Strona główna PZK
Logowanie
Login

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Historia
Ostatnio na forum
Ostatnie artykuły
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

SQ8MXR
[off] 09/10/2025 15:15
Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?

SQ8HNB
[off] 12/10/2024 15:43
KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??

sp8lxe
[off] 22/12/2023 18:31
W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias

sq7ai
[off] 12/12/2023 11:29
W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.

sq7ai
[off] 18/11/2023 13:40
Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz

Archiwum
Aktualnie online
Gości online: 1

Userów online: 0

Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
FACEBOOK
INFORMACJE PREZESA
SK -Wspomnienia o tych, któ...
Spotkanie OT 20 PZK w dniu ...
Spotkanie OT 20 PZK w dniu ...
Lubelski Festiwal Nauki - ...
CZWARTKOWE KOMUNIKATY UKF
Ostatni z dnia:
Komunikat 2026-06-18 Pobierz     Słuchaj na YouTube
Słuchaj online     więcej info...
INFORMACJE QSL MANAGERA
Karty QSL
Oddziałowe biuro QSL
Karty

LINKI
Mapa Burzowa
Mapa burzowa Polski
Wy??adowa?? / min.:
Teraz 1-15 15-30
40-55 45-60 50-75
75-90 90-105
Mini giełda
Nie Dodano Anonsów


Przegląd wszystkich ofert
News

Terminy egzaminów w 2008r [28.12.2007]

WiadomościUkazało się Obwieszczenie Prezesa UKE dotyczące terminów i miejsce gdzie w 2008 r będą odbywały się sesje egzaminacyjne. Warto poczytać i dopasować swój czas i możliwości do któregoś z przedstawionych terminów. Wykaz znajdziesz TU
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święta w YI [22.12.2007]

CiekawostkiNo jakby nie patrzeć za kilka dni święta. Także i tu w Iraku są czynione kroki w celu upodobnienia, czy raczej zasymbolizowania tego nastroju świątecznego...
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy podmiot do DXCC FJ [19.12.2007]

Informacje DXOd 14 grudnia nowy podmiot do DXCC. Wczoraj rozpoczeli pracę po 18 godzinie. Idą głośno.
Znak FJ/OH2AM Dużo stacji wołających.
Narazie słyszałem tylko na 14 Mhz SSB.
Właśnie go zrobiłem. Wołają tysiące stacji.

SP8AWL

A ja sobie pozwolę dodać jeszcze link do strony traktującej o St.Bart`s - klik

SP8BWR
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Super warunki na UKF [19.12.2007]

Informacje DXWczoraj cały dzień słychać było stacje aż do Szkocji GM. Tak na 144 jak i na 432.
Ruch na pasmach duży. Pojawił się po długiej ciszy w eterze SP8UFT i SP8MMZ.
Gratuluję QSO z stacją MM ze Szkocji pewnie ODX 1500 km. ??? Tadeusz SP8AWL

PS. Dzisiaj jeszcze też mają być super warunki.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Propagacja idzie do góry?? [13.12.2007]

CiekawostkiAndrzej VA3PL poinformował, że na stronie Contest Club Ontario pojawił się ciekawy link prowadzący do strony na której zamieszczony został materiał graficzny obrazujący warunki propagacyjne "w real time". Interpretacja wykresu jest prosta, bowiem gdy krzywa a właściwie linia łamana idzie w dół i to im głębiej tym lepiej - otwiera się dobra propagacja na 14-ce i wyżej. Gdy krzywa pnie się do góry rosną warunki propagacyjne na dolnych pasmach. Zmiany mogą być bardzo gwałtowne a przykładem jest 19 listopada - bardzo dobre warunki na niskich pasmach a już 20 listopada - dobra propagacja przeniosła się na "górę". Link do tej ciekawej strony.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

YI9QX aktywny. [08.12.2007]

Informacje DX

Stacja YI9QX jest już aktywna na pasmach.
Kolegów i koleżanki zapraszam do QSO. Planowane terminy aktywności postaram się aktualizować na bieżąco. Link znajduje sie w górnym menu portalu.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mamy setnego użytkownika [07.12.2007]

