| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 8
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
CQ CQ - Google ? [21.04.2008] Przydatności w naszym hobby wyszukiwarki internetowej Google nie trzeba nikomu przedstawiać.Gdyby tak wyszukiwarka miała jeszcze funkcjonalność przeszukiwania wielu baz stron www, takich jak Google, MSN, Yahoo, Jeeves etc., a na dodatek wyszukiwała tylko strony związane z krótkofalarstwem i radioamatorstwem? Odpowiedzią jest CQoogle specjalna wyszukiwarka dla HAM's. http://www.cqoogle.com Uruchomiony został również serwis na bazie YouTube, zawierający jedynie materiały filmowe dla krótkofalowców. http://www.cqtube.com Polecam Problemy z serwisem [21.04.2008] W związku z tym, iż pojawiły się problemy z zabezpieczeniem bazy danych portalu. Zmuszony byłem wyłaczyć opcje dodawania: newsów, linków, artykułów oraz zdjęć w portalu przez użytkowników.Problem został wykryty dzięki uprzejmości kolegi SP8-20-109. Niezwłocznie po zastosowaniu niezbędnych zmian w kodzie strony opcje zostaną ponownie włączone. Za utrudnienia przepraszam. Jeśli ktoś chciałby mimo wszystko dodać coś do powyższych kategorii proszę skorzystać z email i wysłać bezpośrednio do któregoś z adminów celem umieszczenia na stronie. Wyprawa do DL11 [20.04.2008] SQ8JCB dnia 20-04-2008 19:12 | 4314 Czytań | 3 Komentarzy
Informujemy Koleżanki i Kolegów, że w dniach 20-04-2008 od godziny 16:00 będziemy aktywni na paśmie 80m z gminy Wiśniew DL11. Jest to pierwsza wyprawa z kilkunastu, które planujemy w tym roku. Serdecznie zapraszamy do łączności. Pozdrawiamy SQ8JCB, SQ5FLN, SQ8JIU GB4IMD [17.04.2008] Stacja okolicznościowa GB4IMD będzie aktywna na wszystkich pasmach, CW, SSB i emisjami cyfrowymi, przez 24 godziny 26 kwietnia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Marconiego (International Marconi Day). Obchody tego dnia mają na celu upamiętnienie urodzin pioniera radiowej komunikacji Guglielmo Marconiego (25 kwietnia 1874).
World Amateur Radio Day 2008 [16.04.2008] Najbliższy piątek (18 kwietnia 2008) powinien być dla nas szczególnym dniem. Tego właśnie dnia co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krótkofalowca upamiętniający powołanie Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej - IARU ( 18 kwietnia 1925 r.). Właśnie z tej okazji w tym roku można zdobyć pamiątkowy dyplom "WARD 2008 AWARD". ![]() Odbędą się również zawody "WARD Contest 2008", organizowane przez redakcje MK QTC oraz Ogólnopolski Klub Miłośników PGA Polskiego Związku Krótkofalowców (PGA-C). Regulamin zawodów znajduje się na Forum: http://www.sp8-ral.com/forum/viewthread.php?forum_id=18&thread_id=108 Super propagacja na 432 Mhz [15.04.2008] Dzisiaj 15 kwietnia 2008 włączyłem odbiornik o 5 rano i okazało sie ,że przemienniki odległe nawet o 500 km słychać lokalnie. Do godziny 6.30 warunki były stabilne. Ciekawe jak będzie wyglądać propagacja w godzinach popołudniowych. 73!! SP8AWLP.S. Do otwierania wielu przemienników jest niestety konieczna znajomość odpowiedniego tonu. SP DX Contest - 75th Anniversary Award. [14.04.2008] Dziś mija okres kiedy do dyplomu SP DX Contest - 75th Anniversary Award można jeszcze zaliczyć okolicznościowe stacje: SP75C, SP75O, SP75N, SP75T, SP75E, SP75S, SN75T, oraz stacje centralne SP0DXC i SP0PZK.Niestety jak podaje kolega SP7DQR stacja EM75DXC nie została uruchomiona. "Ponieważ stacja EM75DXC nie została uruchomiona, dlatego też wszelkie zapisy regulaminu dyplomu nie dotyczą stacji EM75DXC. Jako stacje centralne należy zaliczać tylko SP0PZK oraz SP0DXC" - SP7DQR Na stronach SPDX Contest pojawił się formularz zgłoszeniowy na dyplom jubileuszowy, który można wypełnić i przesłać drogą elektroniczną. SP DX Contest 2008 [06.04.2008] SQ8GHY dnia 06-04-2008 22:24 | 5003 Czytań | 6 Komentarzy
Zawody po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1933 roku, co daje nam w tym roku 75 rocznicę. Polski Związek Krótkofalowców oraz Stowarzyszenie SPDXC wydają z tej okazji okolicznościowy, jubileuszowy dyplom SP DX Contest - 75th Anniversary Award.SP5KP zdystansował rywali [03.04.2008] Na stronie PGA ukazała się wiadomość o tym, że Krzysztof SP5KP zajął pierwsze miejsce w zawodach PGA Contest w kategorii SO-MIX i został uhonorowany pucharem Prezesa ZG PZK. Krzysztof uzyskał imponujący wynik, zamykający się cyfrą 21336 pkt. Pełna lista klasyfikacyjna znajduje się TU a jeśli chcesz zobaczyć listę nagrodzonych stacji kliknij TU SP75C, SP75O, SP75N, SP75T, SP75E, SP75S, SN75T [03.04.2008]
