| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 1
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Listopad - miesiąc tradycji OT PZK w Lublinie [04.11.2007] Witam użytkowników RAL - Forum,Rozpoczął sie listopad, miesiąc tradycyjnie uważany w Polsce za "wspominkowy". Naturalnie, pamięć wraca do tych osób, których już nie ma między nami, a które wywarły na nas wpływ. W naszym światku krótkofalowcow naturalną jest rzeczy koleją, że pamięcią sięgamy wstecz i wspominamy tych, którzy uczyli nas telegrafii, przepisów, pracy na stacji, itd. Radiostacje N1 i N2 [02.11.2007] Na stronie Kolegi LA8AK znajduje się bardzo interesujący materiał dotyczący polskiego sprzętu łącznościowego z roku 1938. Zobaczysz zdjęcia, schematy i krótki opis radiostacji N1 i N2. To absolutnie kuriozalne wiadomości o sprzęcie, który istnieje w kilkunastu egzemplarzach. Klik. I jeszcze zobacz TU Za przesłanie tego arcyciekawego linku wielkie TNX Jackowi SP8BAI![]() Zawody międzynarodowe 27-28.10.2007 [26.10.2007]![]() CQ Worldwide DX Contest SSB27 - 0000UTC do 28 - 2400UTCARRL EME Contest27 - 0000UTC do 28 - 2359UTC10-10 Int. Fall Contest 0001Z, 27 do 2359Z, 28 SKCC Weekend Sprintathon 0000Z-2400Z, 28 ARRL EME Contest [26.10.2007]
W najbliższy weekend odbędą się zawody ARRL EME Contest. Udział w zawodach zapowiedziało już kilkadziesiąt stacji. http://www.darkside.cz/eme.php http://www.vhf.cz/informace-oznameni/2007/arrl_eme_2007.htm CN2R - ciekawy log marokańskiej stacji [24.10.2007] SQ8IFG dnia 24-10-2007 22:46 | 4583 Czytań | 7 Komentarzy
http://cn2r.net/cn2r/cn2log_interface/QSOs/Logbook.asp Pod tym adresem znajduje się log CN2R i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że każda łączność oprócz podstawowych informacji zawiera nagranie audio. Oczywiście do posłuchania jest sporo znaków z naszego OT 20. Polecam! CN2R Wołanie o pomoc z TITANICA [24.10.2007] Bogdan SP5WA ogłosił bardzo ciekawy konkurs dotyczący Titanica i jego tragedii. Jedno z pytań konkursowych dotyczyło sposobu i treści wołania o pomoc. Poniżej, znajduje się bardzo ciekawe wyjaśnienie tej kwestii. Znakomicie opracowana strona o Titanicu i jego radiooficerach znajduje się TU Ten materiał też jest bardzo interesujący. HF60KAB [18.10.2007] Od 1 października 2007 roku z okazji 60 lecia istnienia znaku SP5KAB, pracuje stacja HF60KAB. Jest to najstarszy znak krótkofalarski wydany po roku 1945 i nieprzerwanie czynny do chwili obecnej. Podobnie jak 5 lat temu organizujemy konkurs o okolicznościowy honorowany numerowanym dyplomem. Termin konkursu – 24.XII do 31.XII. 2007.Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Krótkofalowcy Bis [18.10.2007] Przypominam, że redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego "Krótkofalowcy Bis" realizuje emisję na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem, który zdecydowanie poprawił jakość odbieranego sygnału alternatywnej telewizji z Wrocławia. Jest to szybkość około 384 kb/sek. Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci skompresowanej, na stronie głównej w Archiwum-ATV, portalu www.videoexpres.pl .Spotkanie w MON [18.10.2007] W dniach 12-13 września br. W Jachrance k. Warszawy odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności z organizacjami poza rządowymi współpracującymi z MON. PZK od siedmiu lat z pożytkiem dla przyszłych krótkofalowców współpracuje z MON wykonując tzw. zadania zlecone dotowane przez MON. HF50PLU na zamku - film [18.10.2007] SP8BWR dnia 18-10-2007 09:50 | 4835 Czytań | 2 Komentarzy
