Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

[A] sp8ab
[off] 07/08/2020 14:43
31 komunikat PZK z dnia 5 sierpnia przybył z opóźnieniem i nie był omawiany na naszym ostatnim spotkaniu. Jest dostępny tutaj https://komunikat.
..8.2020.pdf

SP7MOQ
[off] 07/08/2020 11:53
Pytanie do qsl managera OT20 czy przyszły karty z CB na oddział jeśli tak to kiedy będą rozsylane?

sp8mar
[off] 26/04/2020 20:52
Z przykrością informujemy, ze w dniu dzisiejszym odszedł do Naszego Pana Stasio SP5MNS inicjator klubu SP5KJZ i wspaniały wychowawca krótkofalowców w Łukowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a św

sp8awl
[off] 15/04/2020 11:44
na QRZ.com są ich adr. mailowe ale czy aktualne ?? Pozdrawiam Tadeusz SP8AWL

SP8UFT
[off] 14/04/2020 19:17
Jak że nastała jakaś durna moda na nie podawanie adresów....bo imię i QTH to nie jest adres do korespondencji. W związku z tym poszukuję adresów do SP8GOL i SP8DK..jeżeli ktoś zna to proszę na majla..

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 2

Userów online: 0

Łącznie userów: 363
Najnowszy user: M0SQJ
Facebook Like

Identyfikacja uczestników forum, korespondencji i kontaktów
Informacje Prezesa

Szanowni uczestnicy naszych stron, forum internetowego i różnych wypowiedzi na stronie/stronach www!!!


 


Zwracam się z uprzejmą prośbą o unikanie anonimowości w korespondencji, postach i listach zamieszczanych  na stronie www, zwłaszcza naszego Oddziału PZK.  Od wielu lat polityka (jakby to nie zabrzmiało) Zarządu OT nastawiona jest na otwartość, szeroką informację i udział w naszych przedsięwzięciach   osób  związanych z krótkofalowcami:  córek, żon, dziewczyn, sympatii, itp  oraz osób zainteresowanych naszym hobby.  Cieszy to bardzo, gdyż problematyka naszego hobby staje się coraz bardziej znana,  pokazywane są dobre strony krótkofalarstwa  i  rośnie zrozumienie dla naszego zainteresowania.


Jednak jest jedno ale,  które budzi moje zarówno zdziwienie jak i pewien niepokój.


Coraz częściej w korespondencji internetowej, poczcie elektronicznej  i forach   pojawiają sie identyfikatory/podpisy   utrudniające identyfikację  nadawcy.  Poczta podpisywana  jest (podaję przykłady wymyślone przeze mnie ale odzwierciedlają rzeczywistośc, gdyż nie chciałbym urazić nadawców  tych maili  nadsyłanych do mnie) przez:  krzytsztof 24,  Ignacy Podobrodzki,  dimn 77,  pip66, itd, itp.  I - niestety  - odnoszę się do korespondencji kierowanej do mnie, prezesa OT 20 PZK  w - najczęściej - zwykłych sprawach krótkofalarskich.

 

Rozumiem,  że nadawcy tych maili  korzystają z  różnych usług internetowych i często ukrywają się (choć- prywatnie mówiąc nie wiem dlaczego - brak odwagi cywilnej?) pod różnymi nazwami, czyli nickami. 

 

Zwracam się z gorącym apelem, aby w  korespondencji e-mailowej  dotyczącej spraw krótkofalarstwa, OT 20, PZK i innych  podpisywać się również znakiem wywoławczym lub  nasłuchowym.  Naprawdę, nie mam pojęcia, kto to jest Jan Podhorecki (imię i nazwisko zmyślone, ale otrzymałem maila w tym stylu), który deklaruje udział w spotkaniu w Kozłówce wraz z żoną i dziećmi.  Czy jest to członek OT20, krótkofaloweic niezrzeszony, członek innego OT PZK?   Jak pisałem w wielu mailach przez ostatnie kilka lat - spotkania niedzielne są otwarte. Nie brnijmy jednak w nieuzasadnioną anonimowość,  miejmy odwagę przedstawić się.  Jeśli nawet nie jesteśmy włączeni w ruch krotkofalarski, to byłoby miło powiedzieć, że  taka osoba (Pan lub Pani) zaintersowana jest naszym hobby/jest naszym sympatykiem/wspiera nas duchowo (itp.)  i dzisiaj mamy przyjemność widzieć ją na spotkaniu krótkofalowców.

 

Nie wstydźmy się swej tożsamości  i znaku wywoławczego.  Pamiętajmy, że znak wywoławczy  to unikalny wyróżnik, coś w rodzaju PESEL.  Powinien być przedmiotem naszej dumy.

 

Tym gorącym apelem kończę poniedziałkowy mail

 

Pozdrawiam i zapraszam do Kozłówki

 

Jerzy Kowalski, SP8HPW

Prezes OT 20 PZK

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.28
16,615,088 unikalne wizyty