Strona główna PZK
Logowanie
Login

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Historia
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MXR
[off] 09/10/2025 15:15
Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?

SQ8HNB
[off] 12/10/2024 15:43
KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??

sp8lxe
[off] 22/12/2023 18:31
W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias

sq7ai
[off] 12/12/2023 11:29
W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.

sq7ai
[off] 18/11/2023 13:40
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
FACEBOOK
INFORMACJE PREZESA
SK -Wspomnienia o tych, któ...
Spotkanie OT 20 PZK w dniu ...
Spotkanie OT 20 PZK w dniu ...
Lubelski Festiwal Nauki - ...
CZWARTKOWE KOMUNIKATY UKF
Ostatni z dnia:
Komunikat 2026-06-18 Pobierz     Słuchaj na YouTube
Słuchaj online     więcej info...
INFORMACJE QSL MANAGERA
Karty QSL
Oddziałowe biuro QSL
Karty

LINKI
Mapa Burzowa
Mapa burzowa Polski
Wy??adowa?? / min.:
Teraz 1-15 15-30
40-55 45-60 50-75
75-90 90-105
Mini giełda
Nie Dodano Anonsów


Przegląd wszystkich ofert
News

Listopad - miesiąc tradycji OT PZK w Lublinie [04.11.2007]

Informacje PrezesaWitam użytkowników RAL - Forum,
Rozpoczął sie listopad, miesiąc tradycyjnie uważany w Polsce za "wspominkowy". Naturalnie, pamięć wraca do tych osób, których już nie ma między nami, a które wywarły na nas wpływ. W naszym światku krótkofalowcow naturalną jest rzeczy koleją, że pamięcią sięgamy wstecz i wspominamy tych, którzy uczyli nas telegrafii, przepisów, pracy na stacji, itd.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Radiostacje N1 i N2 [02.11.2007]

RetroNa stronie Kolegi LA8AK znajduje się bardzo interesujący materiał dotyczący polskiego sprzętu łącznościowego z roku 1938. Zobaczysz zdjęcia, schematy i krótki opis radiostacji N1 i N2. To absolutnie kuriozalne wiadomości o sprzęcie, który istnieje w kilkunastu egzemplarzach. Klik. I jeszcze zobacz TU Za przesłanie tego arcyciekawego linku wielkie TNX Jackowi SP8BAI

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

DXpedycja YI w przygotowaniach. [27.10.2007]

Informacje DXKilka ładnych dni temu otrzymałem w końcu licencję z Bagdadu.
Aktualnie oczekuje na decyzję przełożonych odnośnie zgody na pracę.
Jeśli wszystko się powiedzie, planuje rozpocząć pracę w połowie listopada.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zawody międzynarodowe 27-28.10.2007 [26.10.2007]

Zawody

CQ Worldwide DX Contest SSB

27 - 0000UTC do 28 - 2400UTC


ARRL EME Contest

27 - 0000UTC do 28 - 2359UTC


10-10 Int. Fall Contest
0001Z, 27 do 2359Z, 28
SKCC Weekend Sprintathon 0000Z-2400Z, 28
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ARRL EME Contest [26.10.2007]

W najbliższy weekend odbędą się zawody ARRL EME Contest. Udział w zawodach zapowiedziało już kilkadziesiąt stacji.
http://www.darkside.cz/eme.php
http://www.vhf.cz/informace-oznameni/2007/arrl_eme_2007.htm

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

CN2R - ciekawy log marokańskiej stacji [24.10.2007]

Ciekawostkihttp://cn2r.net/cn2r/cn2log_interface/QSOs/Logbook.asp

Pod tym adresem znajduje się log CN2R i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że każda łączność oprócz podstawowych informacji zawiera nagranie audio. Oczywiście do posłuchania jest sporo znaków z naszego OT 20. Polecam! CN2R
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wołanie o pomoc z TITANICA [24.10.2007]

CiekawostkiBogdan SP5WA ogłosił bardzo ciekawy konkurs dotyczący Titanica i jego tragedii. Jedno z pytań konkursowych dotyczyło sposobu i treści wołania o pomoc. Poniżej, znajduje się bardzo ciekawe wyjaśnienie tej kwestii. Znakomicie opracowana strona o Titanicu i jego radiooficerach  znajduje się TU Ten materiał też jest bardzo interesujący.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

