Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

sp7wme
[off] 11/11/2022 09:53
witam :-) w dn. 07.05.2022 SP5OSP napisal:"dawne SP EMCOM PZK sie rozsypalo i nie istnieje" - mowiac delikatnie - sklamal, a jakim celu? chyba wiem ... w dodatku umiescil tego fejka na stron

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 2

Userów online: 0

Łącznie userów: 389
Najnowszy user: SQ8MK
Facebook Like

PZK a Fundacja Organizacji Proobronnych
Informacje Prezesa

Witam wszystkich odwiedzających stronę Lubelskiego Oddziału PZK,


 


W nawiązaniu do dyskusji na temat przystąpienia PZK do Formu Organizacji Proobronnych informuję, iż przekazałem na forum dyskusyjnym PZK informację, iż Lubelski Oddział Terenowy PZK (OT 20)  jest przeciwny wstąpieniu do Fundacji Organizacji Proobronnych (FOP). 


W uzasadnieniu podałem, iż statut FOP jest w wielu miejscach niejasny, nie wiadomo jaki będzie rzeczywisty wpływ na organizacje zrzeszone  w nastepującychy sprawach:

- wysokość składki na FOP,

- możliwość podejmowania niezależnych decyzji przez organizacje zrzeszone (w tym PZK),

- realizacja celów statutowych PZK,

- prawo do niezależnego wyboru statutowych  organów PZK (zarządów, prezydium, komisji rewizyjnych, itd.).

 

Zwróciłem też uwagę, iż nie znane są reakcje IARU na taką decyzje PZK,  w skrajnym przypadku IARU może wykluczyć PZK z szeregów organizacji zrzeszonych.

 

Charakterystyczna też jest nieobecność w organizacjach zrzeszonych w FOP  Ligi Obrony Kraju - organizacji prooobronnej  o bardzo pozytywnej i długiej historii a także ochotniczych straży pożarnych, które są włączone w system/zadania obrony cywilnej.

 

Uważam,że PZK w obecnym czasie winno wspierać działania proobronne państwa ale bez narażania związku na nieznane jeszcze konsekwencje takiej przynależności.   Rekomendowałem, aby Prezydium ZG PZK rozważyło możliwość uczestnictwa w FOP  naszej agendy EmCom.

 

W odpowiedzi na mój post Piotr SP2JMR odpowiedział, że to nie jest głosowanie ale ten głos weźmie pod uwagę.  Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

W jednej z uchwał ZG PZK  jest zapisane iż przynależność do FOP będzie przedmiotem  opinii prawnej.  W moim odczuciu - na ile znam z praktyki przydatność opinii prawnej - nie wiadomo na jakie pytania ma odpowiedzieć opinia prawna.  Dlatego wnioskuję o bardzo powściągliwe działania wobec FOP.

 

Z poważaniem

 

Jerzy Kowalski, SP8HPW

Prezes Zarządu OT 20

Komentarze
907 #1 SQ8MXS
dnia 04.10.2015 18:57
Jurek - z tego co napisałeś mi osobiście nie podoba się jedna rzecz, a mianowicie wypowiedź kolegi SP2JMR. Po pierwsze to prezesem jest Jurek SP7CBG i to on chyba powinien grać pierwsze skrzypce w naszej organizacji, po drugie jeśli wszystkie OT opowiedzą się przeciwko FOP, a SP2JMR sam podejmie decyzje o wstąpieniu to chyba wiecie co należy zrobić w przyszłym roku na zjeździe. Forma wypowiedzi kolegi SP2JMR pokazuje nam jedno - to on nadal rządzi PZK i dlatego mamy tyle bubli prawnych durnowatych decyzji. Może czas najwyższy żeby nasi delegaci podjęli męską decyzję i raz na zawsze wyczyścili Bydgoszcz z mapy zarządu PZK..
14 #2 sp8hpw
dnia 05.10.2015 21:11
Marku,
Dla mnie sytuacja jest niejasna. Nie widzę wypowiedzi SP7CBG (on jest prezesem PZK) w tej sprawie, Piotr SP2JMR mówi, iż on został wyznaczony do tego zadania. Właśnie przed chwilą odpisywałem na post na liście dyskusyjnej PZK w tej sprawie, gdzie po raz kolejny uzasadniałem decyzję. Pytań jest wiele: niezależność organizacji członkowskich - w ty oczywiście PZK , składki - ile, jak często płacone, wpływanie na działanie - liczebność, historia, doświadczenie???. Na moją propozycję aby EmCom wstąpiło do FOP - pojawiło się pytanie - czy chcemy wyeliminować EMCOM? Ja odpowiedziałem pytaniem: Czy chcemy wyeliminować PZK?

Pozdrawiam
Jurek, SP8HPW
907 #3 SQ8MXS
dnia 05.10.2015 21:41
No sama odpowiedź z EmCom pokazuje, że całość jest niejasna, ale obawiam się, że decyzje już mogły zapaść. Nic, .... pożyjemy zobaczymy, nie wróży to jednak nic dobrego.
14 #4 sp8hpw
dnia 06.10.2015 20:31
Dzisiaj po raz kolejny zaprotestowałem na forum ZG PZK. Podtrzymuję wniosek OT 20 PZK by nie wstępować do FOP. Uchwała ZG PZK w tej sprawie jest na tyle ogólna, że daje nam pole manewru i nie musimy deklarować swego uczestnictwa. Możemy ciągle analizować możliwość przystąpienia do FOP, czas na analizę nie jest określony, możemy w czasie analizy wystosować zapytanie pisemne do FOP o interpretację niektórych zapisów statutowych, itd.

Chyba że uchwała ZG PZK "przykrywa" inne, nieznane nam działania. Jak napisałeś: Pożyjemy, zobaczymy.

Pozdrawiam
Jurek SP8HPW
132 #5 SP8SW
dnia 13.10.2015 23:12
Na spotkaniu z generałem (w maju br) zapytałem wprost , czy w związku z ewentualną przynależnością do FOP możemy liczyć że np komendant lokalny pomoże nam zorganizować siedzibę klubu rozumianą jako siedziba jednostki łączności, miesce szkoleń itp. Odpowiedział dość opryskliwie a obszernie - zrozumiałem z tego że KU nie jest od robienia nam przyjemności... :( i nie o to w ogóle chodzi. To wojsko a nie instytucja dobroczynna. Jako przykład pozytywny podawał organizacje strzeleckie z Podkarpacia... i jeden z innych związków krótkofalarskich .. Nb tam to padło na sali że trza zapytać mądrych w piśmie co na to IARU
13 #6 SP8CGE
dnia 01.11.2015 20:16
Udział nasz w obronności kraju jest ze wszech miar zasadny i pożądany. W przypadku zagrożenia naszych interesów narodowych, zagrożenia naszych obywateli lub całości naszego terytorium, obowiązkiem każdego obywatela jest stosowna interwencja, taka jaką wyznaczy rząd. Aby skutecznie taką interwencję przeprowadzić potrzebne są wysokie kwalifikacje w tej materii. Nasza organizacja z idei swojej będąca organizacją paramilitarną winna wziąć udział w doskonaleni swoich umiejętności przydatnych w obronie terytorium i obywateli naszego kraju. Wszelka odmowa uczestnictwa w szkoleniach i przynależności do organizacji paramilitarnych musi być traktowana jako odmowa udzialu w obronie interesów Polski, żeby nie użyć tutaj mocniejszych słów .....
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.21
17,466,533 unikalne wizyty