| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17958] |
PROJEKTY ANTEN |
[16766] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Spotkanie OT 20 w dniu 16 stycznia 2022 r. [14.01.2022]SP8NR uzyskał dyplom DXCC za 100 SATELITE QSO [13.01.2022] SP8SW dnia 13-01-2022 13:44 | 657 Czytań | 2 Komentarzy
Mamy powód do DUMY (mało zasłużonej, bo jako kibice, ale jednak !!! ) : Andrzej SP8NR uzyskał bodaj PIERWSZY w okolicy dyplom DXCC przez satelity ! Spotkanie OT 20 w dniu 19.12.2021 [16.12.2021]![]() Witam, Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszym komunikacie radiowym Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK zapraszam na spotkanie w dniu 19 grudnia 2021 roku. Miejsce spotkania: Szkoła im. Klonowica w Lublinie, Al. Warszawska 94, sala 201. Początek spotkania: godz. 11:00 Tematyka spotkania:
- bieżące sprawy OT i PZK, - wstępne podsumowanie roku 2021, - wstępne plany na rok 2022. SP8BQZ SK [08.12.2021]![]() W dniu 28 listopada 2021 rok zmarł tragicznie w wieku 88 lat płk Marian Tracz SP8BQZ z Zamościa. Absolwent Zegrza, był przez wiele lat wykładowcą a następnie kierownikiem wydziału łączności w Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu. Od wczesnych lat pięćdziesiątych pasjonował się krótkofalarstwem. Pracował z domu pod znakiem SP8BQZ jak i z klubu SP8KHT przy TSWL w Zamościu. Ten klub powstał w znaczniej mierze z jego inicjatywy, przez długie lata wprowadzał młodych ludzi w świat łączności radiowych. SP8NFZ - Wiesław Such SK [01.12.2021]![]() W ślad za informacją zamieszczoną przez Prezesa PZK - Tadeusza Pamiętę SP9HQJ podaję, iż dzisiejszej nocy (30.11 - 01.12. 2021 r.) zmarł w wieku 74 lat Wiesław Such SP8NFZ. Wiesław SP8NFZ był Prezesem Podkarpackiego Oddziału PZK, członkiem klubu seniorów PZK, Harcmistrzem ZHP, emerytowanym nauczycielem ZSE w Krośnie.
Cześć Jego pamięci.
Jerzy Kowalski, SP8HPW Spotkanie OT 20 PZK w dniu 21.11.2021 r. [17.11.2021]![]() Witam serdecznie, Z przyjemnością informuję, iż w najbliższą niedzielę 21 listopada 2021 roku odbędzie się spotkanie członków OT 20 PZK oraz sympatyków krótkofalarstwa.
Spotkanie odbędzie się w nowym dla nas miejscu a mianowicie w Społecznej Szkole Podstawowej im. Sebastiana Fabiana Klonowica, Al. Warszawska 94, Lublin (po sąsiedzku ze skansenem wsi lubelskiej) SQ8PKG - Piotr Goral SK [27.10.2021]![]() Witam, Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Piotra Gorala SQ8PKG. Był aktywnym członkiem OT 20. Często zgłaszał się w czasie czwartkowych komunikatów. Ostatni raz 22 lipca 2021 roku; niestety choroba uniemożliwiła mu dalszy udział w naszych komunikatach.
Piotr SQ8PKG zmarł 27 października 2021 roku w wieku 66 lat.
Pogrzeb Piotra odbędzie się 29.10.2021. Nabożeństwo żałobne w kościele w Fajsławicach o godz. 14:00.
Informację przekazał Mieczysław SP8LBV.
Cześć Jego pamięci.