Już na pasmach są stacje, których zaliczenie liczy się do dyplomu SP DX Contest - 75th Anniversary Award. LOG ON-LINE Przypominamy że aby otrzymać dyplom należy - przeprowadzić w czasie zawodów SP DX Contest 2008 minimum 75 łączności z różnymi stacjami zagranicznym, - nawiązanie w okresie od 29 marca do 13 kwietnia łączności ze stacjami okolicznościowymi: SP75C, SP75O, SP75N, SP75T, SP75E, SP75S, SN75T, w celu ułożenia z ostatnich liter znaków tych stacji słowa CONTEST. - przeprowadzenie w okresie od 1 do 13 kwietnia łączności ze stacją SP0DXC lub SP0PZK lub stacją EM75DXC. Dyplom jest bezpłatny i dostępny także dla SWL. Nowa opcja portalu. [02.04.2008] Wychodząc na przeciw potrzebom ciągłych zmian, uruchomiłem w dniu dzisiejszym dla naszych użytkowników nową opcję "Dodawanie zdjęć do galerii".Link znajdziecie w waszym panelu użytkownika "Twoje opcje". Jeśli chcecie stworzyć własną galerię napiszcie, a zostanie stworzony nowy album do którego będziecie mogli wrzucać fotki. Życzę miłej zabawy. RAL ma "rodzinkę"? [02.04.2008] Ostatnio błądziłem po wyszukiwarce i znalazłem stronę na 1 podstronie wyszukiwarki Google po wpisaniu frazy RAL. Ciekawe bo to, że w kolory RAL można się pobawić to wiedziałem, ale że jest inny krótkofalarski RAL to jest ciekawostka. Mało tego w logo mają RAL. Warto więc kliknąć tutaj i zobaczyć. Podziękowanie [31.03.2008] sp8awl dnia 31-03-2008 10:10 | 4314 Czytań | 1 Komentarzy
Chciałem serdecznie podziękować Adamowi SP8FNB za pomoc techniczną i poświęcenie cennego czasu przy kalibracji sprzętu używanego przeze mnie w pasmie 432 Mhz. SP8AWL 73!P.S. W niedzielę i dzisiaj rano była super propagacja na pasmie 432 Mhz. Rozporządzenie w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej. [29.03.2008] Oddział Gliwicki PZK umieścił na swojej stronie finalną wersję proponowanych zmian przez Oddział w konsultowanym przez Ministerstwo Infrastruktury rozporządzeniu w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej.Jak wynika z informacji umieszczonych na stronie ZG PZK przez Andrzeja SP9ENO - "Pytania i uwagi mile widziane". Adres strony to http://www.pzk.gliwice.pl/ Dziwne znaki z dziwnych miejsc [27.03.2008] W czwartkowym komunikacie, kolega Andrzej SP5IKO wspomniał o tym, że miał łączność z dziwną stacją cypryjską. Pogrzebałem w swoim archiwum i odnalazłem karty od stacji, których pracy nikt i do niczego uznać nie chce. To takie "dziwadełka przyrodnicze", które jednak są ciekawostkami. W moim posiadaniu są trzy takie karty, ale takich miejsc na świecie jest pewno wiele i może kiedyś krótkofalowcy je uaktywnią.info PGA [22.03.2008] Informuje Koleżanki i Kolegow, że w dniach 22-24.03 będę aktywny w paśmie 80m z gminy Mordy DL 05. Jest to pierwsza wyprawa z kilkunastu, ktore planuję w tym roku. Gmina jest niemniej atrakcyjna, gdyż nie mieszka w niej żaden aktywny krotkofalowiec. Serdecznie zapraszam do łączności. Pozdrawiam Sebastian SQ 5 FLN
Karta QSL od TO5FJ [14.03.2008] sp8awl dnia 14-03-2008 21:16 | 4231 Czytań | 2 Komentarzy
![]() Karta QSL potwierdzająca łączność z najnowszym krajem DXCC. TO5FJ to oficjalny znak pod jakim pracowali Paul F6EXV i Yuichi JR2KDN z Saint Barthelemy Island w dniach 6-20 stycznia 2008. Więcej informacji znajdziecie na www.f6exv.org. Po kliknięciu na fotkę otworzy się awers i rewers karty QSL w większej rozdzielczości. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15660]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












Konto ukryte dnia 21-04-2008 23:43 |
3376 Czytań 







cyfrowymi, przez 24 godziny 26 kwietnia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Marconiego (International Marconi Day). Obchody tego dnia mają na celu upamiętnienie urodzin pioniera radiowej komunikacji Guglielmo Marconiego (25 kwietnia 1874).






News
Art