| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 2
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OT 20 [25.02.2012] sp8hpw dnia 25-02-2012 16:47 | 1254 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Seredecznie witam użytkowników portalu,
W ślad za zawiadomieniami wysłanymi pocztą do członków Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK (OT 20) informuję o zebraniu sprawozdawczo wyborczym naszego oddziału terenowego PZK, które odbędzie się w dniu 4 marca 2012 roku w Domu Kultury Kolejarza w Lublinie przy ul. Kunickiego 35. Początek zebrania o godz. 10:00 w pierwszym terminie i 10:30 w drugim terminie. CQ WPX RTTY Contest 2012 [09.02.2012]![]() Dużo ostatnio o zawodach, ale w tej dziedzinie zawsze się coś ciekawego dzieje. Początek roku to zawsze w świecie contestingu wielkie wydarzenia. Już w najbliższy weekend kolejna odsłona wielkich światowych zawodów. Tym razem zawody CQ WPX rozgrywane emisją RTTY. Oprócz dużych kategorii HP i LP, jest też gratka dla młodych stażem krótkofalowców. Kategoria ROOKIE dla stacji które mają zezwolenia nie dłużej niż trzy lata. Do zawodów polecam N1MM z dodatkiem MMTTY. Zawody są też dobrym źródłem prefiksów do dyplomu CQ WPX.
Powodzenia!
CQ WPX RTTY Contest Start: 0000 UTC Sobota - 48H
SP Contest Maraton 2012 [02.02.2012]![]() Ruszyła kolejna edycja SP Contest Maraton 2012. Współzawodnictwo obejmuje wyniki polskich stacji indywidualnych i klubowych oraz stacji zagranicznych w zawodach krajowych wybranych z Kalendarza Zawodów PZK na dzień 1 stycznia 2012 roku. W najbliższą niedziele rozegrane zostaną zawody Podkarpackie, zaliczane do Maratonu.
Powodzenia!
REGULAMIN MARATONU (PDF)
WYNIKI STACJI OT20
LoTW - Logbook of the World [02.02.2012] SQ8GHY dnia 02-02-2012 09:34 | 928 Czytań | 2 Komentarzy
Zachęcam do rejestracji. Cała procedura z certyfikatem trwa tylko około tygodnia. Zawody międzynarodowe w ten weekend [27.01.2012]![]() CQ 160-Meter Contest, CW27-29.01.2012 REF Contest, CW28-29.01.2012
UBA DX Contest, SSB28-29.01.2012
Ruszyła "Akademia SP8KAF"!Czyżby koniec RBI na falach krótkich? [24.01.2012] M0WQX dnia 24-01-2012 11:28 | 1156 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Audycja RBI była nadawana od ponad 50 lat.
Wychowało się na niej kilka pokoleń krótkofalowców, a teraz dzięki "inicjatywie" jednego "strażnika" prawa wszelakiego możemy zostać pozbawieni tej audycji nadawanej od wielu lat na falach KF.
Link do materiału http://www.rbi.ampr.org/news.php?readmore=149 Sprzęt to nie wszystko. [22.01.2012] M0WQX dnia 22-01-2012 21:48 | 1697 Czytań | 5 Komentarzy
![]() Ostatnio miałem przyjemność rozmawiać z Robertem SQ9RSC.
Niby zwykłe QSO , ale jednak dowiodło tego , iż wybajerzony sprzęt nie jest niezbędny do QSO, ba nawet tego typu wyposażony radio shack wzbudza zaciekawienie.
W rozwinięciu newsa znajdziecie ciekawy materiał. Diamond DXCC Challenge Award [17.01.2012] SQ8GHY dnia 17-01-2012 16:08 | 985 Czytań | 2 Komentarzy
W 2012 roku przypada 75. rocznica powstania program dyplomowego ARRL DXCC Award. Obecnie DXCC nadal jest najważniejszym wyznacznikiem osiągnięć DX, dlatego proponujemy wspólne świętowanie rocznicy DXCC poprzez uczestnictwo w specjalnym programie dyplomowym Diamond DXCC Challenge. W tym celu cofniemy się do źródeł dyplomu DXCC, a w szczególności do Listy Krajów DXCC z 1937 roku (opublikowanej w 1939 roku w QST, strony 52 - 53). To pozwoli nam przypomnieć sobie, jakie kraje były zaliczane w tamtym czasie i jednocześnie stanowią podstawę przyznania dyplomu Diamond DXCC Challenge.
