Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 374
Najnowszy user: sp8azl
Facebook Like

Obóz szkoleniowy PZK
Nadesłane

Z dniem 20.04.2015 r. zostaje ogłoszony nabór uczestników na obóz PZK. Informacja o obozie zostanie zamieszczona w komunikacie PZK i na stronie PZK w Dziale SPORT zakładka OBOZY.


Poniżej dostepne są dokumenty związane z organizacją obozu i zgłoszeniami uczestników.


Informator
Karta kwalifikacyjna uczestnika
Karta zgłoszenia uczestnika

Informację przekazał Zbyszek SP2JNK. Zastępca Prezesa PZK Ds. Sportowych.

 

Z uwagi na to, że niektórzy koledzy mają problem z pobraniem plików z portalu PZK kopie plików umieściłem również u nas w dziale Download.

 

Informator
Karta kwalifikacyjna uczestnika
Karta zgłoszenia uczestnika

Komentarze
13 #1 SP8CGE
dnia 20.04.2015 19:39
Dlaczego to: https://download....K_2015.pdf nie jest zabezpieczone i naraża na niebezpieczeństwo dane w komputerze odwiedzającego. Czy administrator strony PZK przysłowiowe gruchy obija zamiast wykonywać swoją pracę rzetelnie? Może trzeba obniżyć składkę dla ZG PZK. bo za co opłaca admina? Czy ten bałagan ze stroną ZG PZK wreszcie się skończy?
8 #2 sp8ab
dnia 23.04.2015 12:22
Kolego Wiesławie.

Nie jest to żaden problem z bezpieczeństwem i proszę się nie gorączkować. Sytuacja jest wręcz przeciwna. Pobieranie dokumentów odbywa się bezpiecznym protokołem https. Protokół ten jest po to by połączenia nikt nie mógł podsłuchać. Aby tego typu połączenie było możliwe musisz posiadać certyfikat publiczny wydany przez właściciela witryny. Takiego komunikatu nie byłoby gdyby certyfikat był potwierdzony przez jedno z autoryzowanych centrów certyfikacji a to niestety kosztuje. W związku z czym normalną praktyką jest generowanie swoich certyfikatów. Niestety przeglądarki widząc to wyrzucają komunikat że certyfikat jest niezaufany i w takim przypadku musisz to potwierdzić. Jakby to było przesyłane zwykłym protokołem http lub ftp takiego komunikatu byś nie miał a połączenie byłoby o wiele bardziej niebezpieczne niż w tym przypadku.

Twój zarzut że "Czy administrator strony PZK przysłowiowe gruchy obija zamiast wykonywać swoją pracę rzetelnie? Może trzeba obniżyć składkę dla ZG PZK. bo za co opłaca admina? Czy ten bałagan ze stroną ZG PZK wreszcie się skończy?" jest bezpodstawny. Sytuacja jest wręcz odwrotna. Administrator robi wszystko, żeby połączenia były bezpieczne i żeby nie podnosić Ci składek członkowskich ze względu na konieczność zakupu zaufanych certyfikatów.
Po pierwszym zaakceptowaniu certyfikatu i zatwierdzeniu wyjątku bezpieczeństwa ten komunikat już się nie pojawi. Można to zrobić też inaczej. Pobrać certyfikat i zainstalować w systemie, lecz z tym niektórzy mogą mieć większe kłopoty.

73. Andrzej SQ8MFE
13 #3 SP8CGE
dnia 24.04.2015 21:19
Andrzeju, czy to wszystko co napisałeś muszę znać? Przygodę z informatyką i stronami www. skończyłem wiele lat temu. Teraz jestem zwyczajnym użytkownikiem. Szlag mnie trafia jak napotykam na tego rodzaju komunikaty bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. Bardzo Cię proszę nie usprawiedliwiaj bałaganu troską o moje bezpieczeństwo, bo w tym kraju nawet pałują ludzi w trosce o ich bezpieczeństwo.
62 #4 SQ8MFM
dnia 28.04.2015 09:33
Andrzeju, zasięgnąłem języka, bo jestem również tylko zwykłym otwieraczem stron www. Prawda jest taka, że administratorowi albo się nie chce, albo nie potrafi tego zrobić i jednym ciurkiem zabezpieczył wszystko, nawet to, co powinno być ogólnie dostępne. Zresztą, poruszałem temat w wątku "Dyplom SPPA". Bardzo Cię proszę, żebyś owczym pędem nie popierał wszystkiego, co Ci jakakolwiek strona www zaproponuje, choć pewnie znasz się na tym lepiej ode mnie. Rozwaliłeś mnie (dosłownie) stwierdzeniem, że ja muszę potwierdzać zaufane połączenie, kiedy chcę pobrać jakikolwiek regulamin. Jeszcze jedno, proszę, nie wywołuj wilka z lasu w temacie co ile kosztuje i nie zestawiaj tego z wysokością składek... W ostatnim zdaniu Wiesław dał dobry przykład. Niektórym się wydaje, że mają prawo decydować o tym, co będzie dobre dla innych bez pytania ich samych o zdanie.

P.S. Dlaczego oczywiste sprawy idą jak "z kamienia"?

Pozdrawiam, Marek SQ8MFM
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.23
17,138,399 unikalne wizyty