| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Wymina świadectw raz jeszcze [18.12.2008] Wiadomość, którą przekazał Jerzy SP8TK to prawdziwy prezent gwiazdkowy. Tą wiadomością uzupełniłem treść artykułu na ten temat. TU jest jego treść, która wprowadziła tyle zamieszania, kontrowersji i emocji. Pisząc tamten tekst oparłem się o wykładnię jaką zaprezentowano na oficjalnej stronie www oraz w oparciu o tzw. nie oficjalną rozmowę z kimś bardzo ważnym ale widać, że interpretacje się zmieniają i to na naszą korzyść. Mam nadzieję, że zdenerwowani Old Timerzy, Dinozaury i Starszaki zechcą mi wybaczyć.Andrzej SP8BWR - też prawie już Old Old Timer NKP 2008 [17.12.2008]Rozporządzenie MI jest już podpisane ... [17.12.2008] Jak informuje PZK, w dniu 5 grudnia 2008 Minister Infrastruktury podpisał Rozporządzenie w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. Rozporządzenie oczekuje na ogłoszenie w Dzienniku Urzędowym.http://www.mi.gov.pl/files/0/1790130/Rozporzadzeniewsprawiepozwoleradioamatorskich51208.pdf „LEPSI” I „GORSI” [10.12.2008]Zasilacz Hitachi [06.12.2008] Witam Kolegów.W związku z prośbą kol.Andrzeja SQ8IN o udostępnienie dokładnego opisu zasilacza impulsowego HITACHI - tzn . przystosowanie do Naszych wymagań (opisanego w dziale technicznym), informuję ,iż korzystałem z opisów kol.Józefa SP8HVW zamieszczonych na stronie SP8HVW.. Link do w/w strony: http://www.sp9hvw.info/index.php?page=zasilacz-impulsowy-hitachi-25-a-12-14v-20a-5v . POLECAM. Ryszard SP8ONZ Spotkanie w Nowosielcu [01.12.2008] sp8nth dnia 01-12-2008 09:17 | 3449 Czytań | 1 Komentarzy
W dniach 21-23 listopada 2008 w Nowosielcu koło Łosic w siedzibie SP8ZOC odbyło się zorganizowane przez Jarka SQ5NBD spotkanie krótkofalowców.Fotorelacja na stornie www.sp8nth.ampr.org Link bezpośredni do artykułu: http://www.sp8nth.ampr.org/articles.php?article_id=12 ![]() Egzaminy bez CW [25.11.2008] SP8BWR dnia 25-11-2008 09:56 | 3951 Czytań | 8 Komentarzy
Ukazało się nowe Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 listopada 2008 w sprawie świadectw operatora urządzeń radiowych. W tekście nie mówi się już nic na temat wymogu podstawowej znajomości telegrafii. Komentował tego nie będę ale jesteśmy świadkami końca pewnej epoki w krótkofalarstwie. TU jest link do Rozporządzenia o którym mowa. Tama APRS 2008 [21.11.2008]Zawody krótkofalarskie - lektura obowiązkowa [12.11.2008]Prezentacje sprzętu i nie tylko Kolegi SQ7BCE [12.11.2008]Tłumaczenie tekstów [28.10.2008] SP8SW dnia 28-10-2008 23:14 | 4120 Czytań | 1 Komentarzy
Czy znacie stronę narzędzi językowych Google ( drobny link obok okienka wyszukiwarki, http://www.google.pl/language_tools?hl=pl ) ? Wklejam tekst po japońsku i z grubsza wiem o co chodzi ! Podobnie z angielskim.. A francuski - odwrotnie, polski tekst pracy domowej Ctrl-V , i zaraz dostaję tekst po francusku. Jak nieco wiem czego się spodziewać to moge poprawić gramatykę ręcznie, albo zmienić oryginał tak żeby uzyskac w miarę spodziewany wynik.. Zabawa przednia !!!
