| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 1
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Stacje VLF na Google Maps [03.08.2008] Opublikowana została ciekawa lista Stacji VLF pracujących na częstotliwościach pomiędzy 16 KHz a 78 KHz.Lista zawiera znak poszczególnych stacji, częstotliwość, dokładną lokalizację (szerokość, długość geograficzną , lokator) oraz co najciekawsze, linki do Google maps, MS live search i Yahoo maps. Można więc podziwiać te olbrzymie konstrukcje z wysokości. Gorąco polecam - http://sidstation.lionelloudet.homedns.org/stations-list-en.xhtml Kolejna edycja zawodów IOTA przed nami [26.07.2008] SQ8RAY dnia 26-07-2008 00:05 | 5137 Czytań | 1 Komentarzy
W dniach 26 do 27 lipca 2008 r. w godzinach od 1200 UTC do 1200 UTC (24h) odbędą się zawody "HF IOTA Contest 2008". Praca na pasmach 3.5, 7, 14, 21 i 28 MHz emisjami CW oraz SSB. Oczywiście aby wziąć udział w zawodach nie trzeba znajdować się na wyspie. Jest kategoria 12h, także osoby nie mogące poświęcić 24h na pracę nie są automatycznie na przegranej pozycji. Regulamin dostępny jest pod adresem http://www.vhfcc.org/hfcc/rules/2008/riota.shtml Szczególną uwagę należy zwrócić na zakresy częstotliwości, na których praca w zawodach jest zabroniona. Nasłuchowcy mogą wziąć udział w równolegle odbywających się zawodach "IOTA SWL CONTEST 2008". Szczegółowy regulamin oraz FAQ dostępne na stronie http://www.mdxc.org/swl/iota-2008.php Także i tutaj podwójne kategorie dla pracy 24h oraz 12h. W zeszłym roku nasz Kolega SP2-0534-BY zajął pierwsze miejsce w kategorii "24-HOUR SSB".Piotrek SP8-20-069 Wyprawa do gminy Krasnobród [20.07.2008]9J2SZ [11.07.2008] SP8DIP dnia 11-07-2008 13:53 | 6931 Czytań | 3 Komentarzy
![]() 9 lipca nad ranem w Lusace odszedł do domu Ojca Stefan Szado 9J2SZ ex. SP8DJL, SQ8S.Jego zwłoki spoczną 11 lipca na cmentarzu w pobliżu Lusaki miejscu spoczynku wielu misjonarzy. Uroczysta msza w.w intencji Stefka odbędzie się w jego rodzinnych Ciosmach 11 lipca o godzinie 11.00. SP0ZOC [09.07.2008] Wiadomość od Jarka SQ5NBD z Łosic:W dniach 11 do 13 lipca 2008 będzie uruchomiona stacjaSP0ZOC pracująca z IX Festiwalu Nadbużańskiego z miejscowości SERPELICE, gmina Sarnaki. W tej imprezie weźmie udział ok. 3000 ludzi, łosicki klub zapewnia logistykę. Praca stacji jest ujęta w programie imprezy, stacja będzie zainstalowana prawdopodobnie w szkole. Koledzy zapraszają do łączności, a o ile będą takie możliwości - również do osobistego udziału. 73 Henryk SP8DHJ Gmina Sztutowo NR 05.SQ5FLN/2 SQ8JIU/2 [08.07.2008] Informuje wszystkie Koleżanki i Kolegow że w dniach 12-21.07 wraz z Mariuszem SQ8JIU bedziemy aktywni w paśmie 3.5 Mhz z Gminy Sztutowo(NR 05)oraz kilku pobliskich gmin w Powiecie Nowy Dwor Gdański.Szczegołowe informacje podamy na bieżąco na PGA Claster.Zapraszamy do łączności.Pozdrawiam Sebastian SQ5FLN
