| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 5
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Aktualizacja artykułu o pracy T6MB [20.03.2011]![]()
Dziękuję Mirkowi SP8UFB za uzupełnienia. "Lubelski Maraton UKF 2011" - trzecia tura [16.03.2011]![]() Otrzymaliśmy już kilka dzienników od uczestników naszych lokalnych zawodów. http://pzk.lublin.pl/forum/ Witamy serdecznie nowe stacje w naszej zabawie. Pamiętajcie, że termin nadsyłania logów upływa 19 marca. Czekamy na wasze logi! W związku z TSUNAMI [13.03.2011] SQ8FDJ dnia 13-03-2011 09:50 | 1925 Czytań | 2 Komentarzy
KOMUNIKAT DLA SŁUŻB ŁĄCZNOŚCI I RADIOOPERATORÓW Data: 11 marzec 2011 W związku z tragiczną sytuacją w Japonii i nadciągającymi falami tsunami na pacyfiku, prosimy o ciszę w eterze na częstotliwościach: 3,760MHz 3,750MHz 3,985MHz 7,060MHz 7,240MHz 7,290MHz 14,300MHz 18,160MHz 21,360MHz Prosimy także o wstrzymanie pracy w systemach EchoLink i D-Star w kierunku obszaru wschodniej Azji, Japonii i wysp Pacyfiku Znani Krótkofalowcy i ich znaki. [11.03.2011]![]() "Buszując" po internecie natknąłem się na ciekawą stronę http://www.dx-qsl.com/famous-ham-radio-operators.html . Znajdziemy na niej także polski akcent. To miłe zważywszy, że nie wszystkie znaki pewnie na liście się znajdują. Lista znaków stacji YL na Lubelszczyźnie. [11.03.2011]![]() Zgodnie z pomysłem jaki padł w ostatnim komunikacie czwartkowym. Na RAL pojawiła się lista wydanych licencji dla naszych YL-ek w obszarze Lubelszczyzny. Na chwilę obecną nie posiadam żadnych fotek, ale może ktoś z kolegów ma (lub same właścicielki znaków) i zechce się podzielić, jeśli panie nie będą miały nic przeciwko, fotki pojawią się przy znakach. Listę nadesłał Ryszard SP8ONZ, któremu dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych. Zainteresowanych odsyłam do artykułu na ten temat > LINK < KOPIE KART Z PASMA 50 MHZ [11.03.2011]![]() Na stronie internetowej SP8AWL można zobaczyć ciekawsze QSL za łączności w paśmie 50 Mhz. Dzięki Krzysztofowi SP8GSC, który skopiował część QSL potwierdzających moje łączności w pasmie 6 metrowym. Zapraszam do oglądania a Krzysztofowi dziękuje za skopiowanie i zamieszczenie QSL. Tadeusz SP DX Contest 2011 [08.03.2011]![]() Do zawodów został już niecały miesiąc. Warto już teraz przygotować się nie tylko sprzętowo, ale również też umysłowo. Wiedza do której mamy dostęp, da nam rozpoznanie czego się wystrzegać podczas zawodów, a co możemy jeszcze poprawić aby nasze osiągnięcia były dużo lepsze. Techniki i wskazówki operatorskie: Tadeusz SP8AWL - ma wszystko [06.03.2011] Nasz najznakomitszy DX-man, Tadeusz SP8AWL nadesłał do nas lakoniczny tekst, który świadczy o skromności ale nie powinien być rozpatrywany w kategorii ciekawostek. Tadeusz pisze:Cieszę się ,że udało mi się nawiązać QSO z tymi stacjami. Mój wynik DXCC to 340 potwierdzinych nowych podmiotów i wszystkich podmiotów zaliczanych od 1945 roku 353 . Pozdrawiam Tadeusz Ja powiem krótko: wynik zwalający na kolana. Niżej, karty potwierdzające QSO z nowymi podmiotami DXCC. Praca stacji T30 - koledzy z SP5 [04.03.2011] sp8awl dnia 04-03-2011 18:31 | 2056 Czytań | 1 Komentarzy
Od kilku dni słyszę pracę stacji T30AQ.Pracuje m.i. na 14 Mhz. SSB Szukać należy w okolicach 14190 do 14220. Pracują splitem np. 14200 a słucha 14205 do 14210 . Ważne dla nas ,że jak operator słyszy dobrze stacje OK, OM, DL to podaje po polsku " słucham stacje SP np. 14213 co daje możliwość łatwego nawiązania QSO. To jest na częstotliwości o parę kilocykli wyżej ponad wołającym bez przerwy tłumem stacji. Uwaga dla tych co mają anteny kierunkowe rano 6-9 słychać przez zachód a potem 10-11 GMT przez północny wschód. W godzinach przez wschód słychać silnie . Mają na 14 Mhz antenę kierunkową i 600W wzmacniacz. Na ich stronie internetowej jest LOG i można sprawdzić kto zaliczył QSO. Ciekawe QSO na 80m. [01.03.2011] Dziś spotkałem na paśmie 80m naszego dawnego członka OT 20, który wspominał stare dobre dzieje i znaki miedzy innymi wymienił znaki SP8BWR, SP8TK oraz inne znaki w czasie swojej działalności z lubelszczyzny.Mowa o Tomku DK2CK (SP8JWM), który ciepło wspomina nasz obecny OT20. Obiecał wysłać parę fotek i przypomnieć się kolegom i kolożankom. Czekamy Tomku na materiały! SR8LHL [01.03.2011] sp8awl dnia 01-03-2011 23:39 | 1947 Czytań | 2 Komentarzy
