| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 1
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Dobre warunki na 50MHz [27.05.2008] W dniu dzisiejszym, w godzinach rannych otworzyło się do JA, lecz SP chyba to ominęło. Za to po południu multi-ES na Karaiby. Staszek SP6GWB nawiązał qso z WP4G, NP3CW z FK68, KP2A z FK78, HI3TEJ z FK49 i KP4EIT FK68. Sygnały były dośc silne, do 559 i 57. Już za około miesiąc IARU 50MHz Contest. Będzie okazja do zrobienia nowych lokatorów. TAMA APRS 2008 [27.05.2008] SQ8GHY dnia 27-05-2008 13:44 | 4561 Czytań | 3 Komentarzy
24-25 maja po raz szósty odbyły się Warsztaty APRS. Z uwagi na długi weekend uczestnicy pojawiali się już na kilka dni przed otwarciem. W warsztatach uczestniczyło około 200 osób z całej polski. Oprócz ciekawostek ze świata APRSu na tamie uruchomione były stacje KF i UKF SAT. W zabawie terenowej polegającej na odszukaniu w terenie punktów za pomocą GPSu, drużyna składająca się w połowie z zawodników z Lublina zdobyła pierwsze miejsce. Spotkanie w Nowosielcu k. Łosic [25.05.2008] M0WQX dnia 25-05-2008 21:45 | 5392 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Spotkanie w Nowosielcu dobiegło końca.Można powiedzieć, że impreza była udana, choć pogoda niestety nie była zbyt przychylna. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób. Logger32 ver 3.10 [25.05.2008] 24 maja ujrzała światło dzienne nowa wersja doskonałego programu logującego Logger32.Pliki instalacyjne i uaktualnienia z wersji 3.9 można pobrać jak zawsze ze strony www programu: http://www.logger32.net/ Bibliotekę wspierającą język polski w programie oczywiście jak zawsze udostępnia nam kolega SP7DQR: http://sp7dqr.waw.pl/logger32_pl.html Nowa domena [19.05.2008] Uprzejmie informujemy naszych Gości i Użytkowników, że Portal Radioamatorskich Aktualności Lubelszczyzny, będący oficjalną stroną Polskiego Związku Krótkofalowców OT 20 w Lublinie posiada dodatkową domenę: www.pzk.lublin.pl. Nowa domena ma za zadanie jednoznacznie skojarzyć Portal Radioamatorskich Aktualności Lubelszczyzny - RAL, jako oficjalną stronę Lubelskiego Oddziału PZK.Macierzysta domena - www.sp8-ral.com jest tak samo aktualna i można korzystać z niej na dotychczasowych zasadach.Ewentualne problemy wynikające z funkcjonowania nowej domeny prosimy zgłaszać Adminom.Nowy Zarząd Główny PZK [18.05.2008] SP8BWR dnia 18-05-2008 13:50 | 4576 Czytań | 3 Komentarzy
Głosami uczestników XVI Zjazdu PZK skład zarządu, na nową kadencję 2008-2012, jest następujący:Prezes - Piotr SP2JMR Sekretarz Generalny - Tadeusz SP9HQJ Vice Prezes ds. Sportowych - Bogdan SP3IQ Vice Prezes ds. Organizacyjnych - Jan SP2JLR Skarbnik - Sławek SP2JMB Główna Komisja Rewizyjna w swoim sprawozdaniu udzieliła absolutorium: Tadeuszowi SP9HQJ, Piotrowi SP2JMR, Bogdanowi SP3IQ, a odmówiła: Ewie SP1LOS, Wojciechowi SP9P, Dariuszowi SP2HQY, Aleksandrowi SP2UKA. Tak też głosowało Walne Zebranie. Krótkofalowcy pomagają. Trzęsienie ziemi w Chinach. [16.05.2008] Chinese Radio Sports Association (członek IARU), wezwał swoich członków do