| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 2
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
LoTW - log światowy [29.11.2011] SP8BWR dnia 29-11-2011 12:00 | 1545 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Wielu Kolegów pewno zastanawiało się nad tym czy warto zacząć korzystaś z tego udogadnienia? Odpowiem - warto ze wszech miar!. Często jest to jedyna droga aby uzyskać potwierdzenie jakigoś ciekawego QSO. Spotkałem już stacje, które tylko w taki sposób wysyłają potwierdzenia i żadna inna droga, łącznie z dir, nie jest możliwa. Marek SP7DQR opracował poradnik, w którym krok po kroku opisuje co trzeba zrobić aby korzystać z LoTW. TU jest link do poradnika. Przy pierwszym czytaniu może to wydawać się bardzo zawiłe - zapewniam jednak, ze da się to wszystko opanować. Warto się tym zainteresować. Sam używam LoTW od kilku lat - ze znakomitym efektem. CQWW DX Contest 2011 [24.11.2011]Jeżeli nie znasz telegrafii możesz już przestać czytać. Jeżeli zaś znasz tę prestiżową i skuteczną emisje, masz szanse podczas tych zawodów zaliczyć bardzo ciekawe stacje i DXCC.
Warto też ściągnąć nowe wersje http://www.supercheckpartial.com/ i http://www.country-files.com/cty/ do swoich programów logujących.
CQWW DX CW Contest26 - 27 listopada 2011
Alternatywa dla QRZ.com [19.11.2011] SP8BWR dnia 19-11-2011 16:49 | 2963 Czytań | 6 Komentarzy
![]() Nie wiem czy to jest warte wzmianki ale... Znalazłem coś co jest pewną alternatywą dla popularnego serwisu adresowego czyli QRZ.com, który za pewne usługi każe sobie płacić. Tym, nowym serwisem jest HamQTH, który w pod tytule ma: Free hamradio callbook. Bazę ma ogromną, a po zarejestrowaniu się można uzupełnić swoje dane poprzez dodanie nowych danych, fotografii itd. Jeśli chcesz zobaczyć działanie - kliknij w obrazek poniżej
Dyplom za aktywności... [19.11.2011] SP8BWR dnia 19-11-2011 08:57 | 862 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Dyplom za Aktywności z Gmin Lubelszczyzny oznaczony Nr 1 - został wydany!!! Zdobywcą jest Kolega Mariusz SQ8JCB. Ile czasu i starań to wymagało wie o tym tylko ON. Za sprawą Mariusza i Jego wyjazdowych "sesji" wielu kolegów podreperowało swój stan posiadania gmin zarówno do PGA jak i GLA. Mariusz, dziękujemy i z gratulacjami spieszymy. CTCSS na SR8L [18.11.2011] SQ8EP dnia 18-11-2011 14:55 | 1306 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Na przemienniku SR8L po stronie nadawczej został włączony subton o częstotliwości 67Hz. Już teraz, użytkownicy radiotelefonów wyposażonych w CTCSS mogą go włączyć po stronie odbiorczej. Subton pozwala wyeliminować niepożądane zakłócenia generowane przez otoczenie. Uruchomienie przemiennika w dalszym ciągu następuje nośną. Podziękowania [11.11.2011] M0WQX dnia 11-11-2011 16:16 | 1267 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Tuż przed kolejną turą LM-UKF chciałbym podziękować Andrzejowi SP8BWR za próby i cenne uwagi przy pracy nad modułem PGA-Logger, SP8FJF (ku jego niewiedzy) za używanie jego logu do uruchomienia prawidłowego obliczania mnożnika w logach oraz kolegom SP8CGE, SQ8PKK, SQ8MXS (oraz pośrednio SP8NTH) i innym za informacje dotyczące działania modułu wrzucania logów. Wszyscy przyczynili się do rozbudowy modułu, który nabrał wiatru w żagle w czasie ostatnich dwóch nocy, które poświęciłem, aby przygotować moduły do przyjmowania testowych logów w kolejnych turach LM-UKF. Spotkanie OT 20 w listopadzie 2011 roku [11.11.2011]![]() Serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbedzie się w dniu 13 listopada 2011 roku (niedziela) w siedzibie klubu SP8KAF przy ul. Nałęczowskiej 25 w Lublinie. Początek spotkania: godz. 11:00.
Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszam wszystkich zainteresowanych krótkofalarstwem.
W czasie spotkania omówione będą bieżące sprawy oddziału, QSL Manager - zgodnie z zapowiedzią w czasie komunikatu radiowego - przyniesie karty QSL. Można również "otworzyć" mini-giełdę.
Pozdrawiam Jerzy, SP8HPW Prezes Zarządu OT20 PZK Ważność pozwoleń radiowych na znaki kontestowe [11.11.2011]![]() Szanowni Koledzy, Zwracam się z prośbą, aby wszyscy, którzy posiadają znaki kontestowe zwrócili uwagę na ich datę ważności. Jest to ważne z co najmniej dwóch powodów: Po pierwsze - w przypadku, gdy właściciel znaku zapomni o upływie ważności pozwolenia istnieje ryzyko, iż pracuje nielegalnie na pasmach (bez pozwolenia). Po drugie - istnieje możliwość, iż inna osoba otrzyma ten sam znak kontestowy. Bardzo proszę o sprawdzenie ważności wydanych pozwoleń.
