| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Wkrótce na RAL. [03.10.2009] Niedawno otrzymałem oficjalną zgodę na publikację wielu ciekawych artykułów o konstrukcjach dla radioamatorów od SQ4AVS.Niebawem wszystkie materiały znajdą się w artukułach Działu technicznego. Czy będą ciekawe.... osądzicie sami. Serdecznie dziekuję Rafałowi SQ4AVS za możliwośc publikacji materiałów na stronie RAL. Pierwsze artykuły już pojawiły się w "Dziale technicznym". PA na lampie GS35. [03.10.2009] Kilka dni temu otrzymałem email od kolegi SP8NTL dotyczący wzmacniacza mocy na pasma KF i UKF. Serdeczne podziękowania ze strony RAL za doskonały materiał. "Witam ! Sądze, że pokazanie na stronie RAL konstrukcji PA ułatwi kolegom myślącym o budowie PA podjęcie decyzij. Obie konstrukcje: na 2m i na KF wykonane są na lampie GS35. Na szczególną uwage zasługuje płytka automatyki, która w idealny sposob zabezpiecza lampę. Tak się złożyło, że obie konstrukcje stoją w mioim shacku, od kilku lat służą mi bezawaryjnie. Pomysłodawcą i konstruktorem całej elektroniki jest Jacek SP1CNV, natomiast mechanika to moje dzieło. Publikuje materiał za zgodą Jacka SP1CNV. Pozdrawiam Kazik SP8NTL. " Całość w spakowanej paczce znajdziecie w dziale download. 3Z40KP juz QRV... [01.10.2009] Rozpoczeła pracę stacja okolicznościowa 3Z40KP (QRV 1.10 do 30.11.2009) dla uczczenia 40-tej rocznicy rozpoczęcia mojej pracy na pasmach amtorskich pod własnym znakiem. Było to dokładnie 27 pażdziernika 1969r. QSL via SP5KP. Więcej szczegułów znajdziecie tutaj -> http://www.qrz.com/db/3z40kp Krzysztof SP5KP Kronikarz Klubu SP8KAF pilnie poszukiwany [30.09.2009] Na stronie Klubu SP8KAF pojawił się bardzo ciekawy materiał historyczny a jest nim zeskanowana kronika Klubu z lat 1979 - 80. Ktoś, kogo w tej chwili nie znamy, pracowicie rysował, wklejał i dodawał krótkie opisy na stronach Kroniki. Kim był ten klubowy Koszałek Opałek?? Koledzy z Klubu SP8KAF liczą na to, że może tą drogą uda się dotrzeć do Osoby, która ocaliła od "nie pamięci" tyle faktów z życia Klubu. Skany Kroniki można zobaczyć TU
Zjazd SPDX-Klubu 2009 [27.09.2009] sp8nth dnia 27-09-2009 22:26 | 3298 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Kolejny zjazd członków SPDX klubu za nami !!! Tym razem był to zjazd z okazji 50-cio lecia istnienia klubu. Oddział lubelski OT 20 reprezentowała silna grupa krótkofalowców w składzie: Andrzej SP8FNA, Krzysztof SP5KP, Ryszard SP8HKT, Jakub SQ8J, Elżbieta SP8YLW, Mateusz SP8VMW, Grzegorz SP8NTH oraz sympatyk i przyszły członek naszego oddziału Radek SP5ADX. Wyniki zawodów SPDXC za rok 2009. [27.09.2009]![]() Tradycyjnie na Zjeździe SPDXClubu zostały ogłoszone wyniki SPDXContest za 2009 rok. Nowosielec 2009 [26.09.2009] W imieniu Jarka SQ5NBD mam zaszczyt zaprosic wszystkich na kolejne spotkanie krótkofalowców które odbędzie się w dniach 2-4.10.2009 w Nowosielcu koło Łosic. Kontakt z organizatorem Jarek SQ5NBD tel.605-642-357. W piątek 02-10-2009 około godziny 17 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie spotkania. Istnieje możliwośc zakwaterowania, po uwczesnym kontakcie z Jarkiem. Serdecznie zapraszamy. Pozdrawiam Sebastian SQ5FLN "Krótkofalarstwo moją pasją" - SP4BBU. [21.09.2009]![]()
Stacja okolicznościowa HF 70 OBW. [20.09.2009] M0WQX dnia 20-09-2009 16:32 | 2900 Czytań | 8 Komentarzy
![]() W dniach 20.09.2009r. do 22.10.2009r. będzie aktywna stacja okolicznościowa HF70OBW z okazji 70 rocznicy Bitwy pod Kockiem. Karty za QSO wysyłamy via SQ8JIU (OT-20). DIGIPEATER APRS SR8NDU [20.09.2009] Już działa nowy DIGI SR8NDU uruchomiony przez OT 20 PZK Lublin i Klub Łączności i Informatyki SP8KAF. Więcej o APRS na stronie www.aprs.pl Wyszukiwarka cqoogle dla radioamatorów. [14.09.2009] M0WQX dnia 14-09-2009 18:46 | 2717 Czytań | 2 Komentarzy
