Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sq7ai
[off] 18/11/2023 13:40
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

sp5smy
[off] 22/09/2023 09:00
Strony dla krótkofalowców. http://studiofxhtm
l.pl kontakt na stronie.

SP5OSP
[off] 13/07/2023 21:33
W dniu dzisiejszym po półrocznej przerwie ruszył przemiennik SR8LLB w Lubartowie. Przemiennik działa w sieci FM Poland: http://hamspirit.p
l/?p=2449 wiecej o FM Poland http://fm-poland.p
l:888

sq8bwh
[off] 27/04/2023 11:24
Warto zaktualizować zakładkę https://ot20.pzk.o
rg.pl/articles.php
?article_id=79 , bo teraz już wydają te same sufixy w różnych okręgach i od 2007 roku doszły nowe pasma + inne drobne zmiany. 73!!

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 401
Najnowszy user: sp5ade
FACEBOOK

Tydzień aktywności SPOTC
Wiadomości

W dniu 25 stycznia 2016 r. Klub Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców SPOTC, zrzeszający grupę nestorów naszego krótkofalarstwa oraz nadawców ze znacznym stażem pracy na falach eteru i bogatą wiedzą oraz doświadczeniem, obchodzi swoją czterdziestą rocznicę powstania.


Można powiedzieć "czterdzieści lat minęło", a dla wielu z nas te słowa odnoszą się do okresu własnej pracy na pasmach.
Z okazji tej okrągłej rocznicy, trzeci tydzień stycznia 2016 r. (od dnia 18 do 24) jest ogłoszony tygodniem aktywności członków SP OTC. Tydzień ten zaowocuje zwiększoną aktywnością członków Klubu na wszystkich dostępnych pasmach i emisjach. Celem aktywności jest umożliwienie radiowego kontaktu z nestorami polskiego krótkofalarstwa, członkami SPOTC. Jest nim również przypomnienie tych wielkich naszych Kolegów, którzy tworzyli Polski Związek Krótkofalowców, lecz już ich między nami nie ma. SPOTC to wyjątkowy Klub, z którego składu bardzo szybko ubywa ludzi i to nie z własnej woli a z racji wieku. Tydzień ten będzie więc okazją do nawiązania łączności z tą specjalną grupą naszych Kolegów. W czasie prowadzonych łączności członkowie Klubu będą podawali swój klubowy numer członkowski.
Uwieńczeniem tygodnia aktywności i obchodów rocznicowych będą Zawody SPOTC 2016, które odbędą się w niedzielę 24 stycznia 2016 r. Są one oczywiście przeznaczone dla wszystkich miłośników zawodów, niezależnie od wieku i stażu operatorskiego. Regulamin zawodów jest dostępny pod linkiem: http://spotc.pzk....wody-spotc oraz na stronie www.pzk.org.pl w zakładce Zawody, a także w Świecie Radio 1/2016.
Zarówno tydzień aktywności jak i Zawody stanowić będą doskonałą okazję do przeprowadzenia niekiedy unikalnej łączności, ale również umożliwią spełnienie warunków Dyplomu SPOTC, którego regulamin znajduje się pod linkiem: http://spotc.pzk....ward-spotc.
Tydzień aktywności członków SPOTC będzie powtarzany w trzecim tygodniu stycznia każdego kolejnego roku.
Zachęcamy również innych Kolegów i Koleżanki mających znaczny staż operatorski do wstępowania w szeregi tego unikalnego Klubu. Równie chętnie dzielimy się wiedzą i tradycją z młodszymi pokoleniami ludzi amatorskiej anteny.

Zapraszamy! Regulamin Klubu Seniorów znajduje się pod linkiem: http://spotc.pzk....amin-spotc.

Lista członków SPOTC znajduje się pod adresem: http://spotc.pzk.org.pl/members-spotc.

Komentarze
10 #1 SP8BWR
dnia 19.01.2016 12:51
Napisałem do Award Menagera aby doprecyzować pewien akapit warunków dyplomu. Otóż, w regulaminie dyplomu nic nie jest powiedziane na temat dublowania łączności na różnych pasmach i różnymi emisjami. Przykład? - qso ze stacją SP8xxx na ssb - 1pkt i dalej qso z tą samą stacją ale na cw - 2pkt, qso z tą samą stacją na UKF FM - 2pkt Czy to będzie prawidłowo - nie wiem bowiem w regulaminie dyplomu nic nie napisano na ten temat.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.17
17,692,061 unikalne wizyty