| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 3
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Spotkanie OT 20 w Woli Okrzejskiej. [07.07.2010]![]() W tym miesiącu, a dokładnie już za kilka dni, bo 11-go w niedzielę nasze comiesięczne spotkanie oddziałowe odbędzie się w Woli Okrzejskiej. Pogoda ma być, atrakcje także..... więc zapraszamy sympatyków krótkofalarstwa oraz wszystkich tych, którym nasze hobby powoduje wydzielanie endorfiny na spotkanie wśród przyrody i drgających membram głośników transceiverów. Poprzednie spotkanie w 2009 roku możecie obejrzeć w naszej galerii pod linkiem http://www.pzk.lublin.pl/photogallery.php?album_id=43. WRTC 2010 [07.07.2010] WRTC już w najbliższy weekend. Przez 24 godziny kilkanaście dwu-osobowych zespołów będzie rywalizowało między sobą o największe trofeum w świecie sportów krótkofalarskich. Przy tej okazji wydawany jest bardzo ciekawy dyplom za łączności ze stacjami które używać będą znaków od R30A - R39Z. Więcej na: http://www.wrtc2010.ru/ OCDXC 2009 - wyniki [06.07.2010] Są już opublikowane wyniki zawodów OCDXC, które z roku na rok zyskują nowych sympatyków. Cieszy też fakt, że polscy krótkofalowcy zajmują piąte miejsce pod względem ilości przesłanych logów. Bardzo ciekawe podsumowanie zawodów znajduje się pod adresem: http://www.oceaniadxcontest.com/ocdxc09-results-3-summary.pdfWyniki OCDXC 2009: http://www.oceaniadxcontest.com/2009_Results.htm Fotogaleria z wyjazdu do Friedrich-Shafen. [29.06.2010]![]() Galerie możecie obejrzeć pod adresem http://www.pzk.lublin.pl/photogallery.php?album_id=51. HF777L w "Kawa czy herbata" w TVP1. [28.06.2010] Jak informuje Krzysztof SP5KP jutro tj. 29 czerwca będzie QRV stacja okolicznościowa HF777L z miejsca nadawania na żywo z Łukowa w TVP1 programu "Kawa czy herbata".Czas audycji na żywo od godz 6.00 do 8.00 rano. Planowane wejście na antenę i wywiad z operatorami HF777L jest na godzinę 6.14 W związku z tym mam prośbę do kolegów, którzy od godz 6.00 bedą mogli być na 80m SSB, ażeby zgłosili się na nasze CQ. Pozostałych zaprasza się do oglądania na żywo Łukowa w TVP1 jutro od godz 6.00 rano. Spotkanie w Feliksówce [27.06.2010] Krótkofalowcy z Zamościa, jak co roku zorganizowali spotkanie w Feliksówce. Relacja - link poniżej![]() http://www.sp8nth...eadmore=49 French Handbook [25.06.2010] SQ8GHY dnia 25-06-2010 12:04 | 3337 Czytań | 1 Komentarzy
Jest już dostępny do ściągnięcia ze strony http://www.onlineradio.fr/handbook/ za FREE! Cztery pliki 532MBPolny Dzień 2010 [25.06.2010] Zawody "Polny Dzień" już od 2009 roku nie goszczą w kalendarzu zawodów LOK. W poprzednim roku dostaliśmy informację, że to z powodu kryzysu zawody zostały zawieszone. Zniknęły zawody na które z utęsknieniem czekały wszystkie kluby LOK i nie tylko. Czekali również krótkofalowcy z całej Polski. Zawody odbywały się turami przez dwa dni i było to nie tylko nawiązywanie łączności, ale również przekazywane komunikatów między stacjami sztabowymi i terenowymi. Była to doskonała możliwość koordynacji stacji wojewódzkich i skuteczny trening zapewnienia łączności na obszarze całego kraju w przypadku klęsk żywiołowych. To w te dni w całym kraju stacje sztabowe i terenowe łączyły się w jedną zgodną sieć. "Polny Dzień" to historia i życie klubów LOK w mijających latach. Starsi stażem radioamatorzy pamiętają z pewnością czasy, kiedy to organizowane były wspólne wyjazdy na pobliskie górki, aby stacja terenowa czy sztabowa mogła w skuteczny sposób przekazywać informacje na falach eteru. W archiwach SP8KAF zachowały się materiały z których wynika, że zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W 2008 roku SP8KAF była główną stacją organizatora. Zostały nam zdjęcia i wspomnienia dobrze wykonanego zadania. Zapraszam do galerii na http://sp8kaf.com EDIT: Właśnie dostałem informację, że zawody w tym roku odbędą się pod koniec sierpnia! Czekamy więc na regulamin. :) SQ8JCB/P z SPFF 320 [24.06.2010] Zapraszam do łączności z nowego SPFF. Jest on położony w gminie Leśna Podlaska BP09 Przy okazji zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat dyplomu Gminy Lubelszczyzny który jest wydawany przez nasz oddział. Link do pełnej informacji: http://www.pzk.lu...cle_id=184 Obserwując RAL vojager Cluster oraz inne podobne można śledzić moje aktywności z Lubelszczyzny dające możliwość zaliczenia QSO do tegoż dyplomu oraz nowej gminy lub SPFF Wyjazd nad Świtaź. [22.06.2010] M0WQX dnia 22-06-2010 14:58 | 3541 Czytań | 1 Komentarzy
