| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
"Woda 2010" [17.09.2010]Polskie Radio Lublin w SP8KAF - nagranie [16.09.2010] SQ8GHY dnia 16-09-2010 08:20 | 2175 Czytań | 2 Komentarzy
Jeżeli ktoś z Was chciałby jeszcze raz wysłuchać audycji "Radio z pasją" nagrywanej w klubie SP8KAF lub jeszcze tego nie zrobił, zapraszam do ściągnięcia: SP8BSQ - SK [12.09.2010]![]() Z najgłębszym smutkiem informuję, że odszedł od nas Henryk Woźniak SP8BSQ. Był naszym mentorem, postacią historyczną i aktywnym uczestnikiem zdarzeń bieżących w środowisku krótkofalowców bialskich do ostatnich tygodni życia, członkiem założycielem Bialskiego Klubu Radiowego SP8PBP. Żegnamy Cię Heniu i modlimy za Ciebie. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Białej Podlaskiej w kościele p.w.Sw.Honorata na ul.Terebelskiej, o godz.11.00 w poniedziałek 13.września 2010. Spotkanie w Chełmie. [08.09.2010] M0WQX dnia 08-09-2010 21:25 | 2786 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Jak informuje organizator spotkania w Chełmie kol. Wiesław SP8CGE spotkanie odbędzie się zgodnie z planem 12 września 2010 w Pizzerii "Palermo" ul. Młodowskiej 5 o godz. 11.00. Telefon kontaktowy do Wiesława od piątku 604 755 309 oraz via radio lokalnie w niedzielę na 145.250 lub przemienniku SR8L. Email: sp8cge@gmail.com Aktualizacja RAL [06.09.2010] M0WQX dnia 06-09-2010 11:23 | 2091 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Z przyjemnością informuję czytelników o zakończonym procesie aktualizacji portalu do nowej wersji. Pozostałych spraw, które trzeba zmodyfikować zostało niewiele i nie mają one bezpośredniego wpływu na działanie strony. Wszystkim cierpliwym dziękuję i zapraszam do odwiedzania naszej strony. Zaproszenie do audycji radiowej. [06.09.2010] M0WQX dnia 06-09-2010 11:20 | 2255 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Kilka dni temu pani Magdalena Lipiec z Polskiego Radio Lublin skontaktowała się członkiem naszego oddziału kol. Andrzejem SP8BWR w sprawie w audycji radiowej w cyklu "LUDZIE Z PASJĄ". Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie LOK-u o 19.00 w czwartek. Życzymy udanego wywiadu no i pozytywnego rozpropagowania naszego hobby. Panowie....powodzenia!!! Postęp aktualizacji RAL [04.09.2010]![]() W dniu dzisiejszym RAL przeszedł pierwszy etap aktualizacji do nowej wersji CMS-a. Dla użytkowników nie nastąpiły zbyt widoczne zmiany. Dla administratorów natomiast doszły kolejne narzędzia i możliwości. Procentowo dokonałem 90% wymaganych zmian. Mam nadzieję, że nikt nie odczuł dyskomfortu związanego z aktualizacją. SQ8HNB z Afganistanu jako T6LR [28.08.2010] sp8hkt dnia 28-08-2010 21:21 | 2748 Czytań | 4 Komentarzy
Z informacji jakie otrzymałem od Mirka SP8UFB/T6MB - Radosław SQ8HNB otrzymał zgodę przełożonych na pracę radioamatorską z Afganistanu pod znakiem T6LR.Zgoda na razie została wydana na próbę na okres jednego tygodnia. Przewidywane rozpoczęcie aktywności to niedziela 28.08.2010 . Miejmy nadzieję, że przełożeni wyrażą dalszą zgodę na pracę, do końca pobytu Radka.Życzę udanego startu w eterze oraz wielu ciekawych łączności. Ryszard SP8HKT Nowe szkolenia w SP8KAF [26.08.2010]![]() Dzisiaj o godz. 18 w SP8KAF odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące szkoleń z nauki telegrafii i szkoleń przygotowujących do egzaminu na świadectwo uzdolnienia. Egzamin już na początku października w Lublinie. "Worked All SN0HQ stations" [23.08.2010] Pragnę przypomnieć, że trwa akcja "Worked All SN0HQ stations". Przyjmowane są zgłoszenia stacji, które nawiązały 12 QSO z SN0HQ w tegorocznej edycji IARU Contest. Uaktualniony regulamin jest zamieszczony na stronach: http://www.sn0hq.... http://pzk.org.pl... Zespół SN0HQ serdecznie dziękuję wszystkim operatorom za każde QSO nawiązane w trakcie zawodów, które skutecznie podniosło nasz ogólny wynik zgłoszony w konkurencji stacji HQ - reprezentacji narodowych. Aktualizacja RAL [23.08.2010] M0WQX dnia 23-08-2010 01:06 | 2220 Czytań | 2 Komentarzy
