| Strona główna PZK |
| Logowanie |
| Historia |
| Ostatnio na forum |
Książka "Cisza w Ete...
PMR do hali przemysł...
Spotkania comiesięczne
Programowanie ANYTON...
@pump_upp - best cry...| Ostatnie artykuły |
11.3. Kluby LOK
11.2. Kluby Związku ...
11.1. Kluby Polskieg...
11. Wykaz klubów
10.2. Historia klubu...| Shoutbox |
09/10/2025 15:15
12/10/2024 15:43
22/12/2023 18:31
12/12/2023 11:29
18/11/2023 13:40| Aktualnie online |
Gości online: 2
Userów online: 0
Łącznie userów: 413
Najnowszy user: sp8iau
| Aktualny czas |
Czas GMT
| Rejestracja |
| 1,5% na OPP |
| WSPIERAJĄ NAS |
| Finanse |
| Nasze zawody 2026 |
| Upload/Download |
Nowe Pliki
Proponowany por... |
Deklaracja czło... |
Wniosek o wydan... |
Wniosek o wydan... |
POrządek Obrad ... |
Najlepszych 5 plików
OCHRONA ODGROMO... |
[17960] |
PROJEKTY ANTEN |
[16768] |
| Reklama |
| Dział techniczny |
Epopeja przemienn...
Szerokopasmowa an...
antena balkonowa KF
Przydatne przy lu...
SDR-y, CW Skimmer...
Monitoring burzy ...
Moduł CTCSS dla SR7V
Modernizacja prze...
Antena ogrodowa G...
QRM-y na 80m czyl...| Prawo i ham radio |
| ![]()
Współzawodnictwo IOTA [01.04.2010]DR1A ...tak to się robi. [30.03.2010] SQ8GHY dnia 30-03-2010 11:04 | 2578 Czytań | 5 Komentarzy
Stacja DF0CG od wielu lat jest w czołówce wyników taki zawodów jak: CQ WW, CQ WPX. W ostatni weekend pracując pod znakiem DR1A w zawodach CQ WPX Contest, uzyskali imponujący wynik: 49,929,803 punktów. Stacja pracowała w kategorii M/M HP (wielu operatorów, wiele nadajników, duża moc) przez czterdzieści osiem godzin. Przeprowadzono 10335 łączności, co w statystyce daje 215 QSO/h.W chwili obecnej jest to najlepszy wynik zgłoszony na listę 3830 po tych zawodach. http://www.youtube.com/watch?v=Fb9s_JF99Ww Unikalna fotografia [25.03.2010] Nawiązując do treści przekazanych, w naszych radiowych komunikatach, przez Jurka SP8TK a związanych z powstaniem PZK zapraszam do obejrzenia zdjęcia z Pierwszego Zjazdu Założycielskiego. To chyba jedyna fotografia jaka się zachowała. Opublikowano ją na stronie Narodowego Archiwum Cyfrowego. TU jest link do fotografii z opisem.Narodowe Archiwum Cyfrowe [25.03.2010] Dla poszukiwaczy materiałów z dawnych lat, doskonałym takim zbiorem będzie Narodowe Archiwum Cyfrowe http://nac.gov.pl/. W zbiorach NAC znajduje się między innymi około 14 milionów zdjęć. Ponad 110 tysięcy skanów zdjęć z zasobu NAC można oglądać na http://www.audiovis.nac.gov.pl/.Wpisując w pole wyszukiwarki takie słowa jak: radio, krótkofalowiec, antena, możemy doszukać się ciekawych zdjęć nawet z lat czterdziestych XIX wieku. Nie jesteśmy sami na pasmach... [23.03.2010]![]() Niedawno jak kilka godzin temu na paśmie 80m zawrzało od oburzeń i zdziwienia, gdy pojawiła się stacja profesjonalna nadająca radiogramy na 3.712.0 MHz. DX [23.03.2010] Pojawiła sie kolejna okazja na zwiększenie stanu posiadnia DX. W najbliższy wekend będą zawody WPX ale część stacji juz pojawiła się na pasmach. Nawiązaniu łączności sprzyja rosnąca aktywność słońca. W ostatnich tygodniach poprawiły się warunki i nawet przy moich skromnych możliwościach udało sie dowołać na 7MHz do VU, CO o USA i Kanadzie nie wspominając na wyższych pasmach jest jeszcze ciekawiej.
Możliwość nasłuchu a nawet zrobienia QSO przez księżyc. [21.03.2010] sp8awl dnia 21-03-2010 10:37 | 3400 Czytań | 1 Komentarzy
