| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Najnowsze tematy
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.
09/10/2025 15:15Zna ktoś serwis w Lublinie, który zestroiłby odbiornik SSB w Intek HR-5500?
SQ8HNB
12/10/2024 15:43KTOŚ ma pomysł jak odblokować dostęp do PGA ROBOTA ??
22/12/2023 18:31W dniu 20.12 zmał kolega Bolesław SP8IAP, pogrzeb odbędzie się 27 grudnias
12/12/2023 11:29W niedziele 10 grudnia zmarł kolega Wiesław SP7DJD/SP8DJD. Pogrzeb w środę. Msza o 14:30 w Sanktuarium.
18/11/2023 13:40Wczoraj uruchomiliśmy w Klubie SP8PJL pogodynke. Stacja działa na 144.950MHz
| Aktualnie online |
Gości online: 2
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
RAL voyage cluster [12.06.2010] Ze względu na fakt, iż koledzy i koleżanki coraz częściej zaglądają na RAL voyage cluster, postanowiłem włączyć przynajmniej na pewien okres czasu możliwość dodawania wypraw przez gości.Jeśli moduł będzie używany przynajmniej w miernym stopniu być może pozostanie włączony dla gości na stałe. Moduł działa podobnie jak PGA Cluster z tym, że pokazuje graficznie status zgłoszonych wypraw wg czasu. W przyszłości dla użytkowników RAL pojawi się opcja umożliwiająca włączenie powiadomień za pomocą wiadomości email o nowym wpisie. Do modułu można się dostać klikając na link. Panel modułu jest cały czas aktywny w lewym bloku menu pokazując "online" aktualny stan zgłoszeń. SR 5 N [12.06.2010] sq5fln dnia 12-06-2010 13:52 | 2815 Czytań | 1 Komentarzy
Informuję wszystkie Koleżanki i Kolegów, że po wieloletniej przerwie został ponownie uruchomiony przemiennik Siedlecki SR5N pracujący na częstotliwości 145.7625 otwierany nośną CCTSC 103,5.Urządzenia przemiennika zostały zainstalowane w siedzibie klubu SP5ZGO w Siedlcach. Obecnie urządzenia znajdują się w fazie testów więc wszelkie raporty, sugestie oraz uwagi dotyczące pracy przemiennika będą dla nas bardzo cenne. Zapraszam do łączności . Z radiowym pozdrowieniem, Sebastian SQ5FLN EchoLink już w iPhone, iPod i iPad [10.06.2010] Apple kłania się krótkofalowcom na całym świecie, umożliwiając łatwiejszy dostęp do EchoLinka. EchoLink dla iPhone zapewnia dostęp do sieci EchoLink zarejestrowanym użytkownikom. Już teraz można używać tej aplikacji łączyć się praktycznie z każdego miejsca, korzystając z iPhone lub iPod touch. Właściciele iPhone mogą korzystać z sieci WiFi lub sieci komórkowych. Info: http://itunes.apple.com DRCG Long Distance Contest [09.06.2010]![]() DL-DX RTTY Contest Group postanowili pozostawić w kalendarzu zawody ANARTS RTTY z lekkimi zmianami i pod inną nazwą. Nowa nazwa to: DRCG Long Distance Contest (DLDC). Zawody podzielone są na trzy tury po 8 godzin każda i odbywają się w drugi weekend czerwca. W 2010 roku będzie to: 12, 0800-1559 UTC, 13 0000-0759 UTC i 1600-2359 UTC. Regulamin na stronie: http://drcg.de/Pierwsze łączności na 8.97kHz [08.06.2010] Na początku czerwca pomiędzy DJ2LF i DF6NM została przeprowadzona pierwsza w historii łączność na częstotliwości 8.97kHz. Odległość między nimi wynosiła 20.2km. Obaj używali anten Marconi rozwieszonych na swoich małych podwórkach. Nadawali 30-minutowe kreski w odstępach 15-minutowych, co ładnie widać na screenie. DF6NM rozpoczął o 4 UTC i przez pierwsze 30 minut nadawał swoją kreskę. DJ2LF odpowiedział na jego nadawanie: 4:45 do 5:15. 