| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 5
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Nowa www Klubu SP8KAF [08.05.2009]Zlot w Chełmie [07.05.2009] sp8hpw dnia 07-05-2009 11:00 | 2961 Czytań | 1 Komentarzy
Nawiązując do wcześniejszych informacji i zapowiedzi w imieniu Zarządu Lubelskiego Oddziału PZK zapraszam na Zlot Krótkofalowców w Chełmie, który odbędzie się w dniu 10 maja 2009 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Chełm - Pani Agaty Fisz . Pomysł na imprezę zgłosił kol. Wiesław SP8CGE, który zajął się bardzo aktywnie jej organizacją. W działaniach tych wpomagał go Chełmski Klub Krótkofalowców na czele z Tomkiem SQ8TWP. Pomysłodawcom należą się wyrazy uznania za pomysł, działanie i zorganizowanie tego spotkania. Początek imprezy ok. godz. 9:00. Wtedy rozpocznie pracę radiostacja Chełmskiego Klubu Krótkofalowców SP8PRL. Jeśli pogoda pozwoli, ok. godz. 10:00 będzie można zobaczyć motolotnie nad Chełmem, prowadzące łączności radiowe ze stacją SP8PRL. O godz. 11:00 rozpocznie się część oficjalna z udziałem Prezydenta Miasta Chełm - Pani Agaty Fisz. Zlot w Chełmie [02.05.2009] SP8BWR dnia 02-05-2009 10:20 | 2942 Czytań | 2 Komentarzy
Wiesław SP8CGE, siła sprawcza i Wódz Zlotu w Chełmie, przesłał nam piękny plakat, który rekalmuje i informuje o tej Imprezie. Warto zobaczyć tą ładną grafikę. Rocznica urodzin Samuela Morse'a. [27.04.2009]Każdy krótkofalowiec wie czym był i jest na dzień dzisiejszy ten najbardziej kojarzący się z krótkofalarstwem alfabet. O "Twórcy" alfabetu możecie poczytać tutaj. Warto poczytać, bo .... we wrześniu 1837 r. Alfred Vail – student Uniwersytetu Nowojorskiego był świadkiem demonstracji pracy telegrafu. Morse zgodził się na współpracę z Vailem. Dzięki znajomościom ojca Vaila udało się zdobyć dodatkowe fundusze na kontynuowanie prac, a w 1838 r. Morse zmienił szyfr telegraficzny ze słownika telegraficznego na kod liczbowy, który został przypisany każdej literze. Dyskusyjna sprawą jest kto wymyślił ten prostszy szyfr, czy był to Vail czy Morse, jednak większość badaczy twierdzi, iż był to Vail. Nowy kod został nazwany na cześć Morse'a "alfabetem Morse'a" i tak pozostało do dziś. Żródło: Wikipedia Sesja Egzaminacyjna nr 09/2009/A w Lublinie [26.04.2009] sp8hpw dnia 26-04-2009 16:05 | 3382 Czytań | 1 Komentarzy
Witam Koleżanki i Kolegów, Sesja egzaminacyjna na świadectwo Operatorów Urządzeń Radiowych w Służbie Radiokomunikacji Amatorskiej już za nami. Wczoraj, tj. 25 kwietnia 2009 roku w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" przy ul. Chrobrego 18 odbył się egzamin. Nadesłano 26 zgłoszeń, do egzaminu przystąpiło 25 osób. Wynik egzaminu - 23 osoby zdały a 2 osoby będą miały egzaminy poprawkowe. Jednym z członków komisji egzaminacyjnej UKE był Pan Władysław Zwierzchowski SP8DXO - Dyrektor Delegatury UKE w Lublinie. Egzamin w Lublinie [24.04.2009] sp8hpw dnia 24-04-2009 00:20 | 2839 Czytań | 1 Komentarzy
Witam Koleżanki i Kolegów,W najbliższą sobotę 25 kwietnia 2009 roku odbędzie się egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiowej amatorskiej. Rzecz niby zwyczajna, jednak dla naszego Oddziału PZK szczególna. Otóż egzamin ten został zorganizowany po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie. Jest to duże udogodnienie dla mieszkańcow naszego wojewodztwa, gdyż nie muszą jeździć daleko by zdobyć upragnione świadectwo. Druga rzecz warta wzmianki, to ilość uczestnikow, którzy zglosili się do egzamimnu w Lublinie. Jak wynika z informacji uzyskanych z UKE w Warszawie do egzaminu ma przystąpić ponad 20 osób. Jest to wynik niezły, biorąc pod uwagę wieloletnią przerwę w organizowaniu egzaminów w Lublinie. Pokazuje to również jakie jest zainteresowanie naszym hobby. Wszystkim, którzy przystąpią do egzaminu życzę lotnych umysłów, trafnych odpowiedzi i rozbrajających uśmiechów. Połamania pióra. Jerzy Kowalski, SP8HPW DX Serwis Nr. 508 [16.04.2009] Nr. 508. Czwartek 16 kwietnia 2009 http://www.dxserwis.info/3B8, 3B9 - Piotr SP2JMR i Sławek SP2JMB, pojawią się jako 3B9/homecalls CW/SSB z Rodrigues Island (AF-017) w terminie 1 - 8 kwietna. Wystartują w SP DX Contest. Od 9 do 17 kwietnia będą pracować jako 3B8/homecalls z Mauritius Island(AF-049). Będą używać FT897D oraz anten GP MA5V 14-28, GP HF2V 1,8-10, Long Wire na 1,8MHz i W3DZZ. Będą pracować mocą 100W. Logi będą dostępne on-line na stronie http://www.logsearch.de/. Życzenia Wielkanocne [09.04.2009] Na nadchodzące Święta Wielkanocne składam w imieniu Zarządu