| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Mini Market [22.09.2007] Informuję Kolegów, którzy są użytkownikami, że na naszym portalu jest miejsce gdzie można zamieścić swoją informację dotyczącą sprzętu, podzespołów, literatury, elementów i innych "spei", które są przedmiotami zbędnymi a których może szuka ktoś inny. Tym miejscem jest Mini Market - pozycja pojawiająca, po zalogowaniu, na samym dole lewego panela. Na razie jest pusta tz. nie ma tam żadnej oferty ale sądzę, że zacznie się zapełniać w miarę robienia porządków w naszych zasobach.Co 20 września było słychać na 70 cm. [21.09.2007] sp8awl dnia 21-09-2007 13:15 | 4192 Czytań | 1 Komentarzy
Wczoraj wieczorem około 21 UTC było słychać :438725 Sw. Krzyż 59 plus 438775 W-wa Ursyn. 57 438900 W-wa 59 438925 Radom 59 plus 439050 Lublin 59 plus 439150 Góra Kalwaria 58 439300 Sochaczew 55 439350 W-wa 59 plus 60 db 439400 Pabianice 43 QSB Ciekawe ,że nie było słychać żadnych przemienników z południa Polski. 73!!!! SP8AWL Jubileuszowe spotkania Lubelskiego Oddziału PZK [21.09.2007] Witam użytkowników strony,Nawiązując do najnowszego, dzisiejszego biuletynu radiowego chciałbym ponownie zasygnalizować dwie ważne dla naszego Oddziału daty w roku 2007. Są to daty spotkań, podczas których będziemy mogli uczcić 50 lecie istnienia naszego Oddziału PZK. 14 października 2007 roku spotykamy się przy ul. Grodzka 11 o godz. 11:00. Miejsce wybrane jest nieprzypadkowo. Pod tym adresem przez kilka lat mieścił się klub i radiostacja SP8PLU, biuro Oddziału, sale wykładowe i pracownia krótkofalarska i radiotechniczna. Będzie to doskonała okazja zobaczyć miejsce, w którym wielu członków naszego oddziału (w tym piszący ten tekst) stawiało pierwsze kroki w naszym hobby. Druga data 25 listopada to dzień, w którym chcielibyśmy oficjalnie uczcić 50 lecie istnienia Oddziału. Termin ten ma zarezerwowany Piotr SP2JMR, który obiecał przybyć na naszą uroczystość. Bardzo proszę Koleżanki i Kolegów o zarezerwowanie sobie czasu w te dni na spotkanie. Ze względu na uroczysty charakter obu spotkań zapraszamy również sympatyków a także YL-ki i XYL-ki do uczestnictwa. 73! Jurek, SP8HPW Admini informują [20.09.2007] SP8BWR dnia 20-09-2007 16:04 | 4448 Czytań | 1 Komentarzy
Uwagi zamieszczone niżej dotyczą tych naszych Użytkowników, którzy posiadają konta z nickami nic nam nie mówiącymi i którzy do tej pory nie przedstawili się w stosownym wątku na naszym forum. Tym Kolegom - Użytkownikom przypominam, iz znajdują się na portalu stanowiącym oficjalny organ Oddziału Lubelskiego Polskiego Związku Krótkofalowców a w związku z tym tematyką wiodącą są sprawy krótkofalarskie sensu stricto. Inne tematy mogą sie tu znaleźć na zasadzie ciekawostki i po zaakceptowaniu przez admina. W związku z powyższym proszę takich tematów nie "przemycać" np w formie postów na forum. Posty takie będą kasowane. Użytkownicy mający nicki inne niż znak wskazujący na licencjonowanego nadawcę lub nasłuchowca powinni w terminie jednego miesiąca: zmienić nick na swoje Imię i Nazwisko, uzupełnić swój profil i przedstawić się nam na forum. Po upływie tego terminu (20.10.2007r) i nie zastosowaniu się do naszego apelu - ich konta zostaną usunięte.SP8IMG - wynik zwalający na kolana [20.09.2007] SP8BWR dnia 20-09-2007 11:06 | 4268 Czytań | 2 Komentarzy
Kolega Andrzej SP8IMG uzyskał rewelacyjny wynik w CQWWDX-Contest 2006. Wystartował w tych prestiżowych zawodach na CW w paśmie 14 MHz zajmując: piąte miejsce na Świecie, czwarte miejsce w Europie i pierwsze miejsce w Polsce. Uzyskanie tego znakomitego rezultatu jest wynikiem: kunsztu operatorskiego, doświadczenia i tego czegoś trudnego do zdefiniowania co często określane jest jako "smykałka contestowa". Serdeczne gratulacje od nas wszystkich a adeptom wskazujemy Andrzeja SP8IMG jako wzorzec do naśladowania. Niżej, jest dyplom wydany Andrzejowi SP8IMG na którym Organizator zamieścił wszystkie stosowne informacje.![]() HF130KR [20.09.2007] Klub Krótkofalowców SP6ZJP uruchamia od 20.09.2007r. do 19.11.2007r. znakokolicznościowy HF130KR z okazji 130-ej rocznicy powstania kolei w Racławicach Śląskich. Węzeł Racławice Śląskie jest najstarszym na południu woj. opolskiego. Obchody tej rocznicy odbędą się 29 września (sobota) na peronie dworca w Racławicach Śląskich. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas na tej imprezie bądź nawiązania z nami łączności. Z tej też okazji zostaje wydany okolicznościowy dyplom. Regulamin jest zamieszczony na stronie OT-11 ( www.ot11.pzk.org.pl ) oraz będzie w ŚR. Na www.qrz,com jest już zamieszczona okolicznościowa karta QSL oraz regulamin dyplomu w języku ang. ( TNX za tłumaczenie Henrykowi SP9JPA). 73! Arek sp6ouj Awaria [20.09.2007] SQ8GHY dnia 20-09-2007 09:58 | 4041 Czytań | 2 Komentarzy