5:30 to 6:00 DF6NM potwierdza odbiór. Cała procedura trwała dwie godziny. Nie obyło się bez zakłóceń burzowych z Włoch, Polski i Białorusi, ale sygnały dalej był odbierane na poziomie SNR od 6 do 8 dB.Swego czasu próby na niskich częstotliwościach prowadził klub SP5ZCC Nowy beacon w LA [08.06.2010]
Norwegowie już cieszą się z dostępu do pasma 70MHz. W dniu 6 czerwca został uruchomiony nowy beacon LA7VHF. Beacon zlokalizowany jest w kwadracie JP99LQ (Tromsoe). Częstotliwość pracy nadajnika to: 70.081 MHz, a moc 10W (40W ERP) doprowadzona do anteny 4el. Yagi skierowanej na 190 stopni. Aasmund Birger Jakobsen, LA5TFA czeka na raporty. la5tfa@online.no Chociaż w SP pasmo 70MHz jest niedostępne, nowe urządzenia umożliwiają nasłuch na tych częstotliwościach. Jak zapowiadała w marcu Pani Prezes UKE Anna Streżyńska dostęp do pasma będzie niedługo możliwy również dla nas. Info: Four Meters Website OPDX Bulletin 962 [07.06.2010] OPDX Biuletyn, to doskonały materiał zawierający przydatne informacje na temat planowanych aktywności stacji. Dodatkowo można przeczytać informacje dotyczące IOTA, propagacji i QSL info. Wydawcy publikują też raporty z DX Clustera. Od 31 maja do 7 czerwca aktywnych było 213 DXCC. http://www.papays.com/opdx962.html 1.2 Ghz BIAŁA PLAMA W SP8 [06.06.2010]T6MB [05.06.2010] sp8awl dnia 05-06-2010 21:51 | 3209 Czytań | 3 Komentarzy
SP8UFB pracuje z AFGANISTANU . Otrzymał znak T6MB na okres 1 roku.Narazie widzę ,że aktywność jego ogranicza się do pracy na RTTY. Tadeusz SP8AWL Pozdrowienia z Italii. [03.06.2010] Niedalej jak wczoraj wróciłem z słonecznej Italii.Moim QTH była Costa Masnaga niedaleko Bergamo. Niestety sprzętu nie wziąłem, ale wprawiony w poszukiwaniach anten wzrok szybko odnalazł współtowarzyszy pasm. W sumie stwierdziłem obecność kilku radioamatorów. Niestety nie udało mi się z nimi skontaktować osobiście. Temperatura w okolicach 32 stopni i spora wilgotność nie zniechęciły mnie do łażenia po górkach i szukania anten po dachach. W rozwinięciu newsa można zobaczyć jedną z wielu fotek które zrobiłem. Galeria zdjęć z "Łoś 2010". [03.06.2010] Kolega Mirek SQ8OHY nadesłał kilka fotek z "ŁOŚ 2010".Zdjęcia znajdziecie w Galerii zdjęć RAL, klikając na LINK. Radiostacja HF777L nadaje z Łukowa. [03.06.2010] Amatorska radiostacja okolicznościowa HF777L uruchomiona przez łukowskich krótkofalowców aktywna na pasmach amatorskich od 20 maja do 20 czerwca br. z okazji obchodów 777 - lecia miasta Łuków pod patronatem Burmistrza oraz Rady Miasta Łuków. W dniu 29 (sobota) radiostacja HF777L zainstalowana była w nowowyremontowanym Parku Miejskim, a 30 maja (niedziela) nadawaliśmy z Placu Solidarności i Wolności w centrum Łukowa gdzie odbywały się uroczystości rocznicowe. Więcej szczegółów wraz z fotografiami na www.qrz.com/db/HF777L HAM-MAG za Free! [02.06.2010] SQ8GHY dnia 02-06-2010 10:32 | 2390 Czytań | 1 Komentarzy
