Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 375
Najnowszy user: SP8MIA
Facebook Like

Prezentacja krótkofalarstwa na arenie sztuki.
Ciekawostki

Niedalej jak dziś zostałem zapytany czy zdecydowałbym się na udział w prezentacji naszego hobby na szerszej arenie słuchaczy.

 

Sprawa została odłożona pod przemyślenie i być może nasze hobby zostanie zaprezentowane szerszej liczbie osób zupełnie nie mających z tym do czynienia. To jest dla nas kolejna szansa na propagowanie naszego hobby.

 

Dzięki Monice SP8-20-033 możemy bardziej "twardo" zaistnieć na lubelszczyźnie i nie tylko.

Chyba nikt z nas nie chciałby tego zmarnować.

 

http://www.facebook.com/pages/Pecha-Kucha-Lublin/359248344134791

 

 

Komentarze
2 #1 sp8gsc
dnia 20.04.2013 10:04
Takie okazje należy skrzętnie wykorzystywać, aczkolwiek nie jestem przekonany, czy akurat takie grono jest najlepsze. Moim zdaniem powinniśmy przygotować ciekawą prezentację - obowiązkowo z pokazem pracy radiostacji emisjami cyfrowymi oraz sstv - na żywo, krótką ale treściwą i prezentować ją w szkołach podstawowych i gimnazjach. Nie szkodzi, że w ten sposób nie przybędzie nam od razu członków, ale za to bardzo wielu zarazi się duchem łączności radiowych, bo to właśnie ten wiek kiedy najskuteczniej można zadziałać. Oczywiście na zakończenie pokazu należy też zrobić krótkie QSO na ssb oraz pokazać jak brzmi telegrafia. Należałoby też wspomnieć o dx-ach i zaprezentować kilkanaście kart QSL z bardzo dalekich egzotycznych krajów. Dwa słowa o zawodach i tyleż samo o radiotechnice. Może nie mówić od razu o EME, ale o łącznościach za pośrednictwem satelitów można. Nasze hobby obejmuje tak szeroki wachlarz dziedzin, że coś musi zainteresować każdego młodego człowieka. Z miłośnikami sztuki to już trochę inaczej bywa choć na pewno mają bardziej otwarty umysł.
465 #2 SP8UFT
dnia 20.04.2013 16:36
Licencji nie przybędzie, ale za to uświadomonych tak,a co za tym idzie mniej przciwników. Bo najgorsze jest jak ktoś jest na "NIE" tylko, że nie wie dlaczego jest na nie.
2 #3 sp8gsc
dnia 21.04.2013 09:50
Przeważnie są "na nie" z powodu obaw o promieniowanie. Anteny krótkofalowców owszem promienują promieniowanie radiowe, tylko że to promieniowanie nie jest promieniowaniem jonizujacym. Promieniowanie elektromagnetyczne radiowe leży poniżej długości fal światła widzialnego, a jeszcze nie widziałem by ktoś bał się światła latarki, a to też jest promieniowanie elektromagmetyczne. Promieniowanie radiowe nie jest promieniowaniem jonizujacym, a wiec nie wywołuje takich skutków jak promieniowanie nadfioletowe, Roentgena czy gamma. Ale dla niektórych niedouczonych (szczególnie dziennikarzy) promieniowanie to promieniowanie i należy się go bać. Tym bardziej, że silne pola elektromagnetyczne są szkodliwe dla człowieka - ale tylko poprzez zbyt intensywne nagrzewanie organizmu, a więc po prostu można ulec poparzeniu zewnetrznemu lub wewnętrzrnemu - tylko ludzie nie zdaja sobie sprawy jak wielkie to muszą być natężenia pola elektromagnetycznego. Natężenia możliwe do osiągnięcia przez radiostacje krótkofalowców (tuż przy antenie) nie przekroczą nigdy natężenia niebezpiecznego dla człowieka w zakresie fal krótkich (niezależnie od wyssanych z palca norm szkodliwości określonych w przepisach o antenach). A krótkofalowcy, jak sama nazwa wskazuje, pracują na falach krótkich - hi.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.18
17,173,474 unikalne wizyty