Jerzy Kowalski, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 PZK
SP8PZA - nowy klub PZK w Zamościu [22.10.2021] sp8hpw dnia 22-10-2021 13:08 | 746 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Dzien dobry, W ślad za informacjami zawartymi we wczorajszym (21.10.2021) komunikacie radiowym OT 20 PZK infomuję, iż uzyskał pozwolenie radiowe klub SP8PZA w Zamościu. Jest to klub PZK, którego kierownikiem jest znany chyba wszystkim Mirek SP8FB. Pomieszczenie na klub jest udostępnione bezpłatnie przez jednostkę wojskową w Zamościu. Przemiennik SR8LBD - Boży Dar [14.10.2021]![]() Witam Koleżanki i Kolegów, Jak mogliśmy wszyscy słyszeć w czasie komunikatu w dniu 14 października 2021 roku, przemiennik w Bożym Darze (SR8LBD) został uruchomiony. Wielki kawał roboty został zrealizowany przez grupę naszych kolegów: Radosława - SQ8MFS, Grzegorza SP8GON, Grzegorza SP8GPB, Krzysztofa SQ8MFR i Jarka - SP8OK. Znak przemiennika SR8LBD, częstotliwość wyjściowa 438,575 MHz. Składamy im podziękowania i gratulacje z tak sprawnego wykonania prac. Październikowe spotkanie OT 20 PZK odwołane [07.10.2021]Spotkanie OT 20 w dniu 19 września 2021 [13.09.2021] sp8hpw dnia 13-09-2021 21:24 | 665 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Witam po wakacyjnej przerwie, Zgodnie z zapowiedzią nadaną w ostatnim komunikacie radiowym OT 20 serdecznie zapraszam na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie OT 20 PZK, które odbędzie się w dniu 19 września 2021 roku (niedziela).
Niestety, sale w Wojewódzkiej Organizacji LOK w Lublinie (klub SP8KAF) są zajęte do 5 listopada, trzeba było poszukać innego miejsca. Po analizie ofert wybraliśmy salę w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie. SP8CIV SK [04.09.2021] sq8bgr dnia 04-09-2021 21:16 | 558 Czytań | 3 Komentarzy
![]() Z przykrością informuję, że nad ranem 4 września niespodziewanie odszedł, do krainy wiecznych DX-ów, SP8CIV, doskonały krótkofalowiec, kolega, przyjaciel, wspaniały człowiek. Był członkiem naszego oddziału, cały czas aktywny na pasmach KF.
Pogrzeb odbył się w dniu 07-09-2021. Prochy zostały złożone na cmentarzu w Kazimierzówce. Cześć Jego Pamięci. 73 Macieju
Arek SQ8BGR Budowa przemienników w RTCN Boży Dar [01.09.2021] Drogie Koleżanki i Koledzy, jak już niektórzy wiedzą ekipa w składzie Grzegorz SP8GPB, Jarek SP8OK, Krzysztof SQ8MFR oraz Jerzy SP8HPW w ramach PZK OT20 prowadzi rozmowy z firmą Emitel mające na celu zbudowanie przemiennika okręgowego analogowego pracującego w pasmie 2m oraz 70 cm w RTCN Boży Dar. Rozmowy zostały rozpoczęte w styczniu 2021 roku. Na podstawie wstępnie przygotowanej dokumentacji 22 kwietnia otrzymaliśmy zgodę na przeprowadzenie wizji lokalnej na obiekcie RTCN Boży Dar. W dniu 31.05 została przeprowadzona wizja lokalna w której brali udział Grzegorz SP8GPB, Krzysztof SQ8MFR, Radek SQ8MFS oraz Grzegorz SP8GON. Na której zostały ustalone szczegóły techniczne. Następnie został opracowany projekt wykonawczy. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zgodę na budowę przemienników oraz akceptację projektu. Aktualnie przemienniki tzw. Lubelskie pracują z anten umieszczonych na wysokości około 240 m n.p.m. Podstawa masztu w Bożym Darze znajduje się na wysokości 306 m n.p.m. Natomiast zgodnie z projektem uzyskaliśmy zgodę na montaż anteny na antresoli znajdującej się na 152 m co daje łącznie 458 m n.p.m. Czyli antena będzie zamontowana ponad 200 m wyżej w stosunku do anten przemienników tzw. Lubelskich. Zgodnie z projektem w pierwszej kolejności będzie zamontowana antena Diamond x50, natomiast docelowo planujemy montaż anteny dwupasmowej składającej się z dipoli. Jeśli chodzi o fider otrzymaliśmy zgodę na wykorzystanie istniejącego feedera o średnicy 1 5/8", jedynie będzie trzeba zrobić jumpery pomiędzy