OT20 PZK oraz własnym wszystkim krótkofalowcom i sympatykom naszego hobby najlepsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i sukcesów na pasmach. Życzę także nam wszystkim, abyśmy każde następne święta mogli obchodzić z poczuciem, iż działamy w ramach stabilnego i mądrego prawa.Jurek, SP8HPW Prezes Zarządu OT20 PZK Przeniesienie Newsów o proteście. [03.04.2009] W związku z protestem pojawiło się wiele newsów.Aby portal był przejrzysty i czytelny postanowiłem przenieść sprawę wielokrotnie powtarzających się w temacie newsów na nasze forum pod adresem http://www.pzk.lublin.pl/forum/viewthread.php?thread_id=241. Niestety ze względu na bezpieczeństwo strony goście nie mogą pisać na tym forum. Zapraszam do rejestracji. Zajmie to maksymalnie kilka chwil i nie jest zobowiązujące. Przepraszam za uniedogodnienia. Protest [29.03.2009] W związku z tym, że akcja przeciwko wprowadzeniu nowej ustawy jest już zakrojona na szeroką skalę zapraszam do dopisywania się do listy protestacyjnej pod adresem http://www.pzk.lublin.pl/infusions/rekrut/panel.php .Wszystkie głosy się liczą. Dla webmasterów proponuję baner (swf), który znajdą tutaj http://www.pzk.lublin.pl/viewpage.php?page_id=31 Jeszcze raz na temat naszego protestu [28.03.2009] SP8BWR dnia 28-03-2009 18:41 | 3504 Czytań | 6 Komentarzy
Prezes OT20 dr Jerzy Kowalski SP8HPW opracował wzory pism protestacyjnych, które można pobrać z naszych zasobów. TU kliknij i koniecznie pobierz oraz wykorzystaj ten materiał. Koniecznie przeczytaj dalszą część newsa, która zawiera wystąpienie Prezesa SP DX Contest 2009 [27.03.2009] Zawody już za tydzień. Komisja zwodów w dalszym ciągu czeka na sponsorów tzw. "desek". Jesli jest jakaś kategoria którą chcielibyście wyróżnić to zgłoście się na stronie http://www.spdxcontest.info/pl/index.php
MOŚ - kolejny "pasztet" dla krótkofalowców [26.03.2009] SP8BWR dnia 26-03-2009 08:38 | 3602 Czytań | 7 Komentarzy
Ministerstwo Ochrony Środwiska znowu czyni próby aby krótkofalowcy i ich sprzęt były traktowane na równi z komercyjnymi stacjami nadawczymi. Czas jakiś temu, swoimi listami zapobiegliśmy takim działaniom a teraz znowu przyjdzie nam pisać do MOŚ, zalać ich meilami i listami poleconymi. Jesli swój projekt poddaja konsultacji społecznej - no to będa ją mieli!!!! Niżej jest cały tekst zaczerpnięty ze strony ZG PZK, który dotyczy tego tematu.TU jest link do miejsca gdzie znajduje się treść pisma protestacyjnego oraz adresy pod które należy je wysłać Dwa Prefixy jedno QTH.. [25.03.2009] Czy wiedzieliście że,..... Norweski krótkofalowiec LG5LG ma ciekawe położenie swojego QTH - Morokulien.Przez jego dom przechodzi granica Norwegii i Szwecji, a Arim posiada dwa znaki. Będąc w jednej części domu nadaje pod SJ9WL, a przechodząc do drugiej może spowrotem być na swoim Norweskim znaku LG5LG ?!? ;) Niesamowita sytuacja.... "Dyplom Kominiarski". [18.03.2009]![]()
ISS Wideo [18.03.2009] Na stronie http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/ możemy oglądać na żywo bardzo ciekawe poczynania na ISS. Ostatnio ciekawym wydażeniem był przekaz wideo z dokowania Discovery. ISS można nasłuchiwać w pasmie UKF. Odpowiednie częstotliwości znajdziemy na stronie AMSAT. Odbiór stacji jest znakomity nawet z krókich anten helikalnych. Format ADIF [16.03.2009] Wszyscy to znamy i wiemy o co chodzi z tym ADIF-em, więc warto poczytać, a przy okazji uporządkować swoje łączności w logu i nadać prawidłowe nr ADIF.Link bezpośredni: http://www.hosenose.com/adif/adif.html Vy 73 Andrzej SP8LBK Nasz portal prawie ukończony! [15.03.2009] M0WQX dnia 15-03-2009 20:07 | 3095 Czytań | 1 Komentarzy
Po kilku poprawkach i modernizacjach Nasz portal już prawie ukończony.I tutaj prośba .... nie tylko do userów, ale także gości. Piszcie używając formularza kontaktowego kierując sugestie i pytania, co chcielibyście na stronie, może jakieś kolorki, może jakieś fukcjonalia, ewentualnie modernizacje i niezbędne linki. Na wszelkie sugestie odpowiadam. Ze względu na poziom znajomości php, modernizacje zajmą mi trochę czasu, ale obiecuję że wdrożę wszystkie, które będą możliwe. Na portalu zmieniłem rozmiar czcionki dla polepszenia czytelności, a niebawem pojawi się skórka strony z możliwością szybkiego wyboru przez odwiedzającego kolorystyki strony i rozmiaru czcionki bez specjalnego zaangażowania po prostu za pomocą kliknięcia myszki! ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SP8BWR dnia 08-05-2009 10:11 |
3315 Czytań 















Na stronie 


News
Art