Pozdrawiam Jerzy, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 SP8UFT VHF bloog [08.11.2011] SP8UFT dnia 08-11-2011 11:02 | 1412 Czytań | 3 Komentarzy
![]() Ciekawostki związane z pracą na pasmach UKF będę starał się zamieszczać na swoim bloogu. Na mapka z ciekawszymi łącznościami przeprowadzonymi w ostatnich zawodach.http://sp8uft.bloog.pl/ Prace nad modułem zawodów LM-UKF [07.11.2011]Przemiennik SR8ZA [06.11.2011]![]() Wczoraj tj. 05.11.2011 o 14.00 przemiennik SR8ZA dzięki uprzejmości i pomocy kolegów Kazika SP8BWE, Bogdana SP8NCN i innch (zwłaszcza Pana który antenę wieszał na wys. 58m nad ziemią..) z Firmy INFO TV-FM gdzie na ich obiekcie w Feliksówce KO10PO przemiennik nadaje.. Prosimy o próby i raporty. 73!!!
Wyniki Intercontest KF 2009 i 2010 [04.11.2011] SQ8GHY dnia 04-11-2011 10:26 | 1137 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Artykuł z wynikami na stronie: http://www.spdxc.org MMC na 144 Mhz CW [04.11.2011] SP8UFT dnia 04-11-2011 10:24 | 1149 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Od 14 UTC w sobotę do 14 UTC w niedzielę na 144 Mhz odbędą się zawody Marconi Memorial Contest. Są to zawody tylko telegraficzne. Od dłuższego czasu utrzymują się podwyższone warunki troposferyczne na pasmach UKF więc jest okazja do nawiązania ciekawych łączności, bo i aktywność stacji będzie dużo większa niż normalnie. Zachęcam do wzięcia udziału w zawodach. 73 i do usłyszenia Tomek Monster Quad w SP8KAF [31.10.2011] SQ8GHY dnia 31-10-2011 10:05 | 5420 Czytań | 12 Komentarzy
![]() Kilka miesięcy przygotowań ogromnej liczby osób, zakończyły się tą anteną. Oto dwuelementowy Cubical Quad na pasmo 40M. Bardzo pozytywne testy przeszła ta antena w ostatni weekend w zawodach CQWW. 2100 QSO, 34 strefy, 125 DXCC - 519612 punktów. Więcej informacji i zdjęć już wkrótce na http://sp8kaf.com
Esencja Krótkofalarstwa Dyplom "Za aktywności z gmin Lubelszczyzny" [27.10.2011] sp8hpw dnia 27-10-2011 22:56 | 2631 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Szanowne Koleżanki i Koledzy, Chciałbym nawiązać do dyskusji o postanowieniach Zatrządu OT z dnia 25 października 2011 roku, dotyczących aktualizacji dyplomu "Za aktywność z gmin Lubelszczyzny". Zdaję sobie sprawę z tego że moja wypowiedź może być różnie odebrana, ale chciałbym zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z tym dyplomem.
CQWW DX Contest 2011 [25.10.2011] SQ8GHY dnia 25-10-2011 09:12 | 1391 Czytań | 2 Komentarzy
![]() CQWW DX SSB Contest 201129 - 30 października
48 godzin ostrej rywalizacji!kilka tysięcy stacji!ciekawe DXCC!
Regulamin >>>Coś nowego w Strefie DX [24.10.2011]![]() Po otworzeniu w menu zakładki Strefa DX - na pierwszym miejscu mamy pozycję "425 DX News" - która jest linkiem do strony o tym samym tytule. Na drugim miejscu jest pozycja "DX Biuletyny" - po kliknięciu przeniesiony zostaniesz do strony zawierającej biuletyny w formacie pdf. Biuletyny te są redagowane przez Jacka SP5OXJ i Tomka SP5UAF - jest to bardzo przejrzysty materiał i nadzwyczaj aktualny, który można zapisać w swoich zasobach lub otorzyć przy pomocy Adobe Readera w nowym oknie. Tadeusz SP8AWL nadaje z Madagaskaru [21.10.2011]![]() Od Tadeusza odebrałem krótką ale treściwą informację, której treścią dzielę się z Kolegami. Oto co napisał Tadeusz:
Witam !! Andrzeju Siedzę na wyspie Madagaskar od 27 września 2011. Sporadycznie słucham na 28 Mhz ostatnio miałem QSO z SP8UFR . Mało polskich stacji słyszę ale od czasu do czasu coś uda się zrobić . Prezes Malkontent napisał [20.10.2011] SP8BWR dnia 20-10-2011 22:40 | 1395 Czytań | 7 Komentarzy
![]() W swej poczcie znalazłem list od mojego Starego Przyjaciela, którego to treść przytaczam w całości. Czepliwy staruszek się zrobił jakiś ale rację trzeba mu chyba przyznać. Zresztą sami oceńcie. Beacon SR8FHL [18.10.2011] SP5IDK dnia 18-10-2011 08:44 | 4667 Czytań | 5 Komentarzy
![]() Raport z nasłuchu nowo uruchomionego Beacon`a SR8FHL w Lublinie. W Warszawie odbieram b. czytelnie aczkolwiek bez "esowo" z raportem S0. (godz. 21.30 lok) Mam antenę 8 el. Yagi, 8,5 m długą na wysokosci 60 m.n.p.t. Mirek SP5IDK
brawo Tadeusz SP8DIP ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15658]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SP8BWR dnia 29-11-2011 12:00 |
1545 Czytań |















News
Art