| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 1
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Pękło 100 tyś. odwiedzin! [05.10.2007] SQ8GHY dnia 05-10-2007 10:00 | 4653 Czytań | 3 Komentarzy
Strona od początku istnienia przekroczyła właśnie próg 100,000 odwiedzin. Poniższe statystyki dotyczą okresu od 20 lipca do dnia 5 października, tj. około 35,000 odwiedzin. ![]() Użytkownicy. Wybieramy baner [05.10.2007] SP8BWR dnia 05-10-2007 09:39 | 4553 Czytań | 1 Komentarzy
Konkurs dobiega końca. Od jutra t.j. 6.10.2007 przez dwa tygodnie będziemy, przy pomocy sondy, oceniali projekty i tym samym dokonamy wyboru banera naszego portalu. Przypominam, że projekty można zobaczyć w tym miejscu Baner RAL Konkurs roztrzygnięty Projekt nr 1 - 3 głosy - 5% Projekt nr 2 - 8 głosów - 14% Baner istniejący - 41 głosów - 72% Kompilacja - 5 głosów - 9% Rozkład głosów wyraźnie wskazuje, że istniejący baner podoba się Kolegom najbardziej i w związku z tym pozostaje banerem głównym Portalu RAL. Projekty, pozostaną w zasobach strony i co jakiś czas będą prezentowane, zamiennie, z banerem głównym. Autorem wszystkich banerów jest Kolega Adam SP8TDV - członek Komisji Rewizyjnej Zarządu OT20. Adamowi gratulujemy i oczekujemy, że Prezes mocno Mu dłoń uściśnie. Wszystkim uczestnikom ankiety Admini dziękują. 3Z50SPU [04.10.2007] W dniu 4 października 1957 roku o godzinie 19:28 GMT, ówczesny Związek Radziecki wystrzelił i umieścił na orbicie pierwszego sztucznego satelitę ziemi SPUTNIK 1. Tym samym rozpoczynając okres naukowej eksploracji kosmosu.Z okazji 50-tej rocznicy tego wydarzenia będzie czynna stacja okolicznościowa 3Z50SPU, która będzie pracować od 04 do 31 października 2007 roku. Za nawiązanie łączności/ nasłuchu z tą stacją wysyłane będą okolicznościowe karty QSL, które zostaną wydrukowane po zakończeniu akcji. Operatorem stacji jest Roman SQ2RH, który też jest fundatorem tej akcji. ![]() Icom IC-7200 [03.10.2007] SQ8IFG dnia 03-10-2007 20:05 | 7783 Czytań | 2 Komentarzy
Na tegorocznych targach w Tokio firma Icom zaprezentowała swoje nowe dziecko i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że ten model jest wodoodporny. ![]() Licencja SWL [02.10.2007] sp8hpw dnia 02-10-2007 22:35 | 6712 Czytań | 1 Komentarzy
02-10-2007Witam użytkowników Portalu,Ostatnio często pojawia się problem licencji SWL oraz procedury jej uzyskiwania. Sądzę, po ostatnich newsach Andrzeja SP8BWR, iż sprawa jest dostatecznie wyjaśniona. Jeśli jednak kandydaci na nasłuchowców mają jakieś pytania lub wątpliwości to chciałbym je ostatecznie rozwiać. 1. Chęć prowadzenia nasłuchów nie jest uwarunkowana lub ograniczona prawem. Każdy może dokonywać dowolnych nasłuchów, na dowolnym paśmie amatorskim i dowolnej emisji. Nie jest do tego wymagana żadna licencja lub pozwolenie. 2. Jeśli jednak ktokolwiek chce otrzymać znak nasłuchowy (licencję SWL) to jest to już związane z członkostwem w PZK oraz opłacaniem składek. Z drugiej strony, członkostwo w PZK (członek nadzwyczajny) ma czynne prawo wyborcze oraz ma prawo wysyłać i otrzymywać karty QSL z całego świata bezpłatnie (w ramach opłaconych składek członkowskich). 