Zaproszenie od Jarka SQ5NBD [27.10.2008] Wczoraj wieczorem. Jarek poinformował mnie, że jest w trakcie organizacji kolejnego spotkania w Nowosielcu. Spotkanie HAM`s wraz z przyległościami, będzie miało miejsce w dniach 21 - 22 listopada a rozpocznie się ok. godziny 17-tej. W programie zajęcia w grupach, podgrupach oraz "wszyscy razem". Przynętą ma być wyśmienity bigos, może nawet na dziczyźnie, którego ilość nie będzie reglamentowana. Po nocnych pogwarkach przy bigosie i ...... rano ekaipa Jarka zaserwuje kwaśną zupę ogórkową!!! Osoby, które będą chciały uczestniczyć w pełnym wymiarze tz. z noclegiem z 21/22. 11.08 - proszone są o telefoniczny kontakt z Jarkiem do dnia 10 listopada. Telefon do Jarka SQ5NBD 605 642 357. Jarek i Koledzy zapraszają wszystkich członków OT20 oraz wszystkich sypatyków. Odszedł kolejny kolega... [27.10.2008]![]() Dziś rano 27.10.2008r. do krainy wiecznych DX-ów odszedł nasz kolega.....
Waldemar Gałązka - SP8NCQ Zmarł nagle ... zabierając nam na zawsze możliwość usłyszenia jego głosu w eterze. Łączymy się wspólnie w smutku z jego najbliższymi i rodziną. Pogrzeb odbędzie się w środę 29.10.2008r. o godzinie 12.00 w Kurowie. Zjazd SPDX Klubu 2008 [20.10.2008] sp8nth dnia 20-10-2008 01:14 | 4460 Czytań | 1 Komentarzy
![]() W dniu 17-19 października odbył się w Hotelu Ameliówka koło Kielc kolejny coroczny zjazd SPDX Klubu. Fotorelacja ze zjazdu w rozwinięciu newsa. DX-pedycja SP3IPB i SP7VC. [15.10.2008] Kilka godzin temu dzwonił do mnie Tadeusz SP3IPB, informując, że jutro wyrusza na samolot do Berlina wraz z rodziną i kolegą Przemkiem SP7VC skąd rozpoczyna oficjalnie DX-pedycję.Tadeusz i Przemek będą QRV z V26 i spod znaku VP2V z tym, że licencę dla drugiego znaku odbiorą już na miejscu. Podróż rozpoczną od British Virgin Island VP2V. DX-pedycje będą aktywne do 15.11.2008r. Tadeusz i Przemek będą dysponowali kilkoma sprawdzonymi już antenami między innymi GP7. Ma także zamiar być QRV na pasmach 160m oraz 80m wspomagany przez PA - MLA 1200. Wszelkie informacje będą dostępne na jego stronie www.sp3ipb.blogspot.com. Krzyś SQ8IFG poślubił Magdę. [14.10.2008] sq8isg dnia 14-10-2008 21:57 | 4330 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Dnia 04.10.2008r. w kościele parafialnym w Lipsku (SP5) nasz kolega Krzyś SQ8IFG wstąpił w związek małżeński z przesympatyczną Magdą, o czym zawiadamiają zadowoleni goście weselni.Zdjęcie w rozwinięciu newsa... Rejestr skradzionego sprzętu [14.10.2008] Na stronie www.kfchelm.pl pojawiła się nowa funkcjonalność, na razie jeszcze w wersji roboczej ale wszystko zależy od zainteresowania taką działalnością. Mamy tu na myśli stworzenie rejestru utraconego sprzętu radiowego. Poprzez jego stworzenie chcemy choć w pewnym stopniu utrudnić handel skradzionym sprzętem. Na razie rejestracja będzie polegała na wypełnieniu specjalnego formularza, który zostanie wysłany do administratora strony a następnie po weryfikacji zostanie umieszczony na stronie. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia tego rejestru.
Spotkanie w dniu 12.10.2008 w MDK "Pod Akacją" w Lublinie. [12.10.2008]![]() Spotkanie odbyło się planowo. W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób.Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Prezes OT 20 PZK w Lublinie wręczył odznaki Honorowe PZK oraz upominki. Aktykuł kolegi SP8BWR ze spotkania wraz ze zdjęciami znajdziecie >> Tutaj <<. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SQ8GHY dnia 04-01-2009 12:13 |
2994 Czytań 














Dnia 04.10.2008r. w kościele parafialnym w Lipsku (SP5) nasz kolega Krzyś SQ8IFG wstąpił w związek małżeński z przesympatyczną Magdą, o czym zawiadamiają zadowoleni goście weselni.
Spotkanie odbyło się planowo. W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób.
News
Art