Wczoraj pojawiła się stacja KP4AO z PUERTO RICO pracująca z największego teleskopu na świecie ARECIBO . Można było nawiązać łączność nawet niewielką mocą i przy pojedyńczej antenie YAGI.UWAGA !!! BĘDĄ PRACOWAĆ JUTRO 22 MARCA OD 21:00 do 23:30 Z na częstotliwości 432045 =+. Ciekawe czy ktoś z kolegów będzie słyszał. Emisja SSB/CW. Powodzenia. Nowe pasma w SP już wkrótce. [16.03.2010] Jak podaje SP2DX już niedługo pojawi się możliwość nadawania w nowych pasmach przeznaczonych dla krótkofalowców: 5 MHz, 70 MHz i 3,4GHz. Podczas rozmowy po uroczystości 80-lecia PZK i 85-lecia IARU w Warszawie, Pani Streżyńska Prezes UKE zapewniała że jest to tylko kwestia czasu. Czekamy więc na Tabelę Przeznaczeń Częstotliwości.
NOWA EMISJA ROS [16.03.2010] sp8awl dnia 16-03-2010 12:37 | 3628 Czytań | 2 Komentarzy
Nowa emisja dopuszczona do łączności via EME i nie tylko.http://rosmodem.w... Warto poczytać . Pozdrawiam SP8AWL Pamięci Phila N6ZZ [15.03.2010]Okazja na nowe DXCC/160m [26.02.2010] Już dziś w nocy rozpoczynają się zawody CQ WW w paśmie 160m. W zawodach tego typu startuje tysiące stacji. Większość z nich jest doskonale wyposażona, co sprawia, że zaliczenie łączności nie przysparza problemów.CQ WW 160m Contest to sprawdzony sposób, na poprawienie swojej kolekcji DXCC. Regulamin zawodów: http://www.cq160.com/rules.htm Nowy satelita HOPE OSCAR 68 [22.02.2010] Od końca grudnia 2009 nad nami lata nowy satelita HO68. Bicon słychać ładnie na 435790 Khz emisją CW dla ułatwienia podaję ,że nadaje znak XW-1 ......więcej informacji w internecie. Jest to bardzo mały obiekt 60cm na 30 cm wystrzelony przez Chiny. Zrobiłem już trochę QSO poprzez tego satelitę . Najbardziej aktywną stacją z SP8 jest Andrzej SP8CGR którego codziennie słyszę. Pozdrawiam i do usłyszenia przez chińskiego satelitę. 73 !!!! Czy byłeś już na naszym szkoleniu? [19.02.2010]
Rozpoczęliśmy już fascynujące szkolenie przygotowujące Ciebie do egzaminu na świadectwo operatora urządzeń radiowych - zabrzmiało poważnie :) . Jest to tylko mały krok do Twojej fantastycznej przygody krótkofalarskiej, przygody w której chcesz poznać na własnej skórze te wszystkie fajne chwile związane z działalnością na falach eteru... Wyniki SN0HQ [16.02.2010]
Witam, zostaly opublikowane wyniki czolówki. SN0HQ na pudle!- trzecie miejsce na Świecie DAOHQ 25,508,500 26131 500 AO8HQ 25,263,261 11461 461 SNOHQ 23,403,215 19899 505 OL9HQ 23,156,095 17079 499 GB7HQ 22,657,658 15738 479 TMOHQ 22,467,320 16744 460 9AOHQ 20,882,073 16347 487 IUxHQ 20,732,266 16453 482 S5OHQ 18,396,669 14107 489 E7HQ 17,867,024 14536 469 YTOHQ 17,735,760 15194 459 LYOHQ 17,420,838 12950 463 YROHQ 16,237,134 13951 482 PA6HQ 15,909,894 11634 429 HGOHQ 15,717,930 12982 465 Spotkanie Lubelskiego OT PZK [13.02.2010] Serdecznie zapraszam na spotkanie Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK w dniu 14 lutego 2010 roku. Tym razem spotkanie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11; początek - godzina 11:00. Jak zwykle spotkanie jest otwarte dla wszystkich: członków OT 20 PZK, członków innych oddziałów, niezrzeszonych i sympatyków naszego hobby. W trakcie tego spotkania będą przedstwione m.in następujące zagadnienia: XIX NKZD, problematyka Statutu PZK, składki członkowskie. Serdecznie zapraszam Jerzy Kowalski, SP8HPW Prezes Zarządu OT 20 PZK SP8UA - Miron Papliński SK [06.02.2010]![]()
![]() Wszystkich news'ów: 1,415 | Wszystkich kategorii: 26 | Wszystkich komentarzy: 1040 Najnowszy news: Podsumowanie zawodów... |
Najczęściej czytane: Mapa lokatorów Lublina [15659]
|
Jako startowa
Dodaj do ulubionych












SP8BWR dnia 01-04-2010 13:09 |
2248 Czytań 






HST może się niektórym kojarzyć z drzwiami przesuwnymi Oknoplast-Kraków. Innym, HST kojarzy się z planem treningowym. My słysząc HST wiemy doskonale, że jest to High Speed Telegraphy. 







Z głebokim smutkiem informuję, iż w dniu 3 lutego 2010 roku zmarł kolega 
News
Art