Dzisiaj to jest 1 marca 2011 pojawiły się świetne warunki propagacyjne na falach UKF.Bikon lubelski był słyszany z raportem 579 na Litwie . Stacja LY4U podaje informację o godzinie 5:56 GMT. częstotliwość 1296896,0 Zmarł SP6ARR. [26.02.2011] M0WQX dnia 26-02-2011 21:51 | 3122 Czytań | 1 Komentarzy
![]() W dniu dzisiejszym o godzinie 14.00 odszedł do krainy wiecznych DX-ów kolega Henryk Pacha SP6ARR znany wszystkim z programu "Krótkofalowcy Bis".Cześć jego pamięci! Ofiary ataku piratów z Somali [26.02.2011]![]() Trzech radioamatorów Adam Scott K9ESO, jego żona Jean KF6RVB oraz Bob Riggle KE7IIV którzy stali się zakładnikami na jachcie S/V Quest. u wybrzeży Omanu zostało zabitych przez piratów.Link do materiału Rozporządzenie Ministra Środowiska [20.02.2011]![]() Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz. U 130 poz 880) Kto powinien zgłosić. CQ WPX SSB Contest 2010 [16.02.2011]![]() Kolejne miłe wiadomości ze świata bardzo pasjonującej dziedziny krótkofalarstwa jakimi są zawody. Nasz oddziałowy kolega Andrzej SP8LBK zajął w zawodach CQ WPX SSB 2010 pracując w kategorii Single Op Assisted Low Power 160m pierwsze miejsce nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Gratulujemy i zachęcamy innych operatorów do sprawdzenia się w zawodach nie tylko lokalnych, ale i międzynarodowych. Andrzej dysponował podczas tych zawodów samym FT1000D i anteną typu Slooper. Jeśli więc dalej myślicie, że trzeba posiadać wielkie złoża anten i moce przekraczające wydajność małej elektrowni, to jesteście w wielkim błędzie. Dla prostych anten i małych mocy też są miejsca na podium w tak wielkich zawodach. "Lubelski Maraton UKF 2011" [16.02.2011]![]() Miłą wiadomością jest fakt, że nasz przemiły Pan Andrzej SP8BWR ufundował deskę dla stacji spoza Lublina (stałe QTH), która osiągnie najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej. Gest godny pochwały! Dziękujemy też nowym stacjom z Lublina i Chełma za dołączenie się do naszej zabawy. Otrzymane logi na dzień 16.02.2011 Wspołzawodnictwo Oddzialow Terenowych PZK [10.02.2011] Będąc na tym zaszczytnym sportowym stołeczku w OT 20 PZK :), moim obowiązkiem jest przekonać Was o pozytywnym skutku wystartowania w naszych polskich zawodach SP DX Contest 2011. Do kwietnia, do początku zawodów z dużą siłą będę namawiał Was do aktywnego wystartowania na pasmach, zrobieniu kilkudziesięciu łączności lub przynajmniej abyście na ten czas włączyli swoje urządzenia. Zobaczycie sami jak inne stacje aż się palą do łączności z SP w takich zawodach. Mój kolega z "branży" Tomek SP5UAF V-ce Prezes d/s Sportowych w SP DX Club, opublikował ciekawą tabelę. Zestawienie pokazuje na podstawie wyników z 2010 roku zajęte miejsca przez poszczególne OT. Zobaczcie sami, jakie mamy możliwości w tym roku. "Lubelski Maraton UKF 2011" - II Tura [09.02.2011]![]() W sobotę 12 lutego kolejna godzina dużych emocji. Już za chwilę, kolejna tura Lubelskiego Maratonu UKF skutecznie podnosząca adrenalinę. W pierwszej turze w styczniu zwyciężył Marek SP8WQX. Czy utrzyma także teraz swoje prowadzenie? Czy znowu zajmie pierwsze miejsce? Przekonamy się już niedługo! Czołówka depcze Markowi po piętach. Również i Wy możecie się w niej znaleźć, startując w naszych lubelskich zawodach UKF! Regulamin: http://sp8kaf.com/index.php/pl/zawody/qlubelski-maraton-ukf-2011q Dyskusje na naszym Forum: http://pzk.lublin.pl/forum/viewthread.php?thread_id=338 ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












M0WQX dnia 20-03-2011 22:13 |
1855 Czytań 

W związku z tym, iż otrzymałem uaktualnienie informacji z pracy stacji T6MB, odsyłam do zapoznania się materiałem pod linkiem 









W dniu dzisiejszym o godzinie 14.00 odszedł do krainy wiecznych DX-ów kolega Henryk Pacha SP6ARR znany wszystkim z programu "Krótkofalowcy Bis".
Trzech radioamatorów Adam Scott K9ESO, jego żona Jean KF6RVB oraz Bob Riggle KE7IIV którzy stali się zakładnikami na jachcie S/V Quest. u wybrzeży Omanu zostało zabitych przez piratów.
News
Art