Strona główna PZK
Logowanie
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

sp5smy
[off] 22/09/2023 09:00
Strony dla krótkofalowców. http://studiofxhtm
l.pl kontakt na stronie.

SP5OSP
[off] 13/07/2023 21:33
W dniu dzisiejszym po półrocznej przerwie ruszył przemiennik SR8LLB w Lubartowie. Przemiennik działa w sieci FM Poland: http://hamspirit.p
l/?p=2449 wiecej o FM Poland http://fm-poland.p
l:888

sq8bwh
[off] 27/04/2023 11:24
Warto zaktualizować zakładkę https://ot20.pzk.o
rg.pl/articles.php
?article_id=79 , bo teraz już wydają te same sufixy w różnych okręgach i od 2007 roku doszły nowe pasma + inne drobne zmiany. 73!!

SQ8MZW
[off] 03/01/2023 13:54
Dzień Dobry Jeśli ktoś ma kontakt z SP8DXO proszę o info lub prośba o kontakt ze mną. sq8mzw@gmail.com lub telefonicznie. Dziekuję Maciek

sp7wme
[off] 12/11/2022 19:17
zapraszam na testy lacznosci sp-emcom pzk, kazdy poniedzialek 20.00-20.30 czasu lokalnego na 3,760 vy 73 de SP7WME

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 398
Najnowszy user: Zbyszek Koma
Facebook Like

Kosovo - nowy podmiot DXCC ?
Informacje DX

Kosovo ogłosiło niepodległość 17 lutego 2008 i od tego czasu sprawa "wałkowała" się na forum międzynarodowym. Jedni ten fakt uznawali inni negowali ale w końcu tzw sprawa Kosova znalazła swój finał 10 września 2012. Od tej daty Kosovo stało się Krajem uznawanym przez cały świat. Konsekwencją tego było prawie natychmaistowe, bo już 17.09, zaistnienie Kosova w eterze. W tym dniu właśnie rozpoczęła pracę stacja Z60K Operatorami są Emil 9A9A, Bob MD0CCE Martti OH2BH i Pekka OH2TA. Powodzenia w zaliczaniu tego nowego kraju a TU jest log on line.

Komentarze
395 #1 Mariusz Rybak
dnia 20.09.2012 21:41
prosze napisac jasniej bo nie wiem jak to rozumiec, a przy okazji cieszy fakt ze oficjalnie przybyl nowy podmiot bo chyba do niedawna Kosovo wystepowalo po YU8 jesli sie nie myle.
125 #2 SP8LBK
dnia 26.09.2012 21:43
Wszystko będzie dla nas jasne jeśli DXCC ten podmiot zatwierdzi do wspólzawodnictwa.
Wg informacji z różnych list dyskusyjnych są jednak małe szanse. To jest za bardzo sprawa polityczna.
Uznanie kraju przez część krajów a uznanie przez DXCC co całkiem dwie różne sprawy.
Obym się mylił.
Miałem pecha bo 2x trafiłem na pirata. Więc do następnego razu.
10 #3 SP8BWR
dnia 27.09.2012 17:59
Jeśli w to zaangażował się Marti OH2BH to fakt ten może świadczyć, że sprawa z DXCC jest na dobrej drodze. Cóż zrobić c`est la vie Hi
426 #4 SP1ZZ
dnia 06.01.2013 05:20
Witam.
Kosowo i DXCC
Kosowo ogłosiło niepodległość od Serbii 17 lutego, wyzwalając nowe spekulacje na temat tego, co to oznacza dla krótkofalowców, a konkretnie, do DXCC programu.
ARRL DXCC Menedżer Bill Moore, NC1L, powiedział, że rozumie, że istnieje wiele pytań dotyczących statusu DXCC
Kosowo, zwłaszcza w odniesieniu do tego, czy nowy stan zostanie dodany do listy DXCC.
Moore powiedział DXCC zasady, zmienione w 2000 r., aby lepiej obsługiwać włączenie do DXCC, są jasne, w jaki sposób można dokonać uzupełnienia: "do włączenia do listy DXCC, pewne warunki muszą być spełnione Uzyskanie wpisu na listy DXCC, nie jest uzależnione od tego, czy. działanie miało miejsce lub będzie
wystąpić, ale dopiero po kwalifikacji jednostki. "
Według Moore, dodając Kosowo do DXCC List byłoby uznane w ramach "podmiotu politycznego" wytycznych DXCC. DXCC przepisy stanowią, że "Podmioty polityczne są te obszary, które są oddzielone z powodu podziału rządowych i politycznych. Zwykle zawierają miejscową ludność, która nie składa się głównie z wojskowych i naukowych
personel. "
Kosowo, zgodnie z zasadami DXCC, by następnie zostać dodane do listy DXCC jako podmiot polityczny, jeżeli spełnia jedno lub więcej z następujących kryteriów:
* Jednostka ONZ państwo członkowskie.
* Jednostka została przypisana Znak wywoławczy blok prefiksu przez ITU. (Wyjątki od tej reguły są organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ, ICAO podmioty te są klasyfikowane jako specjalne obszary, 3.a,. Oraz obszarów niekwalifikujących, 4.b.) tymczasowy przydział bloc prefix może być wykonane
przez Sekretarza Generalnego ITU. Jeżeli takie tymczasowe przydziały nie ratyfikowały później przez cały ITU, Jednostka zostanie usunięty z listy DXCC.
* Podmiot zawiera stałych mieszkańców, jest administrowany przez samorząd i znajduje się co najmniej 800 km od jego rodzica. Aby spełnić "stałych mieszkańców" i "podawany przez lokalne władze"
kryteria niniejszego podrozdziału, jednostka musi być wymienione na albo (a) Amerykański Departament liście państwa o "zależności i Obszarów Specjalnej suwerenności", mają lokalne "centrum administracyjnego", albo (Cool liście ONZ "Non-Samorządny terytoriów."
"Nowe podmioty spełniające jedną lub więcej z powyższych warunków zostaną dodane do listy DXCC przez administrację działania jako ich" Data wydarzenia. " Kosowo zostanie dodany do listy DXCC, jeśli staje się członkiem ONZ, lub jeśli otrzyma blok prefiksu z ITU. Trzeci warunek nie ma zastosowania, "powiedział Moore. "" Data wydarzenia "będzie albo data Kosowo stało się członkiem ONZ i otrzymuje swój prefiks z ITU.
Styki wykonane przed Data wydarzenia będzie liczony jako Serbii. "
Źródło: American League Radio Relay
Tłumaczenie Translator Google
Pozdrawiam VY73 Adam SP1ZZ
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.19
17,625,523 unikalne wizyty