![]() Z artykułem możecie zapoznać się klikając na TEN LINK lub znajdując materiał w bloku ostatnich artykułów. Dziękuję Henrykowi SP8DHJ za opracowanie, a Grzegorzowi SP8NTH za nadesłanie materiału dla naszej strony. Świetne foty, doskonały materiał, ale to już sami musicie ocenić. Automatyczny system rozliczania zawodów. [20.06.2010] Zgodnie z zapowiedziami (może to dla niektórych to niespodziewana wiadomość) powstał w wersji BETA moduł automatycznego rozliczania zawodów PGA oraz innych organizowanych przez Grupę PGA.Moduł oprócz bezpośredniego ładowania plków CABRILLO na stronę internetową posiada możliwość obliczania i podsumowywania zawodów oraz prezentowania ich w przyjaznej formie. Moduł generuje statystyki miesięczne jak i roczne z zawodów PGA. Jak wszystko co BETA i ten moduł wymaga testów lecz wstępne testy pokazały, że zaczyna pracować prawidłowo. Kolejny sukces! [20.06.2010] SQ8GHY dnia 20-06-2010 20:42 | 3052 Czytań | 3 Komentarzy
![]() Jesteśmy już po zawodach IARU R1 50MHz. Takiego wyniku stacji SO8N nikt się nie spodziewał: 433 QSO, 600767 punktów! Jest to nowy rekord w SP. Więcej informacji na www.sp8kaf.com Na zdjęciu uczestnicy od lewej: SQ8GHY, SP8LLB, SQ8OHR, SQ8ISP, SP8DIP, SQ8EP, SQ8JCP Dyplom "Lublin" [19.06.2010] Zapraszam nowych krótkofalowców do zainteresowania sie naszym lubelskim dyplomem, ktory wydawany jest za przeprowadzenie tylko kilku łączności ze stacjami lubelskimi. Ale nie byle jakich klilku tylko określonych w regulaminie, bo nawiązanie kilku łączności z lokalnymi stacjami nie jest żadnym wyczynem. Dyplomy natomiast, jak wiadomo, wydawane są za osiągnięcia. Regulamin wydaje sie prosty http://www.pzk.lublin.pl/articles.php?article_id=17, ale to podpucha, bo dyplom jest dość trudny do zdobycia. Istnieje sposób na to, żeby sobie to ulatwić, a przy okazji również umożliwić innemu koledze zdobycie dyplomu. Jaki? A to już trzeba samemu na to wpaść. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem i pogłówkowania jak to zrobić, żeby nawiązać jak najwięcej łączności ze stacjami położonymi w róznych małych kwadratach lokatora i to w dodatku w granicach administracyjnych miasta Lublina. 73 Krzysztof SP8GSC Katastrofa czy zabobony? [19.06.2010]Moduł "RAL voyage cluster" [17.06.2010]Nowy Zarząd Klubu SP8KAF [17.06.2010] Oegdaj odbyły się wybory Zarządu, w naszym wielce zaprzyjaźnioym Klubie SP8KAF. Nowe władze Klubu to Koledzy:Łukasz SQ8GHY - Prezes Tomasz SP8NCG i Marek SQ8ISI - v-ce prezesi Wojtek SQ8VJ, Łukasz SQ8ISQ, Piotr SQ8RAY - Komisja rewizyjna Tą drogą składamy gratulacje i życzymy Zarządowi Klubu i jego Członkom aby wszelkie poczynania zmieniały się w pasmo sukcesów. Nowa domena SP8KAF.com [16.06.2010]
Od wczoraj aby dostać się na naszą stronę klubową nie trzeba już wpisywać długiego adresu sp8kaf.pzk.lublin.pl. Teraz wystarczy tylko sp8kaf.com Zapraszamy. FJ St. Barthelemy [15.06.2010]Gratulacje!!!!!! [14.06.2010] SP8BWR dnia 14-06-2010 12:24 | 2367 Czytań | 5 Komentarzy
![]() Wywiad doniósł mi wczoraj, że nasi Koledzy zostali uhonorowani najwyższymi odznaczeniami organizacyjnymi. I tak: Kolega Henryk SP8DHJ - został odznaczony Honorową Złotą Odznaką PZK Kolega Marek SP8WQX - został odznaczony Honorową Odznaką PZK Serdeczne gratulacja a splendor spływa na nas wszystkich Pewno, za czas jakiś Prezes potwierdzi tą nieoficjalną wiadomość i dokona uroczystej dekoracji. ![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












M0WQX dnia 07-07-2010 21:02 |
2363 Czytań 




WRTC już w najbliższy weekend. Przez 24 godziny kilkanaście dwu-osobowych zespołów będzie rywalizowało między sobą o największe trofeum w świecie sportów krótkofalarskich. 







Ostatnio rozmawiałem z Zbyszkiem SP9OZW i poruszyliśmy dość ciekawy i kontrowersyjny temat - ważny dla nas jako użytkowników elektroniki.


Wywiad doniósł mi wczoraj, że nasi Koledzy zostali uhonorowani najwyższymi odznaczeniami organizacyjnymi. I tak: 
News
Art