Strona główna PZK
Logowanie
Login

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Historia
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MXR
[off] 09/10/2025 15:15
Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?

SQ8HNB
[off] 12/10/2024 15:43
KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??

sp8lxe
[off] 22/12/2023 18:31
W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias

sq7ai
[off] 12/12/2023 11:29
W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.

sq7ai
[off] 18/11/2023 13:40
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 4

Userów online: 0

Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
FACEBOOK
INFORMACJE PREZESA
SK -Wspomnienia o tych, któ...
Spotkanie OT 20 PZK w dniu ...
Spotkanie OT 20 PZK w dniu ...
Lubelski Festiwal Nauki - ...
CZWARTKOWE KOMUNIKATY UKF
Ostatni z dnia:
Komunikat 2026-06-18 Pobierz     Słuchaj na YouTube
Słuchaj online     więcej info...
INFORMACJE QSL MANAGERA
Karty QSL
Oddziałowe biuro QSL
Karty

LINKI
Mapa Burzowa
Mapa burzowa Polski
Wy??adowa?? / min.:
Teraz 1-15 15-30
40-55 45-60 50-75
75-90 90-105
Mini giełda
Nie Dodano Anonsów


Przegląd wszystkich ofert
News

Wielopasmowa antena inverted V [21.08.2011]

Nadesłane

Treść listu kolegi Ludwika SP3BMT.


Witam !!!
Znalazłem w necie opis anteny wg.opisu rewelka jako antena multiband autor nieznany może ktoś ma więcej danych lub próbował powielić ???przesyłam plik do umieszczenia na waszej stronie,może podczas nadchodzących wakacji ktoś powieli i opisze swoje wrażenia
pozdrawiam 73 !!
Ludwik sp3bmt 
(W rozwinięciu newsa materiał)
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wyprawa SP8HPW do KK10 - Zakrzówek, pow. Kraśnik [18.08.2011]

Wyprawy

Informuję iz w dniach 19 i 20 sierpnia 2011 roku będę pracował z Gminy Zakrzówek   KK10 do dyplomu PGA  pod znakiem SP8HPW/8.  Planowana aktywność w godz. od ok. 18:00 czasu lokalnego w dniu 19.08.2011 do ok  21:30  i w dniu 20 sierpnia (sobota) w godz. od ok. 6:00 - 6:30 do ok. 10:00 czasu lokalnego.   QRG 3,7 - 3,75 MHz, SSB.   Możliwe jest iż w zależności od zainteresowania korespondentów wyprawa będzie powtórzona wczesna jesienią.

Vy73!

Jurek, SP8HPW

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Lubelski Maraton UKF [13.08.2011]

Zawody

Niesportowe zachowanie

Niniejszym chciałem podziekować kilku stacjom pracujacym w zawodach Lubelski Maraton UKF za niesportowe zachowanie. Jeśli ktoś pracuje w zawodach i nigdy nie podaje wywołania, a tylko przeprowadza kilka łączności z wybranymi stacjami to jest to właśnie NIESPORTOWE ZACHOWANIE.

 Dziękuję !

Rozważę swój dalszy udział w zawodach Lubelski Mararton UKF, a także w jakichkolwiek innych, w których pracuje się na fonii.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ST0 - South Sudan [25.07.2011]

Informacje DX

Od paru dni jest dostępna strona wyprawy do Sudanu Południowego. Jest tu wszystko o ST0R i log "on line" również. Link do strony jest TU

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Prezes Malkontent się odezwał [17.07.2011]

Nadesłane

Właśnie w swej skrzynce pocztowej zobaczyłem list od mojego starego Przyjaciela Prezesa Malkontenta. Ucieszyłem się wielce bo otatnimi czasy Prezes jakiś milczący jest i nawet pomyślałem, że Jego baczne i ostre spojrzenie jakoś osłabło - ale jednak nie! Zresztą poczytajcie co Prezez Malkontent był napisał. Uważam, że nic dodać nic ująć - czyli tak jek zawsze.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sudan Południowy - powraca [09.07.2011]

Informacje DX

O pólnocy z piątku na sobotę Sudan Południwoy stał się niepodległym państwem. Do 7 maja 1972 r był Sudan i Sudan Południowy a po tej dacie ST0 czyli Sudan Południowy został zaliczony do grupy krajów "deleted" Tylko patrzeć, jak jakaś DX- ekspedycja pojedzie do tego kraju a pasma się zagotują. Stanowisko DXCC jest już znane. Link do tej wiadomości: TU


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Log on line T6MB. [08.07.2011]

Ciekawostki

W związku z tym, iż powstał pomysł i miałem możliwość go zrealizować to w dniu dzisiejszym uruchomiłem nowy moduł na RAL.