anteną oraz szafą rack outdoor, którą również musimy zakupić oraz zamontować. Ponadto musimy wykonać zasilanie elektryczne do szafy z rozdzielnicy. Planujemy w pierwszej kolejności uruchomić analogowy przemiennik 70 cm pracujący na innej częstotliwości niż SR8LU. Przy sprzyjających warunkach chcemy wykonać prace w drugiej połowie września 2021. Do realizacji opisanego przedsięwzięcia potrzebne są środki w związku z powyższym składam zapytanie, prośbę do kolegów czy są osoby zainteresowane wsparciem finansowym takiej inwestycji. Jeśli ktoś jest chętny proszę o kontakt. Ofiarodawcy będą wymienieni na stronie internetowej. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.Grzegorz SP8GPB Dyplom Lubelski Lipiec 1980 - Wstępne podsumowanie akcji [04.08.2021]![]() Witam, Akcja Dyplomowa "Lubelski Lipiec 1980 "już za nami. Poniżej przedstawiam wstępne podsumowanie akcji: Do dnia 04.08.2021, godz. 20:00 wydano/pobrano 215 dyplomów W czasie akcji nawiązano 22.636 QSO. Stacji dających punkty (stacji z woj.LU i innych zgłoszonych wg regulaminu) było 31. Według zamieszczonego rankingu na stronie dyplomu, uprawnionych do pobrania dyplomu (na dzień 04.08 2021) jest następująca liczba stacji: SP 257 stacji; EU (poza SP) - 577 stacji, DX (poza EU) 1747 stacji. Lubelski Lipiec 1980 - Nowe warunki uzyskania dyplomu [28.07.2021]![]() Witam, Akcja "Lubelski Lipiec 1980" dobiega końca. W dniu 31 lipca 2021 roku o godz. 23:59 stanie się historią. Do chwili obecnej (28.07.2021 godz. 23:00 czas lokalny) zostało pobrane 126 dyplomów i zalogowano 15.273 QSO. Nie są to wyniki pełne, gdyż niektóre stacje dające punkty przesyłają logi po 2 - 3 dniach od łączności.
Jak wynika z obserwacji pasm, zaintersowanie tym dyplomem jest duże nie tylko w Polsce ale i za granicą. Zwłaszcza w USA i Kanadzie.
Ze względu na zgłaszane trudności w zdobyciu odpowiedniej ilości punktów zostały złagodzone wymagania dotyczące ilości zgromadzonych punktów. Szczegóły są zamieszczone na stronie logsp.pzk.org.pl w zakładce "dyplomy" - "Lubelski Lipiec 1980".
Jutro - 29 lipca 2021 roku - będzie dniem aktywności stacji z woj. lubelskiego. Lubelski Lipiec 1980 - dni aktywności stacji z woj. lubelskiego [18.07.2021]![]() Witam,
Na dzisiejszym spotkaniu OT 20 w klubie SP8KAF (18 lipca 2021) nie było zbyt wielu osób. Wiadomo, sezon wakacyjny, urlopy, wyjazdy na wypoczynek, spotkania z rodziną, itp. Mimo niewielkiej frekwencji (8 osób) dość długo dyskutowaliśmy o zwiększeniu aktywności stacji z województwa lubelskiego w akcji dyplomowej "Lubelski Lipiec 1980". Uznaliśmy, że jeden wniosków jest szczególnie dobry i może szerzej rozpropagować akcję.
Są to dni aktywności stacji z województwa lubelskiego. Spotkanie OT20 w dniu 18 lipca 2021 roku [17.07.2021]![]() Dzień dobry,
Zgodnie z informacją przekazaną w trakcie komunikatu radiowego w ostatni czwartek, zapraszam na kolejne spotkanie organizowane przez OT 20 PZK. Termin spotkania: 18 lipca 2021 roku (niedziela) Poczatek spotkania: godz. 11:00 Miejsce spotkania: Lubelska Organizacja LOK, klub SP8KAF, Lublin, ul. Nałęczowska 25 Dyplom Lubelski Lipiec 1980 [12.07.2021]![]() Witam, Chciałbym zwrócić uwagę na przebieg akcji "Lubelski Lipiec 1980" po 10 dniach aktywności. Mamy zrobione okolo 3000 QSO (zgłoszone do logsp), w tym większośc z Polski. Większość stacji z liczbą "1980" w znaku pracuje i przesyła logi. Kieruję następujące prośby do stacji z liczbą "1980" w znaku oraz do innych stacji z województwa lubelskiego: Zjazd PK-UKF [05.07.2021] Po rocznej przerwie spowodowanej wiadomo czym planowany jest kolejny 59 zjazd PK-UKF.https://pk-ukf.pl...zd-pk-ukf/ ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15658]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8hpw dnia 14-01-2022 20:31 |
487 Czytań 









News
Art