Strona główna PZK
Logowanie
Login

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp8lxe
[off] 22/12/2023 18:31
W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias

sq7ai
[off] 12/12/2023 11:29
W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.

sq7ai
[off] 18/11/2023 13:40
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

sp5smy
[off] 22/09/2023 09:00
Strony dla krótkofalowców. http://studiofxhtm
l.pl kontakt na stronie.

SP5OSP
[off] 13/07/2023 21:33
W dniu dzisiejszym po półrocznej przerwie ruszył przemiennik SR8LLB w Lubartowie. Przemiennik działa w sieci FM Poland: http://hamspirit.p
l/?p=2449 wiecej o FM Poland http://fm-poland.p
l:888

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 403
Najnowszy user: Wilhelm Jaeschke
FACEBOOK

Prezentacja krótkofalarstwa na arenie sztuki.
Ciekawostki

Niedalej jak dziś zostałem zapytany czy zdecydowałbym się na udział w prezentacji naszego hobby na szerszej arenie słuchaczy.

 

Sprawa została odłożona pod przemyślenie i być może nasze hobby zostanie zaprezentowane szerszej liczbie osób zupełnie nie mających z tym do czynienia. To jest dla nas kolejna szansa na propagowanie naszego hobby.

 

Dzięki Monice SP8-20-033 możemy bardziej "twardo" zaistnieć na lubelszczyźnie i nie tylko.

Chyba nikt z nas nie chciałby tego zmarnować.

 

http://www.facebook.com/pages/Pecha-Kucha-Lublin/359248344134791

 

 

Komentarze
2 #1 sp8gsc
dnia 20.04.2013 10:04
Takie okazje należy skrzętnie wykorzystywać, aczkolwiek nie jestem przekonany, czy akurat takie grono jest najlepsze. Moim zdaniem powinniśmy przygotować ciekawą prezentację - obowiązkowo z pokazem pracy radiostacji emisjami cyfrowymi oraz sstv - na żywo, krótką ale treściwą i prezentować ją w szkołach podstawowych i gimnazjach. Nie szkodzi, że w ten sposób nie przybędzie nam od razu członków, ale za to bardzo wielu zarazi się duchem łączności radiowych, bo to właśnie ten wiek kiedy najskuteczniej można zadziałać. Oczywiście na zakończenie pokazu należy też zrobić krótkie QSO na ssb oraz pokazać jak brzmi telegrafia. Należałoby też wspomnieć o dx-ach i zaprezentować kilkanaście kart QSL z bardzo dalekich egzotycznych krajów. Dwa słowa o zawodach i tyleż samo o radiotechnice. Może nie mówić od razu o EME, ale o łącznościach za pośrednictwem satelitów można. Nasze hobby obejmuje tak szeroki wachlarz dziedzin, że coś musi zainteresować każdego młodego człowieka. Z miłośnikami sztuki to już trochę inaczej bywa choć na pewno mają bardziej otwarty umysł.
465 #2 SP8UFT
dnia 20.04.2013 16:36
Licencji nie przybędzie, ale za to uświadomonych tak,a co za tym idzie mniej przciwników. Bo najgorsze jest jak ktoś jest na "NIE" tylko, że nie wie dlaczego jest na nie.
2 #3 sp8gsc
dnia 21.04.2013 09:50
Przeważnie są "na nie" z powodu obaw o promieniowanie. Anteny krótkofalowców owszem promienują promieniowanie radiowe, tylko że to promieniowanie nie jest promieniowaniem jonizujacym. Promieniowanie elektromagnetyczne radiowe leży poniżej długości fal światła widzialnego, a jeszcze nie widziałem by ktoś bał się światła latarki, a to też jest promieniowanie elektromagmetyczne. Promieniowanie radiowe nie jest promieniowaniem jonizujacym, a wiec nie wywołuje takich skutków jak promieniowanie nadfioletowe, Roentgena czy gamma. Ale dla niektórych niedouczonych (szczególnie dziennikarzy) promieniowanie to promieniowanie i należy się go bać. Tym bardziej, że silne pola elektromagnetyczne są szkodliwe dla człowieka - ale tylko poprzez zbyt intensywne nagrzewanie organizmu, a więc po prostu można ulec poparzeniu zewnetrznemu lub wewnętrzrnemu - tylko ludzie nie zdaja sobie sprawy jak wielkie to muszą być natężenia pola elektromagnetycznego. Natężenia możliwe do osiągnięcia przez radiostacje krótkofalowców (tuż przy antenie) nie przekroczą nigdy natężenia niebezpiecznego dla człowieka w zakresie fal krótkich (niezależnie od wyssanych z palca norm szkodliwości określonych w przepisach o antenach). A krótkofalowcy, jak sama nazwa wskazuje, pracują na falach krótkich - hi.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.25
17,782,282 unikalne wizyty