wsparcia i organizacji łączność na terenach nawiedzonych przez trzęsienie ziemi które miało miejsce 12 maja o 0628 UTC.Wyznaczono do tego celu specjalne częstotliwości 14.270, 7.050 i 7.060 MHz na których maja pracować stacje wspierające pomoc. Źródło: http://www.arrl.org/news/stories/2008/05/13/10095/?nc=1 Stacje okolicznościowe Olimpiady Pekin 2008. [16.05.2008] 15 maja, gotowość do pracy zgłosiły stacje okolicznościowe pracujące z okazji tegorocznej letniej Olimpiady w Pekinie. Uruchomione zostanie pięć stacji pracujących spod specjalnych znaków BT1OB, BT1OJ, BT1OH, BT1OY, BT1ON, symbolizujących pięć okręgów znajdujących się na fladze olimpijskiej. Ostatnie litery sufiksów znaków oznaczają poszczególne kolory okręgów flagi:Beibei - niebieski Jingjing - czarny Huanhuan - czerwony Yingying - żółty Nini - zielony Praca stacji przewidywana jest w okresie od 18 maja do 17 września tego roku. QSL via BA4EG - Zheng Feng . Oficjalna strona stacji okolicznościowych ruszy pełną parą już 16 maja: http://www.bj2008ses.com.cn Zmarł SQ8ISF. [16.05.2008] M0WQX dnia 16-05-2008 16:22 | 4551 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Wczoraj w nocy z 15 na 16 maja o godz 2:00 odszedł do krainy wiecznych DX-ów mając zaledwie 55 lat nasz kolega, członek naszego oddziału Jurek SQ8ISF.Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę tj. 21.05.2008r. na cmentarzu komunalnym przy Drodze Męczenników Majdanka. O godzinie 11.00 w kaplicy odbędzie się krótka uroczystość pożegnalna zakończona pogrzebem. Łaczymy się w smutku po stracie Jurka, bo już nie usłyszymy jego głosu w naszych głośnikach i nie zobaczymy uśmiechu na jego twarzy. Cześć jego pamięci. Archiwum kart QSL [11.05.2008] SP8BWR dnia 11-05-2008 13:26 | 4882 Czytań | 1 Komentarzy
Wielu kolegów staje, w pewnym okresie swego życia i aktywności eterowej, przed dylematem: co zrobić ze swoimi kartami QSL, które zbierane były całymi latami. Na śmietnik? to wręcz brzmi obrazoburczo! Oddać komuś? - ale komu?? Tymczasem od kilkudziesięciu już lat w Austrii funkcjonuje archiwum kart QSL, które przyjmie od każdego każdą ilość zbędnych kart. Tak więc jest szansa aby nasze zbiory nie odeszły w "niebyt" wraz z nami. TU jest link do strony tego Archiwum. Karty mogą być dostarczone via poczta lub np. osobiście podczas hamfestu we Friedrichshafen. Kompletny adres wysyłkowy i dane kontaktowe to: Internationales Kuratorium c/o ORF/ROI, Argentinierstr.30A, A-1040 Austria. Adres e-mailowy to: [Wolf Harrath OE1WHC] oe1xqc@oevsv.at FAX: +43 1/ 749 52 835.W uzupełnieniu: TU znajdziesz informacje na temat SP QSL kolekcji. Znacznie prostszy kontakt a i niższy koszt przesyłki. Warto się zastanowić nad tą opcją VI Krótkofalarskie Warsztaty Tama APRS [08.05.2008]![]() 24 maja 2008 roku po raz szósty odbędzie się spotkanie miłośników APRS w okolicach Bornego Sulinowa. Więcej informacji na http://aprs.pl Komunikat dla wszystkich przeprowadzających badania techniczne z nowymi/ modernizowanymi przemiennikami lub radiolatarniami (bikonami). [08.05.2008] W zawiązku z szeregiem zapytań na temat trybu przygotowywania i uruchamiania stacji bezobsługowej (przemiennik, radiolatarnia) informuję, że w ramach dyskusji między PZK i UKE wyjaśniono zasady na jakich służba amatorska ma prawo przeprowadzać badania techniczne w ramach amatorskich pasm radiowych przy uruchamianiu analogowych stacji bezobsługowych.SP8MMW jako HF64AK [07.05.2008] sp8gsc dnia 07-05-2008 18:57 | 5340 Czytań | 5 Komentarzy
