Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

sp7wme
[off] 11/11/2022 09:53
witam :-) w dn. 07.05.2022 SP5OSP napisal:"dawne SP EMCOM PZK sie rozsypalo i nie istnieje" - mowiac delikatnie - sklamal, a jakim celu? chyba wiem ... w dodatku umiescil tego fejka na stron

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 389
Najnowszy user: SQ8MK
Facebook Like

Identyfikacja uczestników forum, korespondencji i kontaktów
Informacje Prezesa

Szanowni uczestnicy naszych stron, forum internetowego i różnych wypowiedzi na stronie/stronach www!!!


 


Zwracam się z uprzejmą prośbą o unikanie anonimowości w korespondencji, postach i listach zamieszczanych  na stronie www, zwłaszcza naszego Oddziału PZK.  Od wielu lat polityka (jakby to nie zabrzmiało) Zarządu OT nastawiona jest na otwartość, szeroką informację i udział w naszych przedsięwzięciach   osób  związanych z krótkofalowcami:  córek, żon, dziewczyn, sympatii, itp  oraz osób zainteresowanych naszym hobby.  Cieszy to bardzo, gdyż problematyka naszego hobby staje się coraz bardziej znana,  pokazywane są dobre strony krótkofalarstwa  i  rośnie zrozumienie dla naszego zainteresowania.


Jednak jest jedno ale,  które budzi moje zarówno zdziwienie jak i pewien niepokój.


Coraz częściej w korespondencji internetowej, poczcie elektronicznej  i forach   pojawiają sie identyfikatory/podpisy   utrudniające identyfikację  nadawcy.  Poczta podpisywana  jest (podaję przykłady wymyślone przeze mnie ale odzwierciedlają rzeczywistośc, gdyż nie chciałbym urazić nadawców  tych maili  nadsyłanych do mnie) przez:  krzytsztof 24,  Ignacy Podobrodzki,  dimn 77,  pip66, itd, itp.  I - niestety  - odnoszę się do korespondencji kierowanej do mnie, prezesa OT 20 PZK  w - najczęściej - zwykłych sprawach krótkofalarskich.

 

Rozumiem,  że nadawcy tych maili  korzystają z  różnych usług internetowych i często ukrywają się (choć- prywatnie mówiąc nie wiem dlaczego - brak odwagi cywilnej?) pod różnymi nazwami, czyli nickami. 

 

Zwracam się z gorącym apelem, aby w  korespondencji e-mailowej  dotyczącej spraw krótkofalarstwa, OT 20, PZK i innych  podpisywać się również znakiem wywoławczym lub  nasłuchowym.  Naprawdę, nie mam pojęcia, kto to jest Jan Podhorecki (imię i nazwisko zmyślone, ale otrzymałem maila w tym stylu), który deklaruje udział w spotkaniu w Kozłówce wraz z żoną i dziećmi.  Czy jest to członek OT20, krótkofaloweic niezrzeszony, członek innego OT PZK?   Jak pisałem w wielu mailach przez ostatnie kilka lat - spotkania niedzielne są otwarte. Nie brnijmy jednak w nieuzasadnioną anonimowość,  miejmy odwagę przedstawić się.  Jeśli nawet nie jesteśmy włączeni w ruch krotkofalarski, to byłoby miło powiedzieć, że  taka osoba (Pan lub Pani) zaintersowana jest naszym hobby/jest naszym sympatykiem/wspiera nas duchowo (itp.)  i dzisiaj mamy przyjemność widzieć ją na spotkaniu krótkofalowców.

 

Nie wstydźmy się swej tożsamości  i znaku wywoławczego.  Pamiętajmy, że znak wywoławczy  to unikalny wyróżnik, coś w rodzaju PESEL.  Powinien być przedmiotem naszej dumy.

 

Tym gorącym apelem kończę poniedziałkowy mail

 

Pozdrawiam i zapraszam do Kozłówki

 

Jerzy Kowalski, SP8HPW

Prezes OT 20 PZK

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.18
17,466,823 unikalne wizyty