Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SP8IZA
[off] 01/07/2021 08:24
Poszukujemy kogoś kto jest wstanie pomóc z przywróceniem świetności anteny GP3 od SP7GXP Antena stoi u naszego niepełnosprawnego kolegi Seweryna SQ8SEV w Borowej koło Dęblina. Kontakt sq8sev@wp.eu

sq7ai
[off] 28/02/2021 12:04
SP7CPT SK W dniu wczorajszym zmarł janowski nestor Józef Skrzypa SP7CPT. Msza żałobna w Janowie Lubelskim w kościele pw. Jana Chrzciciela dnia 2 marca 2021 o godzinie 13.

sp8mar
[off] 21/02/2021 11:47
Znowu niemiła wiadomość SQ5CJB SK Kolega z klubu sp5kjz -Łuków. Znany ze zjazdów w Woli Okrzejskiej, radioamator.Duży Ben.Cześć Jego pamięci

[A] sp8ab
[off] 20/08/2020 21:48
Jeszcze raz zapraszam na Walne Zebranie Członków OT20, 23 sierpnia w Tarle. Będą karty QSL

UY3WX
[off] 13/08/2020 08:36
Dzinki, Marianie,sp7moq za e-maile.

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 374
Najnowszy user: sp8azl
Facebook Like

Dyplom Gminy Lubelszczyzny
Informacje PrezesaWitam, Przed chwilą przekazałem Markowi SP8WQX wzór dyplomu Gminy Lubelszczyzny oraz regulamin dyplomu w wersji takiej jak została uchwalona.
Powinien się w najbliższym czasie ukazać na RAL w menu "Strefa tematyczna" - "Strefa Dyplomów". Dyplom ten - jak to wielu zauważyło - powstał na bazie dyplomu PGA, z tą tylko różnicą iż można go otrzymać za QSO z gminami Lubelszczyzny.
Dyplom oraz nalepki za gminy są już fizycznie wydrukowane i wydawanie dyplomu możemy zacząć "od ręki". Jest to dyplom z założenia popularny.
Aby go zdobyć trzeba trochę popracować na pasmach, podstawowa wersja za 50 gmin jest stosunkowo łatwa do zdobycia. Kolejne nalepki 100, 150, 200 i All będą wymagać coraz większego wysiłku i aktywności na pasmach.
Na pewno, w miarę zdobywania kolejnych nalepek, dyplom będzie coraz bardziej prestiżowy, a na posiadacza perwszego dyplomu "ALL" trzeba będzie pewnie trochę poczekać. Liczę na zainteresowanie dyplomem.
Z jednej strony oczekujemy, iż zainteresowanie stacjami z gmin Lubelszczyzny będzie rosło, z drugiej strony - dla wielu będzie to wyzwanie do organizowania wypraw do gmin, będących "białymi plamami" na krótkofalarskiej mapie Polski.

W imieniu Zarządu Lubelskiego Oddziału PZK chciałbym podziękować Sylwestrowi SP2FAP oraz Krzysztofowi SP5KP za przychylność w trakcie opracowywania dyplomu i wyrażenie zgody na użycie oznaczeń gmin zgodnie ze standartami PGA.
Słowa podziękowanie należą się również Ryszardowi SP8HKT za opracowanie kolejnych wersji dyplomu i dyskusję w zarządzie OT 20 PZK.


Wszyskim zainteresowanym życzę, aby mogli szybko dołączyć ten dyplom do swojej kolekcji.
73! Jurek, SP8HPW
Prezes Zarządu OT20 PZK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.16
17,108,677 unikalne wizyty