Organizacja portaluSetnym użytkownikiem naszego Portalu został Kolega Henryk SP7KH z Łodzi. Koledze Henrykowi Admini gratulują licząc na współpracę i prosząc o propagowanie w swoim środowisku treści, które Portal zawiera.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

YI9QX informacje [06.12.2007]

Informacje DXWłaśnie dziś otrzymałem paczkę w której znalazło się radio i niezbędny sprzet do pracy.....
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Składki na 2008 rok -uchwalone przez ZG PZK [29.11.2007]

Informacje Skarbnika1.Komunikat składkowy na 2008 rok .

Zarząd Główny PZK uchwala na rok składkowy 2008 składkę członkowską dla osób poniżej 20 roku życia i osób uczących się do 26 roku życia, do końca roku kalendarzowego, w którym kończą one 26 lat, na poziomie składki członka nadzwyczajnego tj. 16 zł w skali roku z możliwością opłacenia w dwóch ratach półrocznych. Zgodnie z Regulaminem Opłacania Składek PZK. Weryfikację uprawnień do zniżki dokonują Oddziały Terenowe PZK. Pozostałe składki członkowskie pozostają bez zmian. W związku z powyższym składki na rok 2008 przedstawiają się następująco.
1. Składka wpisowa 10 zł
2. Składka dla członka nadzwyczajnego SWL - 16 zł
3. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego od 71 roku życia - 60 zł
4. Składka dla członka zwyczajnego - 80 zł
5. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego do 20 lat lub uczącego się do 26 lat - 16 zł
6. Składka dla członka wspomagającego - 6 zł
7. Kluby zarejestrowane w OT PZK - 0 zł.

Zarząd Główny PZK obniżając składkę kierował się chęcią ułatwienia młodym krótkofalowcom pełnego uruchomienia się pod własnym znakiem.
Jako prezes PZK dziękuję za współpracę i konsultacje Kol. Mariuszowi Milka SQ6IU Szefowi Inspektoratu Łączności GK ZHP. ( SP2JMR)
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy Admin [27.11.2007]

Organizacja portaluZ prawdziwą przyjemnością informuję, że nasz Portal wzbogacił się o nowego Admina, którym został Kolega Grzegorz SQ8OZI. "Błogosławieństwa udzielił i swoistego namaszczenia" nowego Admina dokonał wczoraj wieczorem Twórca Portalu i jego Super Admin Kolega Marek SP8WQX. Grzesio pewno odkrzyknął .. ku chwale Portalu Panie Super Adminie.. i natychmiast zabrał się do roboty.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Do posłuchania [22.11.2007]

CiekawostkiPosłuchaj jak słyszą inni. Materiał, który znajdziesz TU jest równie interesujący jak zamieszczony wcześniej log stacji  marokańskiej. Ponieważ,  tamten  materiał czytało w właściwie słuchało wielu kolegów, myślę, że ten będzie równie interesującym.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowości na falach eteru. [19.11.2007]

Informacje DX

Mam stały kontakt mailowy ze stacjami, które są już gotowe do pracy z YI.
Proszę nasłuchiwać pasma 40m już jutro o godz 00.01 (zgodnie z terminem zdjęcia zakazu pracy na pasmach w YI) na częstotliwości 7.055,00 kHz.
Zapowiadana jest już aktywność ......(cd w rozwinięciu newsa)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Licencje z YI wznowione [18.11.2007]

Informacje DXMam przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejsszym otrzymałem wiadomość, że licencje dla krótkofalowców w YI zostały wznowione i CMC Irak zezwoliło na pracę z tego kraju.
Miło mi, że jako posiadacz licencji mogłem zakomunikować to jako jeden z pierwszych osób na świecie.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Biuletyn CQDX [17.11.2007]

Informacje DXPojawił się kolejny biuletyn CQDX. Oto co przeczytamy w tym wydaniu:

    • Zmiany w serwisie internetowym SPDXC
    • Podsumowanie za lata 2004 - 2007
    • Zjazd SPDXC
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

YI - on air [15.11.2007]

Informacje DXDopinam powoli wszystko na ostatni guzik. Posiadam już licencję ze znakiem YI9QX oraz pozwolenie moich przełożonych.
Radio i niezbędne wyposażenie do pracy emsjami cyfrowymi już w drodze. Nie wiem kiedy dokładnie dotrze, ale antena będzie na dniach gotowa. Niestety ze względów technicznych na początku nie bedę pracował na pasmach innych niż 160m. Za to wszelkimi emisjami od CW do PSK31.
Informacje o mojej pracy będę podawał na stronie RAL w postaci osobnego linku w menu dla ułatwienia użytkowników.

Kolejne informacje wkrótce.

Marek SP8WQX
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Komunikat z dnia 15.11.2007 [15.11.2007]

Informacje od zarząduInformujemy czytelników RAL-u i słuchaczy Komunikatów, że w dniu 15.11.2007 nasza  czwartkowa audycia miała inną formę, bowiem została w całości nadana "na wyjściu przemiennika". Sytuacja to została spowodowana całkowitym odcięciem zasilania przemiennika. Tęgie głowy w osobach SP8DIP i SQ8JIS nie zdołały, na poczekaniu, zaradzić tej awarii w związku z czym, w ostatniej chwili została podjęta decyzja o tym, że Komunikat będzie. ale na innej niż zwykle częstotliwości. Treść komunikatu jest dostępna pod TYM linkiem.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dyplom Lublin [15.11.2007]

Informacje PrezesaWitam miłośników dyplomów.

Po konsultacji z Krzysztofem SP8GSC niniejszym z nieukrywana radością informuję:

Osoby, które spełniły warunki do  uzyskania dyplomu LUBLIN proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do Krzysztofa SP8GSC - Awarad Managera dyplomu LUBLIN.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SP QRP Contest 2007 - wyniki [14.11.2007]

Zawody
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Karty QSL za pracę HF50PLU [08.11.2007]

Informacje PrezesaWitam użytkowników RAL,
Czas pracy naszej jubileuszowej stacji skończył się. Znak HF50PLU pojawił się w eterze, budził duże zainteresowanie, czego dowodem mogą być długie logi kolegów i koleżanek prowadzących łączości pod tym znakiem.

Jednym z elementów zaznaczających nasz jubileusz będą karty QSL za pracę pod znakiem HF 50 PLU. Dzisiaj, tj. 07 listopada 2007 omawiałem pierwszy projekt kary QSL, nawiązujący do grafiki dyplomu jubileuszowego. Jest duża szansa na to, by karty QSL stacji HF50PLU były wykonane w listopadzie i podejmuję się dopilnować tego.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Składki na 2008 [07.11.2007]

Informacje SkarbnikaNasz Skarbnik - Ryszard SP8ONZ przesłał następującą wiadomość, która pewno uraduje nas wszystkich.
W załączeniu jedna z Uchwał - 2007 - ZGPZK

6. Prezydium podjęło uchwałę o rekomendacji Zarządowi Głównemu PZK projektu uchwały o obniżeniu składki członkowskiej dla młodzieży. Zgodnie z poniższym projektem uchwały .

„Zarząd Główny PZK uchwala na rok składkowy 2008 składkę członkowską dla osób poniżej 20 roku oraz poniżej 24 jeśli jest są to osoby uczące się na poziomie składki członka nadzwyczajnego tj. 16 zł w skali roku z możliwością opłacenia w dwóch ratach półrocznych. Zgodnie z Regulaminem Opłacania Składek PZK."

Pozostałe składki członkowskie pozostają bez zmian t.j. jak w roku 2007.

O wysokości składek dowiesz się więcej klikając w ten link http://www.sp8-ral.com/readarticle.php?article_id=29
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040
Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... | Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
Wygenerowano w sekund: 0.06
18,987,430 unikalne wizyty