| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 1
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Terminy egzaminów w 2008r [28.12.2007] Ukazało się Obwieszczenie Prezesa UKE dotyczące terminów i miejsce gdzie w 2008 r będą odbywały się sesje egzaminacyjne. Warto poczytać i dopasować swój czas i możliwości do któregoś z przedstawionych terminów. Wykaz znajdziesz TU Święta w YI [22.12.2007] M0WQX dnia 22-12-2007 11:06 | 3773 Czytań | 1 Komentarzy
No jakby nie patrzeć za kilka dni święta. Także i tu w Iraku są czynione kroki w celu upodobnienia, czy raczej zasymbolizowania tego nastroju świątecznego... Nowy podmiot do DXCC FJ [19.12.2007] sp8awl dnia 19-12-2007 15:08 | 4519 Czytań | 3 Komentarzy
Od 14 grudnia nowy podmiot do DXCC. Wczoraj rozpoczeli pracę po 18 godzinie. Idą głośno.Znak FJ/OH2AM Dużo stacji wołających. Narazie słyszałem tylko na 14 Mhz SSB. Właśnie go zrobiłem. Wołają tysiące stacji. SP8AWL A ja sobie pozwolę dodać jeszcze link do strony traktującej o St.Bart`s - klik SP8BWR Super warunki na UKF [19.12.2007]Propagacja idzie do góry?? [13.12.2007] Andrzej VA3PL poinformował, że na stronie Contest Club Ontario pojawił się ciekawy link prowadzący do strony na której zamieszczony został materiał graficzny obrazujący warunki propagacyjne "w real time". Interpretacja wykresu jest prosta, bowiem gdy krzywa a właściwie linia łamana idzie w dół i to im głębiej tym lepiej - otwiera się dobra propagacja na 14-ce i wyżej. Gdy krzywa pnie się do góry rosną warunki propagacyjne na dolnych pasmach. Zmiany mogą być bardzo gwałtowne a przykładem jest 19 listopada - bardzo dobre warunki na niskich pasmach a już 20 listopada - dobra propagacja przeniosła się na "górę". Link do tej ciekawej strony.Mamy setnego użytkownika [07.12.2007] SP8BWR dnia 07-12-2007 08:54 | 4285 Czytań | 1 Komentarzy
Setnym użytkownikiem naszego Portalu został Kolega Henryk SP7KH z Łodzi. Koledze Henrykowi Admini gratulują licząc na współpracę i prosząc o propagowanie w swoim środowisku treści, które Portal zawiera.Składki na 2008 rok -uchwalone przez ZG PZK [29.11.2007] 1.Komunikat składkowy na 2008 rok .Zarząd Główny PZK uchwala na rok składkowy 2008 składkę członkowską dla osób poniżej 20 roku życia i osób uczących się do 26 roku życia, do końca roku kalendarzowego, w którym kończą one 26 lat, na poziomie składki członka nadzwyczajnego tj. 16 zł w skali roku z możliwością opłacenia w dwóch ratach półrocznych. Zgodnie z Regulaminem Opłacania Składek PZK. Weryfikację uprawnień do zniżki dokonują Oddziały Terenowe PZK. Pozostałe składki członkowskie pozostają bez zmian. W związku z powyższym składki na rok 2008 przedstawiają się następująco. 1. Składka wpisowa 10 zł 2. Składka dla członka nadzwyczajnego SWL - 16 zł 3. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego od 71 roku życia - 60 zł 4. Składka dla członka zwyczajnego - 80 zł 5. Składka ulgowa dla członka zwyczajnego do 20 lat lub uczącego się do 26 lat - 16 zł 6. Składka dla członka wspomagającego - 6 zł 7. Kluby zarejestrowane w OT PZK - 0 zł. Zarząd Główny PZK obniżając składkę kierował się chęcią ułatwienia młodym krótkofalowcom pełnego uruchomienia się pod własnym znakiem. Jako prezes PZK dziękuję za współpracę i konsultacje Kol. Mariuszowi Milka SQ6IU Szefowi Inspektoratu Łączności GK ZHP. ( SP2JMR) Nowy Admin [27.11.2007] Z prawdziwą przyjemnością informuję, że nasz Portal wzbogacił się o nowego Admina, którym został Kolega Grzegorz SQ8OZI. "Błogosławieństwa udzielił i swoistego namaszczenia" nowego Admina dokonał wczoraj wieczorem Twórca Portalu i jego Super Admin Kolega Marek SP8WQX. Grzesio pewno odkrzyknął .. ku chwale Portalu Panie Super Adminie.. i natychmiast zabrał się do roboty.