Pomysł nie nowy, bo już miałem "lwią" część modułu czekałem tylko na sygnał od zainteresowanego. Tak więc teraz wszystkie stacje, które miały QSO z kolegą SP8UFB (T6MB) mogą sprawdzić czy są w logu i czy karta została wysłana, odebrana no i kiedy oczywiście.

Mam nadzieję, że moduł się przyda, bo w końcu nie ma tam tylko stacji polskich, ale wszystkie stacje z logu naszego "dxpedytora". Życzę miłej zabawy.

Log znajdziecie pod linkiem http://www.pzk.lublin.pl/infusions/logonline/start.php

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zawody IARU HF Championship 2011 [07.07.2011]

Zawody

Zawody już za kilka dni!

Na stronie PZK podana została informacja i zaproszenie skierowane do wszystkich nadawców a szczególnie polskich do czynnego udziału w zawodach IARU HF Championship 2011.
http://www.pzk.org.pl/news.php?readmore=1904
Jako jeden z operatorów SN0HQ serdecznie zapraszam do łączności, no i oczywiście do wysłania swojego logu.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nauka telegrafi [04.07.2011]

Artykuły

Jak nauczyć się telegrafii 

Polecam bardzo ciekawy artykuł dla chcących nauczyć się telefrafii.

Jak widzimy, każda metoda jest dobra jeśli osiągniemy sukces

http://www.sp5ppa.org/pliki/Nauka%20morsa%20v_2_6.pdf

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Aktualizacja oprogramowania portalu [29.06.2011]

Organizacja portalu

W dniu dzisiejszym dokonałem aktualizacji oprogramowania portalu do nowej wersji. Aktualnie RAL dysponuje najnowszym wydaniem CMS-a.

Niestety jak to bywa moje poprzednie udogodnienia i modyfikacje w łep wzieły i muszę na nowo modyfikować niektóre pliki i to głównie na forum. Mam nadzieje, że niebawem wrócą dodatkowe opcje.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Gdzie złożyć formularz zgłoszenia instalacji [21.06.2011]

Wiadomości

Koledzy, jeżeli ktoś chce być świętszym niż sam Papież i chce złożyć "Formularz zgłoszenia instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne" to uprzejmie donoszę, że należy to zanieść do Wydziału Ochrony Środowiska U.M, który znajduje się przy ul. Zana 38 IIp (pierwszy wieżowie patrząc od ronda po stronie ZUS-u). Piszę o tym dlatego, że parę miesięcy temu, w rozmowach, wskazywany był inny adres czyli ul. Kr. Leszczyńskiego 20 i taki figurował do niedawna na stronie internetowej U.M. Pod ten adres właśnie pognałem i okazało się, ze to nie tam. O żadnych opłatach (straszono nas, że takie zgłosznie to koszt 120zł) nie było mowy bowiem w zgłoszeniu moim jest jak byk, że EIRP jest mniejsze niż 15W. To o czym piszę dotyczy Kolegów z Lublina, a jak jest w innych miejscach? - tego nie wiem.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Współzawodnictwo SP DX Maraton [19.06.2011]

Artykuły

Jest to bardzo ciekawe współzawodnictwo prowadzone przez SPDXClub już od bardzo dawna. Współzawodnictwo to polega na zdobywaniu punktów poprzez robienie łączności z coraz to innymi krajami na pasmach KF (tylko na tzw. podstawowych). Dodatkowo uzyskuje się punkty za każdą nową strefę WAZ. Tak więc jest ono przeznaczone głownie dla krótkofalowców zainteresowanych przeprowadzaniem łączności dalekich i trudnych, no bo łączności z krajami łatwo osiągalnymi bardzo szybko się skompletuje, aczkolwiiek niektóre z pozoru "łatwe" kraje trudniej "zrobić" na niskich pasmach, a niektóre trudniej na najwyższych pasmach KF. Są tez kraje które mimo, że niezbyt odległe są "trudne" (Np. Mt. Athos).

Link do programu autorstawa SP7DQL pomagający w obliczeniu wyników do SPDXMaratonu.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wola Okrzejska 2011 [18.06.2011]

Filmy

Zamieściłem, na zewnętrznym serwerze, film z Woli Okrzejskiej. Materiał jest w formacie flv a więc trochę traci na jakości w stosunku do oryginału. Filmik trwa 28 min a link do niego jest TU lub na mojej stronie czyli TU. Link zapasowy jest TU

Telegrafistów, proszę aby "podgłośnili" dzwięk po obejrzeniu sekwencji "spacer po muzeum".