Czy wiesz, że od pewnego czasu pojawiła się wyszukiwarka podobna do Google posiadająca specjalny moduł wyszukiwania tematów dla radioamatorów?Sprawdź czy znajdziesz coś więcej niż na wyszukiwarce Google na http://cqoogle.com/search/index.php Copernicus Project [13.09.2009] SQ8GHY dnia 13-09-2009 12:19 | 2829 Czytań | 1 Komentarzy
Ciekawy film pokazujący idee grupy Copernicus Project. Koszmar PLC przed nami [10.09.2009] SP8BWR dnia 10-09-2009 13:14 | 2825 Czytań | 1 Komentarzy
No to PLC mamy prawie z zasięgu ręki. Lada chwila modemy będą dostępne w handlu i dostawcy internetu wpompują w nasze sieci elektryczne swoje usługi. Koszmar z zakłóceniami stanie się faktem!!!. Ciekawe co na to powie UKE. W wielu krajach PLC jest zabronione ustawowo, a u nas ktoś otworzył rynek dla tego molocha. Jak to ma działać? Zobaczysz TU oraz TU. Może przyjdzie nam zorganizować kolejną akcję protestacyjną????
Nowości i udogodnienia. [05.09.2009] W tym roku portal przeszedł długą drogę zmian. Zmiana CMS na nowszą wersję. Możliwość dodawania filmów na forum, poprawa bezpieczeństwa, setki udogodnień dla użytkowników takich jak kompaktowy system zarządzania członkami oddziału oraz "RAL cluster PGA". Wszystkie były poruszane w minionych newsach.W ciągu całego roku portal przeobraził się w ogromną maszynę informacyjno-użytkową. Dzięki naszym adminom wciąż się rozwija i nabiera rozmachu. Nagrał ostatnią rozmowę pilotów Su-27, teraz ma kłopoty. [04.09.2009] M0WQX dnia 04-09-2009 20:03 | 2764 Czytań | 7 Komentarzy
Krótkofalowiec z Radomia, który nagrał ostatnią rozmowę pilotów Su-27 z wieżą kontrolną będzie miał poważne kłopoty. Wojskowa prokuratura przekazała Prokuraturze Rejonowej w Radomiu materiały w jego sprawie. Radioamatorowi może grozić do 2 lat więzienia - podaje tvp.info. LinkZródło : www.wiadomości.wp Nowy system informacji o wyprawach. [04.09.2009] W związku z tym , iż wiele osób wybiera się do różnych powiatów i innych ciekawych miejsc - działa nowa podstrona "Wyprawy do Powiatów".Wpisywanie informacji było dość żmudne i wymagało poinformowania admina na PW lub email o miejscu wyprawy co powodowało opóźnienia w przepływie informacji. Wychodząc naprzeciw nowoczesności stworzyłem mod, który umożliwia użytkownikom portalu automatyczne dopisywanie informacji o wyprawie do spójnej przejrzystej tabeli. W przyszłości wtyczka będzie miała możliwość wysyłania wiadomości email do osób, które zapiszą się do subskrypcji wtyczki. Zmiany na portalu. [01.09.2009] M0WQX dnia 01-09-2009 19:10 | 2429 Czytań | 3 Komentarzy
Wszystkich zaintersowanych tematem listy członków OT 20 PZK informuję, iż portal został wzbogacony o system zarządzania członkami PZK. Oparty jest o wpełni zautomatyzowane zarządzanie członkami przez prezesa i skarbnika oraz uprawnionych osób wspomagających naszego oddziału.Na chwilę obecną lista jest przepisywana ze starego wykazu, tak więc znaki będą się pokazywać sukcesywnie. Problemy z rejestracją i kontaktem. [31.08.2009] Kilkaktotnie już zostałem informowany o problemach z rejestracją na portalu oraz kontaktem z nami za pomocą formularza kontaktowego.Nie znamy jeszcze przyczyny tego stanu rzeczy. Być może problem tkwi w samym serwerze pocztowym. Postaramy się rozwiązać ten problem niebawem. W razie problemów z rejestracją oraz formularzem kontaktu proszę używać indywidualnych klientów poczty i wiadomości kierować na adres ral@poczta.onet.eu . Przepraszamy za zaistniałe kłopoty. Zawody "Dzień Energetyka" [31.08.2009]![]() Klub Krótkofalowców PZK przy PGE Elektrownia TURÓW S.A serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Zawodach z okazji ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












M0WQX dnia 03-10-2009 17:31 |
3114 Czytań 











Kolega Ryszard SP4BBU, dziennikarz i krótkofalowiec napisał książkę "Krótkofalarstwo moją pasją" .
Już działa nowy DIGI SR8NDU uruchomiony przez OT 20 PZK Lublin i Klub Łączności i Informatyki SP8KAF. 



News
Art