3. Aby uzyskać licencję nasłuchowca (nie związaną z żadnym egzaminem) konieczne jest wykonanie następujących kroków w kolejności podanej poniżej: - złożyć deklarację członkowską PZK - opłacić składki członkowskie, - złożyć wniosek o wydanie licencji nasłuchowca (SWL) do Zarądu Oddziału Terenowego PZK. Procedura ta może trwać nawet 1,5 miesiąca, gdyż obejmuje przesłanie deklaracji, dokonanie wpłaty, podjęcie uchwały przez Zarząd (zgodnie ze statutem PZK jedynie Zarząd OT PZK ma prawo przyjmować nowych członków na podstawie uchwały). Poniewać informacji na ten temat jest dużo na stronie RAL nie będę ich powtarzał. Jedynie to co chciałbym powtórzyć to konieczność przestrzegania kolejności działań wymienionej powyżej. Sądzę, że wypowiedzi Andrzreja SP8BWR również w dużej mierze przyczynią się do "rozładowania tłoku" w tej sprawie. Pozdrawiam serdecznie, Jurek, SP8HPW SN0LOS [02.10.2007] Stacja SN0LOS związana jest z obchodami 100-Lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie. Członkowie Klubu Krótkofalowców SP8PCF działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Łańcucie, będą QRV pod znakiem SN0LOS w dniach 01-31.10.2007 r. Praca: SSB, CW, PSK31 i RTTY. Karty QSL via SP8PCF lub direct na adres: Klub Krótkofalowców SP8PCF przy I LO w Łańcucie, ul. A. Mickiewicza 3, 37-100 Łańcut. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.sp8pcf.republika.pl Vy' 73! Członkowie SP8PCF. Poniżej kopia karty QSL. ![]() Pierwszy krok... [30.09.2007] SP8FNB dnia 30-09-2007 22:55 | 4159 Czytań | 5 Komentarzy
Szanowny Panie Prezesie!!! Chce poprosić Pana o określenie procedury uzyskiwania Licencji Nasluchowca /SWL/.Temat jest na czasie.Nasza Strona przyciąga coraz więcej Kolegów, którzy widzą w niej furtkę do wejścia w "świat fal radiowych".Moim zdaniem pierwszym krokiem dla nich powinien być znak SWL.Jasna i klarowna procedura uzyskania znaku ułatwi ten krok.Posiadając znak poczują sie "u siebie".Informacje te zamieszczone na naszym RAL-u wyjasnią wszystkie wątpliwosci / do kogo napisać podanie,czy potrzebny jest wprowadzający ,jakie prawa i obowiązki z posiadania Licencji wynikają ,itp/Z góry dziekuję za odpowiedz i przepraszam za śmialość!!!! Adam SP8FNBMałe kwadraty Lublina [28.09.2007] Więcej szczegółów oraz fotografie z eterowego szaleństwa związanego z uaktywnianiem małych kwadratów Lublina, które to wydarzenie miało miejsce 27.09.2007 zobaczysz TU Ciąg dalszy fotograficznej dokumentacji wyprawy do małych kwadratów Lublina ale tym razem z dnia 04.10.2007. Małe kwadraty Lublina Krajowe zawody QRP [28.09.2007]Wyprawa do małych kwadratów Lublina [28.09.2007] sp8hpw dnia 28-09-2007 13:16 | 4653 Czytań | 6 Komentarzy
Wyprawy do małych kwadratów Lublina za nami. Organizatorzy zapowiadają kolejne. Pierwsze wrażnia (wypowiadam się we własnym imieniu) są bardzo pozytywne. Takiego ruchu na kanałach w paśmie 144 MHz już dawno nie było. Zdarzało się, że kilku Kolegów na raz chciało pracować na tym samym kanale. Można więc uznać, iż został zrobiony dobry początek aktywności na tym paśmie. Z pewną nieskromnością informuję, iż "zrobiłem" wczoraj 9 małych kwadratów Lublina. Zabawa była bardzo dobra, uczestnicy ze stacji przenośnych też mają na pewno wiele wrażeń i nowych doświadczeń. Jeszcze kilka takich wypraw i stan wydanych dyplomów "Lublin" powinien znacznie zwiększyć się.A może pomyśleć o podobnym dyplomie ale na pasmo 70cm? Zabawa byłaby chyba nie mniej ciekawa. A może pomysł na "Lublin DX UHF/VHF Award" dla dalej położonych stacji (np. spoza kwadratu KO czy KO11)? Gratulacje dla pomysłodawców i realizatorów "Lubelskiej Wyprawy DX-owej do kwadratów". Oby Krzysztof SP8GSC jako Award Manager miał dużo roboty z wypisywaniem dyplomów. Jurek, SP8HPW Spotkanie w Feliksówce [28.09.2007] SQ8GHY dnia 28-09-2007 09:36 | 4691 Czytań | 1 Komentarzy
