Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Odnowienie licencji ...
SP8AS - Witam
Anteny KF typu mobil...
Zlecę prace antenowe
SP8MIA Witam
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

sp7wme
[off] 11/11/2022 09:53
witam :-) w dn. 07.05.2022 SP5OSP napisal:"dawne SP EMCOM PZK sie rozsypalo i nie istnieje" - mowiac delikatnie - sklamal, a jakim celu? chyba wiem ... w dodatku umiescil tego fejka na stron

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

sp8iap
[off] 10/11/2021 17:57
poszukuje kogos kto ma do sprzedania TS 830S lub Ts53O S prosze o info ...

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 385
Najnowszy user: SQ8CRV
Facebook Like

Pomoc Ukraińcom - sprawa nie tylko dla EmCom
Informacje Prezesa

Koleżanki i Koledzy,


Na pewno doskonale wiecie co się dzieje w Ukrainie.  Wiele miast jest zniszczonych, wiele osób zginęło, wielu Ukraińców  uciekło ze swego kraju przed wojną.  W tej chwili w Polsce mamy ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy. Nie wszyscy planują zostać w Polsce, ale prawie wszyscy przechodzą przez interwencyjne punkty noclegowe w Polsce.  Praca w tych punktach opiera się w głównej mierze na wolontariuszach, którzy tam pracują, rozmawiają z Ukraińcami, pomagają im odnaleźć się w nowej rzeczywistości.


 


Nasz Lubelski EmCom PZK, dzięki Łukaszowi SQ8LUN,   nawiązał bardzo bliską współpracę z punktem noclegowym przy ul. Elsnera 5 w Lublinie  (Technikum   Gastronomiczno-Hotelarskie).  Do dyspozycji uchodźców Technikum oddało dwie sale gimnastyczne, które są w stanie pomieścić łącznie  do 320 łóżek.  Sale te są obsługiwane przez MOPR w Lublinie  oraz wolontariuszy.     O ile obsługa tego punktu w dzień  jest dość dobrze zorganizowana - jest w miarę wystarczająca liczba wolontariuszy -  o tyle działanie punktu w nocy wymaga zaangażowania wolontariuszy.


Zwracam się z apelem do członków Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK, członków Lubelskiego EmCom  oraz wszystkich ludzi dobrej woli o udział w w obsłudzie punktu noclegowego dla Ukraińców przy ul. Elsnera 5 w Lublinie.


Praca  wolontariuszy w nocy w tym punkcie polega głównie na obsłudze uchodźców, przyjmowaniu i rejestrowaniu nowych osób, zamawianiu transportu na wyjazd na dworzec - głównie kolejowy w Lublinie,   interwencje  w przypadku problemów medycznych (wzywanie pogotowia ratunkowego).

 

Ja razem ze Stanisławem SP8ISJ już dwukrotnie pracowaliśmy jako wolontariusze z SP EmCom PZK w tym punkcie (14 i 21 marca 2022). Dwa dyżury a niepodobne do siebie.Ten w nocy z 14 na 15 marca  był bardzo pracowity,  przyjęliśmy około 40 osób w ciągu całej nocy (od godz. 19:00).  Nasz ostatni dyżur 21 na 22 marca 2022 - przyjęliśmy tylko 7 osób i odprawiliśmy je rano, natomiast były dwa przypadki wzywania pogotowia ratunkowego do dzieci, które złapał jakiś wirus (nie COVID jak się później okazało  na podstawie badań).

 

Wiem że oprócz nas dyżurowali Łukasz SQ8LUN oraz  Krztsztof SQ8OLL, przygotowują się następne osoby. Moim skromnym zdaniem - biorąc pod uwagę liczebność OT 20 PZK jak i liczebość Lubelskiego SP EmCom PZK  możliwe jest, że każdy, lub prawie każdy będzie w stanie zaplanować przynajmniej jeden dyżur w  miesiącu. 

 

W celu dobrej koordynacji dyżurów - zwłaszcza nocnych - proszę zainteresowane osoby o kontakt z Łukaszem SQ8LUN  (tel. 602 634 198).  On pomoże dopasować indywidualne możliwości wolontariszy z potrzebami punktu noclegowego przy ul. Elsnera 5 w Lublinie.

 

Zachęcam do udziału w wolontariacie  pod szyldem PZK.

 

Jerzy Kowalski, SP8HPW

Prezes Zarządu OT 20 PZK

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.16
17,419,892 unikalne wizyty