| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 4
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Wielopasmowa antena inverted V [21.08.2011]![]() Treść listu kolegi Ludwika SP3BMT. Witam !!!Znalazłem w necie opis anteny wg.opisu rewelka jako antena multiband autor nieznany może ktoś ma więcej danych lub próbował powielić ???przesyłam plik do umieszczenia na waszej stronie,może podczas nadchodzących wakacji ktoś powieli i opisze swoje wrażenia pozdrawiam 73 !! Ludwik sp3bmt (W rozwinięciu newsa materiał) Wyprawa SP8HPW do KK10 - Zakrzówek, pow. Kraśnik [18.08.2011] sp8hpw dnia 18-08-2011 14:37 | 1642 Czytań | 3 Komentarzy
![]() Informuję iz w dniach 19 i 20 sierpnia 2011 roku będę pracował z Gminy Zakrzówek KK10 do dyplomu PGA pod znakiem SP8HPW/8. Planowana aktywność w godz. od ok. 18:00 czasu lokalnego w dniu 19.08.2011 do ok 21:30 i w dniu 20 sierpnia (sobota) w godz. od ok. 6:00 - 6:30 do ok. 10:00 czasu lokalnego. QRG 3,7 - 3,75 MHz, SSB. Możliwe jest iż w zależności od zainteresowania korespondentów wyprawa będzie powtórzona wczesna jesienią. Vy73! Jurek, SP8HPW Lubelski Maraton UKF [13.08.2011] sp8gsc dnia 13-08-2011 19:02 | 3721 Czytań | 13 Komentarzy
![]() Niesportowe zachowanie Niniejszym chciałem podziekować kilku stacjom pracujacym w zawodach Lubelski Maraton UKF za niesportowe zachowanie. Jeśli ktoś pracuje w zawodach i nigdy nie podaje wywołania, a tylko przeprowadza kilka łączności z wybranymi stacjami to jest to właśnie NIESPORTOWE ZACHOWANIE. Dziękuję ! Rozważę swój dalszy udział w zawodach Lubelski Mararton UKF, a także w jakichkolwiek innych, w których pracuje się na fonii. Prezes Malkontent się odezwał [17.07.2011] SP8BWR dnia 17-07-2011 21:46 | 1445 Czytań | 5 Komentarzy
![]() Właśnie w swej skrzynce pocztowej zobaczyłem list od mojego starego Przyjaciela Prezesa Malkontenta. Ucieszyłem się wielce bo otatnimi czasy Prezes jakiś milczący jest i nawet pomyślałem, że Jego baczne i ostre spojrzenie jakoś osłabło - ale jednak nie! Zresztą poczytajcie co Prezez Malkontent był napisał. Uważam, że nic dodać nic ująć - czyli tak jek zawsze. Sudan Południowy - powraca [09.07.2011] SP8BWR dnia 09-07-2011 19:14 | 1344 Czytań | 4 Komentarzy
![]() O pólnocy z piątku na sobotę Sudan Południwoy stał się niepodległym państwem. Do 7 maja 1972 r był Sudan i Sudan Południowy a po tej dacie ST0 czyli Sudan Południowy został zaliczony do grupy krajów "deleted" Tylko patrzeć, jak jakaś DX- ekspedycja pojedzie do tego kraju a pasma się zagotują. Stanowisko DXCC jest już znane. Link do tej wiadomości: TU Log on line T6MB. [08.07.2011]![]() W związku z tym, iż powstał pomysł i miałem możliwość go zrealizować to w dniu dzisiejszym uruchomiłem nowy moduł na RAL. Pomysł nie nowy, bo już miałem "lwią" część modułu czekałem tylko na sygnał od zainteresowanego. Tak więc teraz wszystkie stacje, które miały QSO z kolegą SP8UFB (T6MB) mogą sprawdzić czy są w logu i czy karta została wysłana, odebrana no i kiedy oczywiście. Mam nadzieję, że moduł się przyda, bo w końcu nie ma tam tylko stacji polskich, ale wszystkie stacje z logu naszego "dxpedytora". Życzę miłej zabawy. Log znajdziecie pod linkiem http://www.pzk.lublin.pl/infusions/logonline/start.php Zawody IARU HF Championship 2011 [07.07.2011]![]() Zawody już za kilka dni! Na stronie PZK podana została informacja i zaproszenie skierowane do wszystkich nadawców a szczególnie polskich do czynnego udziału w zawodach IARU HF Championship 2011. Nauka telegrafi [04.07.2011] SP8LBK dnia 04-07-2011 23:29 | 1889 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Jak nauczyć się telegrafii Polecam bardzo ciekawy artykuł dla chcących nauczyć się telefrafii. Jak widzimy, każda metoda jest dobra jeśli osiągniemy sukces Aktualizacja oprogramowania portalu [29.06.2011]![]() W dniu dzisiejszym dokonałem aktualizacji oprogramowania portalu do nowej wersji. Aktualnie RAL dysponuje najnowszym wydaniem CMS-a. Niestety jak to bywa moje poprzednie udogodnienia i modyfikacje w łep wzieły i muszę na nowo modyfikować niektóre pliki i to głównie na forum. Mam nadzieje, że niebawem wrócą dodatkowe opcje. Gdzie złożyć formularz zgłoszenia instalacji [21.06.2011] SP8BWR dnia 21-06-2011 11:40 | 1572 Czytań | 6 Komentarzy