Witam !Korzystając z uprzejmości Kolegów "internetowców" uprzejmie zapraszam na jesienne spotkanie w plenerze. W sobotę 29 września ok. godziny 12 rozpoczniemy rozpalanie ogniska w Feliksówce nieopodal masztu radiowego znanej zamojskiej Firmy INFO-TV-FM. Miejscowość znajduje się w gminie Adamów, pow. zamojski (L-ZA), loc. KO-10-PO, na trasie Zamość-Suchowola-Krasnobród. Przyjeżdżaj jeśli dysponujesz wolnym czasem, chcesz spotkać dawno niewidziane i niesłyszane osoby, poznać nowe. Upieczemy jakiegoś kartofelka lub kiełbaskę, obejrzymy nowości Firmy INFO-TV-FM, nasz przemiennik SR8H, a przy pomocy UKS "Azymut" spróbujemy "złowić lisa" ... W drodze do nas lub z powrotem można odwiedzić Krasnobród, Zamość lub Zwierzyniec. Gdyby ktoś zmotoryzowany nie mógł trafić - pokierujemy via SR8H. Do zobaczenia ! Vy 73 ! SP8LZC Ekspedycje do małych lokatorów [27.09.2007] W dniu dzisiejszym 27 września 2007 od godz. 20,20 pracować będą ekspedycje z małych lokatorów miasta Lublina, z których na codzień nie słychać żadnych stacji. Aktywność ma na celu umożliwienie zainteresowanym spełnienie warunków do dylomu "Lublin".Regulamin jest w Menu Głownym w dziale Inne. Mogą pracować na raz nawet cztery eksedycje. Planowana jest aktywność z kwadratów KO11FG, FE, GE, FD, GD, IG i IF, a być może ze "śmiesznego kwardatu" KO11HH. Stacje praować będą z miejsc położonych w granicach administracyjnych miasta Lublina, a wiec będą się liczyć do dyplomu. Aby spełnić warunki dyplomu należy uzyskać potwierdzenia tych łaczności kartami QSL. Krzysztof SP8GSC Misja CP04 - Copernicus Project [26.09.2007]Więcej na stronie: http://copernicus-project.org Mapa lokatorów Lublina [25.09.2007] SP8BWR dnia 25-09-2007 21:36 | 15660 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Mapa lokatorów mapa lokatorów Lublina 13cm - pierwsze QSO EME [25.09.2007] 24 września zostało przeprowadzone pierwsza w Polsce łączność na 13cm poprzez odbicie od powierzchni księżyca. Henryk SP6GWN tuz przed północą nawiązał łączność ze stacją F2TU.GRATULUJEMY!!! Więcej informacji na stronie: mikrofale.net
Nasi w SPDX Contest 2007 [24.09.2007] SP8BWR dnia 24-09-2007 23:26 | 4687 Czytań | 6 Komentarzy
Grzegorz SP8NTH przygotował bardzo ciekawy wykaz stacji z OT20, które uczestniczyły w zawodach SPDXC 2007. Dobra robota, dziękujemy GrzegorzowiDyżury na HF50PLU [23.09.2007] Witam Koleżanki i Kolegów,Jeszcze tylko około miesiąca będzie słyszana na pasmach stacja okolicznościowa HF50PLU. Jak do tej pory stacja ta cieszyła się dużym powodzeniem na pasmach. Cennym uzupełnieniem była praca Krzysztofa SP8GSC na telegrafii. Od 26 września do 30 września SP8LXE swój dyżur na HF50PLU zgłosił i będzie aktywny w tym czasie głównie na PSK31. W październiku jest jeszcze dużo terminów do obsadzenia. Zajęte są następujące terminy: 10 października SQ8GHY 17 - 21 października SP8HKT Pozostałe są wolne. Chętnych proszę o zgłaszanie chęci dyżurów do mnie na e-mail: sp8hpw@o2.pl lub na telefon komórkowy: 0-512-393-500. Mam nadzieję, iż ostatni miesiąc aktywności HF50PLU zaznaczy się ciągłą obecnością tej unikalnej stacji na pasmach. Pozdrawiam użytkowników portalu Radioamatorskie Aktualności Lubelszczyzny. Jurek, SP8HPW ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SQ8GHY dnia 05-10-2007 13:30 |
4734 Czytań 



















News
Art