Na mój wniosek otrzymałem okolicznościowy znak wywoławczy HF64AK. Będę aktywny z Osuch 29 czerwca, podczas uroczystości 64-tej rocznicy bitwy AK-BCH z wojskami niemieckimi w Puszczy Solskiej, a następnie do 31 lipca.Zapraszam do łączności i odwiedzin na cmentarzu partyzanckim w Osuchach, w czasie rocznicy bitwy zostanie odsłonięty nowy pomnik. Andrzej SP8MMW. Delfi C3 [02.05.2008] Mamy nowego Satelitę na orbicie z częścią osprzętu przeznaczonego tylko dla krótkofalowców.Downlink 145.880 - 145.920 MHz (inverting) 400mW PEP Uplink 435.570 - 435.530 MHz Beacon 145.870 MHz CW Telemetria downlink 145.870 MHz [ 1200 Baud BPSK AX.25 ] Backup telemetria 145.930 MHz [ 1200 Baud BPSK AX.25 ] Szczegóły pod na stronie: http://www.delfic3.nl/ Program do dekodowania telemetri można znaleźć pod tym linkiem: http://www.delfic3.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=123 Dane dla programów śledzących: http://www.delfic3.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=122 SR5LW w Łukowie [01.05.2008] Pragnę poinformować że po długich przygotowaniach zostały zakończone prace techniczne nad budowa przemiennika w Łukowie. Ustalony ostatecznie termin montażu przemiennika na Elewatorze w Łukowie to piątek 2 maja od godziny 10-tej. Koleżanki i kolegów prosimy o przekazywanie uwag na temat pracy przemiennika, szczególnie podczas jego uruchamiania. QRG 438,700/431,100 MHz, CTCSS 103,5 Hz, LOC: KO11EW. Jednocześnie uruchomione zostanie digi APRS SR8NDL. Zdjęcie można zobaczyć wchodząc na podany link: http://www.sp5zbl.prv.pl/galerie/SR5LW.html Będę nadawał z gminy ROZOGI YN05 [24.04.2008] Od 25 kwietnia do 5 maja 2008 będę nadawał z gminy Rozogi. Powiat szczycieński - Mazury. Azymut z Lublina 355 stopni. Tak jak w ubiegłym roku będą codzienne spotkania na 432200 SSB z kolegą z Lublina . Będę pracował na IC706 MKIIG plus wzmacniacz 400W + 14 el. Yagi w zależności od potrzeb albo polaryzacja pionowa albo pozioma.Również na 439350 ( przemiennik z Warszawy ). Przy braku propagacji na 70 cm może odwiedzę pasmo 3.5 Mhz. Tadeusz SP8AWL WARD Contest 2008 - Wyniki [24.04.2008] Przed chwilą właśnie zostały ogłoszone wyniki WARD Contest 2008.Dokładne zestawienie można obejrzeć pod tym linkiem: klik ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SQ8GHY dnia 27-05-2008 22:56 |
4958 Czytań 





Spotkanie w Nowosielcu dobiegło końca.




Wczoraj w nocy z 15 na 16 maja o godz 2:00 odszedł do krainy wiecznych DX-ów mając zaledwie 55 lat nasz kolega, członek naszego oddziału Jurek SQ8ISF.
24 maja 2008 roku po raz szósty odbędzie się spotkanie miłośników APRS w okolicach Bornego Sulinowa. 



News
Art