Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 374
Najnowszy user: sp8azl
Facebook Like

Tydzień aktywności SPOTC
Wiadomości

W dniu 25 stycznia 2016 r. Klub Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców SPOTC, zrzeszający grupę nestorów naszego krótkofalarstwa oraz nadawców ze znacznym stażem pracy na falach eteru i bogatą wiedzą oraz doświadczeniem, obchodzi swoją czterdziestą rocznicę powstania.


Można powiedzieć "czterdzieści lat minęło", a dla wielu z nas te słowa odnoszą się do okresu własnej pracy na pasmach.
Z okazji tej okrągłej rocznicy, trzeci tydzień stycznia 2016 r. (od dnia 18 do 24) jest ogłoszony tygodniem aktywności członków SP OTC. Tydzień ten zaowocuje zwiększoną aktywnością członków Klubu na wszystkich dostępnych pasmach i emisjach. Celem aktywności jest umożliwienie radiowego kontaktu z nestorami polskiego krótkofalarstwa, członkami SPOTC. Jest nim również przypomnienie tych wielkich naszych Kolegów, którzy tworzyli Polski Związek Krótkofalowców, lecz już ich między nami nie ma. SPOTC to wyjątkowy Klub, z którego składu bardzo szybko ubywa ludzi i to nie z własnej woli a z racji wieku. Tydzień ten będzie więc okazją do nawiązania łączności z tą specjalną grupą naszych Kolegów. W czasie prowadzonych łączności członkowie Klubu będą podawali swój klubowy numer członkowski.
Uwieńczeniem tygodnia aktywności i obchodów rocznicowych będą Zawody SPOTC 2016, które odbędą się w niedzielę 24 stycznia 2016 r. Są one oczywiście przeznaczone dla wszystkich miłośników zawodów, niezależnie od wieku i stażu operatorskiego. Regulamin zawodów jest dostępny pod linkiem: http://spotc.pzk....wody-spotc oraz na stronie www.pzk.org.pl w zakładce Zawody, a także w Świecie Radio 1/2016.
Zarówno tydzień aktywności jak i Zawody stanowić będą doskonałą okazję do przeprowadzenia niekiedy unikalnej łączności, ale również umożliwią spełnienie warunków Dyplomu SPOTC, którego regulamin znajduje się pod linkiem: http://spotc.pzk....ward-spotc.
Tydzień aktywności członków SPOTC będzie powtarzany w trzecim tygodniu stycznia każdego kolejnego roku.
Zachęcamy również innych Kolegów i Koleżanki mających znaczny staż operatorski do wstępowania w szeregi tego unikalnego Klubu. Równie chętnie dzielimy się wiedzą i tradycją z młodszymi pokoleniami ludzi amatorskiej anteny.

Zapraszamy! Regulamin Klubu Seniorów znajduje się pod linkiem: http://spotc.pzk....amin-spotc.

Lista członków SPOTC znajduje się pod adresem: http://spotc.pzk.org.pl/members-spotc.

Komentarze
10 #1 SP8BWR
dnia 19.01.2016 12:51
Napisałem do Award Menagera aby doprecyzować pewien akapit warunków dyplomu. Otóż, w regulaminie dyplomu nic nie jest powiedziane na temat dublowania łączności na różnych pasmach i różnymi emisjami. Przykład? - qso ze stacją SP8xxx na ssb - 1pkt i dalej qso z tą samą stacją ale na cw - 2pkt, qso z tą samą stacją na UKF FM - 2pkt Czy to będzie prawidłowo - nie wiem bowiem w regulaminie dyplomu nic nie napisano na ten temat.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.23
17,138,428 unikalne wizyty