Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp8lxe
[off] 22/12/2023 18:31
W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias

sq7ai
[off] 12/12/2023 11:29
W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.

sq7ai
[off] 18/11/2023 13:40
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

sp5smy
[off] 22/09/2023 09:00
Strony dla krótkofalowców. http://studiofxhtm
l.pl kontakt na stronie.

SP5OSP
[off] 13/07/2023 21:33
W dniu dzisiejszym po półrocznej przerwie ruszył przemiennik SR8LLB w Lubartowie. Przemiennik działa w sieci FM Poland: http://hamspirit.p
l/?p=2449 wiecej o FM Poland http://fm-poland.p
l:888

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 405
Najnowszy user: SP9TD
FACEBOOK

PZK - Ukraina - dyżury
Informacje Prezesa

Witam,


Zauważyłem, że wpis dotyczący dyżurów w punktach noclegowych dla Ukraińców  czytało już 63 osoby (03.04.2022). Działania punktów noclegowych dostosowane są do liczby uchodźców z Ukrainy. Z tego powodu zmienił się   charakter dyżurów nocnych.  Jeszcze dwa tygodnie temu  (14 - 15 marca 2022) uchodźcy napływali szeroką falą,  obecnie   napływ nowych uchodźców jest znikomy.


 


Nie oznacza to jednak, że nie są potrzebni wolontariusze do obsługi tych uchodźców, zwłaszcza w nocy.


Obecne potrzeby uchodźców i zakres prac w czasie dyżurów nocnych  to głównie  obsługa  uchodźców w zakresie  podania leków bez recepty (gorączka, ból głowy, itp.), wezwanie pogotowia ratunkowego  w razie nagłych przypadków (głównie do dzieci, które nagle zaczynają wymiotować i/lub gorączkować i nie pomagają  leki przeciwgorączkowe dla dzieci), zamówienie transportu na określony pociąg z dworca w Lublinie (transport zapewnia Straż Miejska z Lublina  i MPK - nieodpłatnie, oraz TAXI 81 444 4444 (Lublin  - odpłatnie).  Są to czynności proste  ale ktoś to musi wykonać.

W tej sytuacji krótkofalowcy z OT 20 i nie tylko,  pozytywnie odpowiedzieli na potrzeby i dyżurowali - głównie przy ul. Elsnera 5 (Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie).    Do tej pory (03.04.2022) dyżurowali (kolejność przypadkowa, niektórzy kilkakrotnie): SP8VGA, SQ8GL, SQ8OHP, SQ8LUP, SQ8LUN, SQ8OLL, SP8EB, SP8DHJ, SP8ISJ, SP8HPW.  Jako Prezes OT 20 PZK składam gorące podziękowania dla tych  Kolegów, którzy poświęcili swój czas aby pomóc ludziom skrzywdzonym przez wojnę.

Niestety, wojna nie kończy się i nikt nie jest w stanie określić jak długo takie interwencyjne punkty noclegowe będą potrzebne.   Dlatego, ośmielam się zaapelować  do wszystkich krótkofalowców o zgłaszanie się, zwłaszcza na dyżury nocne.  Koordynacją dyżurów zajmuje się Łukasz SQ8LUN i do  niego należy zgłaszać chęć pełnienia dyżuru.  Może to być na ul. Elsnera 5 w Lublinie  lub w innym punkcie (w Lublinie), gdzie takie potrzeby wystąpią.  Ze względów praktycznych najlepiej jak dyżur pełnią dwie osoby.

 

Na szczęście  w Lublinie i okolicach jest na tyle dużo krótkofalowców, że nie powinno być problemów z wygospodarowaniem sobie na dyżur jednej nocy w miesiącu.  Apeluję do  wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom bardzo pokrzywdzonym przez los i przez wojnę, którą nie oni i nie rząd Ukrainy rozpoczął.

 

Zachęcam, wybierzcie sobie terminy dogodne dla Was, kontaktujcie się z Łukaszem SQ8LUN i przybywajcie na dyżury. Taka jest potrzeba chwili. Wobec szaleńca z Kremla  nie wiemy, czy my z woj. lubelskiego nie będziemy szukać podobnej pomocy w przyszłości w innych krajach niż Polska.  Jeśli ktoś z Was chciałby dyżurować ze mną (SP8HPW)  proszę o kontakt. Niestety  mój dotychczasowy partner "dyżurowy" - Stanisław SP8ISJ   ze względów zdrowotnych  musi  odpuścić sobie na razie  dyżury nocne.

 

Sława Ukrainie!

 

Jerzy Kowalski, SP8HPW

Prezes Zarządu OT 20 PZK 

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,808,680 unikalne wizyty