Więcej informacji na: Spotkanie Noworoczne 2012 [11.01.2012]![]() Witam wszystkich na początku 2012 roku. Na wstępie chciałbym wszystkim złożyć najlepsze życzenia noworoczne: zdrowia, pomyslności realizacji celów i pragnień związanych z życiem rodzinnym, zawodowym oraz naszym hobby.
Serdecznie zapraszam na noworoczne spotkanie, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 stycznia 2012 roku. Miejsce spotkania: klub SP8KAF i siedziba Organizacji Wojewódzkiej LOK w Lublinie, ul. Nałęczowska 25. Początek spotkania: godz. 11:00.
Jak zwykle jest to spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych naszym hobby, członków PZK i nie członków, zapraszamy także osoby towarzyszące uczestnikom spotkania.
W czasie spotkania nastąpi podsumowanie zawodów Lubelski Maraton UKF 2011 oraz wręczenie pucharów i dyplomów. Ponadto omówimy sprawy bieżące oraz związane ze zjazdem sprawozdawczo-wyborczym OT20. Skarbnik OT20, Ryszard SP8ONZ będzie przyjmował składki za rok 2012.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam na spotkanie.
Jurek, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 Wyniki Mistrzostw CQ WW WPX SSB 2011 [11.01.2012] SQ8GHY dnia 11-01-2012 15:55 | 1391 Czytań | 3 Komentarzy
![]() Pojawiły się wyniki CQ WW WPX SSB Contest 2011. W wynikach dobre miejsca stacji z naszego oddziału.
Gratulujemy! Pasma 70 Mhz i 3.4 GHz już wkrótce [11.01.2012] M0WQX dnia 11-01-2012 10:48 | 1478 Czytań | 1 Komentarzy
![]() 5-go stycznia 2012 roku Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości.
Dla przypomnienia w projekcie tym udostępnione zostaną nam dwa pasma częstotliwości: 70 MHz oraz 3.4 GHz. Pozostaje nam czekać na opublikowanie rozporządzenia w Dzienniku Ustaw. Miejmy nadzieję, że nastąpi to już niedługo.
Czas zacząć szykować sprzęt.
Tadeusz SP8AWL HMZ_log program logujący dla LM-UKF [11.01.2012]![]()
Nowy pomocnik do logowania QSO został napisany przez kol. Karola SP8HMZ.
Program i jego opis jest do pobrania w downloadzie HMZ-log
Program generuje plik Cabrillo w trybie zgodnym z wymaganiami modułu LM-UKF na RAL, więc powinien być zdecydowanie alternatywniejszy i kompatybilniejszy niż DQR_Log (nie wymaga wstawiania myślników w grupach kontrolnych). Nie miałem przyjemności poznać całości programu, więc ocenę pozostawiam czytelnikom. Wg. autora program sprawdził się w I turze LM-UKF 2012
Wszelkie pytania i sugestie prosze kierować do Karola SP8HMZ.
Zaproszenie na HAMVENTION 2012 [10.01.2012]![]()
Nadesłano zaproszenie na HAMVENTION 2012. Szczegóły przeczytacie TUTAJ.
W rozwinięciu newsa kilka nadesłanych fotek. Zaproszenie nadesłał (poprzez Ryszarda SP8ONZ) kolega SP5GJH.
Serdecznie zachęcamy do lektury.