"Raport z Wakacji"- wspomnienia z Pomorza. [05.07.2008] Jak obiecałem samym zainteresowanym DL1EKO, DD3JA, SP6RZ, SP3IPB i SP3AFO oraz klubowi SP1KQR w Kołobrzegu i oczywiście dla naszych czytelników w dziale z artykułami umieściłem "Raport z wakacji". Serdecznie zapraszam do lektury.Artykuł znajdziecie klikając >> TUTAJ << Wymiana świadectw - b. ważne, dziwne i straszne [18.06.2008] Na stronie gliwickiego OT PZK ukazał się artykuł dotyczący wymiany świadectw uzdolnienia - sprawa dotyczy nas wszystkich ale ile będzie z tym korowodów i przepychanek z urzędnikami???Generalnie można powiedzieć tak: nie masz oryginału swego świadectwa uzdolnienia - będziesz zdawał jeszcze raz egzamin!!!! A co na to starsi Koledzy, którzy nigdy na oczy nie widzieli swego świadectwa bowiem po egzaminie szło ono od razu do Ministerstwa Łączności???? Ich tez będzie wzywała przed swe oblicze groźna Komisja Egzaminacyjna?? To mi zakrawa na kolejną paranoję w wydaniu UKE. TU poczytasz treść artykułu. Liczymy na pozyskanie dalszych wyjaśnień tej bulwersującej sprawy za pośrednictwem naszego Zarządu OT20X ZJAZD TECHNICZNY UKF [16.06.2008]SR0FLY [14.06.2008]Nasze "pysie" w galerii [10.06.2008] W obrębie Portalu jest galeria zdjęć krótkofalowców, którzy byli lub są nadal związani z Lubelskim Oddziałem PZK. Są tu też znaki i twarze Kolegów, których klucz milczy od dawna. W chwili obecnej galeria liczy 80 fotografii i mamy nadzieję, że ich liczba będzie rosła. Braki są duże ale liczymy na to, że Koledzy będą uzupełniali ją z zasobów własnych. Twórcą galerii jest SQ8OZI, któremu składamy ogromne TNX. TU kliknji aby zobaczyć siebie i innych Kolegów. RAL przyznał pierwszy certyfikat pamiątkowy. [09.06.2008] Nie wiem, czy czytelnicy pamiętają newsa, który ogłosił, iż RAL ma 100-tnego użytkownika.(Tak dla info http://pzk.lublin.pl/news.php?readmore=205. ) W kometarzu dodałem, że takie fakty jak zarejestrowany 100-tny, 200-tny, 300-tny itd użytkownik, powinny być jakoś podkreślane.Może i trochę czasu minęło, ale... SR3VHX 144.481MHz [06.06.2008] Uruchomiony został nowy bikon w paśmie 144MHz. SR3VHX nadaje na częstotliwości 144.481 MHz mocą 5W. QTH Poznań-Piątkowo loc. JO82KL.WWW SR3VHX: http://sr3vhx.info.tm/ Raporty na: sq3fyk@o2.pl Z wizytą u Ryśka SP8ONZ. [29.05.2008] Niedawno, bo w drodze do Łosic, odwiedziliśmy wraz z Henrykiem SP8DHJ kolegę Ryśka - SP8ONZ w jego radio shacku.Wizyta była krótka, ale za to ciekawa. Nie wpominając, że trochę go zaskoczyliśmy niespodziewaną wizytą, to jakoś udało się go odciągnąć od prac gospodarczych, aby pokazał nam swój radio shack i imponujące pole antenowe. Zmiana godziny nadawania komunikatu [29.05.2008]![]() Zgodnie z ustaleniami i decyzją prezesa OT 20 następne komunikaty czwartkowe naszego oddziału lubelskiego będą emitowane o godz. 21.00 czasu lokalnego. Więcej informacji można uzyskać po ściągnięciu i wysłuchaniu nagrania komunikatu z 29.05.2008r. w działe "Komunikaty czwartkowe" lub kliknięciu tutaj. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












Konto ukryte dnia 03-08-2008 11:35 |
5258 Czytań 







9 lipca nad ranem w Lusace odszedł do domu Ojca Stefan Szado 9J2SZ ex. SP8DJL, SQ8S.









News
Art