| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 2
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
QSO na 1.2 GHz [24.11.2012]![]() Jako ciekawostkę chciałem przypomnieć kolegom , że mineło już trzy lata jak przeprowadziłem 2 QSO na 1296.498 khz SSB Zapomniałem dodać ,że urządzenia były amatorskie . A tak ciekawe czy ktoś ma wcześniej zrobione QSO w tym pasmie. Motorem zrobienia łączności był Krzysztof SQ8MFR 5T0SP - list Włodka SP6EQZ [23.11.2012] SP8BWR dnia 23-11-2012 13:13 | 1014 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Koleżanki i Koledzy, Święto 11 listopada 2012 roku [08.11.2012]![]() Najbliższa niedziela 11 listopada 2012 roku jest drugą niedzielą miesiąca i tradycyjnie jest to termin spotkania Lubelskiego Oddziału PZK. W tym roku w tym dniu przypada jednocześnie największe święto państwowe. W związku z tym informuję, iż spotkanie oddziałowe NIE ODBĘDZIE SIĘ. CW4EVER [01.11.2012]![]() CW4EVER - co to za dziwny znak??? To tytuł strony propagującej CW, który to tytuł można rozszyfrować jako "CW na zawsze". Warto kliknąc ten link TU i trochę poczytać a może zaszczepić się bakcylem CW. Piękne wspomnienia o "swojej telegrafii" zamieścił nasz Admin Krzysztof SP8GSC. Wspomnienia innych Kolezanek i Kolegów też przyciągają uwagę. Jesienne tropo [18.10.2012] SP8UFT dnia 18-10-2012 08:36 | 1041 Czytań | 10 Komentarzy
![]() "Magicy" od pogody straszą "polską złotą jesienią"!!!!!!!. Więc jest szansa, że pod koniec tygodnia będzie można poszaleć http://www.dxinfo....html#day4 Start balonu stratosferycznego [10.10.2012]Dla młodych nadawców [04.10.2012]![]() Z bardzo ciekawą inicjatywą skierowaną do Kolegów, którzy nie ukończyli 21 roku życia, wystąpił Jeff Demers - własciciel firmy Amatorskie Materiały Radiowe. Otóż, mając na względzie małą zasobność porfeli młodych nadawców, postanowił ufundować kompletne wyposażenie stacyjne dla adeptów krótkofalarstwa. Ile takich zestawów będzie - nie wiadomo ale propozycja kierowana jest do "młodych" z całego Świata. Szczegóły tej inicjatywy są TU Aplikację (wniosek) o przyznanie tego sprzętu można już złożyć, korzystając z podanego linku. Roztrzygnięcie, komu sprzęt zostanie przekazany - nastąpi 1 stycznia 2013. Młodzi Koledzy z naszego OT PZK - warto się tym zaineteresować!!!!! Radiotelegrafia na pokładzie RMS "Titanic". [30.09.2012]![]() Marek SP5MNF nadesłał materiał na ciekawy artykuł.
Za jego zgodą pozwoliłem sobie na jego publikację. Materiał znajdziecie w dziale artykuły pod linkiem http://www.pzk.lublin.pl/articles.php?article_id=217 Kosovo - nowy podmiot DXCC ? [18.09.2012] SP8BWR dnia 18-09-2012 09:43 | 1132 Czytań | 4 Komentarzy
![]() Kosovo ogłosiło niepodległość 17 lutego 2008 i od tego czasu sprawa "wałkowała" się na forum międzynarodowym. Jedni ten fakt uznawali inni negowali ale w końcu tzw sprawa Kosova znalazła swój finał 10 września 2012. Od tej daty Kosovo stało się Krajem uznawanym przez cały świat. Konsekwencją tego było prawie natychmaistowe, bo już 17.09, zaistnienie Kosova w eterze. W tym dniu właśnie rozpoczęła pracę stacja Z60K Operatorami są Emil 9A9A, Bob MD0CCE Martti OH2BH i Pekka OH2TA. Powodzenia w zaliczaniu tego nowego kraju a TU jest log on line. Podziękowanie dla SP8GSC [17.09.2012]![]() Na forum publicznym chciałem podziękować Krzysztofowi SP8GSC za pomoc w wykonaniu mrówczej pracy polegającej na sporządzeniu zestawienia szczegółowego posiadanych kart (354 ) i wypełnienie odpowiedniego formularza który w formie elektronicznej jest wymagany przez sekretarza SPDXC. Procedura wymiany pozwoleń radiowych [14.09.2012] sp8hpw dnia 14-09-2012 13:18 | 1373 Czytań | 2 Komentarzy
![]() W ślad za komunikatem radiowym z dnia 13 września 2012 r zwracam się z prośbą o kontakt z osobami, które otrzymały bądź otrzymają pismo z UKE dotyczące wszczęcia procedury wymiany pozwolenia radiowego. Chciałbym aby ta procedura przebiegła płynnie dla wszystkich stacji klubowych i bezobsługowych zarejestrowanych w OT-20. HAMFEST Świtjaź 2012 [23.08.2012]![]() Henryk SP8DHJ przekazał zaproszenie od kolegów z Ukrainy ! Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Odbiór kart QSL Lubartów i okolice [14.08.2012]W niedzielę tj. 19-go bm. będę uchwytny na trasie Lublin ↔ Lubartów. Kolegów, którzy chcę odebrać karty osobiście w Lubartowie proszę o kontakt najpóźniej do czwartku tel. 530635708.
Po tym czasie karty zostaną wysłane drogą pocztową.
QSL Manager OT20 9M4SLL Spratly [09.08.2012]![]() Znak trochę mylący, bowiem może wskazywać na Malazję ale to legandarna wyspa Diabła czyli Spratly. Kraj absolutnie nie tuzinkowy i trudny do "zrobienia". Dwóch operatorów, wszystkie pasma i emisje i dość krótka aktywność, bo tylko od 7 do 13 sierpnia. Szczegóły dotyczące wyprawy zobaczysz TU D64K - Komory [09.08.2012]![]() Ruszyła ekspedycja na Komory - D64K. Można na nich polować od dziś do 20 sierpnia. Zapowiadają aktywność na wszystkich pasmach i różnymi emisjami. Wśród 7 operatorów jest Leszek SP3DOI i mamy nadzieję, że jego ucho będzie wyczulone na znaki z SP. Strona wyprawy wraz z logiem jest do zobaczenia TU Odszedł Jerzy Baluk SP5LM [31.07.2012] sp8hpw dnia 31-07-2012 17:07 | 965 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Z głębokim smutkiem informuję iż w dniu 28 lipca 2012 roku odszedł na zawsze Jerzy Baluk SP5LM. Do 2011 roku był on członkiem Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15658]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












sp8awl dnia 24-11-2012 20:26 |
837 Czytań 







Dzięki uprzejmości samego autora zdjęć i za pośrednictwem SP8TK kolega SP8KK nadesłał zdjęcia.





News
Art