HF60KAB [18.10.2007]

NadesłaneOd 1 października 2007 roku z okazji 60 lecia istnienia znaku SP5KAB, pracuje stacja HF60KAB. Jest to najstarszy znak krótkofalarski wydany po roku 1945 i nieprzerwanie czynny do chwili obecnej. Podobnie jak 5 lat temu organizujemy konkurs o okolicznościowy honorowany numerowanym dyplomem. Termin konkursu – 24.XII do 31.XII. 2007.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Krótkofalowcy Bis [18.10.2007]

WiadomościPrzypominam, że redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego "Krótkofalowcy Bis" realizuje emisję na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem, który zdecydowanie poprawił jakość odbieranego sygnału alternatywnej telewizji z Wrocławia. Jest to szybkość około 384 kb/sek. Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci skompresowanej, na stronie głównej w Archiwum-ATV, portalu www.videoexpres.pl .


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie w MON [18.10.2007]

ZG PZKW dniach 12-13 września br. W Jachrance k. Warszawy odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności z organizacjami poza rządowymi współpracującymi z MON. PZK od siedmiu lat z pożytkiem dla przyszłych krótkofalowców współpracuje z MON wykonując tzw. zadania zlecone dotowane przez MON.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

HF50PLU na zamku - film [18.10.2007]

FilmyZapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z naszej sierpniowej "wyprawy" na Zamek lubelski. Fotografie i film dotyczący HF50PLU. Film trwa ok 10 minut a wielkość pliku to 56MB a w związku z tym trzeba trochę czasu aby został zapisany na Twoim dysku HDD. Gdyby pojawiły sie problemy z jego odtwarzaniem - to znaczy, że należy pobrać i zainstalować odpowiedni kodek, który znajdziesz TU .
 Gdy klikniesz w tą ikonkę rozpocznie się pobieranie filmu. który do celów internetowych został przygotowany przez Grzesia SQ8OZI. Dziękujemy. Warto poświęcić trochę czasu i miejsca na dysku!!!!
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

HS - Tajlandia nowe przywileje na pasmach [16.10.2007]

Informacje DXKrótkofalowcy z Tajlandii, posiadający licencje klasy Intermediate oraz Advanced  uzyskali stałe zezwolenie na prace w tzw. Pasmach WARC (10, 18, 24MHz)  oraz  w wydzielonych podzakresach części CW pasm 80 i 160 metrów. Nowe  przywileje  wynikają  z przyjętej nowej Ustawy (Amateur Radio Act).
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

YI aktywny czy nie? [15.10.2007]

Informacje DX

Witam czytelników!
Mimo wszelkich przeciwności, Bagdad odezwał się przysyłając mi jako jedynemu radioamatorowi nowy wzór licencji.
Miejmy nadzieję, że na tym się nie skończy i dostane ją chociażby przed końcem mojej wyprawy........


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tropo [13.10.2007]

NadesłaneW dniach 9-11 października 2007 wystąpiły dosć dobre warunki tropo, które pozwoliły na szereg fantastycznych łączności.

Zostały ustanowione nowe rekordy:
pasmo 13 cm - 1 qso z Francją F5HRY JN18EQ SP6GWB JO80JG, które jest
równocześnie nowym rekordem odległości 1055 km.

pasmo 10 GHz - 1 qso z Francją F6DKW JN18CS SP6GWB JO80JG, które jest
równocześnie nowym rekordem odległości 1064 km.

pasmo 24 GHz - DB6NT JO50TI SP6GWB JO80JG - rekord odległości 367 km,
nieco później QSO z OK7RA z JO60LJ 272 km z raportami 57/59!