Wielokrotnie już wspominałem w newsach, iż dokonałem aktualizacji strony do nowej wersji.Tym razem też nas to czeka i nie będzie to kwestia jak do tej pory 2-3 dni. Nowa wersja portalu powinna być dostępna już w przyszłym miesiącu. Pojawia się pytanie "Co nam da taka zmiana?" , przecież strona głowna PZK pracuje na bazie CMS z 2002 roku i działa. Z pozytywnych spraw chyba najważniejszą jest całkowicie nowy silnik strony, to jak zmienić stary komputer na nowy. Strona powinna być szybsza i bezpieczniejsza dla odwiedzających. Z negatywnych to konieczność dostosowania modułów i paneli do nowej wersji. Szczególnie tych, które sam napisałem (kilka lat pracy). Praca będzie żmudna i wiele modułów "wyzionie ducha". Zniknie nasza "zimowo-kolorowa" skórka strony, a nawet górne menu. Mam jednak nadzieje, że po zakończniu aktualizacji wszyscy na tym skorzystamy. W czasie procesu aktualizacji RAL może zostać czasowo wyłączony lub mogą pojawić się kłopoty z otwieraniem niektórych zakładek i podstron. Aktualizację rozpocznę od przyszłego tygodnia. SP8UFB w Afganistanie. [19.08.2010] Na łamach RAL pojawił się materiał pod linkiem http://www.pzk.lublin.pl/articles.php?article_id=195.Dziękuję serdecznie Mirkowi SP8UFB, że dał się namówić i wysłał materiał celem umieszczenia na łamach RAL. Mam nadzieję, że znajdzie trochę czasu, aby nam udostępnić więcej materiałów z tej ciekawej DX-pedycji. Mirek pracuje pod znakiem T6MB. Spis miejscowości polskich ze skrótami do dyplomów. [08.08.2010] M0WQX dnia 08-08-2010 13:13 | 2553 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Często spotykamy się z problemem znalezienia odpowiedniego oznaczenia PGA, SPPA czy też zamku po nazwie miejscowości. Brak nagrania [30.07.2010] SP8BWR dnia 30-07-2010 13:21 | 2431 Czytań | 1 Komentarzy
Kolega Andrzej SQ8MFV jest na urlopie. Prosił mnie abym dokonał nagrania komunikatu w dniu 29.07.2010. Miałem to zrobić ale pilne sprawy rodzinne spowodował mój wyjazd w godzinach południowych 29.07 i powrót dopiero 30.07. ok godziny 13-tej. Przykro mi ale sprawy losowe są nie do przewidzenia.
Reportaż [22.07.2010] SP8BWR dnia 22-07-2010 12:09 | 2730 Czytań | 1 Komentarzy
Na antenie Polskiego Radia pr Pierwszy, ukazał się reportaż Ewy Michałowskiej p.t. Na fali. Z treścią jednej wypowiedzi absolutnie nie zgadzam się ale ocenę całości pozostawiam Kolegom. Materiał jest do pobrania w tym miejscu Moje filmy [18.07.2010] Wszystkie flimy, związane z tematyką, a zamieszczone na zewnętrznych serwerach zebrałem i zamieściłem TU Jesli masz chwilę - zobacz ten zatrzymany czas.
Nowy znak w Afganistanie. [14.07.2010] Jak poinformował Mirek SP8UFB - kolega z naszego okręgu SQ8HNB otrzymał już licencję na pracę pod znakiem T6LR.W tej chwili oczekuje na odpowiednią zgodę na rozpoczęcie pracy z terenu bazy. Miejmy nadzieję, że niebawem usłyszymy Radka na pasmach. Przychylając się pozytywnie do zapytania Mirka SP8UFB odnośnie kart QSL zaproponowałem, iż podejmę się wykonania projektu karty dla DX-pedycji z Afganistanu oraz do ich wydruku. Sprawy QSL -managera nie zostały poruszone. Prawdopodobnie karty będą wysyłane po powrocie do kraju naszych DX-manów. Materiał video z Woli Okrzejskiej 2010 [13.07.2010] M0WQX dnia 13-07-2010 21:50 | 3104 Czytań | 1 Komentarzy
Dzięki uprzejmości Andrzeja SP8BWR w artykułach zamieściłem materiał video przygotowany przez niego na spotkaniu w Woli Okrzejskiej 2010, gdzie miało miejsce comiesięczne spotkanie oddziałowe OT20 jak i zakończenie i podsumowanie zawodów QUO VADIS 2010 prowadzone przez SP5KP oraz SQ8JCB - organizatorów spotkania.Link do artykułu: http://www.pzk.lublin.pl/articles.php?article_id=194 Spotkanie oddziałowe w Woli Okrzejskiej 2010 [12.07.2010] M0WQX dnia 12-07-2010 00:17 | 2800 Czytań | 1 Komentarzy
Ze względu na fakt, iż tym razem nie byłem uzbrojony w narzędzia reporterskie proszę kolegów lub koleżanki o wrzucanie zdjęć do galerii.Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą skorzystać z opcji Dodaj zdjęcie i wybrać z listy rozwijanej Wola Okrzejska 2010 inni mogą wysłać zdjęcia na wqx(at)o2.pl Przypominam, że rozmiar ładowanego zdjęcia nie powinien być większy niż 1024px na 768px z powodów praktycznych. Jeśli nie masz na swoim komputerze programu do zmniejszania grafiki, a jesteś zalogowany na stronie możesz skorzystać z RAL-owskiego resizera grafiki on line, który jest skuteczny i prosty w obsłudze. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SQ8GHY dnia 17-09-2010 12:59 |
2259 Czytań 
















News
Art