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statuetki rozdane! [12.06.2011]

Zawody

W dniu dzisiejszym zostały podsumowane zawody QUO-VADIS.

Spotkanie odbyło się w Woli Okrzejskiej w miejscu urodzenia naszego Noblisty. Frekwencja była oczywiście spora. Niestety z powodów rodzinnych i zawodowych zabrakło wielu "oddziałowców" lecz nie przeszkodziło to w "opyleniu" do dna łukowskiego bigosu.

W rozwinięciu newsa znadziecie zdjęcie statuetek przyznanych za I miejsca w poszczególnych kategoriach.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie w Woli Okrzejskiej [09.06.2011]

Informacje Prezesa

W imieniu   organizatorów oraz  Zarządu OT 20 PZK  serdecznie zapraszam człnków Lubelskiego OddziałuTerenowego oraz sympatyków krótkofalarstwa na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 czerwca 2011 roku w Woli  Okrzejskiej.

Spotkanie organizuje grupa krótkofalowców  pod przewodnictwem Krzysztofa SP5KP,  jest to już trzecie spotkanie w tym miejscu zorganiozowane przez Krzysztofa SP5KP.   Przypomnę, że w roku ubiegłym (2010) w spotkaniou uczestniczył Wice Prezes PZK Janek SP2JLR, który wręczył Złote  Odznaki Honorowe PZK  członkom naszego oddziału - Henrykowi SP8DHJ oraz Andrzejowi SP8BWR.   

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pierwsza sporadyczna [04.06.2011]

Informacje DX

Wczoraj tuż przed godziną 16-tą UTC pojawiła się pierwsza sporadyczna na 144 w naszym rejonie. 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dyplomy [04.06.2011]

Wyszperane w sieci

Award Manager PZK SQ7B zamiescił na stronie http://www.awards.pzk.org.pl/ sporo informacji o dyplomach wydawanych przez PZK a także wielu innych ciekawych dyplomach krótkofalarskich. I tu jest pole do popisu dla nowych krótkofalowców. Powiedziałbym, że istnieje coś więcej niż tylko praca na 80m/ssb, a także UKF/FM ze stacjami polskimi, a nawet że to drugie jest to zaledwie wstępem do bardziej ambitmego krótkofalarstwa.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Historia krótkofalarstwa napisana życiorysami [03.06.2011]

Nadesłane

Nie dalej, jak we wczorajszym komunikacie, Jerzy SP8HPW zaanonsował pojawienie się książki, którą można bez przesady określić jako pomnikową. Mowa jest o pozycji wydawniczej zatytułowanej „Wywołanie ogólne… wspomnienia krótkofalowców”, której autorem, redaktorem i wydawcą jest Ryszard SP4BBU.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SN0DS Dni Siedlec [31.05.2011]

Wiadomości

W dniach 06.06.2011 - 15.06.2011 będzie pracowała stacja okolicznościowa SN0DS. Stacja będzie aktywna podczas corocznych uroczystości miasta Siedlce. Na tę okoliczność serwis CoolQSL przygotował specjalną kartę QSL. Serdecznie zapraszam do łączności emisjami SSB, CW oraz RTTY. Operator i QSL Manager: SP5ADX Radek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SP8MMW jako HF67AK [28.05.2011]

Wyprawy

Witajcie!

Po raz kolejny zamierzam podjąć aktywność, pod okolicznościowym znakiem, dla ubogacenia obchodów rocznicy, największej bitwy prtyznackiej Armii Krojowej i Batalionów Chłopskich z niemieckimi siłami podczas II Wojny Światowej.
Otrzymałem pozwolenie na używanie, w czasie od 26 czerwca do 31 lipca 2011 roku, znaku HF67AK.
Zapraszam do uczestnictwa w tej patriotycznej uroczystości, osobistego lub za moim pośrednictwem na falach krótkich. Wywołanie do stacji amatorskich rozpocznę 26 czerwca około godziny ósmej rano , w paśmie 3,7 MHz fonią-tuż przed rozpoczęciem oficjalnej uroczystości w Osuchach. Praca radiostacji HF67AK tego dnia polegać będzie na przekazywaniu informacji historycznych i relacji z przebiegu obchodów. Proszę więc o wyrozumiałość i mam nadzieję na qso z każdą stacją w terminie do końca lipca.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040
Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... | Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15658]
Wygenerowano w sekund: 0.08
18,985,819 unikalne wizyty