Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp8mar
[off] 26/04/2020 20:52
Z przykrością informujemy, ze w dniu dzisiejszym odszedł do Naszego Pana Stasio SP5MNS inicjator klubu SP5KJZ i wspaniały wychowawca krótkofalowców w Łukowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a św

sp8awl
[off] 15/04/2020 11:44
na QRZ.com są ich adr. mailowe ale czy aktualne ?? Pozdrawiam Tadeusz SP8AWL

SP8UFT
[off] 14/04/2020 19:17
Jak że nastała jakaś durna moda na nie podawanie adresów....bo imię i QTH to nie jest adres do korespondencji. W związku z tym poszukuję adresów do SP8GOL i SP8DK..jeżeli ktoś zna to proszę na majla..

SQ8OLL
[off] 25/02/2020 20:01
"Legenda Klimka". Polecam... https://youtu.be/.
..

SP8UFT
[off] 04/10/2019 17:32
Jak musisz? Smile ...to dawaj....Zresztą karty i tak przychodziły przez wakacje....i tu bez komentarza Zły Pomału kończę pilne prace w QRL-u to i będzie więcej czasu na makulaturę. hejka

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 2

Userów online: 0

Łącznie userów: 362
Najnowszy user: Pawel Ozga
Facebook Like

Rozpoczynamy Nowy Rok 2009
Informacje PrezesaWitam serdecznie wszystkich członków i sympatyków naszego Lubelskiego Oddziału PZK. Przede wszystkim pragnę złożyć najlepsze życzenia zdrowia i pomyślności na Nowy 2009 Rok. Życzę spełnienia marzeń oraz sukcesów na polu krótkofalarskim.
Nowy Rok daje nam szanse by rozwijać nasze hobby i korzystać z praw członka PZK. Jedną z takich możliwości jest skorzystanie z odpisu 1% naszych podatków, które to pieniądze są do naszej dyspozycji z przeznaczeniem na cele statutowe. O pieniądze te mogą starać się zarówno OT PZK jak i kluby będące w ewidencji naszego Oddziału. Niestety skorzystanie z nich jest obwarunkowane niewielką biurokracją: należy pisemnie wystąpić o kwotę, napisać na co będzie przeznaczona (cele statutowe), przedstawić kosztorys. Rozliczenie kwoty może nastąpić na podstawie faktur, żadne paragony i oświadczenia nie sa honorowane. Są to pieniądze podatników a do tego zagadnienia odpowiednie urzędy podchodzą niezwykle poważnie. Zdecydowałem się napisać o tym po dyskusjach toczących się na forum RAL oraz w trakcie bezpośrednich rozmów. Pieniądze te nie są nigdzie "chomikowane" i trzymane w niewiadomym celu. Można je użyć, ale trzeba na to mieć pomysł i chęć zabawy w niewielką biurokrację. Być może tekst ten stanie się inspiracją dla klubów z naszego OT do podjęcia próby wykorzystania pieniędzy "podatkowych". Jak możemy zobaczyć ze stron RAL działa SP8KAF, reaktywowano SP8ZOC i SP8PBP, w trakcie reaktywacji jest SP8PRL. Na pewno każdy z tych klubów ma jakieś potrzeby. Aktywność członków klubów i chęć zrobienia czegoś dla klubu jest najlepszą receptą na wykorzystanie pieniędzy.
Rok 2009 będzie też rokiem Nadzwyczajnego Zjazdu Krajowego PZK. Rozpoczęły się pracę nad strategią i strukturą organizacyjną Związku. Wynikiem tego będzie projekt nowego Statutu PZK. Musimy pamiętać, że wyniki tych prac będą na dłuższy czas kształtowały profil i rolę PZK w Polsce. Potrzeba nam organizacji silnej, liczebnej, z którą liczyć się będą ustawodawcy. Potrzeba nam organizacji, która będzie reprezentować jednolite stanowisko środowiska krótkofalowców.
U progu 2009 roku życze wszystkim krótkofalowcom zadowolenia z członkostwa w organizacji i chęci do działania.
Jurek, SP8HPW
Prezes Zarzadu OT PZK w Lublinie
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.15
16,609,865 unikalne wizyty