Magazyn HAM-MAG powstał na początku 2009 roku. Od tego czasu zostało wydanych 16 numerów, które w chwili obecnej są do pobrania za darmo ze strony: http://www.ham-mag.com/
Nowa Grupa dyskusyjna KTantennas [01.06.2010]Archiwum grupy: http://groups.yahoo.com/group/KTantennas/ SPOTKANIE w KRASNYMSTAWIE [01.06.2010] sp8awl dnia 01-06-2010 08:29 | 2460 Czytań | 3 Komentarzy
Chciałem podziękować kolegom z Krasnegostawu za super przyjęcie i możliwość zwiedzenia muzeum. Do zobaczenia kiedyś znowu w Krasnymstawie. Tadeusz SP8AWL
Pierwsze łączności na 10 GHz między UR, SP i OK [27.05.2010] W dniach 22-23 maja 2010 r. Lwowski Oddział UARL "Lwowski Klub Krótkofalowców i Polski Związek Krótkofalowców" przeprowadzili wspólną akcję mikrofalową pod nazwą "Akcja Mikrofalowa – 2010". W ramach tej akcji pierwszy raz w historii przeprowadzone zostały pomiędzy Ukrainą, Polską i Republiką Czeską łączności na częstotliwości 10 GHz. Wyniki zawodów QUO VADIS 2010 [22.05.2010] Na stronie http://sp5kp.w.interia.pl/QUO_VADIS_2010/favorite.htm zostały opublikowane "Wstępne wyniki zawodów QUO VADIS 2010". Po upływie aż 7-mi dniowego okresu reklamcyjnego staną się wynikami oficjalnymi niepodlegającymi żadnym reklamacjom. Wręczenie statuetek H. Sienkiewicz i dyplomów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz losowanie nagród rzeczowych odbędzie sie w dniu 11 lipca br. w MHS w Woli Okrzejskiej podczas spotania członków PZK z OT20. Nieobecni na tym spotkaniu nagrody otrzymają via poczta. Puławy w wodzie. [20.05.2010]![]() Znaczne opady deszczu podniosły alarmowo stan wody na rz.Wisła. Radioamatorzy jak zawsze są gotowi w takich sytuacjach nieść pomoc. Miejmy nadzieję, że takiej konieczności nie będzie. Jak zapowiadają synoptycy deszcze mają przestać padać tak intensywnie. Foto: SP8BJU Łoś 2010 [20.05.2010]![]()
![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












M0WQX dnia 12-06-2010 15:27 |
2564 Czytań 






Apple kłania się krótkofalowcom na całym świecie, umożliwiając łatwiejszy dostęp do EchoLinka. EchoLink dla iPhone zapewnia dostęp do sieci EchoLink zarejestrowanym użytkownikom. Już teraz można używać tej aplikacji łączyć się 
DL-DX RTTY Contest Group postanowili pozostawić w kalendarzu zawody ANARTS RTTY z lekkimi zmianami i pod inną nazwą. Nowa nazwa to: DRCG Long Distance Contest (DLDC). Zawody podzielone są na trzy tury po 8 godzin każda i odbywają się w drugi weekend czerwca. W 2010 roku będzie to: 12, 0800-1559 UTC, 13 0000-0759 UTC i 1600-2359 UTC. Regulamin na stronie: 


Magazyn HAM-MAG powstał na początku 2009 roku. Od tego czasu zostało wydanych 16 numerów, które w chwili obecnej są do pobrania za darmo ze strony: 

Witam kolegów okręgu 8-go! Posiadam trzy wolne miejsca na wyjazd 29 maja na "Łosia", koszt wyjazdu to zrzutka na paliwo. Kontakt 503108477 . 
News
Art