Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

sp7wme
[off] 11/11/2022 09:53
witam :-) w dn. 07.05.2022 SP5OSP napisal:"dawne SP EMCOM PZK sie rozsypalo i nie istnieje" - mowiac delikatnie - sklamal, a jakim celu? chyba wiem ... w dodatku umiescil tego fejka na stron

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 2

Userów online: 0

Łącznie userów: 389
Najnowszy user: SQ8MK
Facebook Like

Wojna w Ukrainie a SP DX Contest 2022
Informacje Prezesa

Witam,


Dramatyczna dynamika wydarzeń w Ukrainie pokazuje, iż Rosja jest bezwzględnym agresorem i dokonała inwazji na niepodległe państwo - Ukrainę.  W wyniku tych działań giną nie tylko żołnierze ukraińscy ale także osoby cywilne, kobiety, mężczyźni, dzieci.  Jak pisałem wcześniej - na mocy dekretu Prezydenta Ukrainy praca stacji amatorskich jest zakazana.  Należy spodziewać się, że zakaz ten  obejmie  czas trwania SP DX Contest.  To oczywiście wykluczy krótkofalowców z Ukrainy w tych zawodach.   Zwróćmy uwagę, iż co roku wielu Ukraińców mówiących po polsku, mających polskie korzenie (jako wynik zdarzeń historycznych),  albo po po prostu sympatię do Polski bierze udział w tych zawodach.  Z podobnych motywów, w SP DX Contest biorą udział stacje z USA, Kanady, Ameryki Południowej czy Australii i Azji. Ponadto są to jedne z najstarszych w świecie zawodów typu jedno  państwo - cały świat.


Z drugiej strony  liczną grupę uczestników stanowią stacje z Rosji i Białorusi.  Jak zapewne  już wiecie, wiele organizacji w ostatnich godzinach zrywa wszelkie kontakty z rosyjskimi spółkami, sponsorami, "opiekunami", itp.   na znak protestu przeciw niewyobrażalnym okrucieństwom Rosji w Ukrainie (są to m.in. FIFA, UEFA, MKOL, związki judo i karate, i in.) .

W związku z tym wystosowałem do Listy Dyskusyjnej PZK  - jako Prezes OT 20 PZK  wniosek, który można streścić w następujących punktach:

1. Zawody SP DX Contest 2022 odbędą się w normalnym terminie.

2. Stacje z Białorusi i Rosji będą dawały 0(zero) punktów za QSO i 0(zero) punktów  za mnożnik dla obu korespondentów.

3. Stacje z Białorusi i Rosji  nie będą ujmowane w jakiejkolwiek klasyfikacji czy udziale (nawet jako "check logs"). Innymi słowy tych stacji nie będzie w wynikach zawodów.

4. Jeżeli warunki prawne umożliwią pracę stacji z Ukrainy to traktować je jako pełnoprawnych uczestnków SP DX Contest na warunkach ogólnych,  przy zachowaniu restrykcji dla stacji z Białorusi i Rosji jak w punkcie powyżej.

5. Wniosek do Prezydium PZK aby Rosję i Białoruś wykluczyć z IARU  w trybie natychmiastowym.

 

Powyższe podaję w celu informacyjnym dla członków OT 20  PZK i odwiedzających nasza stronę.  Wszelkie wyrazy poparcia (przesłane na mój adres  e-mail lub do sp9hqj@pzk.org.pl)  będą mile widziane.

 

Jerzy Kowalski, SP8HPW

Prezes Zarządu OT 20 PZK

Komentarze
132 #1 SP8SW
dnia 02.03.2022 12:38
Nie mam parcia na rywalizację, więc mniej niż innym mi zależy. Sumienie każe mi ten pomysł poprzeć. Chociaż też bym wolał, żeby nie było do tego powodów.

Powiem jeszcze, że wolałbym bojkot niż wyzwiska w eterze. Ale zrozumcie że to nie jest chuligaństwo - to jest wojna. Poczucie estetyki i etyki w eterze jest całkiem nie na miejscu wobec tego co się dzieje. Ja radia nie włączę : nie pora na zabawy, i nie mam ani Rpg(?) ani mocy w "dopałce" ... Zły
1251 #2 SP8UFY
dnia 02.03.2022 23:29
Witam. W pełni popieram to co Jurek napisał. Rosja to nie kraj odcięty od świata/internetu, a więc i informacji. Rosjanie, w tym krótkofalowcy, biernie przyglądają się strzelaniu w szpitale i bloki mieszkalne. Niestety, IARU, jak czytamy w komunikacie PZK, już się odcięło i też udaje, że nic się nie dzieje.
465 #3 SP8UFT
dnia 08.03.2022 09:48
Tak jak Adam napisał....SP DX powinien być odwołany i jest to chyba najrozsądniejsze wyjście. Belgowie UBA odwołali na dobę przed rozpoczęciem i nie mieli z tym problemów. Zobaczym czy ZG i Komisja zawodów ma "jaja" czy ulegnie "politycznej poprawności". Putin został wyhodowany na tej politycznej poprawności "elit" z Brukseli, Paryża i Berlina. Myślę, że czas zacząć oszczędzać prąd na inne bardziej przyziemne sprawy niż krótkofalarstwo. Zresztą obecnie nie mam ochoty na zabawę w krótkofalarstwo ze względu na te przyziemne sprawy właśnie. Jeżeli zawody się odbędą to bez mojego udziału.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,466,905 unikalne wizyty