Zdobywajcie dyplomy! [04.01.2012] SQ8GHY dnia 04-01-2012 10:56 | 1098 Czytań | 1 Komentarzy
Więcej na stronie: http://www.awards.pzk.org.pl/ LM UKF 2011 - wyniki [28.12.2011] SP8BWR dnia 28-12-2011 14:09 | 1261 Czytań | 3 Komentarzy
![]() Komisja, opublikowała ostateczne wyniki Lubelskiego Maratonu UKF 2011. Elegancka tabela w formacie pdf znajduje się TU Warto poświęcić chwilę na analizę jej treści. Tym samym, edycja 2011 Maratonu UKF przechodzi do historii. Jaki będzie Maraton UKF 2012, czy wzbudzi tyle samo emocji, kontrowersji i nerwowych wypowiedzi - zobaczymy za rok. Lubelski Maraton UKF 2012 [14.12.2011] sp8hpw dnia 14-12-2011 22:46 | 1779 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Witam, Przesłałem do zamieszczenia ostateczną wersję Regulaminu Lubelskiego Maratonu UKF 2012 z uwzględnieniem jednej drobnej poprawki dotyczącej nadesłania logu po upływie 7 dni od zakończenia zwodów. Informuję, iż 7 dni oznacza dni liczone od następnego dnia po zakończeniu zawodów, czyli dnia zawodów nie liczy się do tych siedmiu dni. Liczą się dni poczynając od następnego po dniu zawodów. Inormację tę zamieszczam ze względu na pytania jak liczyć te siedem dni. Regulamin w obecnej postaci jest ostateczny i będzie stosowany przez 2012 rok. Gorąco zachęcam, by przed zawodami zapoznać się z treścią regulaminu celem uniknięcia rozczarowań.
Do usłyszenia w LM UKF 2012 w dniu 7 stycznia 2012 roku.
Jerzy, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 PZK Spotkanie 11 grudnia 2011 roku [08.12.2011]![]() Serdecznie zapraszam na spotkanie w dniu 11 grudnia 2011 roku, które odbędzie się w siedzibie klubu SP8KAF w Lublinie przy ul. Nałęczwskiej 25. Początek spotkania o godz. 11:00.
Będzie to ostatnie spotkanie organizowane przez OT 20 PZK w roku 2011. Jak zwykle ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych naszym hobby: członków PZK, krótkofalowców niezrzeszonych, osoby towarzyszące oraz dla tych, którzy zastanawiają się czy warto zostać krótkofalowcem.
Na spotkaniu będą poruszone bieżące sprawy organizacyjne Lubelskiego OT PZK, informacja o dyplomach Gminy Lubelszczyzny oraz Za aktywność z gmin Lubelszczyzny a także nowy regulamin zawodów Lubelski Maraton UKF na rok 2012. Ponieważ będzie to ostatnie spotkanie w roku 2011 będzie też okazja aby złożyć sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne.
W imieniu Zarządu OT 20 PZK oraz własnym serdecznie zapraszam.
Jerzy, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 PZK Dyplom Gminy Lubelszczyzny Nr 001 [07.12.2011]"Łowy na lisa" [01.12.2011] SQ8GHY dnia 01-12-2011 23:41 | 2428 Czytań | 10 Komentarzy
![]()
Lubelski Maraton UKF 2012 [30.11.2011]![]() Witam wszystkich użytkowników portalu Lubelskich Aktualności Lubelszczyzny.
Informuję, iż Zarząd OT 20 PZK w dniu 29 listopada 2011 roku podjął uchwałę o zatwierdzeniu regulaminu zawodów Lubelski Maraton UKF 2012 na rok 2012. Opracowując regulamin uwzględniliśmy wiele uwag zgłaszanych przez uczestników formum na naszej stronie www, dotyczących tych zawodów. Wiele wypowiedzi było bardzo wartościowych i znalazły one odzwierciedlenie w regulaminie. W imieniu zarządu OT 20 serdecznie dziękuję za wszystkie wypowiedzi i dyskusje...... ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15658]
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8hpw dnia 25-02-2012 16:47 |
1254 Czytań |








Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z ARRL i regulaminem Diamond DXCC Challenge Award - dyplomu wydawanego z okazji 75. rocznicy powołania do życia programu dyplomowego DXCC. Poniżej tłumaczenie kluczowych informacji ze strony ARRL.
Chciałbym poinformować czytelników i zawodników LM-UKF, iż LM-UKF wzbogacił się o kolejny wodotrysk.
Zainteresowani sprzętem i tematyką radioamatorską otrzymują niemałą frajdę.
Sport to nie tylko zawody, ale również zdobywanie dyplomów. Możemy śmiało zacząć swoją przygodę od łatwiejszych, na przykład dyplom "Polska", przyznawany już za pięć łączności lub nasłuchów z każdym województwem. Najtrudniejszym, a zarazem bardzo prestiżowym jest dyplom DXCC wydawany przez ARRL.
"Łowy na lisa" to nie tylko sport, ale też dobra zabawa. Kiedyś bardzo aktywnie, szczególnie kluby LOK organizowały takie zawody. Odkopaliśmy działający nadajnik. 
News
Art