Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 374
Najnowszy user: sp8azl
Facebook Like

Radiowa noc
Spotkania

Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne Orlik wspólnie z gminą Łuków, Nadleśnictwem Łuków ,Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Lubelskim Oddziałem Terenowym PZK zapraszają na Radiową Noc. Ta pierwsza tego typu impreza odbędzie się z 7 na 8 sierpnia w Rezerwacie Jata.


Program Radiowej Nocy nadesłany do nas przez organizatora, przedstawia się następująco:

1. 7 sierpnia godz. 17.00 - Spotkanie przy wiacie edukacyjnej nadleśnictwa Łuków Ostoja.


2. Wycieczka po rezerwacie Jata ścieżką przyrodniczo-historyczną na trasie Michał Świder poruszy zagadnienia przyrodnicze (m.in. jakie czynniki zadecydowały o obecnym kształcie przyrody rezerwatu) a wiceprezes Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego Orlik& Arkadiusz Koboj historyczne (m.in. o legendarnym dowódcy Armii Krajowej z Jaty kpt. Wacławie Rejmaku pseud. Ostoja. Przemarsz w obie strony potrwa około 3 godzin.

3. Powrót do Ostoi,

4. Michał Świder SQ8NZF przedstawi prezentację na temat szeroko pojętego radia, a w szczególności hobby jakim jest krótkofalarstwo, początkach radia, celach służby radioamatorskiej (hobby-zabawa, ale i zabezpieczenie łączności w czasie zdarzeń kryzysowych), jak zostać krótkofalowcem, podstawowych zasadach prowadzenia łączności przez radio (znakach wywoławczych, slangu, pasmach i ich właściwościach), od czego zależy zasięg łączności, co to jest karta QSL itp.

5. Mariusz Ciszak SQ8JCB, przedstawiciel Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców , pokaże w praktyce jak przeprowadza się przykładowe łączności na pasmach radioamatorskich, jak wygląda sprzęt krótkofalarski, jak instaluje się podstawową antenę (dipola półfalowego). Powiemy też o tym, co ma wspólnego rezerwat Jata z krótkofalarstwem.

6. Przy rozgwieżdżonym niebie Wojciech Okliński, wiceprezes Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego Orlik, opowie nam o wielkim zderzaczu hadronów (LHC), czyli o tym jakie są początki wszechświata i jak działa największa maszyna do przeprowadzania eksperymentów.

7.Kino Nocne - filmy o partyzantach z Jaty i diaporamy przyrodnicze: Urodzeni mordercy Cezarego Pióro oraz Tak blisko nas... Piotra Szewczyka.

8. Dyskusje o radiu i przyrodzie z kiełbaską przy ognisku do białego rana.

Organizator: Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne Orlik.
Partnerzy organizacyjni: Gmina Łuków, Nadleśnictwo Łuków, Gminny Ośrodek Kultury, OT20 PZK w Lublinie

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.16
17,135,801 unikalne wizyty