| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 1
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Spotkanie w młodzieżowym domu Kultury "Pod Akacją" . [09.10.2008] Zapraszam w imieniu Zarządu na spotkanie w najbliższą niedzielę , tj. 12 października 2008 roku. Spotkanie odbedzie się jak zwykle w młodzieżowym domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11. Początek spotklania o godz. 11:00. Pani Dyrektor MDK w ten sposób wspomaga nasze środowisko, dając nam możl.iwość spotkań. Chciałbym w imieniu nas wszystkich złożyć Jej za to podziękowanie.Spokanie będzie poświęcone sprawom bieżącym, jednak najistotniejszym punktem spotklania będzie wręczenie Odznak Honorowych dla członków naszego Oddziału Terenowego oraz dla Młodzieżowego Domu Kultury. O odznaki te Zarząd OT występował w roku ubiegłym z okazji 50 lecia istnienia Oddziału. Jednak ze względu na formalne procedury sprawa ciągnęła się do tej pory. Przypominam, iż Koledzy którym ZG PZK nadał Odznaki Honorowe PZK to: SP5KP, SP8HKT, SP8GSC, SP8BAI oraz Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją". Serdecznie zapraszam wszystkich członków naszego OT oraz sympatyków krótkofalarstwa a także krótkofalowców nie będących członkami naszego OT. Jerzy Kowalski, SP8HPW Icom 7600 [05.10.2008] SP8BWR dnia 05-10-2008 20:23 | 5980 Czytań | 5 Komentarzy
Pojawiło się nowe "cacko" Icoma oznaczone jako IC7600. Zachwytom nie ma końca, cena też nie jest jeszcze znana ale pewno "zwali na kolana" Na razie można sobie pooglądać trochę obrazków i polizać ten cukierek przez szybę. Jeśli klikniesz w obrazek - zobaczysz więcej.CQ World-Wide RTTY DX Contest [01.10.2008]![]() Czy warto nam, młodym krótkofalowcom uczyć się nowcyh technik, emisji cyfrowych? Oczywiście , że tak. Rosnąca liczba rodzajów emisji cyfrowych i proporcjonalnie rosnąca liczba użytkowników stawia młodym krótkofalowcom wyzwanie i pole do popisu, ale nie zapominajmy i uczmy sie CW. http://www.cq-amateur-radio.com/RTTY_Rules_July2008ENTIRE.pdf Pozdrawiam. Strona supportu i projektu VNA6 [01.10.2008]![]()
Trzy Gminy Trzy Zamki [27.09.2008]
Z przyjemnością informuje że w dniu 28.09.2008 wraz z Mariuszem SQ 8 JIU planujeny wyprawe do gmin OC 02,OC 04 oraz DL 05 atrakcją tych gmin są zamki z ktorych zamieżamy pracowac tzn Zamek Ostromeczyn,Toporow i Mordy.Serdecznie zapraszamy do łączności.Informacje na bieżąco przekażemy na PGA Claster. Pozdrawiam Sebastian SQ 5 FLN Przemienniki w regionie. [19.09.2008] M0WQX dnia 19-09-2008 10:42 | 4474 Czytań | 1 Komentarzy
![]() W rozwinięciu newsa wstawiłem grafikę pokazującą przemienniki UHF i VHF w naszym regionie. Zmiany na RAL-u. [17.09.2008] W związku z wprowadzonymi zmianami na portalu informuję użytkowników i gości o wprowadzonych zmianach w działaniu witryny:- dodano graficzne wykresy propagacji w czasie rzeczywistym http://www.pzk.lublin.pl/viewpage.php?page_id=49 ; - poprawiono działanie forum poprzez automatyczne dopasowywanie wklejanej grafiki z możliwością jej podglądu w osobnym oknie; - zainstalowano powiadamianie o nowych postach w postaci napisu NOWY POST przy odpowiedziach; - zainstalowano wtyczkę automatycznie usuwającą nieaktywnych użytkowników po określonym czasie; - zwiększono bezpieczeństwo portalu poprzez usunięcie niektórych luk w kodzie php. Wkrótce pojawią się nowe możliwości i ulepszenia portalu z myślą o naszych użytkownikach. Ilu nas jest ? [17.09.2008]![]() Kręcąc się po internecie wpadłem na ciekawą stronę. Kolejny lot - CP06 i CP07 [11.09.2008]W dniu 20 września 2008 roku z Funki wystartują dwa balony: 12:00 - CP06 - wyniesie ładunek FLY2 - z przemiennikiem crossband oraz trackerami APRS. Dodatkowo jak zawsze nie zabraknie aparatów cyfrowych oraz kamer. 