Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp5smy
[off] 22/09/2023 09:00
Strony dla krótkofalowców. http://studiofxhtm
l.pl kontakt na stronie.

SP5OSP
[off] 13/07/2023 21:33
W dniu dzisiejszym po półrocznej przerwie ruszył przemiennik SR8LLB w Lubartowie. Przemiennik działa w sieci FM Poland: http://hamspirit.p
l/?p=2449 wiecej o FM Poland http://fm-poland.p
l:888

sq8bwh
[off] 27/04/2023 11:24
Warto zaktualizować zakładkę https://ot20.pzk.o
rg.pl/articles.php
?article_id=79 , bo teraz już wydają te same sufixy w różnych okręgach i od 2007 roku doszły nowe pasma + inne drobne zmiany. 73!!

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 398
Najnowszy user: Zbyszek Koma
Facebook Like

Jeszcze raz na temat naszego protestu
Informacje od zarząduPrezes OT20 dr Jerzy Kowalski SP8HPW opracował wzory pism protestacyjnych, które można pobrać z naszych zasobów. TU kliknij i koniecznie pobierz oraz wykorzystaj ten materiał. Koniecznie przeczytaj dalszą część newsa, która zawiera wystąpienie Prezesa
Koleżanki i Koledzy,
Jak już zapewne wiecie  Ministerstwo Środowiska zamieściło projekty rozporządzeń, które – jeśli będą wprowadzone w takim brzmieniu – spowodują szereg trudności dla nas krótkofalowców. Informację o tym zamieścił na naszej stronie RAL  Kol. Andrzej SP8BWR i dzięki mu za błyskawiczne działanie. Zakres wymagań  stawianych stacjom amatorskim  - według tych projektów -  jest taki sam jak dla stacji profesjonalnych. Nie możemy się  zgodzić na te propozycje.  Z tekstami projektów można zapoznać się na stronie http://www.mos.gov.pl w zakładce:  Prawo – Projekty aktów prawnych – Konsultacje społeczne -  Projekty aktów prawnych do ustawy Prawo ochrony środowiska.
Korzystając  z możliwości jakie dają nam konsultacje społeczne  zwracam się z prośbą do wszystkich amatorów – użytkowników eteru o udział w tych konsultacjach i zgłoszenie protestu wobec projektów rozporządzeń.  Apel swój kieruję zarówno do osób indywidualnych jak i do klubów oraz użytkowników CB Radia.  Nie ma znaczenia przynależność organizacyjna. Zmiany – jeśli będą wprowadzone – dotkną całego środowiska krótkofalowców.  Do protestu mogą przyłączyć się również inne osoby i organizacje  - sympatycy ruchu radioamatorskiego. 
Udział w konsultacjach jest bardzo prosty. Należy wysłać e-mail do Ministerstwa Środowiska na adres:
Anna.Rybak@mos.gov.pl oraz Magdalena.Sobiech@mos.gov.pl .
Można również wysyłać protesty faksem oraz listem poleconym.  Pamiętajmy, iż  liczy się przede wszystkim ilość, masowość protestów.  Dlatego ważny jest udział użytkowników CB i innych organizacji.
Zamieszczam do pobrania  gotowe teksty protestów, opracowane na bazie tekstu zamieszczonego na stronie głównej PZK, które mogą być wykorzystane przez osoby indywidualne, kluby krótkofalarskie i użytkowników CB Radio. Należy  tylko wstawić odpowiednie dane adresowe oraz numer dowodu osobistego (osoby indywidualne).  Aktualna jest ciągle informacja zamieszczona przez Andrzeja SP8BWR z linkiem do strony głównej PZK.  Można a nawet należy wysyłać e-maile, faksy i listy  na adresy tam podane.
Na szczeblu Zarządu Głównego PZK prowadzone są prace zmierzające do  sformułowania oficjalnego protestu Polskiego Związku Krótkofalowców.  Ze swej strony, jako Prezes OT 20 podjąłem kroki zmierzające do nagłośnienia sprawy w kręgach poselskich i mam nadzieję, iż nasze protesty zostaną zauważone. Chciałbym jeszcze raz  podkreślić, iż możemy osiągnąć sukces biorąc masowo udział w konsultacjach społecznych. Wysyłka listu i faksu obecnie niewiele kosztuje, a może przyczynić się  do uwzględnienia naszych postulatów.
Na koniec sprawa bardzo istotna – konsultacje trwają do 10 kwietnia 2009 roku i do tego dnia należy wysyłać protesty.

Jerzy Kowalski, SP8HPW
Prezes Zarządu  Lubelskiego Oddziału PZK

Komentarze
125 #1 SP8LBK
dnia 29.03.2009 13:36
Uważam, że protesty stacji klubowych powinny być firmowane także przez ich jednostki nadrzędne np ZW LOK czy Komendę Chorągwi ZHP.
Chociaż mogą one same jako organizacje równie dobrze zaprotestować przeciw tym projektom.
Bo niedługo doczekamy sie projektów ze płetwonurków czy kierowców będzie się szkolić w salach wykładowych bo przecież oni też zagrażają środowisku naturalnemu.
Wędkarzom niedługo skrócą wędki do 0,5m bo powyżej tej długości będą musieli posiadać licencję rybaka zawodowego.
14 #2 sp8hpw
dnia 29.03.2009 22:00
Oczywiście tak. Im protestów więcej tym lepiej. uważam, że w interesie nas wszystkich jest protestować. Ilość robi wrażenie na politykach. osobiście porozmawiam z kim tylko będę mógł by zachęcić do protestu.
KJurek, SP8HPW
1 #3 M0WQX
dnia 31.03.2009 00:41
Proponuję aby umieścili nasz banner protestacyjny na swoich stronach !
http://www.pzk.lu...page_id=31 Wink
Albo napisali do mnie ja przeslę
10 #4 SP8BWR
dnia 01.04.2009 09:10
A ja, przypominając ten materiał http://www.pzk.lu...icle_id=68 chcę podkreślić prawdę oczywistą, że krótkofalarstwo to nie tylko zabawa. Takie działania powinny być wydobywane na światło dzienne przy okazji tak dramatycznych chwil jakie mamy obecnie.
6 #5 SQ8GHY
dnia 03.04.2009 15:10
A może tez tu:

Przyjazne Państwo: http://orka.sejm....P?OpenForm

i nasze lubelskie podwórko:
1 #6 M0WQX
dnia 05.04.2009 10:13
Przypominam, że mamy specjalne forum odnośnie protestu:
http://www.pzk.lu...ead_id=241
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.24
17,624,493 unikalne wizyty