokalową i sprzętową, który to klub w 1963r. otrzymał pozwolenie  SP8KEZ .

 

W roku 1967 Adolf otrzymał pozwolenie SP8CGS i w niedługim czasie wyszedł w eter pracując na radiostacji własnej konstrukcji. Adolf bardzo aktywnie działał na rzecz popularyzacji krótkofalarstwa wśród pracowników WSK organizując spotkania i informując o działalności klubu przez  radiowęzeł zakładowy . Należy nadmienić, że już w 1970r. klub mógł się poszczycić tym, że 11 członków klubu posiadało pozwolenia indywidualne oraz 18 posiadało pozwolenia nasłuchowe. Natomiast radiostacja klubowa była jedną z najaktywniejszych stacji klubowych woj. lubelskiego. Zajmując czołowe lokaty tak w zawodach krajowych jak i zagranicznych.  Przez szereg lat Adolf były członkiem Oddziałowej Komisji Rewizyjnej Lubelskiego OT PZK.

 

Był również członkiem Komisji  Łączności przy ZW LOK w Lublinie , która zajmowała się m. innymi popularyzacją krótkofalarstwa na terenie Lubelszczyzny. W roku 1976 Główny Inspektor PIR powołał kol. Adolfa do składu Komisji Egzaminacyjnej przy OI PIR w Lublinie na świadectwa uzdolnienia dla kandydatów na radiooperatorów urządzeń służby radioamatorskiej . Za swą działalność społeczną był wyróżniony szeregiem odznaczeń państwowych i resortowych. Odznaczony w 2005 roku Odznaką Honorową PZK (nr 659) za wieloletnią pracę na rzecz PZK

 

Moje (SP8HPW) spotkanie i wspólna działalność Adolfem SP8CGS rozpoczęła się w roku 2002 gdy zostaliśmy członkami Oddziałowej Komisji Rewizyjnej OT 20 PZK. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, iż Adolf był nie tylko działaczem. Miał on wielki talent do przekonywania i uczenia innych, umiał pokazywać dobre i złe strony decyzji oraz ich konsekwencje. Bardzo cenię sobie współpracę z Adolfem zarówno w OKR jak i później, gdy zostałem prezesem OT 20 PZK a Adolf - po staremu - kontrolował zarząd. Zawsze mogłem liczyć na jego radę i skorzystać z jego doświadczenia; to bardzo pomagało.

 

W roku 2010 na Walnym Zebraniu OT 20 PZK ogłosił są decyzję o zakończeniu działalności w organach OT 20 PZK, tłumacząc to zarówno wiekiem jak i nienajlepszym stanem zdrowia. Mimo rezygnacji z działalności społecznej i postępującej choroby utrzymywał liczne kontakty z kolegami, był obecny w eterze i chętnie rozmawiał na różne, nie tylko krótkofalarskie tematy.

 

Odszedł wspaniały Kolega, który przez wiele lat wniósł duży wkład w rozwój krótkofalarstwa zarówno w Świdniku jak i na terenie województwa lubelskiego.

 

Cześć Jego pamięci ! ! !
Info: SP8TK, SP8HPW

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.15
17,366,606 unikalne wizyty