Strona główna PZK |
Logowanie |
Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy





Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły |
Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
SQ8HNB
![Offline [off]](infusions/shoutbox_panel/sh_offline.png)
KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??

![Offline [off]](infusions/shoutbox_panel/sh_offline.png)
W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias

![Offline [off]](infusions/shoutbox_panel/sh_offline.png)
W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.

![Offline [off]](infusions/shoutbox_panel/sh_offline.png)
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

![Offline [off]](infusions/shoutbox_panel/sh_offline.png)
Strony dla krótkofalowców. http://studiofxhtm
l.pl kontakt na stronie.
l.pl kontakt na stronie.
Aktualnie online |




Aktualny czas |
Czas GMT
Rejestracja |
1,5% na OPP |
WSPIERAJĄ NAS |
Finanse |
Nasze zawody 2025 |
Upload/Download |
Nowe Pliki
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Najlepszych 5 plików
![]() |
[17350] |
![]() |
[16552] |
Reklama |
Dział techniczny |










Prawo i ham radio |
Polny Dzień 2010 |

Zniknęły zawody na które z utęsknieniem czekały wszystkie kluby LOK i nie tylko. Czekali również krótkofalowcy z całej Polski. Zawody odbywały się turami przez dwa dni i było to nie tylko nawiązywanie łączności, ale również przekazywane komunikatów między stacjami sztabowymi i terenowymi. Była to doskonała możliwość koordynacji stacji wojewódzkich i skuteczny trening zapewnienia łączności na obszarze całego kraju w przypadku klęsk żywiołowych. To w te dni w całym kraju stacje sztabowe i terenowe łączyły się w jedną zgodną sieć.
"Polny Dzień" to historia i życie klubów LOK w mijających latach. Starsi stażem radioamatorzy pamiętają z pewnością czasy, kiedy to organizowane były wspólne wyjazdy na pobliskie górki, aby stacja terenowa czy sztabowa mogła w skuteczny sposób przekazywać informacje na falach eteru.
W archiwach SP8KAF zachowały się materiały z których wynika, że zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W 2008 roku SP8KAF była główną stacją organizatora. Zostały nam zdjęcia i wspomnienia dobrze wykonanego zadania.
Zapraszam do galerii na http://sp8kaf.com
EDIT: Właśnie dostałem informację, że zawody w tym roku odbędą się pod koniec sierpnia! Czekamy więc na regulamin. :)
Komentarze |
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz |
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny |
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?