Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sq8bwh
[off] 27/04/2023 11:24
Warto zaktualizować zakładkę https://ot20.pzk.o
rg.pl/articles.php
?article_id=79 , bo teraz już wydają te same sufixy w różnych okręgach i od 2007 roku doszły nowe pasma + inne drobne zmiany. 73!!

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

sp7wme
[off] 11/11/2022 09:53
witam :-) w dn. 07.05.2022 SP5OSP napisal:"dawne SP EMCOM PZK sie rozsypalo i nie istnieje" - mowiac delikatnie - sklamal, a jakim celu? chyba wiem ... w dodatku umiescil tego fejka na stron

SP5OSP
[off] 07/05/2022 19:27
Witajcie. Moja uwaga do komunikatu radiowego z dnia 05-05-2022. Ćwiczenia organizowała grupa EmCom Polska !! Dawne SP EmCom się rozsypało i nie istnieje. 73!

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 2

Userów online: 0

Łącznie userów: 397
Najnowszy user: SP8DTG
Facebook Like

Kolejne złodziejstwo internetowe.
Organizacja portaluNiedalej jak kilka miesięcy temu pewien oddział PZK przepraszał RAL za wykorzystanie grafiki bez uzgodnień, a tu szykuje się nowa afera. Tym razem strona, która tak zagorzale broni prawa łamie je sama.

Kolejna kradzież grafiki, a konkretnie loga Naszej strony trafiła się Stowarzyszeniu Miłośników Radia "MANUFAKTURA".
Ikona newsa zawiera wyraźnie grafikę z naszego portalu.
Pewnie puściłbym to płazem, ale niestety nie w tym wypadku. Manufaktua, która niby chroni prawa radioamatorów nie może sama łamać innych praw ....

Nie będę się rozpisywał . Dla zainteresowanych mam zrzut ekranu jako dowód.


Nasze:Poniżej zgodzie z prawem zamieszczam cześć artukułu znalezionego w sieci.

Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,3636

Jeśli mamy ambicje być rzetelnymi twórcami mniej lub bardziej poważnych projektów internetowych, poznanie przepisów i dobrych obyczajów dotyczących prawa autorskiego powinno być dla nas równie ważne jak wykonanie techniczne czy merytoryczne.

Grzechy główne webmasterów, autorów i użytkowników witryn internetowych w zakresie prawa autorskiego:

Zamieszczenie (na własnej witrynie) cudzego tekstu i podpisanie go własnym nazwiskiem - najbardziej prymitywny plagiat, ale wcale nie wyjątkowy. 
- Zamieszczenie cudzego tekstu bez podania autora.
- Wplatanie do własnych tekstów twórczych fragmentów cudzych tekstów jako własnych. Takie fragmenty mogą się znaleźć w naszym tekście, ale ujęte w cudzysłów oraz właściwie opisane (autor, źródło fragmentu, jeśli jest to strona internetowa - wraz z podaniem linka).
- Przywłaszczanie sobie cudzych skryptów czy appletów.
- Przywłaszczanie (elementów) grafiki stworzonej dla innej witryny.
- Przeróbka i łączenie cudzych utworów (tekstów) bez zgody i wiedzy autora. Jest to złamanie prawa autora do integralności jego utworu (ustawa mówi o nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnym wykorzystaniu).
- Przywłaszczanie sobie cudzych rozwiązań technicznych i webmasterskich w organizacji innego serwisu, sposobu jego funkcjonowania, interface’u, newslettera itd. Przy takich zapożyczeniach minimum będzie wspomnienie w jakimś opisie strony lub twórców strony o źródle inspiracji lub wzorze na którym (częściowo) opierają się rozwiązania danej witryny internetowej.
- Zamieszczenie cudzego tekstu bez zgody autora (licencji autorskoprawnej). Nie czynimy zadość prawu autorskiemu oraz dobrym obyczajom, jeśli cudzy tekst kopiujemy na swoją witrynę bez zgody autora, lecz ze szczegółowym opisem autora i źródła.