Ponad 12 godzin trwała przerwa w działaniu strony, spowodowana uszkodzeniem kabla UTP w remontowanym budynku.Radiomir KW i UKW [18.09.2007]16 września 2007 na 70 cm [17.09.2007] SP8BWR dnia 17-09-2007 21:50 | 4113 Czytań | 7 Komentarzy
3B7C St Brandon 2007 [17.09.2007] SQ8GHY dnia 17-09-2007 21:13 | 3898 Czytań | 5 Komentarzy
Więcej na stronie http://3b7c.com ![]() Zawody międzynarodowe w weekend 15-16 września [15.09.2007] SARL VHF/UHF Contest 1600Z, 14 do 1600Z, 15 and1600Z, 15 do 1000Z, 16 070 Club 80m Autumn Sprint 2000 local, 14 do 0200 local, 15 NCCC Sprint, CW 0230Z-0300Z, 15 ARRL 10 GHz and Up Contest 0600 local, 15 do 2400 local, 16 Scandinavian Activity Contest, CW 1200Z, 15 do 1200Z, 16 South Carolina QSO Party 1300Z, 15 do 2100Z, 16 QRP Afield 1500Z-2100Z, 15 Feld Hell Sprint 1500Z-1700Z, 15 Washington State Salmon Run 1600Z, 15 do 0700Z, 16 i 1600Z-2400Z, 16 QCWA Fall QSO Party 1800Z, 15 do 1800Z, 16 North American Sprint, SSB 0000Z-0400Z, 16 Dyplom "LUBLIN" [13.09.2007]Lubelski Oddział PZK jest wydawcą ciekawego dyplomu pod krótką nazwą "LUBLIN". Tylko "Lublin". bo do dyplomu zaliczane są łączności przeprowadzone ze stacjami pracujacymi z terenu miasta Lublina. Aby zdobyć dyplom wystarczy 8 łączności, ale uwaga - nie byle jakich łączności. Trudość polega na tym, żeby przeprowadzić łaczności ze stacjami zainstalownymi w różnych kwadratach lokatora. Oczywiście w tych najmniejszych kwadratach. Wydawałoby się to proste, ale napotykamy tutaj na niespodziewaną przeszkodę. Otóż większość stacji pracuje z dwóch małych kwadratów lokatora w centrym Lublina. W kilku innych jest po jednej, maksymalnie dwie stacje, a w pozostałych kwadratach niestety nie ma nikogo. Ale można to spróbowac zmienić. Istnieje przeciez coś takiego jak stacja przenośna. Dyplom wydawany jest dla operatora stacji i nie ma ograniczenia, że musi on nadawać ze swojego stałego QTH. TU znajdziesz miejsce na naszym forum gdzie można pisać i czytać co napisali inni na temat Dyplomu Lublin. TU znajdziesz warunki Dyplomu Lublin i wykaz Kolegów szczycących się jego posiadaniem. Powódź na Dolnym Śląsku 1997 - krótkofalowcy w akcji [13.09.2007] Zapraszamy do posłuchania, przesyconego dramaturgią, nagrania pracy radiostacji wspomagającej działania innych służb. Materiał jest przyczynkiem do stwierdzenia, że Ludzie Dobrej Woli są wśród nas, że nasze hobby w pewnych sytuacjach jest wysoce użyteczne. TU kliknij aby przejść do artykułu zawierającego plik dźwiękowy. A TU jest strona na której są wymienione znaki naszych Kolegów i wstrząsające relacje. DUBUS - obowiązkowe materiały dla UKF-owca [13.09.2007] Dubus jest wydawnictwem w którym sympatycy łączności w pasmach UKF znajdą bardzo ciekawe materiały i poszerzą swoją wiedzę na temat wszelkich konstrukcji związanych ze sprzętem UKF. Andrzej SP5BTN prowadzi zapisy na rok 2008, ukażą się cztery wydania. Normalnie koszt wyniósł by 25EUR, ale dla SP jest to 18EUR. Info email: SP5BTM Rocznica „Sondy” [12.09.2007] SQ8GHY dnia 12-09-2007 20:14 | 3871 Czytań | 3 Komentarzy
W dniu 8 września 2007 roku minęła 30. rocznica rozpoczęcia emisji przez Telewizję Polską programu popularno-naukowego p.t. SONDA - jak się później okazało najlepszego w historii wszelkich tego typu programów emitowanych w TVP, a zdaniem wielu również na świecie. SP8ONZ pierwsze miejsce w SP [11.09.2007] SP8BWR dnia 11-09-2007 10:28 | 3842 Czytań | 3 Komentarzy
Gratulacje dla Ryszarda SP8ONZ za zajęcie pierwszego miejsca w Polsce w prestiżowych zawodach CQWWDX-Contest 2006. Ryszard, startował pod swoim contestowym znakiem SN8R w kategorii: single operator low power all band SSB. Niżej, przedstawiamy dyplom, którym Ryszard został uhonorowany. Jesteśmy zaszczyceni faktem posiadania w swym gronie tak znakomitego "contestowca"![]() "Minister Skarbu" - SP8ONZ pisze [11.09.2007]![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SP8BWR dnia 22-09-2007 20:20 |
3841 Czytań 
















News
Art