Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

[A] sp8ab
[off] 07/08/2020 14:43
31 komunikat PZK z dnia 5 sierpnia przybył z opóźnieniem i nie był omawiany na naszym ostatnim spotkaniu. Jest dostępny tutaj https://komunikat.
..8.2020.pdf

SP7MOQ
[off] 07/08/2020 11:53
Pytanie do qsl managera OT20 czy przyszły karty z CB na oddział jeśli tak to kiedy będą rozsylane?

sp8mar
[off] 26/04/2020 20:52
Z przykrością informujemy, ze w dniu dzisiejszym odszedł do Naszego Pana Stasio SP5MNS inicjator klubu SP5KJZ i wspaniały wychowawca krótkofalowców w Łukowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a św

sp8awl
[off] 15/04/2020 11:44
na QRZ.com są ich adr. mailowe ale czy aktualne ?? Pozdrawiam Tadeusz SP8AWL

SP8UFT
[off] 14/04/2020 19:17
Jak że nastała jakaś durna moda na nie podawanie adresów....bo imię i QTH to nie jest adres do korespondencji. W związku z tym poszukuję adresów do SP8GOL i SP8DK..jeżeli ktoś zna to proszę na majla..

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 2

Userów online: 0

Łącznie userów: 363
Najnowszy user: M0SQJ
Facebook Like

Dyplom Gminy Lubelszczyzny
Informacje PrezesaWitam, Przed chwilą przekazałem Markowi SP8WQX wzór dyplomu Gminy Lubelszczyzny oraz regulamin dyplomu w wersji takiej jak została uchwalona.
Powinien się w najbliższym czasie ukazać na RAL w menu "Strefa tematyczna" - "Strefa Dyplomów". Dyplom ten - jak to wielu zauważyło - powstał na bazie dyplomu PGA, z tą tylko różnicą iż można go otrzymać za QSO z gminami Lubelszczyzny.
Dyplom oraz nalepki za gminy są już fizycznie wydrukowane i wydawanie dyplomu możemy zacząć "od ręki". Jest to dyplom z założenia popularny.
Aby go zdobyć trzeba trochę popracować na pasmach, podstawowa wersja za 50 gmin jest stosunkowo łatwa do zdobycia. Kolejne nalepki 100, 150, 200 i All będą wymagać coraz większego wysiłku i aktywności na pasmach.
Na pewno, w miarę zdobywania kolejnych nalepek, dyplom będzie coraz bardziej prestiżowy, a na posiadacza perwszego dyplomu "ALL" trzeba będzie pewnie trochę poczekać. Liczę na zainteresowanie dyplomem.
Z jednej strony oczekujemy, iż zainteresowanie stacjami z gmin Lubelszczyzny będzie rosło, z drugiej strony - dla wielu będzie to wyzwanie do organizowania wypraw do gmin, będących "białymi plamami" na krótkofalarskiej mapie Polski.

W imieniu Zarządu Lubelskiego Oddziału PZK chciałbym podziękować Sylwestrowi SP2FAP oraz Krzysztofowi SP5KP za przychylność w trakcie opracowywania dyplomu i wyrażenie zgody na użycie oznaczeń gmin zgodnie ze standartami PGA.
Słowa podziękowanie należą się również Ryszardowi SP8HKT za opracowanie kolejnych wersji dyplomu i dyskusję w zarządzie OT 20 PZK.


Wszyskim zainteresowanym życzę, aby mogli szybko dołączyć ten dyplom do swojej kolekcji.
73! Jurek, SP8HPW
Prezes Zarządu OT20 PZK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.25
16,615,090 unikalne wizyty