![]() Koledzy, jeżeli ktoś chce być świętszym niż sam Papież i chce złożyć "Formularz zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne" to uprzejmie donoszę, że należy to zanieść do Wydziału Ochrony Środowiska U.M, który znajduje się przy ul. Zana 38 IIp (pierwszy wieżowie patrząc od ronda po stronie ZUS-u). Piszę o tym dlatego, że parę miesięcy temu, w rozmowach, wskazywany był inny adres czyli ul. Kr. Leszczyńskiego 20 i taki figurował do niedawna na stronie internetowej U.M. Pod ten adres właśnie pognałem i okazało się, ze to nie tam. O żadnych opłatach (straszono nas, że takie zgłosznie to koszt 120zł) nie było mowy bowiem w zgłoszeniu moim jest jak byk, że EIRP jest mniejsze niż 15W. To o czym piszę dotyczy Kolegów z Lublina, a jak jest w innych miejscach? - tego nie wiem. Współzawodnictwo SP DX Maraton [19.06.2011]![]()
Jest to bardzo ciekawe współzawodnictwo prowadzone przez SPDXClub już od bardzo dawna. Współzawodnictwo to polega na zdobywaniu punktów poprzez robienie łączności z coraz to innymi krajami na pasmach KF (tylko na tzw. podstawowych). Dodatkowo uzyskuje się punkty za każdą nową strefę WAZ. Tak więc jest ono przeznaczone głownie dla krótkofalowców zainteresowanych przeprowadzaniem łączności dalekich i trudnych, no bo łączności z krajami łatwo osiągalnymi bardzo szybko się skompletuje, aczkolwiiek niektóre z pozoru "łatwe" kraje trudniej "zrobić" na niskich pasmach, a niektóre trudniej na najwyższych pasmach KF. Są tez kraje które mimo, że niezbyt odległe są "trudne" (Np. Mt. Athos). Link do programu autorstawa SP7DQL pomagający w obliczeniu wyników do SPDXMaratonu. Wola Okrzejska 2011 [18.06.2011] SP8BWR dnia 18-06-2011 11:43 | 1399 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Zamieściłem, na zewnętrznym serwerze, film z Woli Okrzejskiej. Materiał jest w formacie flv a więc trochę traci na jakości w stosunku do oryginału. Filmik trwa 28 min a link do niego jest TU lub na mojej stronie czyli TU. Link zapasowy jest TU Telegrafistów, proszę aby "podgłośnili" dzwięk po obejrzeniu sekwencji "spacer po muzeum". Statuetki rozdane! [12.06.2011]![]() W dniu dzisiejszym zostały podsumowane zawody QUO-VADIS. Spotkanie odbyło się w Woli Okrzejskiej w miejscu urodzenia naszego Noblisty. Frekwencja była oczywiście spora. Niestety z powodów rodzinnych i zawodowych zabrakło wielu "oddziałowców" lecz nie przeszkodziło to w "opyleniu" do dna łukowskiego bigosu. W rozwinięciu newsa znadziecie zdjęcie statuetek przyznanych za I miejsca w poszczególnych kategoriach. Spotkanie w Woli Okrzejskiej [09.06.2011]![]() W imieniu organizatorów oraz Zarządu OT 20 PZK serdecznie zapraszam człnków Lubelskiego OddziałuTerenowego oraz sympatyków krótkofalarstwa na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 czerwca 2011 roku w Woli Okrzejskiej. Spotkanie organizuje grupa krótkofalowców pod przewodnictwem Krzysztofa SP5KP, jest to już trzecie spotkanie w tym miejscu zorganiozowane przez Krzysztofa SP5KP. Przypomnę, że w roku ubiegłym (2010) w spotkaniou uczestniczył Wice Prezes PZK Janek SP2JLR, który wręczył Złote Odznaki Honorowe PZK członkom naszego oddziału - Henrykowi SP8DHJ oraz Andrzejowi SP8BWR. Dyplomy [04.06.2011]![]() Award Manager PZK SQ7B zamiescił na stronie http://www.awards.pzk.org.pl/ sporo informacji o dyplomach wydawanych przez PZK a także wielu innych ciekawych dyplomach krótkofalarskich. I tu jest pole do popisu dla nowych krótkofalowców. Powiedziałbym, że istnieje coś więcej niż tylko praca na 80m/ssb, a także UKF/FM ze stacjami polskimi, a nawet że to drugie jest to zaledwie wstępem do bardziej ambitmego krótkofalarstwa. Historia krótkofalarstwa napisana życiorysami [03.06.2011] SP8BWR dnia 03-06-2011 22:10 | 1936 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Nie dalej, jak we wczorajszym komunikacie, Jerzy SP8HPW zaanonsował pojawienie się książki, którą można bez przesady określić jako pomnikową. Mowa jest o pozycji wydawniczej zatytułowanej „Wywołanie ogólne… wspomnienia krótkofalowców”, której autorem, redaktorem i wydawcą jest Ryszard SP4BBU. SN0DS Dni Siedlec [31.05.2011]![]() W dniach 06.06.2011 - 15.06.2011 będzie pracowała stacja okolicznościowa SN0DS. Stacja będzie aktywna podczas corocznych uroczystości miasta Siedlce. Na tę okoliczność serwis CoolQSL przygotował specjalną kartę QSL. Serdecznie zapraszam do łączności emisjami SSB, CW oraz RTTY. Operator i QSL Manager: SP5ADX Radek SP8MMW jako HF67AK [28.05.2011]![]() Witajcie! Po raz kolejny zamierzam podjąć aktywność, pod okolicznościowym znakiem, dla ubogacenia obchodów rocznicy, największej bitwy prtyznackiej Armii Krojowej i Batalionów Chłopskich z niemieckimi siłami podczas II Wojny Światowej. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15658]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












M0WQX dnia 21-08-2011 10:01 |
2726 Czytań 















News
Art