Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 374
Najnowszy user: sp8azl
Facebook Like

Nawigacja
HF 63 AK
Po raz kolejny postanowiłem aktywnie uczestniczyć w obchodach rocznicy największej bitwy partyzanckiej podczas drugiej wojny światowej w Polsce. Była to już 63 rocznica wydarzeń , które miały miejsce w dniach od 15 do 27 czerwca 1944 roku, na terenie Puszczy Solskiej. Dzięki przychylności Wójta Gminy Łukowa pana Stanisława Kozyry , otrzymałem zgodę na pracę radiostacji amatorskiej z terenu Muzeum AK-BCh w Osuchach. Na tej podstawie Oddział Lubelski Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał mi zezwolenie na czasową zmianę znaku wywoławczego na HF63AK.Po otrzymaniu zezwolenia zgłosiłem się do pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i praca radiostacji znalazła się w oficjalnym programie uroczystości w dniu 24 czerwca 2007 roku. Do Osuch przyjechaliśmy z żoną Małgorzatą na dzień wcześniej aby przygotować pracę radiostacji . Żona otrzymała za zadanie opiekę nad księgą pamiątkową , postanowiła wyjść z księgą na zewnątrz budynku. Dzięki temu wpisało się do niej bardzo wielu kombatantów i gości.
Antenę W3DZZ rozwiesiliśmy na skraju zagajnika , przydał się przedłużacz fidera, bo namiot z radiostacją musiał stanąć o wiele dalej niż w ubiegłych latach. Następnego dnia pobudka o 5 rano i rozstawianie namiotu, następnie urządzanie stanowiska radiostacji i książkowego żony( książki o tematyce AK ).Pierwsza łączność około 6/40 utc na 80-ciu metrach z Krzysztofem SQ8IFG. Przybywa coraz więcej gości : kombatanci , wojsko, publiczność. Moja praca zwraca uwagę wielu osób, w czasie łączności staram się podawać wiele informacji historycznych , nie poprzestaję tylko na suchym raporcie.Na moim stanowisku zjawia się dziennikarz Radia Lublin pan Marian Zacharczuk, nagrywa jedną z łączności i umieszcza ją w reportażu z Osuch. Uroczystości rozpoczynają się o 10-tej zgodnie z wojskowym ceremoniałem , następnie Msza św. za poległych w bitwie pod Osuchami.Po Mszy św. żyjący uczestnicy bitwy otrzymali odznaczenia nadane im przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. O 12-tej apel poległych i złożenie wieńców na cmentarzu partyzanckim. Następnie odbyła się inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstrukcji historycznych "Wir" , "Podkarpacie" i "San". Obchody zakończył koncert patriotyczny. W czasie uroczystości przeprowadziłem 30 qso z polskimi stacjami. Po tygodniu ponownie przybyliśmy do Osuch aby spędzić tu mój urlop. Na początku posprzątaliśmy cmentarz i teren otaczający. Od razu odwiedzają salę pamięci goście , tak więc mam co robić . Pracuję też na radiostacji z reguły około 22-giej na 80-tce. Odwiedzają nas mili goście w osobach Stanisława SP8IOD , Janusza SP8IAU i jego córki Igi. Niestety w tym roku jagody nie dopisały i dopiero pod koniec lipca można było zebrać sporo jeżyn , co też uczynili Staszek i Janusz. W czasie naszego pobyty salę pamięci odwiedziło 50 grup gości , przeprowadziłem 223 łączności ze stacjami amatorskimi z kraju i zagranicznymi. Czekamy na kolejną rocznicę bitwy. Zapraszam do łączności na pasmach amatorskich i zachęcam do odwiedzenia cmentarza i sali pamięci AK-BCh w Osuchach. Andrzej SP8MMWStanowisko HF63AK obok Muzeum AK-BCh w Osuchach dnia 24 czerwca 2007 rsprzątamy z Żoną cmentarz (początek lipca 2007)Stanisław SP8IOD gościnnie w HF63AKJanusz SP8IAU i Staszek SP8IOD na cmentarzu w OsuchachMoja Żona Małgosia przyjechała z zapasową radiostacją (hełm i gogle niemieckie, motor i radiostacja rosyjskie)pracuję na radiostacji (widoczne karty QSL otrzymane przez HF60,62AK i SN8AK)dwa pokolenia Stomporów (mój Ojciec Andrzej odwiedził stanowisko HF63AK)
wyprawa po złote runo (jeżyny), najmłodsza to moja córka Agnieszka

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.17
17,131,016 unikalne wizyty