13:00 - CP07 - wyniesie kapsułę BOBAS oraz FLY3. Usuwanie nieaktywnych userów. [07.09.2008] Zgodnie z informacją jaką zamieściłem w portalu odnośnie usunięcia nieaktywnych userów i ogłoszoną informacją w komunikacie czwartkowym w dniu dzisejszym usunąłem userów, którzy nigdy nie logowali się po rejestracji (bo i tacy byli) jak również tych, którzy nie logowali się powyżej 3 miesięcy.Informuję, iż ponowna rejestracja usuniętych userów jest możliwa na starych zasadach. Ponowne zarejestrowanie się i ponowny brak logowania się spowoduje zablokowanie możliwości ponownej rejestracji (to już obsługuje portal automatycznie). Dziękuję aktywnym użytkownikom i życzę miłego korzystania z portalu. Nowy krótkofalowiec [22.08.2008] sp8nth dnia 22-08-2008 12:56 | 4455 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Gmina BP13 Rossosz [21.08.2008] SP8SW dnia 21-08-2008 20:41 | 4096 Czytań | 1 Komentarzy
Informuje o kolejnej próbie "aktywności gminnej" : od wczoraj sprzęt jest zainstalowany w okolicy Rossosza loc. KO11NU , pow. Biała Podlaska - gmina BP13.Wspominana wcześniej maszto-wędka została skrócona "laubzegš" o odłamane w przygodzie w Horodyszczu odcinki, przez co antena teraz to Inv-V ze środkiem na wys. 12m (końce 4..5m) nad ziemiš. Czas stawiania (przy pomocy gospodarzy) - tylko 1godz. i maleje ! Mój Kenwood TS-570D i zasilacz "komputerowy" na razie bez zarzutów.. W pierwszych 20tu QSO raporty 59+ , znaczy - nieźle. Niestety nie mam wakacji i musiałem wracać do Białej, a posterunku przy radiu pozostał Jan SP6AAT . To jeden z najstarszych stażem i osiągnięciami krótkofalowców w Polsce. Na stałe we Wrocławiu, odwiedza rodzinę w Rossoszu i obiecuje być do końca sierpnia aktywny z posterunku BP13 pod znakiem SP6AAT/8 . Ja będę starał się "dorobić" do certyfikatu PGA zajeżdżając tam w tzw. międzyczasie. 73 Wiesław SP8SW SQ8MZW informuje. [12.08.2008] Informuję, że w najbliższych dniach będę aktywny z 3 lokatorów. Szczegóły znajdziecie w zakładce "Wyprawy do powiatów" lub po prostu klikając > tutaj <. Serdecznie zapraszam do łączności. Dyplom WAE 60 [04.08.2008] SQ8GHY dnia 04-08-2008 15:35 | 4938 Czytań | 1 Komentarzy
Regulamin zawodów WKiŁ wydało książkę "Lwowski Klub Krótkofalowców" [04.08.2008]![]() Wydawnictwo Komunikacji i Łączności wydało książkę Lwowski Klub Krótkofalowców. Zarys dziejów, której autorami są Tomasz Ciepielowski SP5CCC i Georgij Czlijanc UY5XE. Publikacja jest oznaczone numerem ISBN 978-83-206-1690-3. Cena książki wynosi 37.00 PLN. Nakład książki nie jest duży - wynosi tylko 700 egzemplarzy. Książka z pewnością może stanowić cenne uzupełnienie krótkofalarskiej biblioteki każdego polskiego krótkofalowca. Warto wiedzieć, że książkę można nabyć bezpośrednio w księgarni internetowej WKiŁ: http://www.wkl.com.pl/ . Zamówienie można złożyć on-line z opcją bezpośredniej przesyłki z księgarni i opłatą za pobraniem. Pierwsze łączności SP-OM [04.08.2008]
Podczas "Letnich Zawodów UKF" polscy krótkofalowcy nawiązali pierwsze łączności SP-OM w pasmach mikrofalowych. SP6RYL - 24 GHz - 12.00 - OM3ID - FIRST SP-OM SP6BTV - 47 GHz - 12.14 - OM6TX - FIRST SP-OM SP6BTV - 76 GHz - 14.39 - OM3ID - FIRST SP-OM [ QSO po zawodach] Gratulujemy! ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8hpw dnia 09-10-2008 20:36 |
3558 Czytań 







Czy warto nam, młodym krótkofalowcom uczyć się nowcyh technik, emisji cyfrowych? Oczywiście , że tak. Rosnąca liczba rodzajów emisji cyfrowych i proporcjonalnie rosnąca liczba użytkowników stawia młodym krótkofalowcom wyzwanie i pole do popisu, ale nie zapominajmy i uczmy sie CW. 







Wydawnictwo Komunikacji i Łączności wydało książkę Lwowski Klub Krótkofalowców. Zarys dziejów, której autorami są Tomasz Ciepielowski SP5CCC i Georgij Czlijanc UY5XE. Publikacja jest oznaczone numerem ISBN 978-83-206-1690-3. Cena książki wynosi 37.00 PLN. Nakład książki nie jest duży - wynosi tylko 700 egzemplarzy. Książka z pewnością może stanowić cenne uzupełnienie krótkofalarskiej biblioteki każdego polskiego krótkofalowca. Warto wiedzieć, że książkę można nabyć bezpośrednio w księgarni internetowej WKiŁ: 
News
Art