Więcej informacji oraz refleksje uczestników na stronie SP6KBL
http://hamradio.pl/sp6kbl/klub/news.php

Następne warunki prognozowane sa na niedzielę na stronie
http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Dociekliwy obserwator może znaleźć na stronie
http://weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html , wybierając Europę i
Skew-T (jako typ of plot) oraz odpowiednie punkty pomiaru na trasie
JO80=JN18, powody tej znakomitej propagacji.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zawody 13-14.X.2007 [12.10.2007]

ZawodyDzień Nauczyciela , KF/UKF 14.10.2007 0700-0945 LOK 80m-cw, 80m-ssb, 2m-fm
--
Makrothen RTTY Contest 0000Z-0759Z, 13 i
1600Z-2359Z, Oct 13 i
0800Z-1559Z, Oct 14
Logbook of the World Contest, CW 0000Z-2359Z, 13
Logbook of the World Contest, RTTY/Digital 0000Z-2359Z, 13
Microwave Fall Sprint 0600 local - 1200 local, 13
Oceania DX Contest, CW 0800Z, Oct 13 to 0800Z, 14
Pennsylvania QSO Party 1600Z, Oct 13 to 0500Z, 14 i
1300Z-2200Z, Oct 14
EU Autumn Sprint, CW 1600Z-1959Z, 13
FISTS Fall Sprint 1700Z-2100Z, 13
North American Sprint, RTTY 0000Z-0400Z, 14
UBA ON Contest, SSB 0600Z-1000Z, 14
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SN720ZS [12.10.2007]

Nadesłane
W dniach 10.10.2007 - 21.10.2007r. na pasmach KF pracowała będzie, stacja okolicznościowa SN720ZS, z okazji 720 rocznicy lokacji miasta Ząbkowice Śląskie. Karty QSL via SP6KYU - biuro 01, lub direct. Wszystkie łączności będą potwierdzone okolicznościową kartą QSL.
Dla uatrakcyjnienia eterowej zabawy wśród wszystkich przeprowadzonych łączności wylosujemy 15 upominków dla naszych korespondentów.
Termin losowania i wykaz szczęśliwców zamieszczony będzie na naszej stronie www.sp6kyu.ziebice.pl

Zapraszam do łączności.


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Drugi pobyt Ryszarda SP8HKT w Iraku [12.10.2007]

NadesłaneKrzysztof SP8GSC, zamieścił na stronie, którą prowadzi, bardzo interesujący artykuł dotyczący pobytu w Iraku naszego Kolegi Ryszarda SP8HKT. Wspomnienia Ryszarda są ilustrowane licznymi fotografiami a treść jest wręcz pasjonująca. Z uwagi na walory poznawcze tego materiału - zachęcam do odwiedzenia strony i zapoznania się z tym artykułem. TU kliknij.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Czas miniony - wyprawy DX-owe z udziałem Kolegów SP [09.10.2007]

Informacje DXPrezes SPDXC kol. Tomek SP5UAF poinformował o powstaniu bardzo ciekawego serwisu, gdzie gromadzone są informacje na temat wypraw, które miały miejsce w minionych latach a w których brali udział Koledzy z SP. Niżej treść tej inforacji.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Prezes Malkontent napisał znowu [07.10.2007]

NadesłaneOtrzymałem list od Prezesa Malkontenta. Po latach ujawnił się znowu. Napisał trochę o i do RAL-u. W wolnej chwili warto poczytać i zastanowić się nad przemyśleniami Mojego Starego Przyjaciela. Polecam tą lekturę i młodym wiekiem i old timerom.
p.s. chwilę temu odebrałem telefon od Prezesa Malkontenta z połajnką, ze tekst Jego listu za małą czcionką jest napisany i przeczytać go nie może - no to zmieniłem.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zawody międzynarodowe w weekend 6-7 października [05.10.2007]

ZawodyTARA PSK Rumble Contest 0000Z-2400Z, 6
Logbook of the World Contest, Phone 0000Z-2359Z, 6
NCCC Sprint, CW 0230Z-0300Z, 6
Oceania DX Contest
, Phone 0800Z, 6 do 0800Z, 7
International HELL-Contest 1400Z-1600Z, 6 (80m) i
0900Z-1100Z, 7 (40m)
California QSO Party 1600Z, 6 do 2159Z, 7
EU Autumn Sprint, SSB 1600Z-1959Z, 6
PRO CW Contest 1600Z-1800Z, 6 i
0600Z-0800Z, 7
UBA ON Contest
, 6m 0600Z-1000Z, 7
RSGB 21/28 MHz Contest 0700Z-1900Z, 7
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040
Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... | Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
Wygenerowano w sekund: 0.07
18,987,432 unikalne wizyty