Autor może nie chcieć publikacji w danym miejscu w Sieci i ma do tego całkowite i nienaruszalne prawo. Autor może sobie nie życzyć, aby jego tekst znalazł się w jakimś niekorzystnym kontekście lub z innych względów nie życzyć sobie publikacji na jakiejś witrynie.
Zamieszczenie cudzego tekstu bez linka źródłowego (miejsca pierwotnej publikacji w Internecie), zwłaszcza problem ten dotyczy „przytaczania" tekstów na różnych forach - moderatorzy nawet największych forów niepomiernie więcej uwagi zwracają na to, aby nie przemknął się link innej strony, niż na to, aby nie przepuszczać „wypowiedzi" polegających na wklejaniu cudzych tekstów (zdarza się, że bez podania autora oraz linka źródłowego).

No nic dodać nic ująć.

Komentarze
1 #1 M0WQX
dnia 18.05.2010 11:01
Po kilku owocnych emailach z SSR Manufaktura z góry przepraszam Pana Witolda SP5UHW oraz całe SSR, iż uznałem ikonę newsa za taką samą lub podobną.
Po uważnej obserwacji da się zauważyć, iż jest to inna grafika. Cool
Nie ja powinienem zauważać podobieństwo, a sam autor grafiki.
Resztę pozostawiam czytelnikom.
6 #2 SQ8GHY
dnia 18.05.2010 11:59
Przejrzałem tę stronę, co do zamieszczonych tam materiałów. Ktoś komuś bardzo nadepną na odcisk.
2 #3 sp8gsc
dnia 18.05.2010 17:39
Jeśli jest to strona Wirolda SP5UHW to nic mnie nie zdziwi. Nie mam też zamiaru przeglądać zamieszczonych tam materiałow - chyba, że chciałbym sie dodatkowo i bezpłatnie zdenerwować, bo wiem czego mogę sie tam spodziewać po lekturze kilku tematów z forum PZK. Przykro mi, że są tacy krótkofalowcy i że nie wstydzą się tego co robią. A najbardzeij, że nie rozumieja ile szkody przynosza naszemu Związkowi i w ogóle polskiemu krótkofalarstwu. Dlatego popieram zdanie Marka w kwesti "nie odpuszczenia" tej własnie stronie. Szkoda, że daleś sie przekonać, że ten ewidentny plagiat nie jest plagiatem. Owszem grafika może jest inna, ale pomysł ten sam.
125 #4 SP8LBK
dnia 18.05.2010 23:09
Gdyby ten co to skopiował nie czuł bata nad grzbietem to bez powodu nie usunąłby jednej pary łuków. W naszym znaku jest 2x4, tam też był 2x4 a teraz po przeróbce jest 2x3.
Zresztą samo logo PZK jest chronione prawnie w Urzędzie Patentowym RP i bez zgody PZK żadne inne stowarzyszenie nie ma prawa go umieszczać na swojej stronie WWW tym bardziej zmieniać go dodatkowymi napisami.
Logo PZK mogą wykorzystywać tylko aktualni członkowie PZK co zresztą napisane jest wyraźnie w statucie PZK.

Wcale nie zmniejsza to problemu bo został ukradziony pomysł.
Nie tak dawno czytałem jak zostało usuniete inne logo.
Było to słońce w promieniach. Mimo, że w orginale była inna ich ilość oraz promienie były "falowane" a na drugim proste sąd nakazał usunięcie nielegalnej kopii bo do złudzenia przypominała oryginał.
Tak samo jak PANASONIC i PANASONIK niby dwa różne słowa a wystawcie na bazarze sprzęt RTV z takim napisem.
Z tym człowiekiem trudno się dyskutuje bo on wyznaje tylko swoja prawdę a inni to kupa przygłupów nie umiejacych czytać.
Uważam, że przyszła juz pora aby przerwać to chamstwo w ich wykonaniu. Jako stowarzyszenie podlegają pod nadzór prawny Starosty Powiatowego w Otwocku i tam mozna wystapić jako oddział z oficjalna skargą a także prywatnie.
1 #5 M0WQX
dnia 19.05.2010 18:45
Generanie wystarczy zmienić parę szczegółow. Kreseczka tu kreseczka tam i juz wszystko gra. Do Van Gogha dobuduje TRX w tle i juz jestem spoko. Dama z TRX jak znalazł.
Po milionie $ będę sprzedawał. Przecież to nie to samo ani podobne.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,543,700 unikalne wizyty