Do posłuchania [22.11.2007] Posłuchaj jak słyszą inni. Materiał, który znajdziesz TU jest równie interesujący jak zamieszczony wcześniej log stacji marokańskiej. Ponieważ, tamten materiał czytało w właściwie słuchało wielu kolegów, myślę, że ten będzie równie interesującym.Nowości na falach eteru. [19.11.2007]Licencje z YI wznowione [18.11.2007]YI - on air [15.11.2007] Dopinam powoli wszystko na ostatni guzik. Posiadam już licencję ze znakiem YI9QX oraz pozwolenie moich przełożonych. Radio i niezbędne wyposażenie do pracy emsjami cyfrowymi już w drodze. Nie wiem kiedy dokładnie dotrze, ale antena będzie na dniach gotowa. Niestety ze względów technicznych na początku nie bedę pracował na pasmach innych niż 160m. Za to wszelkimi emisjami od CW do PSK31. Informacje o mojej pracy będę podawał na stronie RAL w postaci osobnego linku w menu dla ułatwienia użytkowników. Kolejne informacje wkrótce. Marek SP8WQX Komunikat z dnia 15.11.2007 [15.11.2007] Informujemy czytelników RAL-u i słuchaczy Komunikatów, że w dniu 15.11.2007 nasza czwartkowa audycia miała inną formę, bowiem została w całości nadana "na wyjściu przemiennika". Sytuacja to została spowodowana całkowitym odcięciem zasilania przemiennika. Tęgie głowy w osobach SP8DIP i SQ8JIS nie zdołały, na poczekaniu, zaradzić tej awarii w związku z czym, w ostatniej chwili została podjęta decyzja o tym, że Komunikat będzie. ale na innej niż zwykle częstotliwości. Treść komunikatu jest dostępna pod TYM linkiem.Dyplom Lublin [15.11.2007] sp8hpw dnia 15-11-2007 16:08 | 5026 Czytań | 1 Komentarzy
Witam miłośników dyplomów.Po konsultacji z Krzysztofem SP8GSC niniejszym z nieukrywana radością informuję: Osoby, które spełniły warunki do uzyskania dyplomu LUBLIN proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do Krzysztofa SP8GSC - Awarad Managera dyplomu LUBLIN. Karty QSL za pracę HF50PLU [08.11.2007] sp8hpw dnia 08-11-2007 09:14 | 5083 Czytań | 8 Komentarzy
Witam użytkowników RAL,Czas pracy naszej jubileuszowej stacji skończył się. Znak HF50PLU pojawił się w eterze, budził duże zainteresowanie, czego dowodem mogą być długie logi kolegów i koleżanek prowadzących łączości pod tym znakiem. Jednym z elementów zaznaczających nasz jubileusz będą karty QSL za pracę pod znakiem HF 50 PLU. Dzisiaj, tj. 07 listopada 2007 omawiałem pierwszy projekt kary QSL, nawiązujący do grafiki dyplomu jubileuszowego. Jest duża szansa na to, by karty QSL stacji HF50PLU były wykonane w listopadzie i podejmuję się dopilnować tego. Składki na 2008 [07.11.2007] Nasz Skarbnik - Ryszard SP8ONZ przesłał następującą wiadomość, która pewno uraduje nas wszystkich.W załączeniu jedna z Uchwał - 2007 - ZGPZK 6. Prezydium podjęło uchwałę o rekomendacji Zarządowi Głównemu PZK projektu uchwały o obniżeniu składki członkowskiej dla młodzieży. Zgodnie z poniższym projektem uchwały . „Zarząd Główny PZK uchwala na rok składkowy 2008 składkę członkowską dla osób poniżej 20 roku oraz poniżej 24 jeśli jest są to osoby uczące się na poziomie składki członka nadzwyczajnego tj. 16 zł w skali roku z możliwością opłacenia w dwóch ratach półrocznych. Zgodnie z Regulaminem Opłacania Składek PZK." Pozostałe składki członkowskie pozostają bez zmian t.j. jak w roku 2007. O wysokości składek dowiesz się więcej klikając w ten link http://www.sp8-ral.com/readarticle.php?article_id=29 ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SP8BWR dnia 28-12-2007 14:47 |
3800 Czytań 












News
Art