Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

sp7wme
[off] 11/11/2022 09:53
witam :-) w dn. 07.05.2022 SP5OSP napisal:"dawne SP EMCOM PZK sie rozsypalo i nie istnieje" - mowiac delikatnie - sklamal, a jakim celu? chyba wiem ... w dodatku umiescil tego fejka na stron

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 3

Userów online: 0

Łącznie userów: 389
Najnowszy user: SQ8MK
Facebook Like

Nawigacja
HF 63 AK
Po raz kolejny postanowiłem aktywnie uczestniczyć w obchodach rocznicy największej bitwy partyzanckiej podczas drugiej wojny światowej w Polsce. Była to już 63 rocznica wydarzeń , które miały miejsce w dniach od 15 do 27 czerwca 1944 roku, na terenie Puszczy Solskiej. Dzięki przychylności Wójta Gminy Łukowa pana Stanisława Kozyry , otrzymałem zgodę na pracę radiostacji amatorskiej z terenu Muzeum AK-BCh w Osuchach. Na tej podstawie Oddział Lubelski Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał mi zezwolenie na czasową zmianę znaku wywoławczego na HF63AK.Po otrzymaniu zezwolenia zgłosiłem się do pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i praca radiostacji znalazła się w oficjalnym programie uroczystości w dniu 24 czerwca 2007 roku. Do Osuch przyjechaliśmy z żoną Małgorzatą na dzień wcześniej aby przygotować pracę radiostacji . Żona otrzymała za zadanie opiekę nad księgą pamiątkową , postanowiła wyjść z księgą na zewnątrz budynku. Dzięki temu wpisało się do niej bardzo wielu kombatantów i gości.
Antenę W3DZZ rozwiesiliśmy na skraju zagajnika , przydał się przedłużacz fidera, bo namiot z radiostacją musiał stanąć o wiele dalej niż w ubiegłych latach. Następnego dnia pobudka o 5 rano i rozstawianie namiotu, następnie urządzanie stanowiska radiostacji i książkowego żony( książki o tematyce AK ).Pierwsza łączność około 6/40 utc na 80-ciu metrach z Krzysztofem SQ8IFG. Przybywa coraz więcej gości : kombatanci , wojsko, publiczność. Moja praca zwraca uwagę wielu osób, w czasie łączności staram się podawać wiele informacji historycznych , nie poprzestaję tylko na suchym raporcie.Na moim stanowisku zjawia się dziennikarz Radia Lublin pan Marian Zacharczuk, nagrywa jedną z łączności i umieszcza ją w reportażu z Osuch. Uroczystości rozpoczynają się o 10-tej zgodnie z wojskowym ceremoniałem , następnie Msza św. za poległych w bitwie pod Osuchami.Po Mszy św. żyjący uczestnicy bitwy otrzymali odznaczenia nadane im przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. O 12-tej apel poległych i złożenie wieńców na cmentarzu partyzanckim. Następnie odbyła się inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznych "Wir" , "Podkarpacie" i "San". Obchody zakończył koncert patriotyczny. W czasie uroczystości przeprowadziłem 30 qso z polskimi stacjami. Po tygodniu ponownie przybyliśmy do Osuch aby spędzić tu mój urlop. Na początku posprzątaliśmy cmentarz i teren otaczający. Od razu odwiedzają salę pamięci goście , tak więc mam co robić . Pracuję też na radiostacji z reguły około 22-giej na 80-tce. Odwiedzają nas mili goście w osobach Stanisława SP8IOD , Janusza SP8IAU i jego córki Igi. Niestety w tym roku jagody nie dopisały i dopiero pod koniec lipca można było zebrać sporo jeżyn , co też uczynili Staszek i Janusz. W czasie naszego pobyty salę pamięci odwiedziło 50 grup gości , przeprowadziłem 223 łączności ze stacjami amatorskimi z kraju i zagranicznymi. Czekamy na kolejną rocznicę bitwy. Zapraszam do łączności na pasmach amatorskich i zachęcam do odwiedzenia cmentarza i sali pamięci AK-BCh w Osuchach. Andrzej SP8MMWStanowisko HF63AK obok Muzeum AK-BCh w Osuchach dnia 24 czerwca 2007 rsprzątamy z Żoną cmentarz (początek lipca 2007)Stanisław SP8IOD gościnnie w HF63AKJanusz SP8IAU i Staszek SP8IOD na cmentarzu w OsuchachMoja Żona Małgosia przyjechała z zapasową radiostacją (hełm i gogle niemieckie, motor i radiostacja rosyjskie)pracuję na radiostacji (widoczne karty QSL otrzymane przez HF60,62AK i SN8AK)dwa pokolenia Stomporów (mój Ojciec Andrzej odwiedził stanowisko HF63AK)
wyprawa po złote runo (jeżyny), najmłodsza to moja córka Agnieszka

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.16
17,472,075 unikalne wizyty