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z naszej sierpniowej "wyprawy" na Zamek lubelski. Fotografie i film dotyczący HF50PLU. Film trwa ok 10 minut a wielkość pliku to 56MB a w związku z tym trzeba trochę czasu aby został zapisany na Twoim dysku HDD. Gdyby pojawiły sie problemy z jego odtwarzaniem - to znaczy, że należy pobrać i zainstalować odpowiedni kodek, który znajdziesz TU . Gdy klikniesz w tą ikonkę rozpocznie się pobieranie filmu. który do celów internetowych został przygotowany przez Grzesia SQ8OZI. Dziękujemy. Warto poświęcić trochę czasu i miejsca na dysku!!!!HS - Tajlandia nowe przywileje na pasmach [16.10.2007]Tropo [13.10.2007] W dniach 9-11 października 2007 wystąpiły dosć dobre warunki tropo, które pozwoliły na szereg fantastycznych łączności.Zostały ustanowione nowe rekordy: pasmo 13 cm - 1 qso z Francją F5HRY JN18EQ SP6GWB JO80JG, które jest równocześnie nowym rekordem odległości 1055 km. pasmo 10 GHz - 1 qso z Francją F6DKW JN18CS SP6GWB JO80JG, które jest równocześnie nowym rekordem odległości 1064 km. pasmo 24 GHz - DB6NT JO50TI SP6GWB JO80JG - rekord odległości 367 km, nieco później QSO z OK7RA z JO60LJ 272 km z raportami 57/59! Więcej informacji oraz refleksje uczestników na stronie SP6KBL http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php Następne warunki prognozowane sa na niedzielę na stronie http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html Dociekliwy obserwator może znaleźć na stronie http://weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html , wybierając Europę i Skew-T (jako typ of plot) oraz odpowiednie punkty pomiaru na trasie JO80=JN18, powody tej znakomitej propagacji. Zawody 13-14.X.2007 [12.10.2007] Dzień Nauczyciela , KF/UKF 14.10.2007 0700-0945 LOK 80m-cw, 80m-ssb, 2m-fm -- Makrothen RTTY Contest 0000Z-0759Z, 13 i 1600Z-2359Z, Oct 13 i 0800Z-1559Z, Oct 14 Logbook of the World Contest, CW 0000Z-2359Z, 13 Logbook of the World Contest, RTTY/Digital 0000Z-2359Z, 13 Microwave Fall Sprint 0600 local - 1200 local, 13 Oceania DX Contest, CW 0800Z, Oct 13 to 0800Z, 14 Pennsylvania QSO Party 1600Z, Oct 13 to 0500Z, 14 i 1300Z-2200Z, Oct 14 EU Autumn Sprint, CW 1600Z-1959Z, 13 FISTS Fall Sprint 1700Z-2100Z, 13 North American Sprint, RTTY 0000Z-0400Z, 14 UBA ON Contest, SSB 0600Z-1000Z, 14 SN720ZS [12.10.2007]![]() W dniach 10.10.2007 - 21.10.2007r. na pasmach KF pracowała będzie, stacja okolicznościowa SN720ZS, z okazji 720 rocznicy lokacji miasta Ząbkowice Śląskie. Karty QSL via SP6KYU - biuro 01, lub direct. Wszystkie łączności będą potwierdzone okolicznościową kartą QSL. Dla uatrakcyjnienia eterowej zabawy wśród wszystkich przeprowadzonych łączności wylosujemy 15 upominków dla naszych korespondentów. Termin losowania i wykaz szczęśliwców zamieszczony będzie na naszej stronie www.sp6kyu.ziebice.pl Zapraszam do łączności. Drugi pobyt Ryszarda SP8HKT w Iraku [12.10.2007] Krzysztof SP8GSC, zamieścił na stronie, którą prowadzi, bardzo interesujący artykuł dotyczący pobytu w Iraku naszego Kolegi Ryszarda SP8HKT. Wspomnienia Ryszarda są ilustrowane licznymi fotografiami a treść jest wręcz pasjonująca. Z uwagi na walory poznawcze tego materiału - zachęcam do odwiedzenia strony i zapoznania się z tym artykułem. TU kliknij. Czas miniony - wyprawy DX-owe z udziałem Kolegów SP [09.10.2007] SP8BWR dnia 09-10-2007 12:08 | 5558 Czytań | 2 Komentarzy
Prezes SPDXC kol. Tomek SP5UAF poinformował o powstaniu bardzo ciekawego serwisu, gdzie gromadzone są informacje na temat wypraw, które miały miejsce w minionych latach a w których brali udział Koledzy z SP. Niżej treść tej inforacji.Prezes Malkontent napisał znowu [07.10.2007] SP8BWR dnia 07-10-2007 23:50 | 4418 Czytań | 1 Komentarzy
Otrzymałem list od Prezesa Malkontenta. Po latach ujawnił się znowu. Napisał trochę o i do RAL-u. W wolnej chwili warto poczytać i zastanowić się nad przemyśleniami Mojego Starego Przyjaciela. Polecam tą lekturę i młodym wiekiem i old timerom.p.s. chwilę temu odebrałem telefon od Prezesa Malkontenta z połajnką, ze tekst Jego listu za małą czcionką jest napisany i przeczytać go nie może - no to zmieniłem. Zawody międzynarodowe w weekend 6-7 października [05.10.2007] TARA PSK Rumble Contest 0000Z-2400Z, 6Logbook of the World Contest, Phone 0000Z-2359Z, 6 NCCC Sprint, CW 0230Z-0300Z, 6 Oceania DX Contest, Phone 0800Z, 6 do 0800Z, 7 International HELL-Contest 1400Z-1600Z, 6 (80m) i 0900Z-1100Z, 7 (40m) California QSO Party 1600Z, 6 do 2159Z, 7 EU Autumn Sprint, SSB 1600Z-1959Z, 6 PRO CW Contest 1600Z-1800Z, 6 i 0600Z-0800Z, 7 UBA ON Contest, 6m 0600Z-1000Z, 7 RSGB 21/28 MHz Contest 0700Z-1900Z, 7 ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8hpw dnia 04-11-2007 20:42 |
5070 Czytań 
















News
Art